» »

Pomoč pri nakupu rabljenega avtomobila

Pomoč pri nakupu rabljenega avtomobila

«
1
2

krneki99 ::

Lepo pozdravljeni,

sem v fazi nakupa avtomobila, a sam nimam dovolj izkušenj iz tega področja. Zato bi bil hvaležen vsakega mnenja, da kasneje(z veliko sreče) ne bom imel večjih problemov.
Sam kupujem avto do 9000eur in si bolj ali manj ogledujem avtomobile nemške znamke, do nekje 170k prevoženih in od 2009 letnikov naprej, diesel motor.
Torej če je tu kakšen, ki se spozna in mi zna svetovati glede vrste avta in tipa motorja z besedo na dan.

Hvala za nasvete in koristne komentarje.

HotBurek ::

Za BMW serijo 3:
- v Sloveniji je dokaj slaba ponudba...
- Nemški avto se ti najbolj splača kupit direkt iz Nemčije ali Benelux (ostalo je šrot)

Kar se 3ke tiče. Če iščeš avto za "povprečno" vožnjo, nabavi limuzino. Motor minimum 318d, 320d so pa najboljši. Menjalnik ročni. Barva pa srebrna, črna. Notri temna barva (črna). Taki mislim, da so najbolj "vredni", pa tud vožnja za ta denar najboljša. Karavani so tudi ok.

Dva primera iz nemčije:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai...
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai...

Za vsakega prodajalca lahko pogledaš naslov na google maps. Nekateri prodajajo direktno iz lizingov in imajo na parkirišču po par 100 avtov. Tak prodajalec je načeloma varen. Ter, če je denar, so papirji urejeni v 1/2 ure in je avto tvoj.

Papirji za uvoz iz nemčije:
1 Homologacija na tehničnem pregledu; avto peljejo skozi, plačaš 90€ in dobiš potrdilo
2 Davki na dursu; tam imajo že sprintan obrazec, katerega se 1x izpolne in odda. ter kopijo vseh papirjev iz nemčije - v kleti je kopirnica
obrazec:
http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...
3 Plačilo dmv; po približno 5 delovnih dneh te obvestijo na mail z položnico, plača se dmv, lahko preko interneta. potem še isti, ali drug dan, na dursu izdajo še eno potrdilo
4 Zavarovanje; zavarovanje avta pri bilo kateri zavarovalnici
5 Tehnični pregled; na tehničnem gre avto načeloma "skoz", stane ~40€. kupiti je potrebno slo tablice (ter okvirje) ter novo prometno. skupaj ~36€

DMV je okvirno ~500€ za dvo literski dizel. Plača se samo enkrat. Ob prodaji in izvozu (če bi avto prodal izven Slovenije), bi načeloma DVM moral dobiti povrnjen.

Če kupuješ po Sloveniji je mogoče najboljše kupit od znanca.

Kar se Golf in Passata tiče. Čisto vsak graja 1.6 motor. Tam je 2.0 dizl verjetno najboljši. Je pa tko, da je 1.6 dizl vseen "dost" za Golfa, za Passata (pa Octavio) je pa premajhen motor.

Za motorje se da po številki motorja (in šasiji avta) preverit, ali je iz "serije" tistih motorjev, kjer so glave crkovale... Lokalni VW mehanik pozna te motorje na pamet.

Kar se oblike in cene tiče. Golf karavan je cenejši od "hatchback", pri passatu pa limuzina od karavana. Če te oblika ne moti, je vse isto.
Menjalnik obvezno ročni. Avtomatski DSG je "verejetno" najboljši menjalnik za ta denar. Račun za servis in popravilo pa tudi. :)

Npr Golf Variant, resda z 1.6 motorjem. Preverjno gre 220km/h po števcu :)
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai...

