» »

Stavka javnega sektorja

Stavka javnega sektorja

Temo vidijo: vsi
««
16 / 51
»»

LeQuack ::

Še enkrat due to popular demand, ekatere povprečne plače za določene poklice iz JS (vir: Finance):



Quack !

AndrejS ::

Prasice ! Kako jih ni sram. Res je prvo leto težko za učitelja , potem pa ma skoz počitnice.

scipascapa ::

Sorry čisto nič jim ni hudega.

Vazelin ::

Najbolj je pa smešna tista zahteva da onim z minimalcem da 1200 regresa. Kao učitelji talajo drobtinice tudi peasantom. Da opravičijo s tem svoje zahteve:D Prav una diletantska taktika

Sramota tudi za medije, da objavljajo to jokanje, potem še cenzurirajo komentarje. Pejte enkrat kako familijo intervjujat kjer so na minimalcih kako si privoščijo kak "poseben izlet" ali "razvajanje".

Je matka kar neki časa učila biologija in kemijo 5-8 razred. :) Tko da približno vem, da je vso to jokanje popolnoma neosnovano in v posmeh ostalim. Moja mat je celo rekla, da bi učila tut za minimalca, če bi bilo treba. raje kot dr*at kje od 6 do dveh :D Poanta: preveč jokajo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

arnecan1 ::

otago je izjavil:

Studio City PR (12.02.2018) - zacetna placa ucitelja 930eur neto...

Vecer (09.02.2018) https://www.vecer.com/uciteljica-niti-p...

930-960eur neto zacetne place ni slabo. Tale se pa joka.

Mešajo se hruške in jabolka. Po 10-20 letih bo pa njena plača kar lepo nadpovprečna. To naj se reši tako, da vzamejo nekaj učiteljem z daljšim stažem in dajo začetnikom, nikakor pa tako, da dvignejo vsem povprek.

Absolutno ne smejo dvigniti plač ne učiteljem, ne policistom ali carinikom, ti imajo primerne plače. Tudi policisti dobijo lepe plače z nadurami in nedeljskimi, če pa sedijo v pisarni, pa dobijo primerljivo plačo z drugimi v javnem sektorju.

Medicinske sestre katere delajo nočne in nedeljske, se tudi ne morejo pritoževati nad plačo. Tam je bolj problem obremenjenost, enostavno jih je premalo za način dela, ki je vzpostavljen.

Izredno male plače imajo vzgojitelji, vojaki, kuharji, strežnice, vzdrževalci, zaposleni za šalterji, pomožno osebje v pisarnah...

Povišati plače predvsem tem, pa narediti manjšo razliko med začetniki in starejšimi.

Sicer pa bi rad videl primerjavo, če obstaja, po možnosti grafični prikaz, koliko ljudi v javnem sektorju ima podpovprečno plačo, koliko nadpovprečno. Šele s temi podatki bi se videlo, da obstajajo v javnem sektorju trije razredi, deprivilegirani, srednji in privilegirani. In bojim se, da je privilegirani tisti, ki požere največji del mase za plače, naredi pa bore malo za to vsoto denarja.

In zdi se mi neumno, da Štrukelj hoče učitelje primerjati s sodniki in zdravniki. Na koncu koncev ima učitelj manj zahtevno delo kakor npr. kriminalist, inšpektor ali celo ljudje za šalterom.

nekikr ::

Po Štrukljevo bi morali učiteljico zgodovine v osnovni šoli primerjati kar s srčnim kirurgom. Primerljivo delovno mesto pač?

Gambino ::

Po gimnaziji so se odličnjaki vpisovali na medicino, pravo in podobne resne študije, komaj zadostne pa so usmerjali na predšolsko vzgojo in razredni pouk. Češ, zgolj to jim bo uspelo narediti, drugje nimajo šans.

In to je zdaj ta Štrukljeva "elita".

Samael ::

arnecan1 je izjavil:

[...]

Izredno male plače imajo vzgojitelji, vojaki, kuharji, strežnice, vzdrževalci, zaposleni za šalterji, pomožno osebje v pisarnah...

Povišati plače predvsem tem, pa narediti manjšo razliko med začetniki in starejšimi.

