» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
3 / 95
»»

krneki0001 ::

swift =! sepa

SWIFT je vzporedno s sepo. sepa velja v EU, za ostali svet je swift. Cena provizije za transakcije v Swiftu je reda parkrat višja kot pri sepi.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Ales ::

Nabijaš tja v tri krasne, pri čemer samo misliš, da nekaj veš o mednarodnem ali EU bančništvu, pa ne veš.

Revolut je v EU, do njega gre iz Slovenije čisto normalno SEPA nakazilo v EUR, podatki za SEPA so v primeru Revoluta in nakazila iz Slovenije popolnoma isti, kot za SWIFT.

Odpri Revolut, klikni na Top up, izberi "Bank transfer", izberi tab "SWIFT" namesto "Local" in poglej kaj vidiš. IBAN? BIC? Referenca? Ja? Ti je kaj bolj jasno?

Ne? Tudi v redu. ;)

krneki0001 ::

Še enkrat. SWIFT ni enako SEPA.

Čeprav zgleda plačilni nalog enak in je nabor podatkov podoben, ni pa isti. Za SEPA plačila v EU gre transakcija čez bankart (SIMP), za SWIFT pa direktno na banko ali pa preko posrednika (višja provizija), če banki nimata pogodbe. Transakcija SEPA bo speljana v enem dnevu, SWIFT pa v enem do treh, sicer gre iz slovenije v enem dnevu, tuje banke pa si ponavadi vzamejo dva dni za prenos na račun. Tudi cena nakazila preko Swifta bo drugačna. Sicer če gre za majhen znesek bo verjetno podobna, če bo znesek večji, pa bo provizija konkretno višja (za 9000 evrov nakazila, bo okoli 60evrov - vsaj toliko sem jaz plačal).

V top-up pa vidiš svojo referenco in račun revoluta pri angleški banki, da znajo preusmerit denar na tvojo kartico.

In ja, vem veliko več od tebe o plačilnih sistemih, ker sem eden izmed tistih, ki jih je v sloveniji postavljal.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Ales ::

Luba duša. Vzameš navedene podatke in izvedeš SEPA nakazilo. Provizija za SEPA nakazilo s tistimi podatki bo točno taka, kot za katero koli drugo SEPA nakazilo.

Veliko več veš od mene o plačilnih sistemih? Ojoj, nebivedu. Če si takim znanjem, nickom in persono non grato res delal kaj takega, naj nam bog pomaga. Pa še verjetno bi se srečala kje, kar se mi zdi nekako neverjetno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

krneki0001 ::

Očitno ne, ker te na plačilnih sistemih ni.

Pa glede na tvojo nesposobnost komuniciranja, bi rekel, da ne veš da PNG lahko dobiš zaradi različnih stvari (recimo za lastno mnenje o migrantih), ne za neznanje.

Drugače pa ti lahko dam na ZS podatke pa preveri, kaj delam in kje delam.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Dzhimen ::

Odločam se za enega ponudnika elektronsko usmerjenega bančništva, pa razmišljam med N26 in Revolut.

Tisti ki Revolut uporabljate, v čem vidite prednost pred N26?

krneki0001 ::

Ni neke prednosti, oboje je tam tam.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

neooo ::

top up z kreditne ali maestro ki to podpira je prednost. ima pa revolut tudi vec funkcij v app. Drugace n26 je pa cistokrvna banka. Kartica ni prepaid. je debit mastercard.

Killermode ::

Dzhimen je izjavil:

Odločam se za enega ponudnika elektronsko usmerjenega bančništva, pa razmišljam med N26 in Revolut.

Tisti ki Revolut uporabljate, v čem vidite prednost pred N26?

Račun, ki ima lahko naložene različne valute, enostavni kalkulator menjave med valutami, topup iz maestro kartice free iz ostalih bank... dodatna VISA navidezna kartica katero uporabljam za nakupe online, ponavadi imam zamrznjeno in ko kaj kupujem odmrznem in takoj zamrznem nazaj. Sama aplikacija deluje veliko bolje kot N26 tam kjer je slab internet. Ponavadi se v N26 niti prijavit ne da, Revolut se da pa celo uporabljat bolj počas.

gtu ::

A bo slučajno z izstopom UK iz EU kakšna težava glede Revoluta?

neooo ::

gtu je izjavil:

A bo slučajno z izstopom UK iz EU kakšna težava glede Revoluta?


