» »

Kazen ob vinjeni vožniji

Kazen ob vinjeni vožniji

SebaR ::

Najprej lepo pozdravljeni vsi pravniki =)

Imam eno vprašanje. Danes so me ob 0:39 ustavili policaji in napihal sem 0.42, ob polnoči pa mi je namreč potekel izpit voznika začenika in me zanima ali bi me morali obravnavati kot voznika začenika ali kot pravega voznika. Namreč oni so mi napisali kazen za voznika začenika in še kazen ker "nisem" imel vozniškega dovoljenja (40€). S sabo sem imel vozniško dovoljenje ampak le to ni bilo veljavno. Ker si tega nisem uspel urediti saj sem čez teden 50 km od svoje upravne enote (šele danes sem od policajev izvedel da si le to lahko uredim na kateri koli upravni enoti, saj na obvestilu, ki sem ga dobil piše, da se naj zglasim na SVOJI upravni enoti) sem vozil s starim izpitom.

Kako bi me morali obravnavati in kako naj zadevo rešim če jo je sploh možno? Se zavedam vinjenosti in pridig o tem ne potrebujem.

LP
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Matek ::

Nisem pravnik, tako da ne bi upal 100% tega trditi, ampak obeh omenjenih kazni nikakor ne moreš dobiti. Tvoj izpit velja natanko do trenutka, ko nisi več mladi voznik. Če ta trenutek še ne bi prišel, bi lahko dobil kazen zaradi vinjenosti kot mladi voznik, ampak je ne bi mogel dobiti za neveljaven izpit. Ker pa ti je izpit že potekel, lahko dobiš kazen, da nimaš izpita s sabo (no, imaš ga, ampak ni več veljaven), ampak ne morejo te pa obravnavati kot mladega voznika. V glavnem - jaz vidim kazni kot nekompatibilni.

To je približno tako, kot da bi te na tvoj 18. rojstni dan kaznovali za nakup alkohola in zato ker nimaš s sabo osebnega dokumenta (alkohola ne moreš kupiti pred 18. letom, osebnega dokumenta pa mislim da nisi dolžan nositi, če si mladoleten)
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

SebaR ::

Hmmm zanimivo :D

Logični nesmisel :D
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

balkanec ::

Zato je policaj se vedno samo policaj :)

Napisi pritozbo - glej pravni pouk. Uspeh bo samo za prvi del. Tisto, da nisi imel veljavnega vozniskega dovoljenja, bos pa moral placat. Zadevo bi lahko uredil ze prej ne glede na lokacijo upravne enote.

0.42 ni malo za mladega voznika...no tud za starega ne.

A sta ti dovolila nadaljevati voznjo?
Ti si ziher pozigalec !!!

SebaR ::

Ne nista mi dovolila nadaljevati vožnje. Vozniško dovoljenje sem moral oddati in ga lahko dvignem šele čez 24 ur. 0,42 so 3 pive v celem popoldnevu s tem da sem eno spil ob 7ih popoldne dve pa od 23 do 0:30 ure. Od lokala do doma imam 500m od tega je eno križišče kjer so me ustavili. Nesreča v nesreči na moj rojstni dan :/

Ja 20€ mi ni problem plačati bolj se zatakne pri 200 €. To z upravnimi enotami pa res nisem vedel. =( Drugače bi si že zrihtal kjer študiram :/

A če napišem pritožbo in se le ta zavleče več kot 16 dni, potem se mora plačati polna kazen? Raje plačam sedaj kot pa potem :P
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

bozjak ::

Kar se kazni tiče mislim, da ob pritožbi zgubiš možnost plačati le polovico kazni. Po logiki sta kazni res nekompatibilni in nebi te smeli obravnavati kot mladega voznika, ampak logika in common sense nista ravno vodilna elementa na sodišču, tako da predlagam, da se posvetuješ s kakšnim pravnikom in njegovo mnenje upoštevaš bolj kot nasvete laikov na forumih...

