» »

Stavka javnega sektorja

Stavka javnega sektorja

Temo vidijo: vsi
««
10 / 51
»»

dice7 ::

Ker AT pri javnem zdravstvu porabi dvakrat vec na prebivalca, v primerjavi s SLO. Tudi namenijo 8% GDPja, v primerjavi s slovenskim 6%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

49106 ::

Tudi zaradi tega, ja. Mene je najbolj zmotilo dejstvo, da naši niso dali napotnice za CT in magnetno rezonanco(niti samoplačniško), kar se je potem izkala za nujo. Danes sem srečen, predvsem pa živ, zaradi samoplačniške operacije v AT. Odnos medicinskega osebja je bil 1A, tak, kot si ga pacijent tudi zasluži. Za takšen standard rade volje prispevam zajeten del (mojih) prihodkov, preko davkov ali pa samoplačniško. Nimajo vsi tako srečo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

noraguta ::

49106 je izjavil:

Tudi zaradi tega, ja. Mene je najbolj zmotilo dejstvo, da naši niso dali napotnice za CT in magnetno rezonanco(niti samoplačniško), kar se je potem izkala za nujo. Danes sem srečen, predvsem pa živ, zaradi samoplačniške operacije v AT. Odnos medicinskega osebja je bil 1A, tak, kot si ga pacijent tudi zasluži. Za takšen standard rade volje prispevam zajeten del (mojih) prihodkov, preko davkov ali pa samoplačniško. Nimajo vsi tako srečo.

Na samo še zmer imaš potem pot v lj na onkologijo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Horejšio ::

49106 je izjavil:

Odzivnost in čas, da ogenj pogasijo, pa res. V zdravstvu je podobno (pričakovana življenska doba, čakalne dobe in sama diagnoza, ter spoštovanje pacientovih pravic). Pa še kaj bi se našlo.

Kako je možno, da me je operacija v AT stala manj, kot v SI?


Pomoje se ti godi krivica. Predlagam Argentino.

49106 ::

Kdo ti brani, da se preseliš v Argentino?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Wrop ::

49106 je izjavil:

Odzivnost in čas, da ogenj pogasijo, pa res. V zdravstvu je podobno (pričakovana življenska doba, čakalne dobe in sama diagnoza, ter spoštovanje pacientovih pravic). Pa še kaj bi se našlo.

Kako je možno, da me je operacija v AT stala manj, kot v SI?



Ne preplačujejo materialov, tako kot pri nas. Pri nas gre v UKC polovica denarja za material mimo razpisov. Že med našimi bolnicami se med najcenejšo in najdražjo ceno za isti material razlikuje vse do 50 %. Cene v tujini se niti ne primerja, oz. zelo redko.

Smrekar1 ::

m0LN4r je izjavil:

Po domace:
Ucitelj v OŠ zasluzi 2000-2500 neto. Toliko zasluzi moj sosed iz rusije v tovarni, kjer pakira filtre za vozila na palete. Zena dela polovicni delovni cas po novem, malo v pisarni v isti tovarni in sluzi 1700 neto 20-25ur na teden.


Ne bi rad impiciral da nabijaš, ampak prosim poskeniraj in prilepi njihove plačilne liste in pogodbe o zaposlitvi. Nič osebnega. Hvala! :)

Wrop je izjavil:


Ne preplačujejo materialov, tako kot pri nas. Pri nas gre v UKC polovica denarja za material mimo razpisov. Že med našimi bolnicami se med najcenejšo in najdražjo ceno za isti material razlikuje vse do 50 %. Cene v tujini se niti ne primerja, oz. zelo redko.


Celotni stroški za material predstavljajo ~10% vseh izdatkov UKC Ljubljana. Če zato vse stvari preplačajo v povprečju za faktor 10 si s tem stroške zmanjšal za 9%. Realno gre za 2-3% celotnih izdatkov, lahko tudi manj.

To sicer ni zanemarljivo, ampak preveč se osredotočaš na en sam dejavnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

scipascapa ::

smrekar1: kradejo povsod. najlažji je krasti, ko si pri koritu...in ti nihče ne more nič.

m0LN4r ::

Ne bi rad impiciral da nabijaš, ampak prosim poskeniraj in prilepi njihove plačilne liste in pogodbe o zaposlitvi. Nič osebnega. Hvala!