Baje da ne, to imajo tudi sami nekje napisano. Ker so zaprosili za licenco al nekaj v Latviji ali Litvi in bodo od tam za EU poslovali ;)

Balea ::

Zdravo. Kolegica me je navdušla nad revolut kartico. Naročila. Dobila. Zdej pa tega hudiča ne znam naložit!? Kljub temu da mi je dala navodila ne zastopim ama ništa! V marsičemu se znajdem sam za te bančniške zadeve sploh vedla nisem da sem tako leva. Sploh ker mož to ponavadi ureja. S to kartico se ni strinjal zato niti slisat noče ko ga prosim za pomoč. Torej, potrebovala bi natančna navodila, korak po koraku, po domače, brez kakšnih kratic. Anyone? Please?

Mare2 ::

Jaz sem spisal slovenska navodila za kartico s podobnimi lastnostmi, to je N26.

https://docs.google.com/document/d/1pfY...

Princip je podoben. Če ti bo kaj pomagalo. Bi bilo pa sicer fino, če bi kdo napisal navodila za Revolut.

Balea, a to se zatakne pri naložitvi aplikacije na telefon? :)

Balea ::

APP imam naloženo. Do zdej sem že pogruntala da ne morem v APP vpisat svoje debetne kartice, da bi čisto enostavno dol iz nje pobirala ...sicer piše da sprejmejo debetno kartico a moja nima CVV, ki jo pa zahtevajo. Zato morem pač preko klika nakazat. Tukaj pa se zatakne!? Ne vem kaj točno kam vpisat. Imaš zavihek LOCAL (kjer piše IBAN in BIC), ter zavihek SWIFT (kjer je drugačen Iban in BIC in naslov banke in referenca ipd).

Potem grem v svojo klik banko in tam izberem "nakazila v tujino" in od tam naprej ne vem več kaj v tisti UPN izpovnt!? Mislm, vem da sem korak stran sam ker ne vem katere stevilke kam napisat...

perci ::

Na aplikaciji izbereš local in podatke prepišeš (IBAN ter BIC) v navaden UPN (SEPA) nalog na svoji spletni banki. Pusti mednarodna nakazila pri miru.

BuDi79 ::

Balea je izjavil:

APP imam naloženo. Do zdej sem že pogruntala da ne morem v APP vpisat svoje debetne kartice, da bi čisto enostavno dol iz nje pobirala ...sicer piše da sprejmejo debetno kartico a moja nima CVV, ki jo pa zahtevajo. Zato morem pač preko klika nakazat.
- pri karticah, ki nimajo CVV vpišeš 000 /tri nule/ (ne moreš verjet - ampak piše v pogosto zastavljenih vprašanjih)
- kdor ima kartico od NLB mora najprej omogočiti online plačevanje, to pa stane 1,00 EUR na mesec (v bistvu ta 1,00 EUR stane obvezni SMS alarm, ki pride ob sicer brezplačni storitvi možnosti online nakazovanja)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Nesta ::

Za plačevanje na hrvaskem se mi splaca v kune pretvarjat? Ali normalno plačujem z euri na kartici? Hvala

cvick ::

Normalno plačuješ.
Ti oni pretvarjajo.

Mare2 ::

Nesta je izjavil:

Za plačevanje na hrvaskem se mi splaca v kune pretvarjat? Ali normalno plačujem z euri na kartici? Hvala


Na hrvaškem naj ti dajo račun v kunah. Tudi plačilo izvedeš v kunah.

krneki0001 ::

V konzumu te že vprašajo ali hočeš v evrih ali v kunah plačat, če plačuješ z maestro kartico.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

bastadu ::

Ja obvezno izberite v kunah, je ugodneje ;)

ZuPk0 ::

Kakšnem teden nazaj mi je Revolut poslal mail da lahko naročim brezplačno fizično kartico, pohitite če je še možno.

