» »

Avto na podjetjo in alkohol

Avto na podjetjo in alkohol

avtek ::

Zanima me kako je s tem? Avto si lasti podjetje X, ki načeloma vsak dan dela samo do 15.00.

Avto prvi dan popoldan - v nedelavnem času vozi oseba X1, ki je zaposlena v tem podjetju.
Avto drugi dan popoldan vozi oseba Y1, ki nima veze s podjetjem X, avto pa mu je posodila oseba X1.

Zanima me ali mora biti v vsakem primeru 0,0 za volanom, tudi če ne delaš več oz. se ne voziš domov?
Kako je potem z leasingom, saj je dejansko tudi na firmo pisan avto?

Sprašujem zaradi tega, ker eni govorijo, da je potrebno imeti 0,0, spet drugi da ne. Enkrat sem vljudno vprašal policista glede tega, pa še sam ni točno vedel..


Lp
  • spremenil: avtek ()

St235 ::

0,0 je za profesionalne voznike, ne za sluzbena vozila. Drugo je ce ima podjetje taka interna pravila ampak za policaje je 0,5, pa ni vazno kdo vozi.

prowb ::

kam spada voznik tovornega kombija? ni podjetje za transport, ampak je kombi za lastno uporabo.

NikolormousB ::

Službeno vozilo lahko voziš samo s potnim nalogom. Potni nalog lahko načeloma dobi samo oseba, zaposlena v podjetju.

prowb ::

ali pa pooblastilo... zanimalo me je glede alkohola...

MadMicka ::

O tem govori 105. člen ZPrCP. Se pravi, za kombi rabiš B, če nikogar službeno ne voziš, ni problema.

1) V cestnem prometu ne sme imeti alkohola v organizmu:
1. voznik motornega vozila ali skupine vozil kategorije C1, C, D1, D, BE, C1E, CE, D1E, DE;
2. voznik vozila, s katerim se opravlja javni prevoz potnikov ali blaga ali prevoz oseb za lastne potrebe;
3. voznik vozila, s katerim se prevaža nevarno blago;
4. poklicni voznik motornega vozila, kadar opravlja ta poklic;
5. učitelj vožnje med usposabljanjem kandidata za voznika v vožnji motornega vozila;
6. kandidat za voznika med usposabljanjem v vožnji motornega vozila;
7. spremljevalec;
8. voznik začetnik;
9. voznik motornega vozila, ki nima vozniškega dovoljenja
9.a voznik motornega vozila, ki v vozniškem dovoljenju nima vpisane kategorije motornega vozila, ki ga vozi;
10. voznik motornega vozila, ki se mu izvršuje prepoved vožnje motornega vozila ali mu je vozniško dovoljenje odvzeto;
11. voznik, ki prevaža skupino otrok.

krucymucy ::

NikolormousB je izjavil:

Službeno vozilo lahko voziš samo s potnim nalogom. Potni nalog lahko načeloma dobi samo oseba, zaposlena v podjetju.

Ne.
Lahko vozis tudi brez ce je v pogodbi tako doloceno.
Lahko ga vozi celo kdorkoli. Spet odvisno od pogodbe.

Mare2 ::

poklicni voznik oziroma poklicna voznica (v nadaljnjem besedilu: poklicni voznik) je voznik, ki ima opravljene temeljne kvalifikacije in ....


0,0 velja, kadar opravlja ta poklic.

https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/3-cl...

Uporabnix ::

MadMicka je izjavil:


1) V cestnem prometu ne sme imeti alkohola v organizmu:

9. voznik motornega vozila, ki nima vozniškega dovoljenja
9.a voznik motornega vozila, ki v vozniškem dovoljenju nima vpisane kategorije motornega vozila, ki ga vozi;
10. voznik motornega vozila, ki se mu izvršuje prepoved vožnje motornega vozila ali mu je vozniško dovoljenje odvzeto;

Čak kaj? Kaj je smisel teh določb - saj hkrati itak krši že drug predpis?

smacker ::

Smisel je to, da je kazen višja, če voziš z 0,1 brez izpita, kot če bi vozil 0,0 brez izpita.

drekodovce ::

Kolikor je meni znano, neglede na to, kdo vozi sluzben avto mora imeti 0.0.. kadarkoli.

Mare2 ::

drekodovce je izjavil:

Kolikor je meni znano, neglede na to, kdo vozi sluzben avto mora imeti 0.0.. kadarkoli.


Te po nikjer ne piše. Kje si pa to prebral?

Mogoče si gledal reklame in akcije 0,0. To je čisti nesmisel, da bi vsi imeli 0,0, govorim za neprofesionalne voznike. Recimo jaz spijem 1 dcl vinčka v roku 14 dni. Policaji bi se spravljali na take, kot sem jaz, tapravi kroniki in pijani bi pa še vedno ubijali na cestah.

smacker ::

Pa saj od deci vinčka ne boš napihal

Mare2 ::

Morda bi pokazalo 0,02 mg

Invictus ::

0,02 mg ti lahko pokaže od sadja.

Zato obstajajo tolerance.

Pa nihče ne spoije samo deci vinčka na 14 dni ;). Sploh ne na Štajerskem in Dolenjskem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

jb_j ::

koliko alkohola ti pije avto, glede na-to, da imaš avto na podjetje in alkohol?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alkohol in vožnja. Nekdo je spet upal, da se bo "izmazal" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10716250 (13194) Mare2
»

Mladi voznik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7018525 (15580) Zajec123
»

Kazen ob vinjeni vožniji

Oddelek: Loža
314894 (4072) BigWhale
»

Vožnja pod vplivom alkohola - Voznik začetnik!!!

Oddelek: Loža
4313720 (12756) gzibret
»

Škandalozna luknja v zakonu

Oddelek: Loža
205532 (4735) MadMicka

Več podobnih tem