Veliko sreče,
Lp
http://upor.blogec.si
http://bozjak.deviantart.com

Zgodovina sprememb…

;-) ::

A tole kazen drugo glede vozniškega dovoljenja si dobil ker ga nisi imel 40€ je polovična ali redna?

SebaR ::

A tole kazen drugo glede vozniškega dovoljenja si dobil ker ga nisi imel 40€ je polovična ali redna?


Kazen 40€ je polna.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

K0K0 ::

Pa ti veš da so pred kakim letom ali več spremenili merske enote ?
Prej so merili g/kg krvi tako da si lahko napihal 0,5. Sedaj pa merijo mg/l izdihanega zraka in zato lahko napihaš max 0,24.
Če ti je aparatek pokazal 0,42 si imel v krvi cca 0,8 promila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

Matek ::

Čakaj, da ni tu kakega nesporazuma - a številko 0,42 si sam pretvoril v stare enote? Ker zdaj je že kakšno leto-dve meja približno polovična, ne več 0,5 (količina ostaja enaka, le enote so nove), tako da si ti naredil prekršek, zaradi katerega mladi voznik mislim da izgubi izpit, tebi pa so dali denarno kazen, ker gre za manjšo prekoračitev, tako da morda je celo cela zadeva pravilna.

Pojasni tole z enotami alkoholiziranosti in prosim povej še, kakšna je vrednost obeh kazni.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

;-) ::

A tole kazen drugo glede vozniškega dovoljenja si dobil ker ga nisi imel 40€ je polovična ali redna?


Kazen 40€ je polna.


Men ko je ustavil policaj in nisem imel izpita zraven je prvo zagnjavil da zgleda da ga sploh nimam kasnej pa rekel da je kazen 120€ za tak prekršek. Zapisal si je moje podatke in rekel da bo zadevo preveril, zaenkrat pa naj velja ustno opozorilo.

SebaR ::

Zadeva je takšna. Obravnavan sem bil kot voznik začetnik ampak to nebi smel biti. Po zakonu bi mi potem morali odvzeti vozniški izpit ampak mi ga ne smejo ker sem takrat že dopolnil 21 leto. TO = TO. Zvedel sem kar sem hotel že od pravnice tko da mi je jasno kako stvar stoji.

Ja taksija pri nas še nisem videl...

Vseen hvala za pomoč. LP
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

WarpedGone ::

Gospoda pordečeli popolneži in žalujoči ostali, držte se teme prosim. Hvala.
Zbogom in hvala za vse ribe

Cvet0 ::

samo če imaš od lokala do doma 500m sploh ne razumem zakajh is šel z avtom..ko pa imaš tako blizu..

TOP ::

Taksi je lahk tvoj prijatelj,ki je trezen,zato mal pameti v glavo.

tx-z ::

Če si mlad voznik in napihaš več kot 0.01 zgubiš izpit.

Glede na to da ob tisti uri k so te ustavl nisi bil več mlad voznik lahko brez kazni napihaš do 0.25. Tko da bi pomojm mogu plačat:
1) kazen kr si napihu več kokr smeš,
2) kazen kr nimaš veljavnega izpita.
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

Steinkauz ::

Ni nujno da izgubiš, vzamejo ti ga policaji za 24ur, potem pa ti neha veljati šele ko greš na sodišče(pa še to ti ga za lažje kršitve vzamejo samo za 1 mesec)

EDIT: In vi ki morite z taksiji, ne živimo vsi v mestu..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

SebaR ::

Ja vzeli so mi ga za 24 ur. Ampak zdaj bi, pač ko gre postopek naprej moralo prideti do odvzema vozniškega dovoljenja. Takrat moram samo vložiti pritožbo.

Je pa zanimivo da policaj ni imel pojma kako stvar stoji pri voznikih začetnikih in je samo momljal.