Nesta ::

bastadu je izjavil:

Ja obvezno izberite v kunah, je ugodneje ;)

Hvala

kokica2000 ::

Revolut zdaj omogoča brezkontaktna plačila kar s telefonom (prek storitve Google Pay).
 Plačilo na POSu s telefonom.

Plačilo na POSu s telefonom.

modelno1 ::

Meni je noče dodat.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

buneech ::

Rekli so, da naj bi bila neka zaprta beta skupina za začetek, in da Visa kartice še niso podprte.
Meni je Mastercard uspelo dodati.

Kokica, kako to, da imaš Revolut Maestro?

kokica2000 ::

Tako jo Google Pay pokaže. Sicer ni Maestro, ampak Master.

Zgodovina sprememb…

buneech ::

Meni kaže mastercard logo. Važn, da dela.

miko22 ::

Kateri "gpay" je pravi? Na gogle play jih je kar nekaj.

Killermode ::

miko22 je izjavil:

Kateri "gpay" je pravi? Na gogle play jih je kar nekaj.

https://play.google.com/store/apps/deta...

Looooooka ::

Revolut lahko filate brez sepa nakazila v eni sekundi ce cam banka omogoce online placila na vasi maestro kartici. Kot ce bi filal z mastercarsom samo, da se vpise stevilko na zadnji strani vase maestro kartice.

miko22 ::

Killermode je izjavil:

miko22 je izjavil:

Kateri "gpay" je pravi? Na gogle play jih je kar nekaj.

https://play.google.com/store/apps/deta...


Aha, zato nisem našel ker mi javi, da naprava ni združljiva z mojo napravo.
Zanimivo, glede na to da imam P10 in zadnji android.

BlackLight ::

Looooooka je izjavil:

Revolut lahko filate brez sepa nakazila v eni sekundi ce cam banka omogoce online placila na vasi maestro kartici. Kot ce bi filal z mastercarsom samo, da se vpise stevilko na zadnji strani vase maestro kartice.

Zanimivo lahko malce več informacij? Katere banke v slo pa imajo to podprto?

Looooooka ::

BlackLight je izjavil:

Looooooka je izjavil:

Revolut lahko filate brez sepa nakazila v eni sekundi ce cam banka omogoce online placila na vasi maestro kartici. Kot ce bi filal z mastercarsom samo, da se vpise stevilko na zadnji strani vase maestro kartice.

Zanimivo lahko malce več informacij? Katere banke v slo pa imajo to podprto?

Pomojem bi morale met vse. NLB ma pa na abanki naj bi tudi delalo.
Moras pa banko prosit, da omogocijo online placila za kartico. V primeru NLBja to pomeni, da ti prizgejo tudi sms obvescanja pri placilih tko, ti potem telefon piska za vsak nakup z maestrotom. Brez tega baje ne gre.

BlackLight ::

Looooooka je izjavil:

BlackLight je izjavil:

Looooooka je izjavil:

Revolut lahko filate brez sepa nakazila v eni sekundi ce cam banka omogoce online placila na vasi maestro kartici. Kot ce bi filal z mastercarsom samo, da se vpise stevilko na zadnji strani vase maestro kartice.

Zanimivo lahko malce več informacij? Katere banke v slo pa imajo to podprto?

Pomojem bi morale met vse. NLB ma pa na abanki naj bi tudi delalo.
Moras pa banko prosit, da omogocijo online placila za kartico. V primeru NLBja to pomeni, da ti prizgejo tudi sms obvescanja pri placilih tko, ti potem telefon piska za vsak nakup z maestrotom. Brez tega baje ne gre.

Hmm treba poslat še za Delavsko da vidim :)

modelno1 ::

Na DH folk na šalterju pojma nima, sploh ne vejo, da je to možno.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

kokica2000 ::

miko22 je izjavil:

Aha, zato nisem našel ker mi javi, da naprava ni združljiva z mojo napravo.
Zanimivo, glede na to da imam P10 in zadnji android.

Ni to, da P10 ni združljiv, pač pa to, da nas Slovence Google ne mara preveč. Poišči aplikacijo na APKMirror in jo namesti ročno.

Killermode ::

kokica2000 je izjavil:

miko22 je izjavil:

Aha, zato nisem našel ker mi javi, da naprava ni združljiva z mojo napravo.
Zanimivo, glede na to da imam P10 in zadnji android.

