» »

Potrebujem pomoc pri modificiranju racunalnika

Potrebujem pomoc pri modificiranju racunalnika

Myth ::

Pozdravljeni.

Rad bi modificiral cel racunalnik, ampak ker sem nov na tem podrocju, sem se odlocil da raje vprasam vas "profije".

Potrebujem naslednje nasvete, ki bi morali biti točni ali pa da mi daste kakšen link...
-kupil bi si ohišje (navadno), ki bi bilo dobro za spremembo obličja in barvanje
-napajalnik(najbolje, da je že spremenjen, ker nočem imeti preveč dela)
-neonsko luč
-ventilator z modrimi led diodami
-spray za barvanje ohišja
-kakšno orodje potrebujem (po potrebi bi si ga kupil, ce je tako bolse! Nekateri so mi svetovali airbrush, samo ne vem kje ga dobiti po nizki ceni)

Modificiral bi tudi disketnik in cd-rom. Tukaj bi res potreboval zelo dober nasvet.
Pri tipkovnici in miški (sedaj ne vem, ce je bolje kupiti z vgrajenimi diodami ali da si sam naredim) bi rad spremenil barvo, ter da bi se tipke svetile. Kje bi se dale kupit prozorne tipke?

Nujno ni. Čas imam, tako da si lahko vzamete tudi vi čas in mi pomagate z "profesionalnimi" nasveti. :D :D :))

lp


[Naslov spremenjen na avtorjevo prošnjo]
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤
  • spremenil: TESKAn ()

Myth ::

Pozabil sem dodati, da bi bilo dobro, če so trgovine v MB ali njegovi bližini. Ce se da nabaviti po posti, tudi vredu.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Cranchi ::

na te strani imas veliko izbiro vsega ki pa seveda tudi posljejo http://www.cool-pc.org za trgovine v MB pa zal nevem ker sm iz lj..

-rabil bos ubodno zago (spet odvisno kaj nameravas poceti)
-airbrush je draga zadeva zato ti proporocam da najdes nekoga ki bi ti prebarval
-ohisje je prekticno vseeno kaj bos kupil ce nimas prav posegnih zelj, samo pazi da bo dovolj velik
-napajalnik kupi od enermaxa ki so zelo kvalitetni in imajo ze vgrajena 2 neslisna venta... (350w,420w itd.)

upam da sm kej pomagal, drugace bodo pa strokovnjaki znali povedati vec.

frenk ::

napajalnik...365W enermax al pa 420W chieftec...oba sta zlo vredu;)

Myth ::

hvala... to stran sem ze pogledal, kr zanimiva, sam nisem opazil da posiljajo... ubodno zago itak mam, mislim pa na obeh straneh "okni" naredit. nekje je pisalo , da je en kupil airbrush hevell za 3k, sam ni napisal kje... gledam sem stran od slo-mod. ohisje bom kupil navadno, samo pravijo, da je bolsi kupit novejse z "nevembesede" ohišja, ki so lazja za modificirat.
enermax napajalnik? nekje sem zasledil ventilator , modificiran z dvema ventilatorjema z led diodami... tukaj je naslov: http://www.redrat-store.com/izdelek.php... ! Zelo lep primerek. Nekdo je omenjal redrat trgovino v mariboru tukaj v eni izmed tem, ampak ko sem pogledal na strani kje poslujejo nisem to nikjer zasledil.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

mile ::

pa eno tako opico :))

m.i.h.a. ::