Sicer pa bi rad videl primerjavo, če obstaja, po možnosti grafični prikaz, koliko ljudi v javnem sektorju ima podpovprečno plačo, koliko nadpovprečno. Šele s temi podatki bi se videlo, da obstajajo v javnem sektorju trije razredi, deprivilegirani, srednji in privilegirani. In bojim se, da je privilegirani tisti, ki požere največji del mase za plače, naredi pa bore malo za to vsoto denarja.


Se strinjam s teboj - grafični prikaz (v obeh sektorjih s primerljivo izobrazbo) bi dal šele realno sliko - zlasti tistim, ki nam iz dneva v dan tu razlagajo, da so JU zgolj tisti trije-štirje poklici, ki se največ pojavljajo v medijih.

V sloveniji je zaposlenih v zasebnem sektorju okoli 600.000 oseb, v JU pa okoli 160.000.
Tistemu, ki na vsaki drugi strani v tej temi trdi in zavaja z gostilniškimi umotvorinami tipa, da "v JU nima nihče plače pod jurja dodatki pa jim prinesejo kar dvojno vsoto plače":

Potem ko se je število prejemnikov minimalne plače več let zmanjševalo, je lani spet nekoliko zraslo. Od 33.789 prejemnikov jih je bilo 25.463 v zasebnem sektorju, 8326 pa v javnem.
Vir: http://trzenje.cekin.si/clanek/izobraze...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Mr.B ::

Samael,
da ti si kar razlagaj statistiko po svoje.
problem je v pri vas. V vaših plačilnih razredih in ne kako je razporeditev plač.
No lahko se pa ti potrudiš, in pokažeš v 1. plačilnem razredu je toliko zapolenih, v drugem toliko v tretjem toliko, etc.. pa da vidimo, sem prepričan da ne bo kaj boj odstopalo od povprečja, ki je že znan.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Samael ::

Razsvetli me, kakšno statistiko si po tvojem jaz razlagam po "svoje". Dejansko me zanima. Ajde, beseda je tvoja. Bodi konkreten, natančen brez dodajanja argumentov, ki so plod tvoje lastne domišlije.



V kom je pa problem, sva pa že razčistila:

Samael je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Zato si ti kriv, kot zašposlen v JS, ki ne urediš zakonodaje, da bo delodajalec konkretno občutil, ko naslednjič ne bo plačal socalinih prispevkov zaposlenega, pokojninskih prispevkov, kaj šele plače.

Ter ti, ki odpreš usta in potožiš, kaj ti v sistemu ni prav, samo kadar je dovolj anonimno na nekem forumu.

Invictus ::

Dokler se ne bo merilo koliko kdo naredi, in dokler se ne bo za vsako (ali vsaj za večino) nalog določilo njen izvedbeni čas (in se le tega tudi upoštevalo), je brez zveze bluzit o učinkovitosti.

Kaj meni pomaga, če je rok za gradbeno dovoljenje 3 mesece, če ga moram pa čakati pol leta. Ali pa ti ga zavrnejo po 3 mesecih (da ujamejo rok) z razlogom, da nimaš vseh papirjev. Čeprav ti nihče ne pove kaj manjka že ko oddaš vlogo...

To me spominja na pogodbo v multinacionalko z drugo multinacionalko (indijsko) glede reševanje ticketov.

Vsak ticket je moral biti zaprt v 24 urah. To je pomenilo "closed". ne pa rešen, kar bi pomenilo "resolved". pač manjša napaka v pogodbi in si moral za isti problem odpreti tudi 5-6 ticketov. Seveda je bila pa statistika zapiranja ticketov super, ker so jih preprosto zaprli in ne rešili ;).

Naša JU pa deluje precej podobno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mr.B ::

Samael je izjavil:

Razsvetli me, kakšno statistiko si po tvojem jaz razlagam po "svoje". Dejansko me zanima. Ajde, beseda je tvoja. Bodi konkreten, natančen brez dodajanja argumentov, ki so plod tvoje lastne domišlije.



V kom je pa problem, sva pa že razčistila:

Samael je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Zato si ti kriv, kot zašposlen v JS, ki ne urediš zakonodaje, da bo delodajalec konkretno občutil, ko naslednjič ne bo plačal socalinih prispevkov zaposlenega, pokojninskih prispevkov, kaj šele plače.

Ter ti, ki odpreš usta in potožiš, kaj ti v sistemu ni prav, samo kadar je dovolj anonimno na nekem forumu.

