» »

Se splaša kupit ohišje?

Se splaša kupit ohišje?

«
1
2

janwoolf ::

Bom kupil novo ohišje Antec Nine Hundred. a se splača? link zaradi dober pretok zraka. da bom tudi kej navil :D NUJNO ODG! Kaj vi priporočate meni? npr. drugo ohišje! lp

aodius ::

Osebno ga imam in ga priporočam
http://www.gregorsalobir.si/

janwoolf ::

ok! kaj pa tole link, kej je razlika???

janwoolf ::

nujno! ker bom danes naročil!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janwoolf ()

Golnar ::

z obema boš e-cool

janwoolf ::

no samo eno!:\

M-XXXX ::

Če se ti mudi moraš gledati če je ohišje na zalogi (Aerocool ExtremEngine 3T, črn NI NA ZALOGI)

janwoolf ::

:D :D vem ja. siv pa ne maram. lepši črn

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janwoolf ()

PINki ::

spet ta ka navija pa nima pojma pol pa joka kako se nardi reset BIOSa >:D

janwoolf ::

haha! pa zanič plata mam! 945P-A7A, ko sm navil pa je sesul. zanič plata. bom počakal. čez nekaj mesecev pa bm kupil P5KC.. gavro povej keri ohišje je odlična izbiraaaaaaaaaaa??

dejansan ::

npr. kaj takega
dejansan

janwoolf ::

grrrd

kobilica ::

Tudi jaz sem si izbral ta ohisje,prav iz istega razloga,zaradi zracnosti.Se navijal bom :D.

dejansan ::

proti tvojemu antecu je pravi lepotec :D

sicer pa vsake oči imajo svojega malarja

kupi kar ti je všeč, nenazadnje boš ti kišto gledal vsak dan

še eden tukaj
dejansan

steev ::

:|

janwoolf ::

res lepa! pa ta Antec Nine Hundred ima še dodaten 200 mm ventilator to je mnogo boljši! pa sm videl ohišje v živo pa je rs lepaaa!

vanmarko88 ::

lian-li :8)
niga čez lian li

kobilica ::

Ta Lian-Li je kar dober za moje oci,vse je v 90,45 kotu style :D.Ampak,vseeno imam raje Anteca.Shark ohisje pa meh.Je tko...sredenj :P.

janwoolf ::

@ kobilica kaj misliš, a da ohišje Antec Nine Hundred mehek a ne

kobilica ::

Seveda,spoh pa ker ima zraven ventilatorje,pa un 200mm je kjut(lep).

In se te ledice + prozorno ohisje bos lahko sosedom kazal >:D >:D >:D

Meizu ::

Blah blsh blah... Kdor se hvali z že tovarniško izrezano pleksi stranico, je, da ne govorim kaj. To sploh ni nič posebnega. Pravi unikati in izdelki vredni občudovanja so home made izdelki. Četudi niso tako lepi in izbočeni, pa se vseeno ve, da je nekdo dejansko vložil nekaj truda in dela v ohišje, ne pa samo izpraznil denarnice za eno ohišje in zdej se potem hvali, kako ma najlepši komp na svetu...:| :|

Pesimist ::

Ko se pa vrti na full pa ruzi ko zverina baje. >:D

janwoolf ::

haha! zdej pa resno! povej za glas! da bom kupil ohišje!!!!! nujno

kobilica ::

Odlociti se moras sam,jaz sem ze za Anteca odlocil in si ne bom premislil,samo upam da ne bo preglasen.

In ja,sem ze probal narediti prozorno stranico,ampak je beda...nisem imel pravih orodij in use zajebal.Pobarval sem kr iz eno cudno metal modro,plexi steklo sem prilepil z vrocim lepilom...lol.

Meizu ::

Verjemi, če nimaš pravih orodij - Uporabi "fleš". Jst primem fleš v roke, dam na obrate, nastane tako raven izrez, da se le vodni rez lahko kosa s tistim.;)

kobilica ::

Meuzi,kaj je fleš? :) Ne resno,ne vem kako se rece.Sem namrec se najstnik,ne povem tocno,ker bos potem buljil kot tale --> 8-O

Pesimist ::

Jah nevem na hitro sem preletel review skozi. In pod minusom je da je zadeva fajn glasna kadar se vse vrti maximalno.

Meizu ::

niti jst ne vem, kako se točno pravopisno reče temu:8) :8). Električna brusilka al neki takega, sam da daš gor ožji pa trši brusilni kamen, oziroma disk, pa ti reže stranico, kot "bog i batina" :D :D :D

5er--> ::

Kotna brusilka?
Drugače pa je bala,ker z njo vse zapališ.
Ni je čez lok in žagice.

Edit: (da ne bo več OT postov :P) Saj ni treba, da narediš luknjo na ovinku.Jo narediš tam, kjer veš,da boš material izrezal stran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()

Meizu ::

Kotna brusilka ja. Pa sej ni treba, da razrežeš celo kišto. Enkrat potegneš čez, pa že razrežeš stranico. No, sicer je pa treba znat to delat. Z žago na lok je pa tako - treba je bit potrpežljiv (kar mnogi niso) treba je delat počasi (kar mnogi ne počnejo) in treba je v vsaj enem kotu izvrtat luknjo, kar pa zna bit problem, če malce fališ. Potem imaš en grd ovinek sredi stranice. Tega z kotno brusilko ni :D :)) 8-)

kobilica ::

Aha,to pa imam doma.Samo se nisem upal uporabiti zaradi njene moci :D.Sam prosim,bodmo usi on-topic :D.

biokill ::

a je to ohišje je ql??? ....... aerocool.... meu bom pa Q6600, Asus P5KC, 775, asus 8800gtx,500gb seagate baracuda, geil 2x 1gb 800mhz........sej pomoje bo uredu hladilo...navijal ne bom.??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biokill ()

kobilica ::

Ce ne bos navijal,si raje hitrejse rame kupi pa dva diska v Raid 0,ki bo se hitrejse.