Seveda, ker ti noces verjet naj ti jaz tu javno objavljam delovne pogodbe drugih ljudi. Lej ce ne verjames je to tvoj problem.
Pa verjemi raje potem raznim raziskavam, kjer na oko ocenjujejo place namesto mojih podatkov iz prve roke. Meni je vseeno ali verjames ali ne. Jaz vem in je dovolj.

Imam jaz boljsi predlog, pripelji se gor pa se malo pogovori sam s sosedi.

PS:
Lahko se pa tudi prijavis v kako Nemsko Facebook skupino pa bos sam videl.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

zk_eu ::

scipascapa je izjavil:

smrekar1: kradejo povsod. najlažji je krasti, ko si pri koritu...in ti nihče ne more nič.


Točno tako je!

Slovenija je prekrasna država za živeti, še posebej pa za vzgajanje družine. Dosti sem deloval v tujini in nekaj se ne zavedamo. Razmerje med plačo in prostim časom imamo eno najboljših na svetu! Je pa res, javni sektor pač konča ob 16 uri z delovnim časom, zasebniki pa radi podaljšajo. Zato je JS tukaj še malo bolj v prednosti in to je meni osebno neovrgljiva domneva :). Vem zato, ker sem dodobra preizkusil oboje. In tudi produktivnost je v JS manjša, ne smemo pa tega posploševati, ker ni pri vseh poklicih JS enako.

Seveda se moramo izboljšati, vendar lahko za to veliko naredi tudi vsak posameznik in ne rabimo za vse čakati državo, ker je to samo izgovor. Slovenci smo znani kot zjamran narod, zato pa imamo vse ankete glede zadovoljstva slabe in bedne. Pojdite vzgajati družino v kakšno večje mesto. Marsikdo se je hitro vrnil v Slovenijo ali pa je prej spoznal, da je tujina samo odskočna deska za denar nabrati (kar se ga, še posebej v mladih letih, mogoče res da bolje kot pri nas).

In še. Spomnim se, ko sem bil še študent in se enkrat pogovarjal s študentko iz Gradca s katero sva sodelovala. Mi je dejala, da ona pa komaj čaka, da doštudira in zapusti Avstrijo, da v tako skorupirani državi pa ona ne bo živela :). Sem ji odvrnil, da ne bi vedel, ker prihajam iz države, kjer ni korupcije :).
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Smrekar1 ::

m0LN4r je izjavil:


Pa verjemi raje potem raznim raziskavam, kjer na oko ocenjujejo place namesto mojih podatkov iz prve roke. Meni je vseeno ali verjames ali ne. Jaz vem in je dovolj.


Saj zato sprašujem.

http://www.worldsalaries.org/germany.sh...

Podatki so sicer za leto 2005:

Povprečna plača učitelja: $ 3,309
Povprečna plača uradnika v pisarni: $ 3,309
Povprečna plača v industriji (vključuje delavce in vodstvo): $ 2,336

Lahko seveda verjameš anekdotam, ki si jih videl na netu.

Wrop ::

Smrekar1 je izjavil:


Celotni stroški za material predstavljajo ~10% vseh izdatkov UKC Ljubljana. Če zato vse stvari preplačajo v povprečju za faktor 10 si s tem stroške zmanjšal za 9%. Realno gre za 2-3% celotnih izdatkov, lahko tudi manj.

To sicer ni zanemarljivo, ampak preveč se osredotočaš na en sam dejavnik.


Wooot? Stroški materiala predstavljajo tretjino odhodkov UKC LJ. Leta 2016 160 milijonov €. Če bi zmanjšali stroške za 10 % to v desetih letih pomeni precej precej denarja.

Vens ::

m0LN4r je izjavil:

Ne bi rad impiciral da nabijaš, ampak prosim poskeniraj in prilepi njihove plačilne liste in pogodbe o zaposlitvi. Nič osebnega. Hvala!

Seveda, ker ti noces verjet naj ti jaz tu javno objavljam delovne pogodbe drugih ljudi. Lej ce ne verjames je to tvoj problem.
Pa verjemi raje potem raznim raziskavam, kjer na oko ocenjujejo place namesto mojih podatkov iz prve roke. Meni je vseeno ali verjames ali ne. Jaz vem in je dovolj.

Imam jaz boljsi predlog, pripelji se gor pa se malo pogovori sam s sosedi.