Še 1x, jaz imam javne statistične podatki, ti pa tvoje mišlenje. Kaj si ti misliš da je resnica je res nepomembno, dekler le te ne moreš podkrepiti z ststističnimi podtki, ozirma standardno excelico.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

McHusch ::

Zanimiva stran: http://pxweb.stat.si/pxweb/Dialog/varva...../Database/Dem_soc/07_trg_dela/10_place/03_07113_strukt_statistika/&lang=2


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McHusch ()

jernejl ::

Jaz sem precej strani nazaj prilepil podobno sliko, ampak z malo več podatki, za vsa leta, za katera so objavljeni podatki (od 2008-2016).


Kot je razvidno, nekih bistvenih razlik v plačah med JS in ZS niti ni.
Tisti z najnižjo izobrazbo v JS so sicer leta 2016 v povprečju na slabšem glede na ZS, če pa gledamo, kako so prebrodili obdobje od 2008 do 2016, pa vidimo, da v povprečju nekoliko bolje od tistih v ZS.
Še v najslabem položaju (glede na ZS) so visoko izobraženi v JS, čeprav se razlike zmanjšujejo.

Upoštevaje večjo varnost zaposlitve v JS tako ne vidim kakega pametnega razloga za vsesplošno stavko.
Zagotovo si kdo zasluži več, kdo pa tudi manj.
Rešitev bi pomoje morali iskati v prerazporeditvi mase plač.
Neumno je, da ima recimo odličen učitelj slabo plačo, samo zato ker je mlad, medtem ko ima slab učitelj dobro plačo, samo zato ker je star.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Mr.B ::

Kot je razvidno, nekih bistvenih razlik v plačah med JS in ZS niti ni.

Ha ha ha. Koliko 200 - 300€ razlike v korist JS
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kingsix ::

Vazelin ::

Svizec že napovedal stavko za 14. marec.
A to bodo sedaj enkrat mesečno stavkali? Ampak predvidevam da samo takrat ko otroci nimajo počitnic. :D

Upam da ne bodo kaj zanetili, ker folk jih čedalje bolj prezira. :) Bo treba romune uvažat tudi za učiteljski poklic :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Vazelin ::

Zakaj se ne zahteva, da so v šoli 8 ur dnevno? Naj teste popravljajo v šoli in ne doma. Ne pa da ob 14ih ni nobenega avta pred osnovnimi šolami več.

Wrop ::

Če je pa je v šoli stresno okolje. Doma je precej bolje.

Vazelin ::

Res ne razumem v čem so učitelji tako special, da ne morejo vseh nalog opraviti v šoli?:D

Si prav predstavljam, da se uzakoni 8 urna prisotnost učiteljev na delovnem mestu. Slovenija bi gorela:))


Učitelj prva plača skor jurja. En kolega začel s končano pravno fakulteto delat nekje kot vulenter... In pol ti ena na TV joka, kako je to nepošteno, ker ima samo jurja kot začetnica plače :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

m0LN4r ::

Samael je izjavil:

Razsvetli me, kakšno statistiko si po tvojem jaz razlagam po "svoje". Dejansko me zanima. Ajde, beseda je tvoja. Bodi konkreten, natančen brez dodajanja argumentov, ki so plod tvoje lastne domišlije.



V kom je pa problem, sva pa že razčistila:

Samael je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Zato si ti kriv, kot zašposlen v JS, ki ne urediš zakonodaje, da bo delodajalec konkretno občutil, ko naslednjič ne bo plačal socalinih prispevkov zaposlenega, pokojninskih prispevkov, kaj šele plače.

Ter ti, ki odpreš usta in potožiš, kaj ti v sistemu ni prav, samo kadar je dovolj anonimno na nekem forumu.

Iscem kaj si ti natancnega in konkretnega povedal glede kakrsnih koli podatkov in statistike
....
...
..

Vazelin je izjavil:

Zakaj se ne zahteva, da so v šoli 8 ur dnevno? Naj teste popravljajo v šoli in ne doma. Ne pa da ob 14ih ni nobenega avta pred osnovnimi šolami več.

Ne gre, ker pac ne gre ane. Tako kot odpuscanja in preureditev placilnega sistema ni mozno izvest. Pac ni mozno, brez razloga.

