» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
5 / 96
»»

krneki0001 ::

So pa dodali pri opcijskih poljih nekaj svojih izjem. (ker moramo biti vedno neka izjema - na srečo v opcijskih, neobveznih poljih)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

buttcrack ::

miko22 je izjavil:

Torej za sepa direktno bremenitev pošljem samo firmi podatke o TRR pa bodo oni sami uredili.

izpolniti moraš soglasje, ponavadi imajo standardiziran obrazec...

krneki0001 ::

Izpolnit niti ne, podpisat ga je treba.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Mare2 ::

krneki0001 je izjavil:

Izpolnit niti ne, podpisat ga je treba.

Nekdo ga bo tudi izpolnil. :)

miko22 ::

Sem poslal 2 firmama prošnjo za prenos sepaDB na Revolut, bomo videli če bo šlo skozi.

miko22 ::

Evo odgovor od prve firme:


Žal Vaši zahtevi po menjavi banke ne moremo ugoditi.

V primeru, da bo v prihodnje ostajala možnost plačevanja preko katere druge in ne le slovenske oz. domače banke, Vas bomo o tem nemudoma obvestili.


Kaj ni neka zakonodaja, da je v EU potrebno omogočiti vsem državljanom EU neglede na lokacijo?

kokica2000 ::

Ni razloga, da zavrnejo. Revolut LTD je na seznamu sodelujočih v shemi CORE SDD. https://www.europeanpaymentscouncil.eu/...

kokica2000 ::

Edini razlog bi lahko bil, da imajo račun pri banki, ki je ni v registru. Preveri na zgornjem seznamu, ali ima podjetje, ki mu plačuješ stroške, račun pri banki, ki je v registru (išči po BIC).

perci ::

Ni pa noben v osnovi dolzan podpirati DD.

Mare2 ::

miko22 je izjavil:

Evo odgovor od prve firme:


Žal Vaši zahtevi po menjavi banke ne moremo ugoditi.

V primeru, da bo v prihodnje ostajala možnost plačevanja preko katere druge in ne le slovenske oz. domače banke, Vas bomo o tem nemudoma obvestili.


Kaj ni neka zakonodaja, da je v EU potrebno omogočiti vsem državljanom EU neglede na lokacijo?


Katera firma pa je to zavrnila? Gledam pri N26 je veliko direktnih obremenitev. :)

miko22 ::

arag.si

Plačujem pa na Addiko bank, ki je tudi na seznamu. Torej ne vem v čem je poanta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

kokica2000 ::

Poanta je v tem, da se je nekdo na Arag-u zataknil v času. Včasih (do leta 2012) smo v Sloveniji res imeli nacionalno shemo za direktne obremenitve. Plačila so se izvajala prek Zbirnega centra Bankart. Ampak tega seveda že dolgo ni več.

krneki0001 ::

Seveda je, tako bankart, kot zbirni center. Samo malo je prenovljeno in sedaj se to imenuje SIMP namesto zbirnega centra. DD pa gredo še vedno preko "zbirnega centra" če plačuješ iz ene banke, firma ima pa račun pri drugi banki. Interne pa obdelajo banke same.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

kokica2000 ::

Ja, kot rečeno, nacionalne sheme za direktne obremenitve že dolgo ni več. Zdaj so vse direktne obremenitve skladne s sistemom SEPA in ni razloga, da ponudnik plačilnih ne bi omogočal čezmejnih plačil. Kdo obdeluje plačila niti ni pomembno, bistveno je, da je banka Addiko, ki je ponudnik plačila v danem primeru, član tega sistema (http://www.bankart.si/si/ponudba/simp/)

Mare2 ::

kokica2000 je izjavil:

Ja, kot rečeno, nacionalne sheme za direktne obremenitve že dolgo ni več. Zdaj so vse direktne obremenitve skladne s sistemom SEPA in ni razloga, da ponudnik plačilnih ne bi omogočal čezmejnih plačil. Kdo obdeluje plačila niti ni pomembno, bistveno je, da je banka Addiko, ki je ponudnik plačila v danem primeru, član tega sistema (http://www.bankart.si/si/ponudba/simp/)


kokica2000, daj prosim to sporoči Arag-u. :)

miko22 ::

Dobil odgovor z Araga da je razlog tehnične narave in se mi opravičujejo.