Zgornji avto je verjetno iz kakega nemškega lizinga. Avto ima 4 leta, 200 tisoč prevoženih. Po videnem predvidevam, da so vsi servisi urejeni kot je treba in ne pod kakim kozolcem... :) Če bi avto kupoval za mnogo let, mogoče ni slaba izbira (če se avto/motor ok vzdržuje... olje, filtri itn.)

Škoda, če ti je po izgledu ok, je na koncu skoraj ista, kot VW Passat. Ena ok Škoda Octavia:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai...

Skratka za VAG. Golf in ostali manjši od njih (A3, Leon...) je minimum 1.6, 2.0 pa zlata sredina. Passat in večji pa obvezno 2.0 motor.

Za Audije je na splošno znano marsikaj (zbiti kilometri, servisi pod kozolcem, itn...). Od vseh verjetno najbolši A4 Avant z 2.0 motorjem in ročnim menjalnikom. Za menjalnik se lahko olje menja na 100-200 tisoč km (ali več), za motor je standard ~15 tisoč km (olje + filter) ter potem še ostali stroški (jermeni + vodna pumpa na 100 tisoč km itn.) Načeloma, če turbine ob hladnem motorju ne obremenjuješ + ok servisi, gre avto (oz. motor in menjalnik) do pol miljona km bp.

Audi A4 limuzina (verzija B7) 2007
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai...

Audi A4 karavan (verzija B8) 2009
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai...

Oplove motorje pa ne poznam.


Sicer pa stvar okusa ter potreb :)
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Heisenberg ::

(ugrabljam temo)

Kupujem Golf MK6 generacije letnik 2010-2012
Zanima me kaj se s temi mašinami 1.6 TDI ?
Ali so to Bluemotion vsi ali kateri niso, kaj to sploh je?

V glavnem kupujem nekaj za do MAX. 7500EUR variant oz. karavan.

Naj povem da prvič kupujem VW oz. nemca na splošno. BI kupil Japonca pa so predragi oz. ni prave ponudbe :/

Zgodovina sprememb…

ziga1990 ::

Pozdravljeni,

ali je šel kdo pogledat tale avto: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...

me zanima zakaj je tako poceni ima malo kilometrov in na slikah zgleda lepo ohranjen?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Tilen ::

11 let star avto za 4000 EUR praktično brez opreme in pred večjim servisom. Meni se sploh ne zdi ugodno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ziga1990 ::

^^ ima avtomatsko klimo ki je dodatna oprema
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Tilen ::

Ima tudi volan.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ziga1990 ::

^^ volan je standardna oprema:D
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

facepalm ::

So rabljene Honde res tako drage, da se ta Jazz smatra kot "poceni"? waw

ziga1990 ::

^^ v primerjavi z drugimi jazz-i zgleda poceni
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

urli ::

ziga1990 je izjavil:

Pozdravljeni,

ali je šel kdo pogledat tale avto: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...

me zanima zakaj je tako poceni ima malo kilometrov in na slikah zgleda lepo ohranjen?


Mogoč zato, ker je tko grd, da je za večino nezanimiv? Jaz zanj ne bi dal 500€.

ziga1990 ::

^^to je pač osebno mnenje jaz pa mislim,da je CVT bolj problem kakor pa izgled
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

facepalm ::

Zakaj pa ravno Jazz? za ta denar dobis cenejsi in novejsi avto drugih znamk.
recimo prastari Hyundai Getz 1.4 l.08, kateri je enako uporaben, za cca jurja manj.

ziga1990 ::

^^zanimiv je plus ima CVT
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

matobeli ::

Oprana mašina...

Če že gledaš Jazz, potem bo Getz res boljši nakup.

ziga1990 ::

^^saj to je edino za v živo videt oz greš na testno vožnjo in ko prideš nazaj boš hitro videl ali kaj pušča olje. Getz je grd
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

K0l1br1 ::

Drag je. Grd je. Je cena tudi dodatna oprema?

facepalm ::

Vprasanje je tudi zakaj ni prodajalec oznacil "nekarambolirano".
ce ga nameravas kupiti (v primeru da je brezhiben), pojdi na ogled z mehanikom in obvezen obisk tehnicnega pregleda.
vsekakor se pa ne "napalit" na avto samo zato ker ima CVT.