Vazn je da si star ucitelj ne pa dober in up to date.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

bajsibajsi ::

AndrejS je izjavil:

Prasice ! Kako jih ni sram. Res je prvo leto težko za učitelja , potem pa ma skoz počitnice.


Kako ni sram tebe, ki si jih drznes ozmerjati na tako poniževalen način. Očitno je, da nisi dovolj seznanjen, da si upaš postavljati popolnoma izmišljen podatek: "prvo leto težko za učitelja , potem pa ma skoz počitnice". Kaj se pa drugo leto spremeni za učitelja? Aja, "skoz ima pocitnice", saj res, uciteljev nikoli ni v soli. Cudno, kolikor se sam spomnim, so bili ucitelji, razen izjemoma, vedno prisotni pri pouku in predavanjih. Vseh osem let pouka osnovne šole, vsa stiri leta srednje sole, na prakticno vseh predavanjih na dveh dodiplomskih programih in na urah predavanj podiplomskega študija. Mogoce si ti obiskoval kakšno drugo šolstvo, v kaksni drugi drzavi; nemara kar na drugem planetu.
Zmotno je misljenje, da imajo (npr. ucitelji sredjesolskega pouka) kar "skoz pocitnice". Raja misli, da imajo vsako leto najmanj dva meseca pocitnic. V splošni javnosti učiteljski poklic velja za udobnega, z veliko prostega časa, solidno plačo in dolgimi »počitnicami«. Manj jih seveda ve, da jih ima najvec prosto cca. stiri delovne tedne, saj so v soli se po tem, ko se ucencem ze zacnejo pocitnice in z delom nadaljujejo pred zacetkom novega solskega leta. Kdo pa mislis, da je v prvi polovici julija in v drugi polovici avgusta na popravnih izpitih? Poleg tega si ucitelj prakticno ne more vzeti teden dni dopusta na nek random dan/teden, kakor si ga lahko vecina izmed nas, saj ga lahko/mora koristiti naceloma le takrat, kadar jim ga predpise drzava; posledicno glede na zimske, letne itd pocitnice.

Veliko starsev ima tezave kako ravnati s svojim lastnim otrokom doma ter nasplosno kako vzgajati ze enega, dva.. otroka. Prav rad bi videl tebe "krotiti", motivirati 20 nezainteresiranih najstnikov v razredu. Casi se spreminjajo, mularija ni vec taksna, kot smo bili mi in predhodne generacije. Spoštovanja prakticno ni vec na vseh nivojih, ali pa se to le s strani redkih posameznikov. Splosno mnenje nevedocih je, da je poucevanje, izobrazevanje in vzgoja nekaj cisto preprostega in enostavnega. Nekaj kar bi lahko pocel vsak izmed nas. Pa je zagotovo vse prej kot to in pogosto precej stresno. Na njihovo nezadovoljstvo z delom pa vplivajo trpinčenje na šoli, slaba organizacija dela in neustrezno vodenje, problematični in nesodelujoči starši, slabi odnosi med zaposlenimi in izsiljevanje staršev za boljšo oceno njihovega otroka. Delo ucitelja je popolnoma razvrednoteno. Ze s prebiranjem zadnjih par strani tu se opazi popolnoma nespostovanje uciteljskega poklica.

Mimogrede, zakaj naj ne bi primerjali uciteljski poklic z recimo poklicem splosnega zdravnika? Mar za poucevanje razrednega pouka ni potrebna univerzitetna izobrazba + pogosto še pedagosko-andragoska specializacija (npr. opravljeni dodatni izpiti na Filozofski fakulteti)? Zakaj npr. ucitelj zacetnik zacne v 30-em placnem razredu, njegov kolega zdravnik splosne medicine pa kar nekaj razredov visje?! Aja, zdravnik je bog v belem, bog, ki resuje zivljenja, ucitelj pa nekdo, ki je, bolj ali manj, nepomemben del druzbe, nepotreben splosnemu napredku in ga (sklepam) po tvojem mnenju, lahko ustrezno nadomestimo in/ali zamenjamo v enem tednu... verjetno kar s tabo!

