» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
4 / 96
»»

perci ::

No, na n26 je nimam.

Mare2 ::

perci je izjavil:

Torej z revolutom lahko dvignem 500 eur na bankomatu?


Ojej, Perci, pa povej da ne veš, ne se pametnega delat. Drugič vpraša normalno, kot navadni smrtniki. Mi ti bomo odgovorili. :)

perci ::

Ja, zadnjič sem na Revolutu dvignil 200 EUR in sem dobil opozorilo, naj si nabavim tadrago kartico, če mislim tolk velik dvigvat.

buneech ::

perci je izjavil:

No, na n26 je nimam.

Loh bi se pa najdu nekdo, k vsakič dvigne 20€, pa z Revolut kartico opravi brezplačno več dvigov.

Ne rabi bit eno ali drugo, komot lahko tud oboje uporabljaš. N26 kot bančni račun, Revolut kot plačilno kartico za tujino, prek interneta, GPay, itd.

Mare2 ::

buneech je izjavil:

perci je izjavil:

No, na n26 je nimam.

Loh bi se pa najdu nekdo, k vsakič dvigne 20€, pa z Revolut kartico opravi brezplačno več dvigov.

Ne rabi bit eno ali drugo, komot lahko tud oboje uporabljaš. N26 kot bančni račun, Revolut kot plačilno kartico za tujino, prek interneta, GPay, itd.


Kar dobro je imeti dve kartici, ja. :)

perci ::

Sej ju imam. Imam poleg tega se viso od abanke (to bom zaprl, ker je ne uporabljam) in mastercard od primarne banke ( to bom zadrzal). Hocem rect, da za nekoga, ki dviguje vec kot 200 na mesec (kar je pri odraslih ljudeh hitro) ta racun drag.

BladE_ ::

Očitno je boljša izbira N26, ker ima omejitev dvigov in ne omejitev na znesek... Razen to, da Revoult podpira Google Pay(Vauuu :)))...
Akcija - Reakcija

buttcrack ::

Mare2 je izjavil:

buttcrack je izjavil:

tolk kot imaš denarja na računu... (ne pretiravat v milijonih seveda)


A ti bi imel še "limit"? :)

mišljeno je bilo, da lahko v enem mesecu dvigneš nek sorazmerno normalen znesek, npr. vsak dan po 500€ --> 15k na mesec.

Ker je pač utopija da boš hodil od bankomata do bankomata in ga praznil samo zato da boš lahko dvignil vse šuške, ki jih imaš na računu.

miko22 ::

Saj imam sam Revolut račun samo sem pozabil že neke stvari.
Moja partnerka si odpira račun s tem da ne bo imela IBAN(ni potrebe po prijavi na FURS).
Torej nakazilo lahko gre na njen "račun" da nakaže na IBAN od revoluta in vpiše navedeno referenco? Opcija še sicer obstaja preko topup, samo tam kjer ima trenutno račun ima neko čudno kartico in je ne more dodat. Nisem pa še nikoli poskusil nakazil med dvema uporabnikoma revolut-a.
Ali je fizična kartica še vedno free?
Ker nima potrebe po fizični kartici in si izbere virtualno, lahko tudi poveže z GPay?

Hvala.

modelno1 ::

Nakazilo brez personaliziranega IBANa je možno le z računa na njeno ime. Lahko ji pa ti brez problema pošlješ s svojega Revoluta. GPay bi pa moral iti tudi z virualno, sicer pa za fizično plačaš 6 eur poštnine.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

perci ::

Gpay dela samo z Revolut MC, z viso pa ne, če prav razumem?

Mare2 ::

perci je izjavil:

Gpay dela samo z Revolut MC, z viso pa ne, če prav razumem?


Z N26 iz SLO tudi ne deluje. Po mojem je to stvar pogodbe, torej, ali so se že dovovorili ali ne. Možno je, da bo vse več kartic pristopilo. :)

JN ::

Mare2 je izjavil:

Z N26 iz SLO tudi ne deluje. Po mojem je to stvar pogodbe

Ja, verjetno imaš prav. Ker N26 iz Nemčije deluje https://support.google.com/pay/answer/7...