Hja no, ne sedaj mislit, da nočem pomagat, ampak tako je da si moraš dizajn, barve, funkcije,... sam zamisliti glede na tvoje ročne spretnosti, iznajdljivosti, denar,... Na internetu je vse polno strani z modifikacijami in išči navdih po njih in tudi na slo-techu imaš "galerijo" naših modov, kjer boš prav zagotovo našel kar ti paše oziroma stvari skombiniral tako, da bo nekaj novega in posebnega (v temu je tudi cilj). Če živiš v kakšnem stanovanju v bloku oziroma, če nimaš prostora za modificiranje potem si temu primerno izberi zahtevnost moda, ker ni nič gršega kot je gledanje nedokončanega ohišja, ker s tem si naredil še slabše. Kakšno orodje boš potreboval ti tukaj ne bom našteval, ker navsezadnje je to odvisno od tvoje iznajdljivosti in sredstev, ki jih imaš na voljo. Za začetek, da boš vedel, kako se nekaterim rečem streže si preberi vse članke o modificiranju tukaj na slo-techu še verjewl ne boš koliko koristnih informacij je notri. Trgovina kakršna je cool-pc je dobro založena, ampak imajo cene enih artiklov tako zasoljene, da te mine kakršnokoli modanje, osnovne stvari boš našel že v Mlacomu, Megahitu, Conradu (ki ni med cenejšimi),...
Res, da nakladam, ampak dokler sam ne boš vedel kaj hočeš potem se raje modificiranja ne loti, ker ni nič hujšega kot končni izgled ohišja, katero ti ni všeč.

ali3n ::

Načeloma so "sestavine" precej cenejše v neračunalniških trgovinah - trgovine za "dom"(Merkur, Astra, BauMax...), elektro trgovine,... odpadi, klet?... :-)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

SonGoku ::

tako je, m.i.h.a. ima prav.najprej si omisli kakšno ohišje bi rad imel zato ti v pomoč dajem nekaj naslovov kjer boš ideje zagotovo našel.www.xoxide.com , http://moddin.net , http://slofshive.caesium2.com:D

lovro

glede materiala pa ti priporočam da barvo oz. sprej kupiš v obi-ju in to metalic srebrno-moder ki stane okoli 1.650 sit, nato fine lističe za mehke kovine za vbodno žago (okoli 1.090 sit), pleksi steklo kupi v bau-maxu ker je izjemno dobro ,poceni in nepopraskano ( 50x50 cm, 3mm debel = 850sit), ventilatorje ( 3 modre led diode) =1800sit , neonki 2x modri za 4900 sit pa naroči na cool-pc ker so poceni poštnina pa te pride okoli 1000 sit.

če te še kaj zanima vprašaj

Markiz- ::

Jst ti pa svetujem d nebi slučajnu šu brusit tastaro belo barvo dol:) (tku kt jst) usaj ne sz grobim šmerglom:) zato k ce bos pol barvou s sprejom bo poznat usako praskico.;(( .
aja pa se nek:P ce nis 100% preprican u svoje rezalne sposobnosti dej rajs lukno zrezat enmu k zna:) nikar pa se ne igrej z brusilko>:D , razn ce mas rad postran odrezanu>:D
Z ventilatorji je tako kot z alkoholom...nikol jih ni prevec.. al jih je lih prou al pa premau:)

Myth ::

Hvala za koristne nasvete. Strani sem pregledal, tisti članek o modificiranju sem si sprintal. Plus tega imam Jokerja v katerih je tudi opis modificiranja. Trgovine pa bom pregledal, ko dobim sedaj plačo. :P

Uzivajte
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Myth ::

m.i.h.a , glede dizajna... mam vse že zamišljeno. Preglavice imam samo z steklom, nimam ideje kako bi ga obrezal... Glede na to , da mi je všeč plava barva , bom pobarval vse (torej ohišje, tipkovnico, miško, monitor) v odtenkih plave barve. Glede ohišja da bi nesel nekomu, sem že povprašal in mi je odgovoril, da se on na to ravno ne spozna, rekel pa je če nesem kakšnemu bolšemu, pa bi ziher šlo.

pa še en lp iz počitnic...:D :D :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Blue22 ::

Na cool pc maš tud hladne uv katode, bl varjanta kot neonke.
Na sliki vidš dva fluo flomastra, skaterimi so čičkal po grafi, pržgeš uv lampo im maš...

več na metku mods
kurc kne vem kaj bi napisu

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Blue22 ::

:\
kurc kne vem kaj bi napisu

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se splaša kupit ohišje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
997111 (4882) Big_Al
»

lcd zaslonček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
25123474 (13734) Mazo
»

Ohisje z navdihom Cube

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352315 (1614) m.i.h.a.
»

diode v stranici?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
211218 (1022) T0RN4D0
»

V ohišje bi izrezal luknjo za pleksi...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
341848 (1389) simonchelo

Več podobnih tem