BlackLight ::

BlackLight je izjavil:

Looooooka je izjavil:

BlackLight je izjavil:

Looooooka je izjavil:

Revolut lahko filate brez sepa nakazila v eni sekundi ce cam banka omogoce online placila na vasi maestro kartici. Kot ce bi filal z mastercarsom samo, da se vpise stevilko na zadnji strani vase maestro kartice.

Zanimivo lahko malce več informacij? Katere banke v slo pa imajo to podprto?

Pomojem bi morale met vse. NLB ma pa na abanki naj bi tudi delalo.
Moras pa banko prosit, da omogocijo online placila za kartico. V primeru NLBja to pomeni, da ti prizgejo tudi sms obvescanja pri placilih tko, ti potem telefon piska za vsak nakup z maestrotom. Brez tega baje ne gre.

Hmm treba poslat še za Delavsko da vidim :)

Evo odgovor z DH
Maestro kartico lahko aktivirate za uporabo na spletu in sicer na spletnih straneh, ki ne zahtevajo obvezno CVC2, ker tega na Maestro kartici ni. Za tovrstno nakupovanje priporočamo Mastercard kartico, ki je vezana na odobreni limit in ne na vaš TRR in stanje na njem, če pride do zlorabe.


Torej ko mi to aktivirajo, lahko potem preko Revolut aplikacije si kar direkt nakažem?

miko22 ::

Ena pomanakljivost Revolut-a
Če izbereš virtualno kartico, je ne moreš povezati z GPay in plačevat preko POS terminalov.

Škoda.

perci ::

A ni virtualna itak samo Visa? Ki itak (tudi fizicna) ni podprta v gpay.

miko22 ::

Torej je virtualna Visa, fizična pa Matercard, ki pa jo lahko povežeš?

perci ::

Tudi Visa je lahko fizična (jaz jo imam) in je ne moreš povezati. MC pa ja.

miko22 ::

Aha, hvala za odgovor.

gtu ::

miko22 je izjavil:


Kaj ni neka zakonodaja, da je v EU potrebno omogočiti vsem državljanom EU neglede na lokacijo?


Iz teme N26:

CyberPunk je izjavil:

Zanimivo, da varčevalnih in hranilnih ni potrebno prijavljati...

Kakorkoli, ko smo že pri tem, kaj je prav in kaj ni - če vam firma, trgovina ali kdorkoli pogojuje, da rabijo za izvedbo nakazila eksplicitno slovenski (nemški, avstrijski...) račun, je to nelegalno (to pomeni tudi obrazci, v katerih je v IBAN polju na začetku "hardkodiran" niz SI56, DE, itn., niso po pravilih in lahko tisti niz mirne duše prečrtaš in vpišeš svojega, kjerkoli pač imaš ustrezen račun).

Takšno početje preprečuje Uredba 260/2012 najmanj v svojem 9. členu.


in

konspirator je izjavil:

dricosnake je izjavil:

...
Ali obstaja kakšna zakonska določba, da morajo vzpostaviti SEPA bremenitev na katerokoli banko, ali lahko to prosto izbirajo, katere jim ustezajo in katere ne?

Obstaja
https://support.n26.com/read/000001413?...
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/...

Mare2 ::

Hja, pa boš ukrepal? :)

rofl_1 ::

Ok. Sm nov v tej temi, le, da sem je prebral skoraj polovico :D
Glih kar sem si naredil Revoult račun, imam pa problem, namreč, ko poskušam top-upat money, mi gumb sploh ne deluje, apk. ni zaštekala, ker se vidi, sam lahka spamam na gumbu, pa se ne odzove (prvih 10€ za naložit). Na NLB MasterCard predplačniški me moti, ko moraš vse plačat. Na mesec: 0.50, tujina ($): 0.75, nakazilo: 0.75, OMGG. Revolut je baje FREE. Razen naročilo kartice, ne? Zato bi se rad odločil zanj. Torej, ve kdo, kako fixati/popraviti ta problem :)

miko22 ::