PS: avto se prodaja ze vec kot en mesec. ce je res obcutn cenejsi od ostalih Jazzov, verjetno obstaja razlog zakaj se ni se prodal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

ziga1990 ::

^^sej mislim tudi osebo ki se spozna na avte s seboj vzeti. Ni samo CVT kar me je pritegnilo stanje kilometrov je tudi zanimivo.

Zakaj se ni prodal eden od razlogov je čisto enostavno menjalnik ni ravno veliko ljudi ki hočjo imeti avtomatika še posebno pa CVT.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

K0l1br1 ::

ziga1990 je izjavil:

ni ravno veliko ljudi ki hočjo imeti avtomatika še posebno pa CVT.
Jaz bi ga imel, še posebej CVT, ampak raje nikoli več 10 let starega, pa še za ta denar. Sem naredil podobno bedarijo in nato po letu dni in pol raje prodal in šel po novega, ker se je stari kazal, da bi lahko bil jama brez dna (vw).

ziga1990 ::

^^ja samo VW ni japonec:)
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

K0l1br1 ::

Je pa res, da je to tvoj denar, tako da avto je odličen za ta denar in se ne bo nikoli pokvaril.

facepalm ::

niti japonec ni vecen. najprej se moras zavedat, da je avto star. avtomatik je zato minus (potencialno drage skrite napake).
vprasanje kako je bil vzdrzevan (lastnik bo zagovarjal ljubiteljski tretma). vprasanje stevila lastnikov. ker ni prvi lastnik, ne more garantirat pristnost stanja na stevcu. itd itd...
ce kupujes mali avtek, za majhen denar, pozri ponos in kupi nekaj grdega, manual, max 1.4 in min 75 konjev. pa atmosferc obvezno.
pomembni so nizki stroski vzdrzevanja. ce ti je z to vseeno, se ti dolgorocno bolj izplaca kupiti nov avto na leasing.

lahko pa da je ravno ta avto brezhiben in samo iz kavca deluje kot potencialen nateg. pojdi ga pogledat, pa nam porocaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

ziga1990 ::

^^alternativa je Toyota yaris 1.0 2002 z manj kot 40000km za 1500eur
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

facepalm ::

Toyota itak! Nobrainer
Za njeno ceno, bos na Hondi moral odstet samo za preventivni servis in gume + reg.
Pozri ege, vozi Toyoto in nasparaj za nekaj konkretnega, ko bo cas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

ziga1990 ::

^^saj me ne daje ego samo jazz mi lep zgleda pa CVT je. Yaris je pa od sorodnika in tudi redno vzdrževan in garažiran
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

facepalm ::

Ce je tako, ti ne preostane drugega kot to, da si ga gres ogledat.
Preglej kaksen Honda forum za znane napake (na kaj bit pozoren), da bos vedel kam pogledat.
Nic vec ti ne moremo svetovat.

bambam20 ::

Bi bilo verjetno dobro, da ga odpelješ še na honda servis? Drugače pa če ima realnih tako malo kilometrov pa bi moral avto še nekaj časa normalno delovat. Ne vem pa, kako je z avtomatskimi menjalniki pri Hondah.

ziga1990 ::

Pozdravljeni,

se opravičujem za obuditev te teme. Rabim malo pomoči:
1.) Ali je kdo vozil/ si lasti ali se peljal z Toyoto yaris Hybrid?
2.) Ali lahko pri prižganem avtomatiku ki je v P spustiš zavoro?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ziga1990 ::

^^ aha potem se ne sme tega narediti in če bi hotel da avto laufa ko jaz zunaj drgnrm led dol je isto kot pri ročnem:N in ročna zavora
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

feryz ::