PS:
Lahko se pa tudi prijavis v kako Nemsko Facebook skupino pa bos sam videl.


Molnar nabijaš! Moja žena je učiteljica v osnovni šoli, predmetna stopnja. Dobi od 900 do 1100 skupaj z malico in prevozom.
Torej nabijaš in to zelo. Ravno včeraj sva videla gromozanski dodatek za mesečno razredništvo 1,2€.
Toliko gneva kot zlijete po učiteljih. Namesto, da bi narod želel izboljšanje šolstva, bolj motivirane učitelje, predvsem pa manj obremenjene, delate pa ravno obratno. Vrtamo si luknjo v koleno.

m0LN4r ::

Smrekar1 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Pa verjemi raje potem raznim raziskavam, kjer na oko ocenjujejo place namesto mojih podatkov iz prve roke. Meni je vseeno ali verjames ali ne. Jaz vem in je dovolj.


Saj zato sprašujem.

http://www.worldsalaries.org/germany.sh...

Podatki so sicer za leto 2005:

Povprečna plača učitelja: $ 3,309
Povprečna plača uradnika v pisarni: $ 3,309
Povprečna plača v industriji (vključuje delavce in vodstvo): $ 2,336

Lahko seveda verjameš anekdotam, ki si jih videl na netu.

Jaz sem ti pa povedal koliko zasluzijo ljudje, ki jih poznam. Ne pozabi, da so v to statistiko vsteti tudi Minijobi basis 400€ - ki je nekaj podobnega kot studentsko delo, kjer pac ne mores zasluzit vec kot 400 na mesec in zadeva je oproscena davkov.
V vecji znani tovarni pac zasluzis 2x vec kot v lidlu ali pa na tankstelli, to je menda jasno blo ali ne?

Vens je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ne bi rad impiciral da nabijaš, ampak prosim poskeniraj in prilepi njihove plačilne liste in pogodbe o zaposlitvi. Nič osebnega. Hvala!

Seveda, ker ti noces verjet naj ti jaz tu javno objavljam delovne pogodbe drugih ljudi. Lej ce ne verjames je to tvoj problem.
Pa verjemi raje potem raznim raziskavam, kjer na oko ocenjujejo place namesto mojih podatkov iz prve roke. Meni je vseeno ali verjames ali ne. Jaz vem in je dovolj.

Imam jaz boljsi predlog, pripelji se gor pa se malo pogovori sam s sosedi.

PS:
Lahko se pa tudi prijavis v kako Nemsko Facebook skupino pa bos sam videl.


Molnar nabijaš! Moja žena je učiteljica v osnovni šoli, predmetna stopnja. Dobi od 900 do 1100 skupaj z malico in prevozom.
Torej nabijaš in to zelo. Ravno včeraj sva videla gromozanski dodatek za mesečno razredništvo 1,2€.
Toliko gneva kot zlijete po učiteljih. Namesto, da bi narod želel izboljšanje šolstva, bolj motivirane učitelje, predvsem pa manj obremenjene, delate pa ravno obratno. Vrtamo si luknjo v koleno.

V sloveniji.

Povsem dovolj.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Smrekar1 ::

Wrop je izjavil:


Wooot? Stroški materiala predstavljajo tretjino odhodkov UKC LJ.


Pardon, namesto UKC Ljubljana bi moral pisati celotnega zdravstva. Se oproščam.

Leta 2016 160 milijonov €. Če bi zmanjšali stroške za 10 % to v desetih letih pomeni precej precej denarja.


Če bi jih. Po vsem videnem se je šlo za material, kjer je razpisna pogodba potekla in je UKC ni podaljšal. To je vsekakor nedopustna šlamparija UKC ampak slučajno vem, da to ne pomeni spremembe cen. Pomeni samo to, da ponudnik ni več dolžan ponujati tistega materiala in da ni dolžan več garantirati iste cene ... ampak praviloma to vseeno naredijo, sicer vedo, da bodo naslednjič odleteli.

Glavni problem slabo vodenje UKC, ki ne zna manjšati stroškov, čeprav bi to bilo včasih mogoče. Tole zgoraj je simptom slabega vodenja ampak ni vir težav.

Fritz ::

m0LN4r je izjavil:


V sloveniji.

Povsem dovolj.