Ste se izobrazevali sami, doma, so vas zdravniki ipd? Itak, na ST, vsi pametni, da so ucitelji odvecni, ces, da ste se vse tako ali tako naucili sami iz knjig bla bla... Mogoce sva se - ponovno - midva izobrazevala na razlicnih planetih, ampak zase lahko trdim, da sem imel (z nekaj izjemami) skozi vsa leta drzavnega solanja dobre, nemara celo izredne ucitelje. Seveda eni so bolj zavzeti, spet drugi manj. A v PS ni tako? Ni slabih in dobrih delavcev? Res je, da bodo v PS najverjetneje slabi prej odleteli, medtem ko v JS tudi, zal, slabi ostajajo. Vsekakor sem pa preprican, da imamo v Sloveniji (tudi) izvrstne ucitelje, taksne, ki svoj poklic in svoje poslanstvo vzamejo resno in so nemalokrat vec kot le ucitelji. So ucitelji, pa cedalje pogosteje tudi socialni delavci, "diplomati", zaupniki najstnikom, katerih starsi so prezaposleni, prezasedeni in vse preveckrat nezainteresirani.. za raznorazne probleme svoji sinov in hcera. Ucitelji, ki svoje privatne mobilne stevilke zaupajo dijakom in se jim ni tezko oglasiti ali odpisati na SMS tudi ob 23 uri ali ob 6 uri zjutraj, dasiravno s tem npr. tvegajo tu in tam kaksen zafrkantski klic ob 2 zjutraj v soboto. Taksni, ki prisluhnejo dijakom in so se pogosto "primorani" preobraziti v vse prej nekoga drugega kot pa v ucitelja. Pa ne zato, ker bi to od njih zahteval delodajalec, ker jim je mar za otroke. Ker cutijo stisko otrok. Ker cutijo, v vse hitrejsi in neizprosni druzbi, take in drugacne stiske otrok in zelijo pomagati. Ker imajo nemara tudi sami doma podobno stare otroke in jim ni vseeno... Ce imas priliko, cas in ti je mar, pojdi kdaj pogledati na kaksno srednjo solo v vecjih mestih. Povprasaj malo ucitelje, socialne delavce, pa tudi hisnike in cistilke, kaksne vse nemogoce situacije, probleme, stiske in strahove imajo nasi najstniki... Ampak ja, uciteljski poklic je cist simple... zdrdrajo tisto snov s prosojnic in to je to... to bi pa itak lahko vsak izmed nas, a ne? Se ti res zdi 30. placni razred - cca. 930 € neto izplacila - kolikor prejme ucitelj zacetnik, dostojno in posteno placilo?

Ne vem, kako je pri vecini, ampak meni je znanje ena izmed primarnih vrednot. Sploh pa imeti slabo izobraženo prebivalstvo je najdražje od vsega, ampak da to dojames in razumes, moras najprej razumeti pomen znanja.

Invictus ::

Ko gledam učiteljice moje hčerke, ki pridejo ob pol devetih in izginejo ob enih, pol dveh, res ne morem čutit, da so premalo plačane za 4-5 ur dela dnevno.

Delo doma? Ne serite... Če greš ob dvanajstih v enPub, jih tam dobiš cel kup.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vazelin ::

Se ti res zdi 30. placni razred - cca. 930 € neto izplacila - kolikor prejme ucitelj zacetnik, dostojno in posteno placilo?

Plačilo je povsem solidno. Nasprotno, zelo dobro! Moraš vedeti da veliko folka dela tudi volentersko ali za žepnino, od pravnikov (katerih faks je veliko veliko težji od neke pedagoške), tudi inženirji po izobraževanju začnejo z revščino. Učitelji pa hopla... tisočak je zagotovoljen od prvega dne zaposlitve. Malce se naokoli ozrite...

Daj malo razmisli kaj pišeš in da niso nobeni reveži. Vsi mi bi pa seveda radi imeli večje plače, to pa drži.

bajsibajsi ::

Invictus je izjavil:

Ko gledam učiteljice moje hčerke, ki pridejo ob pol devetih in izginejo ob enih, pol dveh, res ne morem čutit, da so premalo plačane za 4-5 ur dela dnevno.

Delo doma? Ne serite... Če greš ob dvanajstih v enPub, jih tam dobiš cel kup.


