» »

Furs deluje protizakonito ? AIRBNB in davki

Furs deluje protizakonito ? AIRBNB in davki

««
9 / 10
»»

Mare2 ::

V normalen najem lahko daš tudi kako drugače, kot je predlagal JA23. Pač skleneš najemno pogodbo in prijaviš ... Link: http://www.evem.si/prijava-najemnin-na-...

Seveda, drugo pa je, ko ti preko AIRBNB tudi oni (preko njih) zrihtajo stranke. Če imaš dobro ponudbo, lepo "zrihtano" in če je v zidanici tudi poln sod, zna biti zelo veliko povpraševanja. Najprej moraš oceniti, koliko bi bilo prihodkov od tega. Po mojem za prihodke 100 EUR letno se zagotovo ne splača zajebavat s tem.

JA23 ::

Mare2, hvala za odgovor. jaz sem seveda mislil o oddajanju preko AIRBNB, da mi oni rihtajo stranke. Težko pa occenim, koliko bo od tega prihodkov. Bi moral najprej probat. Oziroma bom probal pa videl. Nekako za začetek upam na vsaj 1K€ letnih dohodko. Če to pomeni, da pridem ven v prvem letu s pozitivno ničlo bom "zadovljen". Potem pa lahko vsako leto nadgradim ponudbo, če bo želja in priložnost.

V glavnem, kot pravim tipam, kakšne so možnosti...

Mare2 ::

JA23 je izjavil:

Mare2, hvala za odgovor. jaz sem seveda mislil o oddajanju preko AIRBNB, da mi oni rihtajo stranke. Težko pa occenim, koliko bo od tega prihodkov. Bi moral najprej probat. Oziroma bom probal pa videl. Nekako za začetek upam na vsaj 1K€ letnih dohodko. Če to pomeni, da pridem ven v prvem letu s pozitivno ničlo bom "zadovljen". Potem pa lahko vsako leto nadgradim ponudbo, če bo želja in priložnost.

V glavnem, kot pravim tipam, kakšne so možnosti...

J23, pred vsakim odprtjem podjetja ali s.p., tudi pred kako večjo investicijo je priporočljivo narediti poslovni načrt. Itak, predhodno mora biti ideja, v načrtu pa se predvidi poti do cilja. S finančno projekcijo se predvidi prihodke, stroške oz. se ugotovi, ali bo poslovanje rentabilno. Pri tem se uporabi različne metode, tudi SWOT analizo. Npr. pregledaš ponudbo na AIRBNB in ugotoviš, da nihče ne ponuja zidanice (s sodčkom :) ). Torej, ali je to lahko prednost? Velika priložnost ali pa sploh ne moreš vnovčiti tega. :) Na slednje ti jaz ne morem odgovoriti. :)

nekikr ::

Torej OP ne zna poklicati dve številki in povprašati kaj je na stvari (in oddajanje ni kvantna znanost), ti mu predlagaš pa SWOT analizo in poslovni načrt?

Mare2 ::

nekikr je izjavil:

Torej OP ne zna poklicati dve številki in povprašati kaj je na stvari (in oddajanje ni kvantna znanost), ti mu predlagaš pa SWOT analizo in poslovni načrt?


JA23 ima specifičen primer. Pa mu ti odgovori, aja, si se samo pofočkal tule. To bi lahko storil tudi tako, da bi s križcem označil kvadratek: Moje teme. :)

2f4u ::

Cer.
Torej ja. Pri meni zadeve tecejo. Prijavil sem, placal, nekako je mir. Kontrole nisem imel, je pa res, da sem testiral nekaj drugih nastanitev v slo. Sem najel stanovanja... saj sem svojega oddal.
Nimam vseh papirjev, pa zapisa vzami racun, pa pozarnega reda. Dejansko tudi racun napisem, pa se nobena stranka ni racuna vzela. Nekje okol 2k zasluska. Sedaj nekje jan do maja nimam oddajanja, tudi cene so nizke. Nima smisla.
Nadaljujem jun, jul in avgust.