Drugače sem pa danes (s)testiral www.apkmirror.com GPay + Revolut in deluje BP povsod, kjer je NFC... še celo v Merkatorju na Ruskem Carju, ki je sicer kazenska kolonija za neprilagojene prodajalke in last adopter sodobnih tehnologij.

Mare2 ::

JN je izjavil:

še celo v Merkatorju na Ruskem Carju, ki je sicer kazenska kolonija za neprilagojene prodajalke in last adopter sodobnih tehnologij.


Ja, mi je rekla trgovka, da si plačeval z moblnim telefonom... in da si bil zelo ponosen na nove dosežke v tehnologiji. :)

Nesta ::

Imam ze dober teden blokiran Revolut racun. Zena najprej vrgla mobitel v morje. Po par dneh so mi blokiral racun in sedaj ne morm kupit nicer, ravno ko sem imel namen kupit nov mobitel :D
IRONY :D Ima kdo kako idejo ce lahko karkoli naredim da pospešim odblokiranje računa? Sem moral prov na svojo banko najprej it da sem dobil zadnjo kodo top upa. Pa je od tega ko sem to vnesel ze minilo več kot 1 teden pa še vedno niso nič naredili. Sem jim pisal vsak dan kdaj bodo odblokirali pa nič :)

PgSurfer ::

Razlog blokade najbrž ni to, da ti je žena vrgla mobi v morje, ali pač?
Kakorkoli že:

If your account is blocked, there are two key things you should do:

Verify your identity:
If you open the app you should be given the option to 'Verify your identity'. You will be prompted to take a photo of your international drivers licence/passport and a photo of yourself. Your account should be verified within 15 minutes. Please go to the Profile section of our support for more information on how to do this.

Confirm your top up card:
You should also be given the option to 'Verify your card'. To do this, you just need to look at your online banking and find a recent top up to Revolut which looks like Revolut1234. Then, you need to go onto the app and enter the 4-digit code here. That's it!

Nesta ::

PgSurfer je izjavil:

Razlog blokade najbrž ni to, da ti je žena vrgla mobi v morje, ali pač?
Kakorkoli že:

If your account is blocked, there are two key things you should do:

Verify your identity:
If you open the app you should be given the option to 'Verify your identity'. You will be prompted to take a photo of your international drivers licence/passport and a photo of yourself. Your account should be verified within 15 minutes. Please go to the Profile section of our support for more information on how to do this.

Confirm your top up card:
You should also be given the option to 'Verify your card'. To do this, you just need to look at your online banking and find a recent top up to Revolut which looks like Revolut1234. Then, you need to go onto the app and enter the 4-digit code here. That's it!



Tole sem naredil.

You should also be given the option to 'Verify your card'. To do this, you just need to look at your online banking and find a recent top up to Revolut which looks like Revolut1234. Then, you need to go onto the app and enter the 4-digit code here. That's it

Zdej mi pa pise tole:

You account is currently blocked for security reasons.

Lahko dam samo chat with suppot. Pa jim skoz najedam pa ni nic :)

Mikrohard ::

Baje je support preko facebooka bolj odziven od live chata (ker si na javnih straneh nočejo delati slabe reklame). Poskusi.

Nesta ::

Mikrohard je izjavil:

Baje je support preko facebooka bolj odziven od live chata (ker si na javnih straneh nočejo delati slabe reklame). Poskusi.


Hvala bom poskusil

looser ::

oj, ima revolut kakšen app, da lahko plačuješ s smartphone in ti ni ptrebno kartice zraven nosit?

miko22 ::

looser je izjavil:

oj, ima revolut kakšen app, da lahko plačuješ s smartphone in ti ni ptrebno kartice zraven nosit?

naloži si gpay in poveži z revolutom.

Nesta ::

Mikrohard je izjavil:

Baje je support preko facebooka bolj odziven od live chata (ker si na javnih straneh nočejo delati slabe reklame). Poskusi.