Verjetno kampiras pred solo in v excel tabelo skrbno belezis podatke... ;)

Vazelin ::

Nujno bi bilo potrebno uzakoniti 8 urno prisotnost učiteljev na delovnem mestu!>:D

jype ::

Vazelin je izjavil:

Nujno bi bilo potrebno uzakoniti 8 urno prisotnost učiteljev na delovnem mestu!>:D
Potem bi jih morali zaposliti precej več, glede na to da je ogromna večina na delovnem mestu prisotnih dlje kot 8 ur dnevno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: njyngs ()

m0LN4r ::

Na nasi soli in v poznanstvu takih ni. Se imajo zelo fajn, tudi stavka se jim zdi brezveze
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

bajsibajsi je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ko gledam učiteljice moje hčerke, ki pridejo ob pol devetih in izginejo ob enih, pol dveh, res ne morem čutit, da so premalo plačane za 4-5 ur dela dnevno.

Delo doma? Ne serite... Če greš ob dvanajstih v enPub, jih tam dobiš cel kup.


Verjetno kampiras pred solo in v excel tabelo skrbno belezis podatke... ;)

Malo prelistaj nazaj, jih imamo kr nekateri tu v sorodstvu pa se tut sami radi pohvalijo kak je lagano sportski tam delat. Celo pa po dveh letih ze ugotovis kak sistem funkcionira in lahko delas se manj.

Mi smo morali vcasih tudi po 3 tedne cakat na rezultate 10ih nalog, pa med poukom poslusat osebne probleme in frustracije uciteljice. Tut kakega ki si je rad spil smo imeli, sam najvec je pa tistih, ki delajo po liniji najmanjsega napora
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

jype ::

m0LN4r je izjavil:

jih imamo kr nekateri tu v sorodstvu pa se tut sami radi pohvalijo kak je lagano sportski tam delat
Ni čudno torej, da imamo drugi v sorodstvu tiste, ki dajo odpoved, ker imajo preveč dela.

m0LN4r ::

Ti so v vecini pravis? Po kolkih letih pa dajo odpoved?

No sej ce grejo na boljse je boljse za njih

Potem ni problema tukaj
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Samael ::

m0LN4r je izjavil:

Na nasi soli in v poznanstvu takih ni. Se imajo zelo fajn, tudi stavka se jim zdi brezveze

Ja, itak .. vsakdo ima v zlahti eno teto, strica ... ce ne, pride pa prav tudi od soseda prjatu, ki mu gre prav fajn v zivljenju.
Daj, ne nabijaj.

m0LN4r ::

Resnica boli, tak je to videt
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Samael ::

Mr.B je izjavil:

Samael,
da ti si kar razlagaj statistiko po svoje.


Samael je izjavil:

Razsvetli me, kakšno statistiko si po tvojem jaz razlagam po "svoje". Dejansko me zanima. Ajde, beseda je tvoja. Bodi konkreten, natančen brez dodajanja argumentov, ki so plod tvoje lastne domišlije.


Še vedno nisi odgovoril in nabijaš z nečem, kar nima nobene veze ne s tvojo, ne z mojo izjavo. Torej, ponavljam, kakšno statistiko si po tvojem jaz razlagam po "svoje". Dejansko me zanima. Ajde, beseda je tvoja. Bodi konkreten, natančen brez dodajanja argumentov, ki so plod tvoje lastne domišlije.

Veš zakaj vztrajam pri tem in bom še naprej, dokler ne odogovriš? Ker nabijaš, ker se fajn sliši. Ok, imaš nek odklonilen odnos do tega, onega... Razumem. Ampak, v odgovor še vedno zgolj nabijaš, iz žepa vlačiš domišlijske argumente, ker se zapisani fajn berejo, daješ pri tem druge v nič ... pa razloži. Pokaži. Kopiraj. Stoj za svojo izmišljo .. izjavo.

Nekaj si rekel, pa stoj za tem. Čakam.

thramos ::

Glede na število zaposlenih v šolstvu sploh ni kaj dosti nenavadno, da praktično vsak pozna kakšno učiteljico. Učitelja po drugi strani ... ;)

Bolj nenavadno je, da politični aktivisti poznajo ravno takšne ljudi, ki potrjujejo njihova stališča.

No, tudi to se da razložit. ;)

Samael ::

m0LN4r je izjavil:

Resnica boli, tak je to videt

Takšen predšolski odgovor, ko nimaš argumenta, a?
No važno, da imaš ti soseda, ki ima prjatla, ki pozna nekoga ... ki se mu fajn godi v življenju :))

jype ::

thramos je izjavil:

Učitelja po drugi strani ...
Odkar jih ni več večina smo končno začeli prepoznavati seksizem, ki je bil prej industrijsko vcepljen v generacije.