@WarpedOne hvala =)

Prilagam še člen po katerem sem bil kaznovan da bo stvar bolj jasna

130. člen ZVCP
(1) V cestnem prometu ne sme imeti alkohola v organizmu:
1. voznik motornega vozila ali skupine vozil kategorije C1, C, D1, D, BE, C1E, CE, D1E, DE;
2. voznik vozila, s katerim se opravlja javni prevoz potnikov ali blaga ali prevoz oseb za lastne potrebe;
3. voznik vozila, s katerim se prevaža nevarno blago;
4. poklicni voznik motornega vozila, kadar opravlja ta poklic;
5. učitelj vožnje med usposabljanjem kandidata za voznika v vožnji motornega vozila;
6. kandidat za voznika med usposabljanjem v vožnji motornega vozila;
7. spremljevalec;
8. voznik začetnik;
9. voznik motornega vozila, ki nima vozniškega dovoljenja ali v vozniškem dovoljenju nima vpisane kategorije motornega vozila, ki ga vozi;
10. voznik motornega vozila, ki se mu izvršuje sankcija prepovedi vožnje motornega vozila ali mu je vozniško dovoljenje odvzeto;
11. voznik, ki prevaža skupino otrok.
(2) Drugi vozniki imajo lahko največ do vključno 0,50 grama alkohola na kilogram krvi ali do vključno 0,24 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, pod pogojem, da tudi pri nižji koncentraciji alkohola ne kažejo znakov motenj v vedenju, katerih posledica je lahko nezanesljivo ravnanje v cestnem prometu.
(3) Voznika, učitelja vožnje ali spremljevalca, ki ravna v nasprotju s prvim odstavkom tega člena, se kaznuje za prekršek z globo:
a) če ima do vključno 0,50 grama alkohola na kilogram krvi ali do vključno 0,24 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, s 150 eurov. Vozniku motornega vozila, učitelju vožnje in spremljevalcu se izreče tudi 3 kazenske točke;
b) če ima več kot 0,50 do vključno 0,80 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,24 do vključno 0,38 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, s 400 eurov. Vozniku motornega vozila, učitelju vožnje in spremljevalcu se izreče tudi 7 kazenskih točk;
c) če ima več kot 0,80 do vključno 1,10 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,38 do vključno 0,52 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, s 500 eurov. Vozniku motornega vozila, učitelju vožnje in spremljevalcu se izreče tudi 9 kazenskih točk;
d) če ima več kot 1,10 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,52 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, z najmanj 800 eurov. Vozniku motornega vozila, učitelju vožnje in spremljevalcu se izreče tudi 10 kazenskih točk in prepoved vožnje motornega vozila.
(4) Voznika, ki ravna v nasprotju z drugim odstavkom tega člena, se kaznuje za prekršek z globo:
a) če ima do vključno 0,50 grama alkohola na kilogram krvi ali do vključno 0,24 miligrama v litru izdihanega zraka in kaže znake motenj v vedenju, katerih posledica je lahko nezanesljivo ravnanje v cestnem prometu, s 180 eurov. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 3 kazenske točke;
b) če ima več kot 0,50 do vključno 0,80 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,24 do vključno 0,38 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, s 450 eurov. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 7 kazenskih točk;
c) če ima več kot 0,80 do vključno 1,10 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,38 do vključno 0,52 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, s 570 eurov. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 9 kazenskih točk;
d) če ima več kot 1,10 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,52 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, z najmanj 950 eurov. Vozniku motornega vozila se izreče 10 kazenskih točk in prepoved vožnje motornega vozila.
(5) Vozniku, učitelju vožnje in spremljevalcu iz tretjega odstavka in vozniku iz četrtega odstavka tega člena, ki ima več kot 1,50 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,71 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, se poleg globe izreče tudi 18 kazenskih točk.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Steinkauz ::

No mene tut zanima ali je 0,42 po ta starem ali novem merjenju.

SebaR ::

Aja se opravičujem. Zdaj je to po novem sistemu merjenja. Vse naprave imajo enote v miligram/liter.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Steinkauz ::

Potem si napihal, tudi če nisi mlad voznik. Potem je moraliziranje na mestu, čeprav nekateri spominjajo na preroke, ki oznanjajo konec sveta.

