» »

Strošek popravila minimalno vbočene pločevine?

Strošek popravila minimalno vbočene pločevine?

«
1
2

Bumpercar ::

Koliko stane popravilo minimalno vbočene pločevine na vratih avta? Ne parkirišču sem ''butnila'' sosedov avto. Na oko ni bilo videti nobenih sledi, a mehanik naj bi povedal, da je bilo ''malo vbočeno''. Seveda se strinjam, da sem mu dolžna povrniti strošek. Zanima me, kakšna je vsota, ki jo razumno lahko zahteva od mene? Hvala za pomoč.

Tavher ::

Če je res samo rahla jamica in barvanje ni potrebno potem cca 20-30 EUR.

Tilen ::

Najlažje je reči, da ni nič, ker si ti butnila njegov avto. Naj pelje na pooblaščen servis, ti pa lepo plačaj, če nobeno od vozil ni ustrezno zavarovano. Če ni nič, bo tudi popravilo poceni. Nazadnje je Porsche zavarovalnici izstavil račun za več kot 500 EUR, ko mi je nekdo ravno tako z vrati butnil, da se ni skoraj nic videlo. Kvalitetno popravilo pač stane. V kolikor je vbočeno in je pločevina recimo pocinkana, se tudi docini in vsi ti postopki so dragi. Nekaj stane tudi to, da si brez avtomobila v času popravila.

Skratka, če mu daš 100-200 EUR in se tako zglihata, si zelo poceni prišla skozi. Sploh ni važno, če bo on popravljal, ali ne. Še posebej bi se jaz potrudil za ohranitev dobrih sosedskih odnosov.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

matobeli ::

Pooblaščenci itak nategujejo račune ker jih zavarovalnice brez spraševanja plačujejo.

Unilseptij ::

Mah, če je samo vdolbinica za ven potegnit z vakuumom, potem je realni strošek nekje tak, kot je napisal Tavher. Ker pa bo na tem zaslužil mehanik, za pir ali dva pa mora ostati tudi oškodovancu, ki je bil cel dan brez avta, potem nanase več.

Meni se je par let nazaj v rit zaletel manjši tovornjak. Odbijač je malo počil, drugače pa ni bilo nič. Ko sem videl voznika in sopotnika v delovnih oblekah, po celodnevnem šihtu in morda tudi kakšnem pivu, sem enostavno rekel, da je v redu :D. Odbijač je pač ostal počen, njima in sebi pa sem prihranih precej časa in živcev.

Tudi me je pred časom na parkirišču en butnil, da se je malo vdrlo, lak pa ni opraskan... sem opazil šele čez kakšen teden pa tudi pomislim ne, da bi šel popravljat.

Tilen ::

Kako ste hecni. Seveda realni strošek ne more biti končna cena za stranko. Govoriš, kot da se bo ne vem kako okoristil, če bo imel 50 eur realnega stroška in "zaslužil" 50 eur. Pa naj OP sam popravi in naredi bolje za manj denarja, če zmore.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

;-) ::

Daj sliko poskodbe

smacker ::

Ne vem zakaj kompliciraš: priznaš škodo, krije jo tvoja zavarovalnica iz obveznega zavarovanja. Sosed lahko dobi tud nova vrata. Če imaš odkup prve škode je problem rešen, sicer zgubiš 3 premijske razrede in bo naslednje leto nekoliko višja premija.

Tilen ::

Naslednja tri leta, če prišteješ še oportunitetno izgubo zaradi manjšega bonusa, toliko več.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

zobnik ::

250 evrov, men so ocenil totalko in mi izplačal 350 evrov za str avto, za mal počen blatnik in mal udrta vrata, servis pravi 600 evrov.
Za mene ni neke škode se skoraj ne vid.

Bumpercar ::

Slika poškodbe:

MadMax ::

Na vratih pod špeglom?
To se za 2 desetaka s pajsarom poravna.

Drži, da bo oko sokolovo še vedno videlo sledi.
Ampak vsak normalen lastnik bo raje tako, kot pa barvanje tretjine vrat.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Bumpercar ::

@MadMax - Ne, butnila sem ga z ''ritjo'' avtomobila nekje na sredini...