Ne bom sodil ali je dovolj ali ne, ker ne vem kaj točno dela in kakšne so njene delovne obremenitve vendar je bistvo sogovornikovega posta bilo, da zavajaš z navedbami o plačah v JS.

Ja, saj vem, TI VEŠ. Če se dejstva ne skladajo s tvojim mnenjem, toliko slabše za dejstva 8-)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Smrekar1 ::

m0LN4r je izjavil:


Jaz sem ti pa povedal koliko zasluzijo ljudje, ki jih poznam.


Kot sem rekel ne želim namigovati, da nabijaš ko nebivedu, ampak vseeno bi rad videl njihove pogodbe o zaposlitvi in plačilne liste, preden se poglobim v tvoje pisanje.

Hvala za razumevanje :)

thramos ::

Res bo šel limat pogodbe o zaposlitvi znancev enmu loleku s foruma. :))

Poleg tega so za razliko od nebiveduja njegove cifre čisto realne. Plače v Lidlu so (celo pri nas) nalimane na stekla štacun, plače učiteljev in delavcev v velikih avtomobilskih koncernih pa niso neka huda skrivnost.

m0LN4r ::

V temi kjer ljudje ne razlikujejo nemskih plac od slovenskih, res nima smisla pisat karkoli. Jaz sem ti povedal kje se lahko sam pozanimas, pa se noces. Raje gledas neke xy spletne strani izpred nevem kolko let, medtem ko bi lahko nasel podatke za 2015, 2016 in 2017 z lahkoto.

V kolikor bi tudi prebiral kake nemske cajtunge, bi vedel da povprecje pada, medtem ko zaposlenost narasca, ravno zaradi teh Basis 400 minijobov, ki jih pretezno opravljajo prisleki iz bliznjega in daljnega juga. Moja zena tudi zasluzi 2x vec, kot njen sodelavec iz Sirije, delata enako delo, pa vendar zasluzi manj, kot nemski sodelavec in enako, kot tajnica ki odgovarja na klice.

Vglavnem, da ti ugodim:
V nemciji za tiste, ki ne verjamejo je biti ucitelj/vzgojitelj dreamjob, ker so tako blazno dobro placani. Privatne sole in vrtci se zapirajo in folk gre raje v javno solstvo. Placilno listo mimogrede najdes v petih minutah googlanja v nemscini za 2016/17.
/s
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Smrekar1 ::

m0LN4r je izjavil:


V nemciji za tiste, ki ne verjamejo je biti ucitelj/vzgojitelj dreamjob, ker so tako blazno dobro placani. Privatne sole in vrtci se zapirajo in folk gre raje v javno solstvo. Placilno listo mimogrede najdes v petih minutah googlanja v nemscini za 2016/17.
/s


Torej ti iskanje plačilnih list res ne bi smelo predstavljati težav.

m0LN4r ::

thramos je izjavil:

Res bo šel limat pogodbe o zaposlitvi znancev enmu loleku s foruma. :))

Poleg tega so za razliko od nebiveduja njegove cifre čisto realne. Plače v Lidlu so (celo pri nas) nalimane na stekla štacun, plače učiteljev in delavcev v velikih avtomobilskih koncernih pa niso neka huda skrivnost.

Ze ce imas sreco pa delas v tovarni tepihov za bmw, audi, rolls, kjer moras odrezat tepih po meri, ga zrolat skup in etiketirat, ter dat na paleto, ti preko agencije pade na racun 1450 neto, prvo leto brez izkusenj izobrazne ali znanja nemskega jezika.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Smrekar1 ::

thramos je izjavil:


Poleg tega so za razliko od nebiveduja njegove cifre čisto realne. Plače v Lidlu so (celo pri nas) nalimane na stekla štacun, plače učiteljev in delavcev v velikih avtomobilskih koncernih pa niso neka huda skrivnost.


Morda res, ampak "pojdi sam poiskat vire" ni način debate, ki bi si zaslužil kaj boljšega kot "dokaži sam".

Sploh glede na to, da sem že prilepil vir, ki ga demantira. Najmanj kar naj stori je, da svoje trditve dokaže. Če tega ni zmožen pač nabija in se z njim ne nameravam ukvajrati.

m0LN4r ::

m0LN4r je izjavil:


https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Smrekar1 ::

m0LN4r je izjavil:


Ze ce imas sreco pa delas v tovarni tepihov za bmw, audi, rolls, kjer moras odrezat tepih po meri, ga zrolat skup in etiketirat, ter dat na paleto, ti preko agencije pade na racun 1450 neto, prvo leto brez izkusenj izobrazne ali znanja nemskega jezika.