Si pravilno vnesel kartico?

rofl_1 ::

Ja, sej, ko kliknem tudi na Virtual (nočem še met fizične, sam testiram) mi to vrže in ne morem naprej. Oni pa majo zaje**n sistem podpore itd itd.

miko22 ::

Danes sem dal zahtevo na Lesnino(tam imam en sepoDB za obročno odplačevanje).
So mi sporočili, da ni problema, da naj javim samo novi IBAN pa bodo uredili. NIsem jim pa povedal da je račun v tujini :)
Me prav zanima ali bodo lahko uredili. Poročam, ko dobim odgovor.

rofl_1 ::

Ok. Nimam pojma, ne me držat za besedo. Na začetku IBAN-a piše država: SI npr.

OvCa77 ::

rofl_1 je izjavil:

Ok. Nimam pojma, ne me držat za besedo. Na začetku IBAN-a piše država: SI npr.

To ni številka kartice. Je na zadnji strani in je 16 mestna ali 15 mestna za maestro
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

rofl_1 ::

Še 1 vprašanje za tiste, ki Revolut uporabljate redno. Zanima me, če je res na Revolutu dejansko vse brezplačno vključno s "članarino" (Recimo na NLB za kreditno 10EUR do izteka)., če ne štejemo poštnine, in ali se lahko dvigne denar na slovenskem bankomatu (je tu provizija???). Res sem delno novinec v tem / odvisno, kaj gledaš. Šele včeraj sem dobil sedaj kreditno / predplačniško, le, da sem že nekaj časa prej brskal po netu za njo.

Torej. Ključno: 100% brezplačno? Dvig mogoč? in brezplačen? v Sloveniji.
- Vseeno se ne bi rad nekje zafrknu glede tega, ne nalagam pa še zaenkrat nekih cifr gor....

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rofl_1 ()

rofl_1 ::

P.S.: Kaj pa glede 0.50 centov na mesec (Ko NLB vzame s kreditne). Moj skoraj ves denar je sedaj na Revolut-u (10€), torej tisti test. Ali lahko teh 0.50c na mesec vpliva na ta denar? Ker ubistvu mi ga še na NLB splet. aplikaciji še kaže obenem pa na zgod. transakcij tudi -10€ (Revolut). Na kartici imam sedaj manj od 0.25 (Ki niso na Revolut-u). Torej kako zdaj?

kokica2000 ::

Ja, Revolut je (v glavnem) zastonj. Ima sicer nekaj omejitev, ki pa ,a večino uporabnikov niso prehude. Verjetno največja omejitev za to, da bi Revolut uporabljal kot svoj primarni TRR, je omejitev dviga na 200 EUR mesečno. Za dvige nad tem zneskom je provizija.

Za popotnike (daleč najboljši menjalni tečaji) in za ljudi, ki malo (ali nič) poslujejo z gotovino, je odličen.

Sicer pa najdeš tako rekoč vse informacije na https://www.revolut.com/si/help.

kokica2000 ::

Na to, da ti tvoja banka (v tem primeru NLB) za nakazilo na Revolut zaračuna provizijo, Revolut ne more vplivat. Osebno za top up na Revolut v večini uporabljam Maestro kartico mojega primarnega TRR računa in za top up ne plačujem nobene provizije.

Jerry000 ::

Meni drugo leto poteče veljavnost revolut kartice. Dobim lahko še zastonj kartico al bom moral plačat jo sedaj (6 EUR?)?

kokica2000 ::

Standard uporabnikom pošiljanje kartice zaračunajo 6 EUR, Premium uporabnikom 0.

barakus ::

Ali pri revolutu 100% Visa ali Mastercard kartico? Iščem ponudnika za Visa

bastadu ::

MC

OvCa77 ::

bastadu je izjavil:

MC

Ni nujno, fizične in virtualne za Slovenijo so ponavadi Visa. Pri fizičnih ti napiše na začetku
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

kokica2000 ::

Če močno preferiraš eno pred drugo, pred naročilom fizične kartice kontaktiraj support in izrazi svojo željo. V glavnem vsem ugodijo.

miko22 ::

Virtualna je Visa, fizična je MC

cvick ::

Jest imam obe Visa, virtualno in fizično.

buneech ::

Fizična je kar imajo na zalogi.