Zgodovina sprememb…

smacker ::

Še enkrat: zavarovalnica. Škodo oceni cenilec iz tvoje zavarovalnice, njemu je v interesu da je škode čim manj, saj gre denar iz žepa zavarovalnice. Ne se pustit napizdovat s privat mehaniki, ki bo rekel da je škode za 500eur, pol si bota pa z sosedom delila dobiček.
Če se izkaže, da je škoda nizka (kot zgleda na sliki), lahko na zavarovalnici sama pokriješ nastalo škodo in se izogneš izgubi bonusa ;)

Bumpercar ::

Hvala vsem za nasvet. Sosed je rekel, da je peljal avto k mehaniku zaradi neke druge težave (da mu je nekaj crknilo, ne spomnim se kaj) in bo zraven popravljena še ta pločevina. Ko me je kontaktiral je bil avto že pri mehaniku. Ne vem kaj to pomeni za idejo zavarovalnice... Da je bila izključena iz situacije?

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

Bumpercar je izjavil:

Koliko stane popravilo minimalno vbočene pločevine na vratih avta? Ne parkirišču sem ''butnila'' sosedov avto. Na oko ni bilo videti nobenih sledi, a mehanik naj bi povedal, da je bilo ''malo vbočeno''. Seveda se strinjam, da sem mu dolžna povrniti strošek. Zanima me, kakšna je vsota, ki jo razumno lahko zahteva od mene? Hvala za pomoč.


50€ maks. 300€ se dobi "nova" vrata iz avto-odpada.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Magic1 ::

"Nova" vrata iz odpada ai lahko nekam vtakneš, če jih je treba še štrihat... za 50€ te bo večina mehanikov samo pogledala.
Magic

matobeli ::

Ah dej, tole je rang "toča poškodbe" torej če majster zna ima pleh hitro poglihan, barva pa tudi ni ravno zlata.

Moja ocena je 50 na roke ali pa 80 z računom. Seveda ne na uradnem servisu ki bo izstavilo račun zavarovalnici.

SeMiNeSanja ::

Pa kaj ga lomite tle z zavarovalnico, za takšen drobiž? To se škodo poravna v dogovoru iz lastnega žepa, ne pa da ti gre bonus zaradi take bedarije. Kar zračunaj, koliko boš v naslednjih letih dražje plačal zavarovanje, pa prideš do številke, pod katero se nikakor ne splača uveljavljati zavarovanja.

Mehanik bo tista vrata malo s pajsarjen ali vakumom 'pobožal', enkrat šel čez s polituro, pa bodo kot nova. Pol ure dela, max. eno uro. Strošek pa bi se moral držati v mejah normale - menda nimaš soseda, ki bi te namerno hotel nategniti?

zobnik ::

Reč temu sosedu, da nej gume menja, butli, še se najdejo ljudje z letnimi gumami sred zime.

bambam20 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Kar zračunaj, koliko boš v naslednjih letih dražje plačal zavarovanje,



Zavarovanje ni nič dražje. Vsako leto je cenejše.

MadMax ::

Ni dražje?
Ali ti ne gre matematika, ali pa ne poznaš bonus/malus procentov.
V vsakem primeru bolje ne komentirat.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

bambam20 ::

MadMax je izjavil:

Ni dražje?
Ali ti ne gre matematika, ali pa ne poznaš bonus/malus procentov.
V vsakem primeru bolje ne komentirat.


Ne ni. Kdo vam je kriv, če varčujete pri zavarovanju.

Mavrik ::

Torej JE dražje? Moraš plačevati več v osnovi da ne dobiš malusa? ;P
The truth is rarely pure and never simple.

bambam20 ::

Mavrik je izjavil:

Torej JE dražje? Moraš plačevati več v osnovi da ne dobiš malusa? ;P


Če nekomu razbiješ recimo LED luč, ti ne bo več smešno. Menda ne boš dal iz svojega žepa 1000€.

Utk ::

To enako krije najcenejse in najdrazje osnovno zavarovanje, ampak kako bi ti to vedel. Ce ne delas skode, je pa pac zavarovanje vedno cenejse, malo zarad bonusov, se bolj zarad tega, ker ne placujes ekstra kaskega, odkupov skode itd.

NikolormousB ::

Koliko stane popravilo minimalno vbočene pločevine na vratih avta?