Car hvala. zdej so pa takoj resili pa so se opravicli da je trajal tolk dolgo :)

Hvala

looser ::

Huh, kateri telefoni pa so kompatibilni s tem
https://play.google.com/store/apps/deta...
tudi meni, npr., javlja, da ni, dobro ni S9, pa vseeno
Je tole zares telefon ali lokacija?

miko22 ::

Je bilo že napisano. Lokacija je kriva. Če si aplikacijo namestiš fizično od kje drugje, ti zadeva pol dela.

looser ::

Ja, saj, "your device is incompatible" je potem misleading, ker bi moralo pisati nekaj v smislu "your country/region is not supported".
Fizično od kje drugje lahko pomeni tudi vpn, verjetno? Trenutno nimamo plana kam potovati...
Ja, saj vem, se vidi, da mi manjkajo izkušnje pri tem...

miko22 ::

Malo pobrskaj nazaj, boš našel link kjer si lahko komot preneseš.

looser ::

Ja, pa jaz ne bi instaliral iz apkmirror :-)
Ok, sem razumel lekcijo glede funkcionalne pismenosti, ampak še vedno ne bi instaliral iz apkmirror...
Se mi zdi, da je tale komunikacija premalo vsebinska, nisem več rosno mlad, moj fokus je na drugih stvareh.

Mare2 ::

looser je izjavil:

Ja, pa jaz ne bi instaliral iz apkmirror :-)


Kdo te pa sili. Lahko pa kupiš S9. :)

miko22 ::

Jah, pol pa pač ne. Kakor kdo želi.

kokica2000 ::

@looser: datoteke APK, prenesene iz apkmirror, lahko preveriš na naslovu https://apkpure.com/apk-signature-verif.... Glede na to, da nas je kar nekaj, ki smo GPay namestili na ta način in se nam ni zgodilo nič hudega, se verjetno tudi tebi ne bo.

Mare2 ::

kokica2000 je izjavil:

@looser: datoteke APK, prenesene iz apkmirror, lahko preveriš na naslovu https://apkpure.com/apk-signature-verif.... Glede na to, da nas je kar nekaj, ki smo GPay namestili na ta način in se nam ni zgodilo nič hudega, se verjetno tudi tebi ne bo.


Kako nič hudega? Nekateri več zapravijo. :)

ALT ::

Torej odprl Revolut racun, seveda ponujajo le Visa virtualno ali fizicno kartico, ki preizkuseno ne deluje v Gpay. Nato sem placal premium account in vzel premium kartico, ki je mastercard. Seveda tudi pri tej GPay javi, this card can not be set up for payments in store.. what gives?

Mare2 ::

Meni so poslali Mastercard. Sem plačal tudi 6 EUR za Card delivery.

Slednja prime na Gpay, instaliran iz alternativne strani. :)

Mare2 ::

ALT je izjavil:

Seveda tudi pri tej GPay javi, this card can not be set up for payments in store.. what gives?


S kje si snel Gpay?

miko22 ::

Mare2 je izjavil:

kokica2000 je izjavil:

@looser: datoteke APK, prenesene iz apkmirror, lahko preveriš na naslovu https://apkpure.com/apk-signature-verif.... Glede na to, da nas je kar nekaj, ki smo GPay namestili na ta način in se nam ni zgodilo nič hudega, se verjetno tudi tebi ne bo.


Kako nič hudega? Nekateri več zapravijo. :)


Ta me je nasmejal. Ja, maš prav, res je hujše, kot prej brez GPay :)

ALT ::

Gpay je iz apkmirror, s preverjenim hashom.
Normalno doda kartico (tako n26, revolut virtual visa kot revolut fizicni mastercard), vendar pri vseh napise da je ok za spletno uporabo, za placevanje v trgovinah pa banka izdajateljica ni podprta..
sem poizkusil ob vpisovanju kartice v Gpay spreminjati mojo drzavo, tako nemcija in uk, sprejme ampak za placilo v trgovinah vedno error.
Sem falil kaksen korak?