JA23 ::

Mare in ostali hvala za odgovore.
Sej si delam neke vrste poslovni načrt, zato pa zbiram informacije. :) Pregledal sem tudi že kar nekaj dokumentacije in tudi poklical na par številk. Problem je, da mi na nekaterih mestih dokumentacija ni povsem jasna, klicanje po telefonu in spraševanje po mailu ustreznih institucij pa gre dokaj počasi. Poleg tega sumim, da mi ne bodo povedali vsega, kar moram vedeti (predvsem, če jim ne bo v intereseu).

Vedno pa je dobro zbirati informacije iz več virov, da si lahko sestavim boljšo sliko. Recimo, kar je povedal 2f4u v prejšnjem postu bom težko zvedel od institucij. :)

@24fu: sklepam, da si se prijavil v PRS. Ali si tudi prijavil v register nastanitvenih obratov? Ali tudi sproti prijavljaš goste preko eTurizma? Kako lahko sploh prijavljaš goste preko AirBNB? Moraš potem dodati dodatne pogoje pred sprejetjem rezervacij?

poweroff ::

Mogoče greš na tisto točko eVEM, tam ti znajo na enem mestu povedati kaj vse za ene papirje potrebuješ. Je pa res vprašanje, če te bodo opozorili na požarni red, itd...
sudo poweroff

JA23 ::

Sem že malo gledal tudi na eVEM, pa tudi tam ni ravno vse na enem mestu. No, ali pa jaz ne znam najti :) Sem jih tudi nekaj vprašal po epošti, pa so me preusmerili na FURS.

Mare2 ::

JA23 je izjavil:

Sem že malo gledal tudi na eVEM, pa tudi tam ni ravno vse na enem mestu. No, ali pa jaz ne znam najti :) Sem jih tudi nekaj vprašal po epošti, pa so me preusmerili na FURS.


Punce na na eVEM-u te znajo le vnesti v računalnik. Popolnoma nič drugega. Pa še to, torej kako vnese, vpraša eno drugo punco, za sosedjo mizo. :)

2f4u ::

JA23 je izjavil:

Mare in ostali hvala za odgovore.
Sej si delam neke vrste poslovni načrt, zato pa zbiram informacije. :) Pregledal sem tudi že kar nekaj dokumentacije in tudi poklical na par številk. Problem je, da mi na nekaterih mestih dokumentacija ni povsem jasna, klicanje po telefonu in spraševanje po mailu ustreznih institucij pa gre dokaj počasi. Poleg tega sumim, da mi ne bodo povedali vsega, kar moram vedeti (predvsem, če jim ne bo v intereseu).

Vedno pa je dobro zbirati informacije iz več virov, da si lahko sestavim boljšo sliko. Recimo, kar je povedal 2f4u v prejšnjem postu bom težko zvedel od institucij. :)

@24fu: sklepam, da si se prijavil v PRS. Ali si tudi prijavil v register nastanitvenih obratov? Ali tudi sproti prijavljaš goste preko eTurizma? Kako lahko sploh prijavljaš goste preko AirBNB? Moraš potem dodati dodatne pogoje pred sprejetjem rezervacij?


Kaj naj ti rečem; na APLES gleš in ti vse naredijo. Načeloma moraš pa prostoročno podpisat. Kasneje lahko pošlješ po pošti. Moraš pa se tudi odjaviti ko nehaš z delom;
Drugo pa; odvisno kaj ti je ciljna populacija, kako boš nastopil,... vedi pa, moraš jih pričakat, velikokrat zamujajo, sobote, petki svetki; načeloma si v kontaktu - toda sam ne moreš it na izlet al pa nekje v bližini. Pranje, ćiščenje, kakšne poškodbe... veliko tega. Dejansko pa preberi druge moje poste... o airBnB.