Nič ne stane. Reč sosedu naj neha komplicirat zarad pleha.

zobnik ::

Če sosed uveljavlja škodo iz tvoje zavarovalnice si v treh letih ob cca 100 evrov.

zobnik ::

Kako se ob izgubi 3 pr.razredov sploh računa v naslednjih 3 letih.....

bambam20 ::

Utk je izjavil:

To enako krije najcenejse in najdrazje osnovno zavarovanje, ampak kako bi ti to vedel.


Dobro, da si mi ti povedal, da pri osnovnem zavarovanju ne izgubiš zavarovalnih razredov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Utk ::

Ti itak ne locis ao, ao plus, kaskega, bonusa, odbitne franzise (ki jo pa zanimivo locis od soudelezbe v skodi, za kar se pa meni ne sanja v cem je razlika).

Ce bom pa kdaj se zdel sam sebi tolk nesposoben, da bom placeval zavarovanje bonusa, bom pa raje prodal avto in nehal vozit.

IL_DIAVOLO ::

To lahko naredi vsaka gospodinja z vakuumsko rocico za odtoke in vrelo vodo 8-)

Tilen ::

zobnik je izjavil:

Reč temu sosedu, da nej gume menja, butli, še se najdejo ljudje z letnimi gumami sred zime.

Zima je od 21. decembra naprej.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

ziga1990 ::

Tilen je izjavil:

zobnik je izjavil:

Reč temu sosedu, da nej gume menja, butli, še se najdejo ljudje z letnimi gumami sred zime.

Zima je od 21. decembra naprej.


obvezne zimske gume pa od 15 Novembra
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

MadMax ::

Niso obvezne od 15.11., če smo že pikolovski.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

;-) ::

zobnik je izjavil:

Če sosed uveljavlja škodo iz tvoje zavarovalnice si v treh letih ob cca 100 evrov.



Uradno neuradno pa menjas zavarovalnico in ti dopolnijo do polnega bonusa variabilni popust

MadMicka ::

Dejte, ne se hecat no. A ste vidl vrata na sliki, kako so ob robu, kje se odpirajo, že odrajsana, še mal pa bodo začela rjaveti. Za tako zadevo se nič ne računa, ker se nič ne popravlja, pač rabljen avto. Lahko mu pa daš za pijačo.

shadeX ::

ziga1990 je izjavil:

Tilen je izjavil:

zobnik je izjavil:

Reč temu sosedu, da nej gume menja, butli, še se najdejo ljudje z letnimi gumami sred zime.

Zima je od 21. decembra naprej.


obvezne zimske gume pa od 15 Novembra


Kje pa piše, da so samo zimske pnevmatike pozimi obvezne?

butli, še se najdejo ljudje z letnimi gumami sred zime.


Moj avto zimskih pnevmatik še videl ni. Nikoli. Lahko citiraš kak člen v zakonu kjer piše, da so letne pnevmatike pozimi prepovedane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Tilen ::

Ne razumem, kaj ima veze, če lastnik svojega vozila na svoje stroške ni popravljal. Sedaj, ko mu ga je nekdo zadel, pa ga želi? Tukaj zavzemate stališče, kot da se bo človek, tudi če ne popravi in vzame 200 EUR, ne vem kako okoristil. Konec koncev bo še vedno imel poškodovano vozilo in ga za prejet denar niti ne more kvalitetno popraviti.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

49106 ::

Tilen je izjavil:

Naj pelje na pooblaščen servis, ti pa lepo plačaj, če nobeno od vozil ni ustrezno zavarovano. Če ni nič, bo tudi popravilo poceni. Nazadnje je Porsche zavarovalnici izstavil račun za več kot 500 EUR, ko mi je nekdo ravno tako z vrati butnil, da se ni skoraj nic videlo.


Porsche, resno? Prepričan sem bil, da na vseh pooblaščenih servisih zamenjajo poškodovana vrata, odbijač,... Zgleda, da je bmw na precej višjem nivoju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Tilen ::

Nope, niso zamenjali vrat. Verjetno je to odvisno od poškodbe, cene vrat in seveda višine škode, ki jo prizna zavarovalnica. Dvomim, da pri BMW na svoje stroške za stranke menjujejo vrata.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

NikolormousB ::

Bumpercar je izjavil:

Slika poškodbe:


O kateri poškodbi točno sploh govorimo?

stara mama ::

shadeX je izjavil:


Moj avto zimskih pnevmatik še videl ni. Nikoli. Lahko citiraš kak člen v zakonu kjer piše, da so letne pnevmatike pozimi prepovedane?