Pa kaj popate ta kurja čreva!?
Seveda spustiš zavoro. Temu je namenjen P (kot Parking). Drugače imaš v programu vožnje (kateremkoli) in tiščiš zavoro.
Ročne zavore ne rabiš, ker so kolesa blokirana. Razen ... velik naklon, dodatna varnost...
Avtomatiki imajo tudi N program. PLus ročno zavoro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

ziga1990 ::

Fantje nekaj me zanima če je avto prilagojem za invalida(vzvod za gas in verjetno za bremzo) koliko je komplicirano da se avto povrne v normalno stanje?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Arctander ::

Odvisno od sistema ... pri enih samo odšraufaš dol, mogoče ostane kakšna luknja, kjer je bila ročica, ali pa še to ne, če je bilo pritrjeno na obstoječe vijake. Spet drugi imajo bolj kompleksne sisteme ... tako da ni nekega generalnega odgovora.

ziga1990 ::

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

tega gledam samo nevem kok bi bilo še zajebancije z homologacijo.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Arctander ::

Takšen sistem je imel prijatelj invalid v svojem avtu. Vse je mehansko in samo odšraufaš dol. Bodo pa ostale luknje, po sliki vidim, da je privijačeno v sredinsko konzolo in greben med sedežema.

Vprašanje edino, kako je s homologacijo ... v kartončku ima sigurno vpisano predelavo. Če odstraniš, bi moral predelavo izbrisat iz kartončka. Sicer malo možnosti, da bi se kdo zapičil v to, ampak nikoli ne veš. Pokliči nekam, kjer delajo tehnične preglede in vprašaj kaj in kako. Mogoče bodo zahtevali potrdilo o demontaži.

shintaro ::

krneki99 je izjavil:

Lepo pozdravljeni,

sem v fazi nakupa avtomobila, a sam nimam dovolj izkušenj iz tega področja. Zato bi bil hvaležen vsakega mnenja, da kasneje(z veliko sreče) ne bom imel večjih problemov.
Sam kupujem avto do 9000eur in si bolj ali manj ogledujem avtomobile nemške znamke, do nekje 170k prevoženih in od 2009 letnikov naprej, diesel motor.
Torej če je tu kakšen, ki se spozna in mi zna svetovati glede vrste avta in tipa motorja z besedo na dan.

Hvala za nasvete in koristne komentarje.


9.000EUR , dodaj še 3-4k in kupi nov avto.

Za ta denar te bodo 90% nategnli z prevrtenimi kilomteri in raznimi triki... Js ne bi dal tok dnarja za rabljenega..

Pazi se oglasov z nizkimi kilometri, kar je nemogoče je nemogoče, da ima tok star avto 100.000km , je to v sanjah ne v realnosti.
Edit: razen taki oglasi kot si postal, invalid.... to je pa možno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

hojnikb ::

Pazi se oglasov z nizkimi kilometri, kar je nemogoče je nemogoče, da ima tok star avto 100.000km , je to v sanjah ne v realnosti.

ne delajo vsi 100km+ vsak dan...
#brezpodpisa

matobeli ::

Problem je ker zaželjene avte z nizkimi kilometri in dobro ceno takoj pokupijo preprodajalci ter nalimajo "primerno" ceno. Tak avto lahko uhvatiš samo če redno spremljaš avto.net za privat prodajalci ki niso štajerci in nekako prehitiš dilerja, ali pa preko zvez.

Že za moj avto sem čakal skoraj celo leto, pa je še daleč od zaželjenega modela. Enako je rekel prodajalec mojega avta da je svojega bimerja iskal celo leto z vsakodnevnim (ajd, vsaj 5x teden) čekiranjem oglasov. Ampak je na koncu našel lepo ohranjenega z pravo opremo in motorjem. Da se, ni pa to obisk, podpis lizinga in rešeno.

ziga1990 ::

Arctander je izjavil:

Takšen sistem je imel prijatelj invalid v svojem avtu. Vse je mehansko in samo odšraufaš dol. Bodo pa ostale luknje, po sliki vidim, da je privijačeno v sredinsko konzolo in greben med sedežema.