JA23 ::

Hvala 2f4k. Če te torej prav razumem, je dovolj, da dejavnost prijaviš na AJPES, pa ti potem oni uredijo tudi prijavo na davčno za normirane stroške in za davčnega zavezanca? Če je tako, grem jutri tja :)

JA23 ::

Končno sem dobil nekaj odgovorov od pristojnih organov. Eden izmed njih (eVEM) mi je kar lepo razložil stvari.
Očitno je prva stvar, ki jo je potrebno urediti, dobiti soglasje od občine za opravljanje dejavnosti. Tako da zdaj čakam, na bolj podrobna navodila od ustrezne občine.

Go-ahead ::

Mato989 ::

Spet nesposobni furs popusil... A ne morjo enkrat vprasat interne pravnike za mnenje in it na sodisce sluzbeno preverit kaj si mislijo tam o njihovih debilizmih
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Go-ahead ::

Kakšne kazni so predpisane za njihova nezakonita terjanja davkov?

Če kupiš sosedovo kokoš brez plačila davka, to bodo prodali hišo, da si bodo pokrili davek in izterjali plačilo kazni.


Kje je sorazmerno kaznovanje FURSA in odgovornih oseb?

poweroff ::

A je sploh kdo razumel sodbo?
sudo poweroff

perci ::

Mato989 je izjavil:

Spet nesposobni furs popusil... A ne morjo enkrat vprasat interne pravnike za mnenje in it na sodisce sluzbeno preverit kaj si mislijo tam o njihovih debilizmih

Očitno sta tudi Ministrstvo za finance (drugostopenjski organ) in provstopenjsko sodišče nesposobona, ker je bila njihova odločitev spremenjena.

Najbolš, da FURS naslednjič kar Matota vpraša, kako se tem stvarem streže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

barakus ::

A lahko kdo razloži kaj to pomeni s preprostim primerom?

Mato989 ::

perci je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Spet nesposobni furs popusil... A ne morjo enkrat vprasat interne pravnike za mnenje in it na sodisce sluzbeno preverit kaj si mislijo tam o njihovih debilizmih

Očitno sta tudi Ministrstvo za finance (drugostopenjski organ) in provstopenjsko sodišče nesposobona, ker je bila njihova odločitev spremenjena.

Najbolš, da FURS naslednjič kar Matota vpraša, kako se tem stvarem streže.


Nikoli nisem trdil da niso nesposobni, za ministrstvo za finance je to dejansko dokazano s stanjem proracunov v zgodovini rs prvostopenjska pa so itak svojevrstna smesnica
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

perci ::

Mato989 je izjavil:

perci je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Spet nesposobni furs popusil... A ne morjo enkrat vprasat interne pravnike za mnenje in it na sodisce sluzbeno preverit kaj si mislijo tam o njihovih debilizmih

Očitno sta tudi Ministrstvo za finance (drugostopenjski organ) in provstopenjsko sodišče nesposobona, ker je bila njihova odločitev spremenjena.

Najbolš, da FURS naslednjič kar Matota vpraša, kako se tem stvarem streže.


Nikoli nisem trdil da niso nesposobni, za ministrstvo za finance je to dejansko dokazano s stanjem proracunov v zgodovini rs prvostopenjska pa so itak svojevrstna smesnica

Mene sam zanima, kje ti spiš, da te ne ukradejo.

poweroff ::

barakus je izjavil:

A lahko kdo razloži kaj to pomeni s preprostim primerom?

To pomeni, da so na FURSu in MP sami nesposobneži in da od sedaj naprej ne bo več treba plačevati davkov. Sploh. In nikoli več.

Aja...! To nekateri fantazirajo in si želijo. Glede AirBNB pa kolikor sem videl, tole nima nikakršne zveze.
sudo poweroff

perci ::

Gre se za upoštevanje naknadnih vplačil v podjetje (ko ne gre v povečanje osnovnega kapitala) in upoštevanje teh vplačil pri ugotavljanju kapitalskih dobičkov, kot da bi šlo za vplačilo v osnovni kapital. Z Airbnb nima to seveda čisto nobene veze.