Avenger ::

Glede na dve pivi so namerili kar precej... Hec je v tem, da si jih spil v razmeroma kratkem času, malo pred merjenjem, kar nikoli ni dobr. Nauk, ki sem se ga tudi jaz naučil je, da če že voziš ko piješ, pij odgovorno - zmerno, če govorimo o maksimumu pri pivu, največ 4 male pire v času 6 ur, ne na prazen želodec, s tem da je zadnji požirek spolzel po grlu najmanj 1 uro pred vožnjo. Tko na uč bi rekel, da bi bil jaz pod zgornjimi pogoji v dovoljenih mejah, je pa vsak drugačen. Običajno se jaz držim tega, da ne spijem več kot 2-3 pijače, če pa že, vozi kdo drug.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

SebaR ::

Glede na dve pivi so namerili kar precej... Hec je v tem, da si jih spil v razmeroma kratkem času, malo pred merjenjem, kar nikoli ni dobr. Nauk, ki sem se ga tudi jaz naučil je, da če že voziš ko piješ, pij odgovorno - zmerno, če govorimo o maksimumu pri pivu, največ 4 male pire v času 6 ur, ne na prazen želodec, s tem da je zadnji požirek spolzel po grlu najmanj 1 uro pred vožnjo. Tko na uč bi rekel, da bi bil jaz pod zgornjimi pogoji v dovoljenih mejah, je pa vsak drugačen. Običajno se jaz držim tega, da ne spijem več kot 2-3 pijače, če pa že, vozi kdo drug.



Zanimivo. Je pa res tudi da sem pil na prazen želodec ja.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Matev ::

ob 0:39 na prazen želodec

?

Steinkauz ::

Ka je tu čudnega. Če si jedel 6 ur ali več nazaj je to prazen želodec. Kaj misliš da moreš spat vmes al kaj?

Matev ::

>>> eno spil ob 7ih popoldne dve pa od 23 do 0:30 ure ... Je pa res tudi da sem pil na prazen želodec ja.

ali želi model povedati da na svoj rojstn idan ni skozi celotni dan nič jedel

Steinkauz ::

Tudi če je jedel ob 3eh popoldne imaš ob pol enih zjutri prazen želodec.

BigWhale ::

Odvisno od prehrane ampak prazen zelodec imas lahko ze po dveh urah. Povprecno nedeljsko kosilo oblezi malo dalj casa v zelodcu. Ce je hrana bogata z vlakninami, polnozrnate testenine, crn kruh, ... se lahko prebava podaljsa na stiri ure.

Enostavni sladkorji, skrob in podobno pa se prebavi hitro.

Matev ::

>>> Tudi če je jedel ob 3eh popoldne imaš ob pol enih zjutri prazen želodec.

on je popoldne imel že prazen želodec

kolikor sem ga jaz razumel

SebaR ::

Tudi če je jedel ob 3eh popoldne imaš ob pol enih zjutri prazen želodec.


Kosilo je bilo moja zadnja jed, okoli pol 2eh, časa za večerjo ni bilo zato sem imel že pri prvem pivu prazen želodec.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

pravnik ::

Evo najlepšega primera, kako se lahko ena tema čisto izrodi. Sedaj je postalo največje vprašanje predvsem "prazen želodec".

BigWhale ::

Vsak pravnik, ki nase nekaj da, bi to uporabil sebi v prid! ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alkohol in vožnja. Nekdo je spet upal, da se bo "izmazal" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10716308 (13252) Mare2
»

Mladi voznik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7018556 (15611) Zajec123
»

vožnja pod vplivom alkohola (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8218439 (15756) St235
»

Kazni za vožnjo pod vplivom alkohola

Oddelek: Loža
84366 (3928) algo
»

Vožnja pod vplivom alkohola - Voznik začetnik!!!

Oddelek: Loža
4313724 (12760) gzibret

Več podobnih tem