Kako se tej tovarni reče?

m0LN4r ::



Smrekar1 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Ze ce imas sreco pa delas v tovarni tepihov za bmw, audi, rolls, kjer moras odrezat tepih po meri, ga zrolat skup in etiketirat, ter dat na paleto, ti preko agencije pade na racun 1450 neto, prvo leto brez izkusenj izobrazne ali znanja nemskega jezika.


Kako se tej tovarni reče?

Jo imamo tudi v sloveniji, pod imenom Tréves.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Smrekar1 ::

m0LN4r je izjavil:




Graf mi ne pove ničesar.

Ni težava neznanje jezika, temveč neoznačenost grafa. Kaj predstavlja? Glede nato, da vsi napisani poklici potrebujejo univerzitetno izobrazbo mi boš moral tudi obrazložiti kje na njem so navadni delavci. Veliko sreče.

Čisto mimogrede, izobraževanje je štiri stopničke višje kot si podčrtal. Najbrž napaka zaradi Slikarja. Se zgodi, ni bistveno.

Si prepričan, da delaš v Nemčiji? Da ni kakšna Nemška vas na kočevskem in te je zmedlo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

videc ::

Vens je izjavil:

Moja žena je učiteljica v osnovni šoli, predmetna stopnja. Dobi od 900 do 1100 skupaj z malico in prevozom.
Torej nabijaš in to zelo. Ravno včeraj sva videla gromozanski dodatek za mesečno razredništvo 1,2€.
Toliko gneva kot zlijete po učiteljih. Namesto, da bi narod želel izboljšanje šolstva, bolj motivirane učitelje, predvsem pa manj obremenjene, delate pa ravno obratno. Vrtamo si luknjo v koleno.
@vens: Bi rekel, da tvoja žena nekaj dela narobe. A je že kaj napredovala? Dobila kaj točk za napredovanja? Šla na kakšen seminar, ki se jih lahko udeležujejo? Poznam primer učiteljice razrednega pouka, ki je po 3 letih imela plače 1300€, brez potnih. Kar sploh ni slabo.
Kot sem že rekel, naj se vlada drži dogovorov in JS vrne 8% plač, ki jih je vzela zaradi krize, pa naj nazaj zniža plače direktorjev, zaradi česar bo sploh prišlo do teh stavk.

m0LN4r ::

Čisto mimogrede, izobraževanje je štiri stopničke višje kot si podčrtal. Najbrž napaka zaradi Slikarja. Se zgodi, ni bistveno.

Si prepričan, da delaš v Nemčiji? Da ni kakšna Nemška vas na kočevskem in te je zmedlo?

Se opravicujem, ja uno 4 visje je treba gledat. Razlika je ogromna, celih 200 neto na mesec.
Vglavnem, stiri stopnicke visje, to je ze sanjski job v nemciji, skoraj na vrhu lestvice.

 Ja to je iz kocevja, tam kjer medved cebelnjake podira

Ja to je iz kocevja, tam kjer medved cebelnjake podira

https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

M-XXXX ::

@vens: Bi rekel, da tvoja žena nekaj dela narobe. A je že kaj napredovala? Dobila kaj točk za napredovanja? Šla na kakšen seminar, ki se jih lahko udeležujejo? Poznam primer učiteljice razrednega pouka, ki je po 3 letih imela plače 1300€, brez potnih. Kar sploh ni slabo.
Kot sem že rekel, naj se vlada drži dogovorov in JS vrne 8% plač, ki jih je vzela zaradi krize, pa naj nazaj zniža plače direktorjev, zaradi česar bo sploh prišlo do teh stavk.

Hahah da so napredovanja že ene 10 let zamrznjena pa pozabljaš ^^?

videc ::

Pred zamrznitvijo... je bilo to.

Smrekar1 ::

m0LN4r je izjavil:


Se opravicujem, ja uno 4 visje je treba gledat. Razlika je ogromna, celih 200 neto na mesec.


Od kje ti to? Iz grafa je jasno, da je razlika 4884 EUR, brez časovne enote ali obrazložitve. Kako prideš iz 4884 EUR na 200 EUR (? - ugibam) neto na mesec?