Mare2 ::

Tu sem na kavi v enem lokalu, imaj vse druge časopise, razen financ. Lahko kdo nekam UL na skrivno mesto ta članek?

poweroff ::

perci je izjavil:

Z Airbnb nima to seveda čisto nobene veze.

V bistvu ima.

FURS je izgubil tožbo na sodišču. FURS pobira davke tistim, ki oddajajo preko AirBNB.

Iz tega sledi... da komunistična svojat zaposlena v javni upravi ropa poštene državljane. :))

Vsaj tako nekateri vidijo to povezavo.

SARCASM OFF.

Za take sicer obstajajo posebne ustanove... plačane iz davkov. :))
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Go-ahead ()

Go-ahead ::

Nekateri pač včasih iz svojih betic potegnete neke zaključke, kot da bi jih potegnili z rit.

Furs mora obstajati in opravljati naloge za katere obstaja. V večini primerov svoje delo opravlja OK.

Vendar včasih Furs prekorači svoja pooblastila in počne nekaj kar ne bi smel in krši zakonodajo. Kot dokaz za to imate povezavo : https://www.finance.si/8943833

V nekaterih primerih pa FURS zamuja s pojasnili kako namerava pobirati davke pri najnovejših načinih ustvarjanja prihodkov
- bonitet, kot so npr kriptovalute, couch surfing oz AIR B&B izmenjava namestitvenih kapacitet, kot nadgradnja couch surfinga.

S tem povzroča škodo. Običajno se za povzročitev škode plača odškodnino in plača kazen. Enako kot jo bo moral plačati osebek li trguje s kriptovalutami.

Ops ne to pa ne, FURS je sveta krava, le ta ne plačuje odškodnin in kazni.



PS: žal ta forum še vedno dopušča, da se vsaka tema izrodi v prepucavanje levi - desni in osebne napade. Pa še malo v tem stilu . Moderatorji raje kot se praskate po ja/*cih, dajte prste na tipkovnico.

Mato989 ::

Go-ahead je izjavil:

Nekateri pač včasih iz svojih betic potegnete neke zaključke, kot da bi jih potegnili z rit.

Furs mora obstajati in opravljati naloge za katere obstaja. V večini primerov svoje delo opravlja OK.

Vendar včasih Furs prekorači svoja pooblastila in počne nekaj kar ne bi smel in krši zakonodajo. Kot dokaz za to imate povezavo : https://www.finance.si/8943833

V nekaterih primerih pa FURS zamuja s pojasnili kako namerava pobirati davke pri najnovejših načinih ustvarjanja prihodkov
- bonitet, kot so npr kriptovalute, couch surfing oz AIR B&B izmenjava namestitvenih kapacitet, kot nadgradnja couch surfinga.

S tem povzroča škodo. Običajno se za povzročitev škode plača odškodnino in plača kazen. Enako kot jo bo moral plačati osebek li trguje s kriptovalutami.

Ops ne to pa ne, FURS je sveta krava, le ta ne plačuje odškodnin in kazni.



PS: žal ta forum še vedno dopušča, da se vsaka tema izrodi v prepucavanje levi - desni in osebne napade. Pa še malo v tem stilu . Moderatorji raje kot se praskate po ja/*cih, dajte prste na tipkovnico.


Vse to bi se rešlo z osebno odškodninsko odgovornostjo ki bi morala biti avtomatizirana... po domače povedano če referent ali kdorkoli pri FURSu izda neko odločbo in na koncu sodišče odloči da je odločba NAPAČNA ali celo protizakonita, potem bi moral ta referent povrnit obresti in kazen 5% od odločbe tistemu ki mu ga je z odločbo odvzel (ker pritožba ne zadrži izvršitve) hkrati pa ob 2 takih napakah letet iz službe... Če mu je to naročil nadrejeni pa on (pisno) itn...