49106 ::

Ja, seksizem je ostanek iz preteklosti, kjer je bil moški defacto več vreden kot ženska. Drobcen fantek je bil ravno tako nezaželjen kot ženska. Če družina ni imela dovolj fizično sposobnih ljudi, je izumrla. Odgovor na isto vprašanje se je spremenil in danes je seksizem napačen.


A bullet from a 14 year old is as effective as a bullet from a 40 year old.


jype ::

49106 je izjavil:

Ja, seksizem je ostanek iz preteklosti, kjer je bil moški defacto več vreden kot ženska. Drobcen fantek je bil ravno tako nezaželjen kot ženska. Če družina ni imela dovolj fizično sposobnih ljudi, je izumrla.
Mhm, družine brez žensk in otrok so preživele najdlje.

49106 ::

Mhm, to sem napisal.

Konlov ::

Vsaka čast Štruklu. Uspel je v povprečju za 30% preveč plačano množico prepričat, da gredo izsiljevat višjo plačo.

A se zavzemajo za delovske plače ali kako???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

Invictus ::

bajsibajsi je izjavil:

Verjetno kampiras pred solo in v excel tabelo skrbno belezis podatke... ;)

Nekateri smo celi sposobni narediti otroke, in jih moramo po zakonu vozit v šolo...

Mamini sinki tega pač ne zmorete...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mr.B ::

Samael je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Samael,
da ti si kar razlagaj statistiko po svoje.


Samael je izjavil:

Razsvetli me, kakšno statistiko si po tvojem jaz razlagam po "svoje". Dejansko me zanima. Ajde, beseda je tvoja. Bodi konkreten, natančen brez dodajanja argumentov, ki so plod tvoje lastne domišlije.


Še vedno nisi odgovoril in nabijaš z nečem, kar nima nobene veze ne s tvojo, ne z mojo izjavo. Torej, ponavljam, kakšno statistiko si po tvojem jaz razlagam po "svoje". Dejansko me zanima. Ajde, beseda je tvoja. Bodi konkreten, natančen brez dodajanja argumentov, ki so plod tvoje lastne domišlije.

Veš zakaj vztrajam pri tem in bom še naprej, dokler ne odogovriš? Ker nabijaš, ker se fajn sliši. Ok, imaš nek odklonilen odnos do tega, onega... Razumem. Ampak, v odgovor še vedno zgolj nabijaš, iz žepa vlačiš domišlijske argumente, ker se zapisani fajn berejo, daješ pri tem druge v nič ... pa razloži. Pokaži. Kopiraj. Stoj za svojo izmišljo .. izjavo.

Nekaj si rekel, pa stoj za tem. Čakam.

Dejstvo je, ki je podkrepljeno n krat tudi v tej temi z povezavami in slikami :
Povprečna plača v sektorju kjer ti delaš je bistveno višja od povprečja zaposlenega v gospodarstvu, ne glede ali to gledaš glede na izobrazbeno strukturo ali kot povprečje.
Ko boš pa ti to dokazal, da je za tvojo stropno izobrazbe drugače, pa to pokaži z konkretnimi podatki, ki so veljavni in jih lahko preveri vsak. Ergo podaj link, kjer piše, da je prvotna ugotovitev napačna.
Seveda se lahko na koncu vadiš iz lastne luknje, da v Sloveniji pač ni privatnega zapora, ergo si za svoje stanje kriv sam, saj delaš v monopolu.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

bleem ::

Invictus je izjavil:

Ko gledam učiteljice moje hčerke, ki pridejo ob pol devetih in izginejo ob enih, pol dveh, res ne morem čutit, da so premalo plačane za 4-5 ur dela dnevno.

Delo doma? Ne serite... Če greš ob dvanajstih v enPub, jih tam dobiš cel kup.


isto pri nas .. prvo šolka .. ob 8.10 more bit v soli .. in to moremo se drzat do sekunde natačno ... seveda razredničarke ni .. ker ona pride ob 8.30 komaj .. pridem po otroka ob 13.30 ... seveda gospe več ni. Kaj je zaposlena za 5 ur na dan al kaj?!??!

