» »

Ohisje z navdihom Cube

Ohisje z navdihom Cube

ZaX_OCZ ::

Evo ze dolgo nacrtujem tako ohisje...

Samo zdaj bi rabil mal informacij:
-Kje naj dobim Alu kockasti profil 2x2cm?
-Kje naj kupim plexi (priblizno 3mm)?
-Kje naj dobim hladno belo katodo?
-Kam bi lahko dal izdelati zelezno ogrodje(LJ)?
-Ogrodje bi dal kromirati pa nevem kam?

Lep pozdrav
Ammm.... Jst
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

smilyxx ::

Eno podobno cube sem imel tud jst v planih, sam je zadeva ostala v razvojni fazi. Alu profile dobis v Merkurju, OBIju, Bauhausu,....., skoraj povsod. Zdej ta profile lohk das ksnmu mojstru svasat alpa jih znetas skupi. Od pleksija je blo ze dost tem odprtih, mal pobrskej, drgac ga majo tut u bauhausu in ti ga razrezejo. Belih katod pa jst pri nas nisem nasel, zato sm dve sharkoonovi dobil iz Zagreba.
Save water.
drink beer.

DimmniBurek ::

cOOL_PC maš katode, pleksi maš v astri v jami za bežigradom, ne delat z železom ker je težek, rajš uporabi aluminij
There Is No Stronger Drug Than Reality

ZaX_OCZ ::

Ja samo v astri so mi rekli da imajo samo kose 50cmx1,25m... stane pa 5k
Imajo se kje drugje?
Samo v cool-pc nimajo belih hladnih katod...
Za vente pa razmisljam al tisti alu od titana ki so celi alu ali pa coolermaster tisti z belimi ledicami...
Ammm.... Jst

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaX_OCZ ()

steev ::

Namesto bele hladne katode uporabi bele LED diode.
:|

ZaX_OCZ ::

Razmisljal sem tudi o tem...
Ammm.... Jst

DimmniBurek ::

aha, pa sem biu sigurn da jih majo, no kakorkoli, neonke sux-preve standardne so že ratale, naredi si z belimi LEDicami, bo lepše, cenejše in še unikatno, Ce že mozgaš unikat ohišje; s povezavo LEDic ti pa lahko jest pomagam-v kratkem bom naredu clanek na slo-modu o moji tipkovnici, ker mi je pirat predlagal
There Is No Stronger Drug Than Reality

ZaX_OCZ ::

Sem 3ji letnik sole za elektrotehmiko tako da poznam ohmov zakon in padce napetosti...:))
Vseeno hvala...
Ammm.... Jst

steev ::

Tudi jaz načrtujem custom made ohišje (kr ceu slo-tech :D), pa bodo bele LEDice not 8-) .
:|

ZaX_OCZ ::

Jaz sem dobil navdih tukaj...
Ammm.... Jst

Boki_ ::

Glede belih neonk, lah jih pobreš iz skenerja al pa LCDja.
I'm back

steev ::

Kt da so tok pocen...:|
:|

Boki_ ::

Pokvarjeni...?:\
I'm back

m.i.h.a. ::

Vidim, da nas je kar nekaj s podobnimi idejami le, da meni nekoliko ne paše da je plata na dno ohišja v ležečem položaju, zaradi vodnega namreč, pri katerem hitro rado kje kapne, razen, če bi bila plata na vrhu.
Je kdo gledal v metalki, če imajo aluminijaste 3mm profile? Mogoče kdo ve kakšne cene?
Glede profilov v raznih Bauhaus, Baumax, Merkur,....je pa tako, da imajo tam samo profile za razne talne obloge in podobno, katerih debelina je kakšne 2mm, ostale profile imajo pa samo kovinske in ti so prekleto težki.
Kako je pa kaj z varjenjem oziroma lotanjem aluminija, ker mi je en rekel, da se da stvar vari,t le posebno elektrodo rabiš, ampak jaz nekako dvomim, da je tako simpl.

DimmniBurek ::

jest grem danes pogledat za pločevino v merkur, bom pogledu valda še za profile, glede švasanja pa bolj težko da boš sam z drugmi elektrodami, pride bolj šlampasto če nimaš izkušenj z aluminijem...
There Is No Stronger Drug Than Reality

m.i.h.a. ::

Sem bil pravkar v Metalki na Topniški in imajo aluminija malo morje in različnih profilov.
Prodajajo na kile tako, da je cena metrske palice 20×20×3mm kockastega profila okrog 600sit.

Pozabil sem pa vprašat, če imajo aluminijasto pločevino debeline 2-3mm. Eh...:8) Mogoče kdo od vas ve?

Pečenko ima baje kar nekaj pleksija tako, da bo treba še tam it pogledat.

m.i.h.a. ::

Aja še tole vprašanje:

ZaX_OCZ s katerim programom si narisal zgornjo slikico?

steev ::

SketchUp?? :\
:|

ZaX_OCZ ::

Sketch Up 4.0 od @last software...
Predlagam ti da si pogledas tutoriale na njihovi spletni strani in ti garantiram da bos po 20min znal narisat tole kocko...
Ammm.... Jst

m.i.h.a. ::

Sem že nekaj risal in je prav fajn zadeva in dost hitro se da narisat skice.
Trenutno mi je pa nekako ratalo brez tutorialov narisat ogrodje :8) , si jih bom pa pogledal na njihovi strani.