Niso nikjer prepovedane, ampak točno zarad takih kot si ti, je vsako leto veselica na primorski avtocesti.
Pa ravno na primorski, kjer niso več tako hude zime kot drugod po sloveniji ;((
Ekologija™ in Trajnost™

Utk ::

Tilen je izjavil:

Ne razumem, kaj ima veze, če lastnik svojega vozila na svoje stroške ni popravljal. Sedaj, ko mu ga je nekdo zadel, pa ga želi? Tukaj zavzemate stališče, kot da se bo človek, tudi če ne popravi in vzame 200 EUR, ne vem kako okoristil. Konec koncev bo še vedno imel poškodovano vozilo in ga za prejet denar niti ne more kvalitetno popraviti.

Seveda ima veze. Pri avtu, pa tudi pri vsem drugem, povrnitev skode ne pomeni, da se stvar spravi v novo stanje, ampak priblizno taksno kot je bilo prej. Tista vrata so bla ze prej poskodovana, za taka vrata je cist vseeno ce majstor samo povlece pleh vn, rjavet bojo itak zacela tam kjer je lastnik tolkel druge avte in skarpe s svojimi vrati. To je cisto nekaj drugega kot ce ti nekdo butne nov avto.

Tilen ::

Se pravi, če ima nekdo zlomljen prst in mu ti zlomiš še enega, to ni nič, ker je imel že prej enega zlomljenega in ni imel cele roke? Se pravi vseeno, če mu pravilno oskrbijo drugi prst, ker bo tako ali tako še vedno invalid, ker mu en že manjka. Tako razmišljanje je zelo omejeno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

shadeX ::

stara mama je izjavil:

shadeX je izjavil:


Moj avto zimskih pnevmatik še videl ni. Nikoli. Lahko citiraš kak člen v zakonu kjer piše, da so letne pnevmatike pozimi prepovedane?

Niso nikjer prepovedane, ampak točno zarad takih kot si ti, je vsako leto veselica na primorski avtocesti.
Pa ravno na primorski, kjer niso več tako hude zime kot drugod po sloveniji ;((


Nikoli še nisem obstal v prometu, zaradi snega oz. nepripravljenosti na zimske razmere. Če bi bilo "več takih kot sem jaz", zastojev sploh ne bi bilo.

Bumpercar ::

@NinjaMig21 - Govori se o domnevni poškodbi. Butnila sem ga pravokotno v rikverc nekje na sredini obeh vrat. Po besedah lastnika naj bi bila pločevina ''malo vbočena''. Ob svoji inspekciji nisem videla nobenih posledic, niti se na moje oči ne vidi nič na slikah. Me pa zanima kaj vidite / menite drugi.

Še ena slika:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bumpercar ()

shadeX ::

Jaz vidim, samo "bunkico" rahlo desno od levega ogledala. Drugih poškodb (razen nekaj praskic) ne vidim.

Utk ::

Tilen je izjavil:

Se pravi, če ima nekdo zlomljen prst in mu ti zlomiš še enega, to ni nič, ker je imel že prej enega zlomljenega in ni imel cele roke? Se pravi vseeno, če mu pravilno oskrbijo drugi prst, ker bo tako ali tako še vedno invalid, ker mu en že manjka. Tako razmišljanje je zelo omejeno.

Omejeno razmisljas ti. Naj mu popravijo zlomljen prst, ni mu pa treba na ta racun se ozdravit drugega prsta, revme in presadit srca. Ker ga je pac tist prst ze prej bolel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

zobnik ::

Če nista izpolnila evropsko poročilo ali poklicala policijo potem se nej on kr obriše pod nosom.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto majhna škoda na parkirišču, cenilec pa komplicira (polica Triglav, LJ) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5313304 (7112) LeQuack
»

Menjava pnevmatik po 15. 11. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12322525 (18218) Buggy
»

Odgovornost poškodba vozila na parkirišču avtoservisa

Oddelek: Na cesti
324908 (3478) zk_eu
»

Kazen za prometno nesrečo (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7112188 (10112) Domobrancek
»

Na parkirišču ti "sosednji" avto zbije avto z odprianjem vrat-kaj narediti ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12631916 (27773) iso2000

Več podobnih tem