Jerry000 ::

miko22 je izjavil:

Virtualna je Visa, fizična je MC

Torej če imam Revolut je potem sploh smiselno imeti Visa Electron (abanka)? Razmišljam da bi Visa Electron ukinil si in uporabljal Revolut (Visa Electron uporabljam samo za spletne nakupe, fino je edino to da se mi denar takoj prenese iz Maestro kartice - imam oboje pri Abanki)

polpo ::

Jerry000 je izjavil:

miko22 je izjavil:

Virtualna je Visa, fizična je MC

Torej če imam Revolut je potem sploh smiselno imeti Visa Electron (abanka)? Razmišljam da bi Visa Electron ukinil si in uporabljal Revolut (Visa Electron uporabljam samo za spletne nakupe, fino je edino to da se mi denar takoj prenese iz Maestro kartice - imam oboje pri Abanki)


Ne, saj lahko imaš Revolut virtualno kartico za to početje brezplačno. Si pač nakažeš več in imaš na računu, ko pa jo potrebuješ jo "unfrezaš" v app-u.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

kokica2000 ::

Za spletne nakupe je najbolj priporočljiva (najbolj varna) uporaba kartice, ki jo po eni uporabi zavržeš (dispozable virtual card). Žal jo trenutno ponujajo samo premium uporabnikom (https://blog.revolut.com/introducing-di....

Jerry000 ::

polpo je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

miko22 je izjavil:

Virtualna je Visa, fizična je MC

Torej če imam Revolut je potem sploh smiselno imeti Visa Electron (abanka)? Razmišljam da bi Visa Electron ukinil si in uporabljal Revolut (Visa Electron uporabljam samo za spletne nakupe, fino je edino to da se mi denar takoj prenese iz Maestro kartice - imam oboje pri Abanki)


Ne, saj lahko imaš Revolut virtualno kartico za to početje brezplačno. Si pač nakažeš več in imaš na računu, ko pa jo potrebuješ jo "unfrezaš" v app-u.

To že, ampak mislim bolj v smislu, se splača sploh imeti Visa Electron če pa imam Revolut?

rofl_1 ::

Meni pa Revolut neki mučka, ma nikakor ne verifya. Sam piše, da bo v roku 24h, glih kar je minilo 48h...

barakus ::

Danes opravil ta postopek v 20 minutah reseno.

polpo ::

Jerry000 je izjavil:

polpo je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

miko22 je izjavil:

Virtualna je Visa, fizična je MC

Torej če imam Revolut je potem sploh smiselno imeti Visa Electron (abanka)? Razmišljam da bi Visa Electron ukinil si in uporabljal Revolut (Visa Electron uporabljam samo za spletne nakupe, fino je edino to da se mi denar takoj prenese iz Maestro kartice - imam oboje pri Abanki)


Ne, saj lahko imaš Revolut virtualno kartico za to početje brezplačno. Si pač nakažeš več in imaš na računu, ko pa jo potrebuješ jo "unfrezaš" v app-u.

To že, ampak mislim bolj v smislu, se splača sploh imeti Visa Electron če pa imam Revolut?


To pa bi moral sam razmislit + in - obeh kartic.
Viso Electron dobiš brezplačno oz. ti tisti strošek ne pomeni dosti, pa dobivanje nakazil instantno?
Poizkusi sedaj plačevati z Revolutom, če ne bo ok, pa Electron še enkrat naročiš, če ti sedaj poteče, če ne jo pač imaš spravljeno v predalu..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()
««
5 / 96
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598133378 (7412) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562131761 (6525) _janezvalva_
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617120473 (9778) Karen
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109318 (37239) Andro457

Več podobnih tem