Še ena prošnja:
staknil sem si nemški trial programa v katerem je sicer nekaj angleščine, katero razumem, ampak vseeno je prisotna nemščina, zato bi prosil nekoga, če mi pošlje mapo z angleškim jetikom, ki se nahaja tule: C:\Program files\@Last Software\SketchUp 4\Language, zasede pa le nekaj kB. Saj bi si staknil angl verzijo, a kaj ko sem na dial-upu :8) in je tistih 16MB prekleto velikih. Aja pa še tole: tle je govora o trial verziji torej preizkusni tako, da ne bi kakšen moderator se spomnu temo zaklepat glede piratstva.

mailto: mmiha1@siol.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

m.i.h.a. ::

Našel sem še TOLE, mogoče komu pride prav.
Pa še tole:
http://www.jazzle.co.uk/scc/

steev ::

m.i.h.a.
sm pogledu za lnag, pa nc ni u tej mapi (tut pod skrito), probej zbrista vn, ce mas kej notr (izrezi ven in si za usak slucaj nekam dej:P)
:|

m.i.h.a. ::

Probal, ampak vseeno noče, sicer pa sem se po celodnevnem (skoraj:8) ) igračkanju s programom, navadil tudi nekaj tistih nemških besed tako, da bo za zdržat.:D Tnx vseeno.
Ampak .... a mi lahko en z ADSL-jem oziroma s kakšno drugo hitro povezavo (in s 5 minutami cajta) pošlje na mail (mmiha1@siol.net) chm datoteko v mapi SketchUp, gre za help datoteko (SketchUp.chm), katera ima kar nekaj koristnih stvari napisanih + vsebuje tutoriale. Sicer sem že gledal po netu za to datoteko, ampak je nisem našel.:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

steev ::

:|

m.i.h.a. ::

Hvala oziroma "danke bestens.":D

2tiLen ::

m.i.h.a: majo 2.5mm, sem kupu 1mx2m pa me je prišlo cca 7ksit

m.i.h.a. ::

A to si kupil aluminijasto pločevino?
Pa je možno pri njih razrezat na točno dimenzijo tale pleh?

DominusSLO ::

Zax_ocz
Mogoče bi moral naredit malo večjo kocko, da bi stale notri tudi sharp-ove igračke.>:D

ZaX_OCZ ::

Evo ogrodje sem zacel delat, delam ga iz jeklenega profila...
Zanima me kje bi lahko dobil kak CD-DVD-RW pogon za laptopa in pa disketnik za laptopa...???
Se da to sploh prikljucit na molex in vse ostale konektorje???
Ammm.... Jst

m.i.h.a. ::



Kako pa to, da delaš iz jeklenih profilov oziroma zakaj ne iz aluminija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

kuglvinkl ::

ZaX_OCZ:

če hočeš, da 2D slike iz SketchUpa zgledajo dobro, potem jih moraš izvozit na 2048×1024 recimo v Photoshopu (oz. neke programu za obdelavo slik) zmanjšati na željeno velikost. Veliko bolje izpade.
Your focus determines your reallity

ZaX_OCZ ::

Tale konektor zadaj mi zgleda kot od S-ata...
A pa je to to???

Jeklene sem vzel ker sem se mace zmanjsal dimenzije in ne vidim poante za zajebavanje z alu...
Ammm.... Jst

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaX_OCZ ()

steev ::

Jz bi pa tak cd-rw/dvd-rom k ma tako odprtino, kot jo imajo avto radiji. Da ne gre nc vn, ampakje sam ena luknca, v katero porineš cd/dvd.
Ve kdo, kje ga lahko dobim? Obsatja tak tudi DVD-RW?
:|

Nejc Pintar ::

steev to dobiš po vseh trgovinah pomoje!

p.s. sj ma Vid to doma ;)
Lahko je biti prvi, če si edini!

steev ::

Mu bom ukradu... :))
:|

m.i.h.a. ::

Tistih pogonov z režo se ne dobi več tako pogosto. Pioneer jih je imel za sukat DVD-je ne pa tudi za pečke. Sedaj mislim, da je to že popolnoma izginilo, le še avtoradiji jih imajo. Verjetno je bila kriva glasnost, ker je znal tak pogon prav nadležno šumet čez to režo.


Kdaj lahko pričakujemo nove? Slike upam, da bodo kmalu slikane z digitalcem.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SketchUp zastonj! (potem, ko je proizvajalca, @last software, kupil Google) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8515079 (11406) Company
»

Program za izdelavo ohišja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61348 (1034) bluefish
»

Nov članek: Zanimivo ohišje

Oddelek: Novice / Nova vsebina
243821 (2761) steev
»

skica+mere

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71274 (1138) m.i.h.a.

Več podobnih tem