Vprašanje edino, kako je s homologacijo ... v kartončku ima sigurno vpisano predelavo. Če odstraniš, bi moral predelavo izbrisat iz kartončka. Sicer malo možnosti, da bi se kdo zapičil v to, ampak nikoli ne veš. Pokliči nekam, kjer delajo tehnične preglede in vprašaj kaj in kako. Mogoče bodo zahtevali potrdilo o demontaži.


ma sem se pozanimal pri podjetju ki vgrajuje te zadevice zrihtajo demontažo in homologacijo vse bi stalo 180€ samo če je tok poceni kako to da še ni kaki dilerček kupil avta?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

jero_no1 ::

hojnikb je izjavil:

Pazi se oglasov z nizkimi kilometri, kar je nemogoče je nemogoče, da ima tok star avto 100.000km , je to v sanjah ne v realnosti.

ne delajo vsi 100km+ vsak dan...


Sploh ni treba delat 100+ km na dan, da se kilometri hitro obračajo. Sam delam dobrih 80 km na dan za v službo in pridem letno brez problema na 25k km.

2009 letnik pod 100k km je lahko samo nekaj v rangu Clio ali ta Jazz. Avto, ki pride nov v rangu nad 20k€, bo imel pod 100k km samo tisti od 2013 dalje, iz uvoza pa verjetno od 2015 dalje. To je povprečje, kot je bilo rečeno se najdejo izjeme, ki pa jih v 90% pohopsajo švercarji, ki cel dan visijo na avto.net in si potem obetajo vsaj 10-15% provizije.

darthvader ::

Sam sem tudi pred menjavo avtomobila in me zanima vaše mnenje, se splača z nakupom rabljenega avtomobila počakati do novega leta?

r00k ::

Kaj naj bi z čakanjem pridobil?

hojnikb ::

zapikni se v en model in isci tako dolgo, da najdes primernega.
#brezpodpisa

XIIT ::

r00k je izjavil:

Kaj naj bi z čakanjem pridobil?

Nižjo ceno, ker bo avto eno leto starejši.

bambam20 ::

XIIT je izjavil:

r00k je izjavil:

Kaj naj bi z čakanjem pridobil?

Nižjo ceno, ker bo avto eno leto starejši.


Dejansko 1 leto ne pomeni veliko. Naivno je razmišljanje, da bo avto veliko cenejši.

matobeli ::

Avti so najcenejši tik pred zimo in nekje najdražji spomladi.

Vsaj moja opažanja so taka. Redno spremljam cene in tudi menjavam avte.

koyotee ::

XIIT je izjavil:

r00k je izjavil:

Kaj naj bi z čakanjem pridobil?

Nižjo ceno, ker bo avto eno leto starejši.


Glede na december bo samo en mesec starejši :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

darthvader ::

Letnice so še vedno psihološka meja na katero vsi ali vsaj večina gledamo/gledajo ne glede na mesec proizvodnje. Avtomobili katere gledam se že nekaj časa prodajajo in upam da bodo po novem letu vsaj 100 ali par sto EUR cenejši.

Skagawa ::

Da si sposodim temo. :) Ima kdo kakšne izkušnje z euro cars Ljubljana?

http://www.euro-cars.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Skagawa ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Nasveti za nakup avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9510548 (6093) bluefish
»

Mnenja/Predlogi: Novo vozilo do cca. 20k EUR (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16325254 (16504) Superboyy
»

Ljubiteljski avto

Oddelek: Na cesti
254461 (3281) hojnikb
»

Kupovanje avtomobila iz Poljske

Oddelek: Na cesti
317551 (6454) krucymucy

Več podobnih tem