Vglavnem, stiri stopnicke visje, to je ze sanjski job v nemciji, skoraj na vrhu lestvice.


Kje na grafu so delavci? Po tvoje bi morali biti nekje na nivoju "Naturwissenschaften", je to to, ali so tisto kakšni znanstveniki ali kaj podobnega? :|
Pomagaj mi no, od srednje šole je že dolga in Nemščina mi nikoli ni zelo ležala. Kje na grafu so navadni fizični delavci? "Medizin" vem da niso (lahko rečemo tudi kakšno glede tega, ko je že nekdo odprl temo), kje so?

 Ja to je iz kocevja, tam kjer medved cebelnjake podira

Ja to je iz kocevja, tam kjer medved cebelnjake podira



Razpon česa od 2065 EUR do 7309 EUR vidimo na grafu? Je po tvoje 7309 EUR enako 2065 EUR? Če da menjam mojih 2065 EUR za tvojih 7309EUR, prav? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

M-XXXX ::

videc je izjavil:

Pred zamrznitvijo... je bilo to.

Potem je v javne sektorju za cca 300-400EUR napredovanj v 3 letih. Potem ima učiteljica na koncu delovne dobe ene 5000-6000EUR/mesec? Logično ja :)

Možnost 2 je da ubistvu vsa napredovanja dobiš v prvih 3 letih, potem pa ubistvu do penzjona praktično nič?

Možnost 3 je da to kar si napisal ni res.

Katera je najbolj verjetna?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Heavy ::

Vens je izjavil:

Moja žena je učiteljica v osnovni šoli, predmetna stopnja. Dobi od 900 do 1100 skupaj z malico in prevozom.
Torej nabijaš in to zelo. Ravno včeraj sva videla gromozanski dodatek za mesečno razredništvo 1,2€.
Toliko gneva kot zlijete po učiteljih. Namesto, da bi narod želel izboljšanje šolstva, bolj motivirane učitelje, predvsem pa manj obremenjene, delate pa ravno obratno. Vrtamo si luknjo v koleno.



1200€ je zelo solidna plača. Če pa ni dovolj za mesec preživeti, pa lahko poda odpoved in poišče drugo, bolje plačano službo.

Pišeš kako je revica obremenjena in kako bi višja plača izboljšala njeno delo. Pa da bi zaposlili novega učitelja in razdelili razrede na polovico? To bi razbremenilo tvojo ženo in dvignilo kakovost šolstva? Saj vem, da se v resnici gre samo za osebno korist, ostalo so samo izgovori. Svete krave.
#TeamFelix

M-XXXX ::

Kje si pa ti 1200 videl? Jaz vidim cca 750-950€ (odvisno sicer koliko ima prevoza), lahko je ta znesek še nižji.

Smrekar1 ::

M-XXXX je izjavil:

Kje si pa ti 1200 videl? Jaz vidim cca 750-950EUR (odvisno sicer koliko ima prevoza), lahko je ta znesek še nižji.


Učitelji so od 30. plačnega razreda dalje.

http://www.mju.gov.si/fileadmin/mju.gov...

30. plačni razred je ~1kEUR/mesec neto, plus dodatki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Wrop ::

Slabi pogoji dela, velika obremenjenost in problematičnost nekaterih otrok kar naekrat izginejo, ko se plača poviša za 200 € neto.

dice7 ::

Enako lahko reces za medicinske sestre

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

Wrop ::

In policaje ter pravosodne policiste.

nekikr ::

A pa ni to logično? Tako kot se čakalne dobe avtomatično skrajšajo, če dvigneš plače zdravnikom. Tako pravijo...

dice7 ::

In delavce v proizvodnji


Zanimivo da je resitev nasprotnikov stavke vecanje JSja; vse samo da ne bi sosed vec sluzil od mene

dice7 ::

In delavce v proizvodnji


Zanimivo da je resitev nasprotnikov stavke vecanje JSja; vse samo da ne bi sosed vec sluzil od mene

dice7 ::

In delavce v proizvodnji


Zanimivo da je resitev nasprotnikov stavke vecanje JSja; vse samo da ne bi sosed vec sluzil od mene

Smrekar1 ::

Wrop je izjavil:

Slabi pogoji dela, velika obremenjenost in problematičnost nekaterih otrok kar naekrat izginejo, ko se plača poviša za 200 € neto.