Ni to, da P10 ni združljiv, pač pa to, da nas Slovence Google ne mara preveč. Poišči aplikacijo na APKMirror in jo namesti ročno.

Aplikacijo, ki ji zaupaš vse svoje premoženje, boš nalagal na neuradnih virih?

perci ::

Vse svoje premoženje?

miko22 ::

kokica2000 je izjavil:

miko22 je izjavil:

Aha, zato nisem našel ker mi javi, da naprava ni združljiva z mojo napravo.
Zanimivo, glede na to da imam P10 in zadnji android.

Ni to, da P10 ni združljiv, pač pa to, da nas Slovence Google ne mara preveč. Poišči aplikacijo na APKMirror in jo namesti ročno.


Sem namestil, dobil potrditev od googla in revoluta, nastavil zadevo brez problema.

buttcrack ::

o marija in sedaj sledi bankrot....

/sarcasm off

kokica2000 ::

neooo je izjavil:

Drugace n26 je pa cistokrvna banka. Kartica ni prepaid. je debit mastercard.

Od kar imamo v Revolut-u IBAN račune, ki so čistokrvni SEPA računi, je tudi Revolut tako rekoč banka, pa čeprav (še) nimajo bančne licence. Na račun v Revolut-u lahko dobivaš plačo, z Revolut-om lahko plačuješ položnice (brez provizije), lahko si ustvariš trajnike ali se naročiš na direktne obremenitve (vse brez provizije). Meni se zdi to dovolj dobro, da zamenja bančni račun v slovenski (ali katerikoli drugi) banki.

miko22 ::

Kako lahko si nastavim recimo mesečne položnice za plačilo(recurring?). Kot vzorec recimo(sprememba zneska in reference). Kam sploh vpišem referenco?

perci ::

kokica2000 je izjavil:

neooo je izjavil:

Drugace n26 je pa cistokrvna banka. Kartica ni prepaid. je debit mastercard.

Od kar imamo v Revolut-u IBAN račune, ki so čistokrvni SEPA računi, je tudi Revolut tako rekoč banka, pa čeprav (še) nimajo bančne licence. Na račun v Revolut-u lahko dobivaš plačo, z Revolut-om lahko plačuješ položnice (brez provizije), lahko si ustvariš trajnike ali se naročiš na direktne obremenitve (vse brez provizije). Meni se zdi to dovolj dobro, da zamenja bančni račun v slovenski (ali katerikoli drugi) banki.

Ja, če porabiš 200 EUR ali manj gotovine na mesec. Za vse ostale je pa neuporaben.

Mare2 ::

perci je izjavil:

kokica2000 je izjavil:

neooo je izjavil:

Drugace n26 je pa cistokrvna banka. Kartica ni prepaid. je debit mastercard.

Od kar imamo v Revolut-u IBAN račune, ki so čistokrvni SEPA računi, je tudi Revolut tako rekoč banka, pa čeprav (še) nimajo bančne licence. Na račun v Revolut-u lahko dobivaš plačo, z Revolut-om lahko plačuješ položnice (brez provizije), lahko si ustvariš trajnike ali se naročiš na direktne obremenitve (vse brez provizije). Meni se zdi to dovolj dobro, da zamenja bančni račun v slovenski (ali katerikoli drugi) banki.

Ja, če porabiš 200 EUR ali manj gotovine na mesec. Za vse ostale je pa neuporaben.


Kako to misliš, neuporaben?

perci ::

Ja, koliko je mesecna omejitev dvigov?

buttcrack ::

tolk kot imaš denarja na računu... (ne pretiravat v milijonih seveda)

Mare2 ::

buttcrack je izjavil:

tolk kot imaš denarja na računu... (ne pretiravat v milijonih seveda)


A ti bi imel še "limit"? :)

perci ::

Torej z revolutom lahko dvignem 500 eur na bankomatu?

buneech ::

Lahko, sam maš provizijo.
««
3 / 95
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598132046 (6080) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562130587 (5351) _janezvalva_
»

Normiran s.p. bancni racun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13225163 (3934) tony1
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108490 (36411) Andro457

Več podobnih tem