Premium kartico posljejo gratis, res da trgajo 8e za narocnino ampak po besedah supporta, ce preklices v roku 14 dni premium account ti ostane premium kartica, ki jo lahko normalno uporabljas naprej ;)

miko22 ::

Meni v trgovini deluje brez problema.

Mare2 ::

ALT je izjavil:

revolut fizicni mastercard), vendar pri vseh napise da je ok za spletno uporabo, za placevanje v trgovinah pa banka izdajateljica ni podprta..


Mogoče si preveč zakompliciral. Vse izbriši dol. Ponovi postopek. Revolut fizicni mastercard deluje v vseh trgovinah v SLO. Ne vem, če rabiš lagat, v kateri državi si. :)

buneech ::

Revolut GPay ni nujno, da deluje za vse Mastercard. Ker so že v štartu rekli, da je omejen nabor uporabnikov kot beta.
Only users that have been selected for our beta release can use Google Pay. If you haven't been selected don't worry, Google Pay will be available for you very soon!

perci ::

Zakaj pa ne deluje na Visi?

buneech ::

Ne vem, al niso omogočil, al še niso poštimal. Če pogledaš NLB Pay al pa Abadenarnico, oba delata samo z Maestro in Mastercard, VISA trenutno še ni podprta. Bo že nek razlog, al tehničen, al pa finančen.

miko22 ::

Si lahko na Revolut urediš e-račun?

krneki0001 ::

e-račun ne, ampak ponavljajoče plačilo pa lahko. (Da vsak mesec enak znesek nakažeš nekam.)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

miko22 ::

Ja, to vem, samo jaz bi rad imel direkt, ker imam ponudnika, ki mi ne zna poslati računa na email, e-račun v banko pa lahko :)

mimogrede, če imaš ponavljajoče se plačilo pa se spremeni vsak mesec tudi referenca, jo lahko spreminjaš? Nisem še sprobal tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

krneki0001 ::

To pa ne vem. Bi moral sprobat.

Jaz imam vedno eno in isto referenco, ker si vsakič enak znesek nakažem na varčevalni račun.

Tukaj piše, da naj bi lahko dodajal in spreminjal referenco
https://community.revolut.com/t/recurri...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

kokica2000 ::

@miko22 Revolut omogoča SEPA direktne obremenitve (Blog Revolut). Temu smo včasih rekli trajnik in to urediš z izdajateljem računa. Direktnih obremenitev ne smemo zamenjevati s ponavljajočimi plačili (Blog Revolut), ki jih nastaviš sam. E-računi po standardu e-Slog pa so slovenska pogruntavščina in jih Revolut nikoli ne bo podpiral.

krneki0001 ::

E-račun je electronic bill payment, ki je nastal zaradi zmanjševanja stroškov, ker je brezpapirno poslovanje.

In ni slovenska pogruntavščina. Cel svet to pozna. Začetki segajo pa v 1990. Res pa je, da je slovenija pri uporabi e-računov daleč spredaj pred ostalimi.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

miko22 ::

Torej za sepa direktno bremenitev pošljem samo firmi podatke o TRR pa bodo oni sami uredili.

perci ::

krneki0001 je izjavil:

E-račun je electronic bill payment, ki je nastal zaradi zmanjševanja stroškov, ker je brezpapirno poslovanje.

In ni slovenska pogruntavščina. Cel svet to pozna. Začetki segajo pa v 1990. Res pa je, da je slovenija pri uporabi e-računov daleč spredaj pred ostalimi.

Sej ni napisal, da so eračuni slovenska pogruntavščina ampak, da je eslog slovenska pogruntavščina. Dejmo mal bolj pozorno brat.

krneki0001 ::

e-slog ni naša, slovenska, pogruntavščina.
To je samo preimenovan in poslovenjen SIST EN 16931-1:2017, ki ga je EU sprejel in je združljiv z mednarodnimi standardi.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster
««
4 / 96
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598133221 (7255) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562131650 (6414) _janezvalva_
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617120360 (9665) Karen
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109161 (37082) Andro457

Več podobnih tem