Dvomim. Izginejo pa pritožbe okoli tega. Za 200 € se je delavec pripravljen bolj potruditi.

Kdo bi si mislil.


Morda izumitelj poštevanke?

D3m ::

A bo realni sektor tudi stavkal?

lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

nekikr ::

Kako? A da ne plačuje davkov pol leta? Bo vlada tako strpna kot pri javnih uslužbecnih in bo pozabila na to?

Wrop ::

Smrekar1 je izjavil:

Wrop je izjavil:

Slabi pogoji dela, velika obremenjenost in problematičnost nekaterih otrok kar naekrat izginejo, ko se plača poviša za 200 € neto.


Dvomim. Izginejo pa pritožbe okoli tega. Za 200 € se je delavec pripravljen bolj potruditi.

Kdo bi si mislil.


Morda izumitelj poštevanke?


Za isto delo bi radi 200 € več. Oz. celo manj otrok bi radi učili, da se razbremenijo in da bodo (otroci) dosegali boljše rezultate.
Za trakom se mora narediti več, da se dobi isto ali večjo plačo.

adhoc ::

Wrop je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

Wrop je izjavil:

Slabi pogoji dela, velika obremenjenost in problematičnost nekaterih otrok kar naekrat izginejo, ko se plača poviša za 200 € neto.


Dvomim. Izginejo pa pritožbe okoli tega. Za 200 € se je delavec pripravljen bolj potruditi.

Kdo bi si mislil.


Morda izumitelj poštevanke?


Za isto delo bi radi 200 € več. Oz. celo manj otrok bi radi učili, da se razbremenijo in da bodo (otroci) dosegali boljše rezultate.
Za trakom se mora narediti več, da se dobi isto ali večjo plačo.


Ne želim si živeti v državi, kjer so ljudje zadolženi za izobrazbo naslednje generacije plačani isto kot fizični delavci brez vsakršnih kompetenc ali znanja.

Kako blazno, perverzno mnenje.

49106 ::

Torej moramo fizične delavce zato celo življenje kaznovati s prekarnim delom za mizerno plačilo, saj si drugega ne zaslužijo. Sam oceni, če je tako mnenje perverzno ali ne. Zanimivo bo slišati mnenja somišljenikov v prihodnosti, ko bo večina prebivalstva brez vsakršnih kompotenc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

adhoc ::

...kar se bo nedvomno zgodilo, ce bodo ljudje, zadolzeni za izobrazbo nasih potomcev, podplacani debili, ker so tam pac zato, da so. Visje place privabijo boljse ljudi in visjo konkurenco, kar se pa direktno pozna na izobrazbi podmladka, kar se direktno pozna na blagostanju drzave. Debil kaj vec kot debila ne more vzgojiti.

Fizicni delavci so v veliki vecini (ne pa vsi) tam zato, ker so falirali solo. Ali sola njih. V vsakem primeru je povezava med minimalno placo in usposobljenostjo drzavljanov. Bi rad dvignil standard vsem v drzavi? Boljse solstvo ti ga definitivno bo.

Zdaj pa lahko to skusas razumeti, ali pa dalje tolces po uciteljih in drugih delavcih, medtem ko drzava da Revozu 40 milijonov EUR za to, da lahko doplacajo razliko do minimalca. DVEMA delavcema. Iz Romunije.

Postavi si prioritete v zivljenju clovek, lepo te prosim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adhoc ()

nekikr ::

Debil kaj vec kot debila ne more vzgojiti.

In kakšno strokovno znanje in kakšna preverjanja se trenutno izvajajo, da na pedagoško fakulteto ne more vsak debil, ki je prelen ali preneumen, za resno izobrazbo?
Ne, ne posplošujem, da so vsi učitelji taki. Me pa zanima, kako večja plača pomeni, da iz pedagoških fakultet ne bodo prileteli čisto vsi ampak samo usposobljeni in psosobni za opravljanje tega dela.
««
10 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delovno mesto prihodnosti: Svetovalec za podnebne spremembe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5011861 (10038) Phantomeye
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26749312 (43432) dstr17_
»

Stavka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
531141865 (133163) poweroff
»

Ima Slovenija prevelik javni sektor? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20783707 (79291) lexios

Več podobnih tem