Samael ::

Mr.B, ja ja ... vsekakor. Ampak ti se vedno bluzis in opletas z nekimi xy argumenti namesto da bi stal za svojo izjavo in odgovoril na preprosto vprasanje. A ti moram osveziti spomin?

Samael je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Samael,
da ti si kar razlagaj statistiko po svoje.


Samael je izjavil:

Razsvetli me, kakšno statistiko si po tvojem jaz razlagam po "svoje". Dejansko me zanima. Ajde, beseda je tvoja. Bodi konkreten, natančen brez dodajanja argumentov, ki so plod tvoje lastne domišlije.


Še vedno nisi odgovoril in nabijaš z nečem, kar nima nobene veze ne s tvojo, ne z mojo izjavo. Torej, ponavljam, kakšno statistiko si po tvojem jaz razlagam po "svoje". Dejansko me zanima. Ajde, beseda je tvoja. Bodi konkreten, natančen brez dodajanja argumentov, ki so plod tvoje lastne domišlije.

Veš zakaj vztrajam pri tem in bom še naprej, dokler ne odogovriš? Ker nabijaš, ker se fajn sliši. Ok, imaš nek odklonilen odnos do tega, onega... Razumem. Ampak, v odgovor še vedno zgolj nabijaš, iz žepa vlačiš domišlijske argumente, ker se zapisani fajn berejo, daješ pri tem druge v nič ... pa razloži. Pokaži. Kopiraj. Stoj za svojo izmišljo .. izjavo.

Nekaj si rekel, pa stoj za tem. Čakam.


Pač zanima me, kje si to našel. Daj, izmisli se že nekaj no, da ne boš bluzil v tri krasne. Kje sem jaz kakorkoli razlagal po svoje kakršno koli statistiko. No daj, a boš kopiral že končno?
Ker če tega nisem storil (in jaz vem da nisem), to pomeni, da ti v debati opletaš z zlaganimi argumenti, ker ti to pač prav pride za zagovarjanje svojih stališč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Konlov ::

Dve pciji sta:
- ali hočejo biti kot zobozdravniška srenja
- ali hočejo doseči delovske plače

bajsibajsi ::

Invictus je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Verjetno kampiras pred solo in v excel tabelo skrbno belezis podatke... ;)

Nekateri smo celi sposobni narediti otroke, in jih moramo po zakonu vozit v šolo...

Mamini sinki tega pač ne zmorete...


...in se potem se pol dneva vozis okoli sole? Pazi, te bo kdo napacno etiketiral.

Glede na to, da sva nekje v istem obdobju hodila na FRI in sem bil sam relativno samostojen in neodvisen, ti pa khm... No važno, da zdaj zasluzis 500€/dan, in to kljub 30k postom letno. :P

mihec87 ::

Se ti res zdi 30. placni razred - cca. 930 € neto izplacila - kolikor prejme ucitelj zacetnik, dostojno in posteno placilo?


Veš kaj je res nedostojno in nepošteno plačilo- 3 izmensko v nikakvih pogojih za minimalca...

Vazelin ::

S tem razredništvom za eno kavo totalno pretiravajo. To bi moralo biti med osnovnimi nalogami, ne pa kot dodatek. Isto 8 urna prisotnost na delovnem mestu.

Kakšni privilegiji:))

Samael ::

mihec87 je izjavil:

Se ti res zdi 30. placni razred - cca. 930 € neto izplacila - kolikor prejme ucitelj zacetnik, dostojno in posteno placilo?


Veš kaj je res nedostojno in nepošteno plačilo- 3 izmensko v nikakvih pogojih za minimalca...

Ja, recimo strežnice, negovalke, itd... ane. Saj veš, te tetke, ki nas nekako z muko ob vsej človeški teži nepokretne premaknejo na bok, pobrisejo ritko, nato pa se pazljivo, da se ne odpre rana prekobalijo nazaj. Tudi ponoči. Pa za praznike. Za minimalca.
Ampak one za vas itak ne obstajajo.
««
16 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delovno mesto prihodnosti: Svetovalec za podnebne spremembe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5011861 (10038) Phantomeye
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26749324 (43444) dstr17_
»

Stavka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
531141871 (133169) poweroff
»

Ima Slovenija prevelik javni sektor? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20783708 (79292) lexios

Več podobnih tem