Ohisje je ql.

Golnar ::

ce nebos navijal je vsak ohisje dobr...

janwoolf ::

ohh! zelo zanimivo za brusilko itd.... dons nisem kupil ohišje. povej za glas. in kaj meni priporočate!!! pliisssss!

bluefish ::

pa nehajte že s takimi. Vsak ima svojega prvaka med ohišji. Tukaj je bilo naštetih že veliko modelov in sedaj le še izberi enega. Pač odvisno od tvojega okusa - če imaš rad enostavne linije je prava rešitev Antec, Lian-Li, Chieftec,... Če pa bi rad bolj razgibano stvar ali celo kič, potem je tako ali tako vseeno, vzameš tistega, ki je najbolj zračen.

suntrace1 ::

Moj favorit je tale Asus Vento - nekam hudo podoben je Alienware, a ne :)

janwoolf ::

ja res je podoben alienware

janwoolf ::

VEM ja! kaj mi je všeč. samo vprašam a je dober za hlajenje cpu, gpu ...... in podobno, sj sem videl ohišje v big bangu pa sem pogledal kolik ima temperatura C2D 6420 je nizka, okoli 21-23 stopinj. proogram CORETEMP. a se splača kupit to ohišje???? lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janwoolf ()

bluefish ::

katero sedaj? ;(

bluefish ::

po mojem mnenju je najboljša izbira Antec P182 EU ali pa model P180 pri Funtechu. Nine Hundred je zračen, žal pa je tudi velik magnet za prah zaradi luknjic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

janwoolf ::

ja razumem! jz pa vsak 1 do 2 tedna čistim računalnik. :D P182 EU pa je drag. za to nimam denarja :( . kaj pa tole link kaj pa druge meni priporočate! vem da sem siten.

vanmarko88 ::

da ne odpiram teme

vprašal bi če v ohišju klik
bo dovolj prostora za grafično kartico 2900xt

lp

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

da

RC14 ::

Dejte mi povedat, kako se obnese to ohišje pri navijanju oz pač odvajanju toplote, če ga je mel kdo možnost sprobat?
Yesico
In da daš še noter spredaj 120 in zadaj 120mm vent noter. A bi se obneslo, ali je boljše kaj drugega ?

Pa še nekaj me zanima za to ohišje ali je boljši hladilnik za procesor big typhoon ali Scythe INFINITY ?
Predvidevam da v tem primeru se bolje obnese big typhoon, ker je vent obrnjen direkt proti stranici ki je iz perforiranih odprtin in vleče direkt svež zrak noter, se mogoče motim?

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Svizec69 ::

KLIK KLIK tudi to ohišje je zelo dobro prevetreno, fajna razporeditev in veliko prostora. Orgnialno sta noter dva 14cm ventilatorja, eden spredaj, eden zadaj, ki sta izredno tiha in zagotavljata odlično prevetrenost. Sam ima različico z pleksi steklom, tako da lahko še malo noter pogledam :D kupil pa sem pravtako na bolhi za 60EUR (v trgovini stane več kot 100EUR) bilo je novo s vsemi pripadajočimi stvarmi. Za mene je to odlično ohišje.

janwoolf ::

lepa stvarca! me zanima, jaz mam navadno ohišje notri ni ventilatorjev, cpu in gpu pa ima ventilator pa napajalnik. Cpu C2D E6600 ni navit je okoli 43-46 stopinj na idle. mam hladlilnik Scythe INFINITY. če kupim novo ohišje Antec Nine Hundred a bo temperatura padla? za koliko?? ne vem a se splača kupit s 100€?? vaše mnenje??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janwoolf ()

RC14 ::

Seveda bo padla temperatura. Za koliko, pa nihče ne more vedet. Kakšnih 5 stopinj skoraj zagotovo.

Kakršnokoli kišto boš kupu, sam da bo spredaj en 12cm in zadaj en 12cm ventilator, da boš naredu pretok zraka, boš mel takoj nižje temperature, ker zdej u bistvu samo mešaš topel zrak v kišti in ti tak hladilnik ne pomaga prav dosti. Spredaj svež zrak notri, zadaj topel ven, to je bistvo.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

janwoolf ::

mam majhen ohišje pa ne morm dati 12cm ventilator. oh
a splača novo???

bluefish ::

boš moral pa sam presoditi, ali je tistih nekaj stopinj (+ morda še malo več prostora za morebitne nadaljne nadgradnje) razlike vrednih okoli 60€ oz. še več.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ANTEC P180/182SE/190 vs. Thermaltake Xaser III (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
547141 (5464) ABX
»

Katero ohisje da bo procesor zeblo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
423157 (1663) ziga1990
»

Kupujem kvalitetno ohišje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6710194 (8804) M-XXXX
»

katero ohišje!

Oddelek: Kaj kupiti
362705 (1877) Svizec69

Več podobnih tem