Potem bi čudežno pazili dosti bolj kaj delajo, zdaj ko pa pritožba ne zadrži izvršbe (beri ti morš plačat pol pa se pravdat nazaj za svoj denar!) in brez odgovornosti FURSovcev je pa vse skupaj njim smešna igrica
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

perci ::

Vendar včasih Furs prekorači svoja pooblastila in počne nekaj kar ne bi smel in krši zakonodajo. Kot dokaz za to imate povezavo : https://www.finance.si/8943833

Seveda drži, da niso vse odločitve FURS pravilne. Enako velja za vsak organ in vsako sodišče. Zato imamo v ustavi zagotovljeno sodno varstvo v več instancah. Je pa treba vedeti, da če neka odločitev pade šele na Vrhovnem sodišču, to pomeni, da so vse instance (tudi prva stopnja sodne veje) s tako odločitvijo strinjale (ja, to so sami pravniki).

Običajno se za povzročitev škode plača odškodnino in plača kazen. Enako kot jo bo moral plačati osebek li trguje s kriptovalutami.

Ops ne to pa ne, FURS je sveta krava, le ta ne plačuje odškodnin in kazni.

1. Odškodnine lahko plača tudi FURS. V določenih primerih tudi uradnik.
2. Kazni lahko plačuje FURS tam, kjer stori prekršek ali kaznivo dejanje. To se v omenjenem primeru ni zgodilo.

Vse to bi se rešlo z osebno odškodninsko odgovornostjo ki bi morala biti avtomatizirana... po domače povedano če referent ali kdorkoli pri FURSu izda neko odločbo in na koncu sodišče odloči da je odločba NAPAČNA ali celo protizakonita, potem bi moral ta referent povrnit obresti in kazen 5% od odločbe tistemu ki mu ga je z odločbo odvzel (ker pritožba ne zadrži izvršitve) hkrati pa ob 2 takih napakah letet iz službe... Če mu je to naročil nadrejeni pa on (pisno) itn...

Zanimivo, da nobena demokratična država na svetu nima takega režima. Ampak, ja, verjetno se vsi ostali motijo, Mato ima pa prav.;((

Mato989 ::

Seveda drži, da niso vse odločitve FURS pravilne. Enako velja za vsak organ in vsako sodišče. Zato imamo v ustavi zagotovljeno sodno varstvo v več instancah. Je pa treba vedeti, da če neka odločitev pade šele na Vrhovnem sodišču, to pomeni, da so vse instance (tudi prva stopnja sodne veje) s tako odločitvijo strinjale (ja, to so sami pravniki).


Seveda, imamo sodno varstvo, ampak odločba od FURSa je drugačna, ker tam pritožba ne zadrži izvršbe kot drugje... tam se predpostavlja da se FURS skoraj zagotovo ni zmotil... Torej Vrhovno sodišče in FURS ne zmoreta sodelovat, pri takih zadevah ki so precedenčne ali daljnosežne, bi lahko FURSovci šli do vrhovnega sodišča in povprašali o mnenju kaj oni menijo ali imajo prav, preden izdajo neko samosvojo sodbo na podlagi idej kaj bi moralo bit. Verjetno so povprašali prej kakšnega pripravnika iz fakultete.

2. Kazni lahko plačuje FURS tam, kjer stori prekršek ali kaznivo dejanje. To se v omenjenem primeru ni zgodilo.


Dejansko je protipravna zahteva po premoženju kaznivo dejanje... in za to bi moralo zakonsko bit urejeno kot prekršek...

Zanimivo, da nobena demokratična država na svetu nima takega režima. Ampak, ja, verjetno se vsi ostali motijo, Mato ima pa prav


Enako so govorili takrat ko so se začeli prvi borit za 8 urni delovnik, takrat nobena demokratična država ni imela 8 urnega delovnika... hmmmm, barabe, kako si je kdo drznil predlagat kaj takega kar v drugih demokratičnih državah ni bilo :O
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

perci ::

pri takih zadevah ki so precedenčne ali daljnosežne, bi lahko FURSovci šli do vrhovnega sodišča in povprašali o mnenju kaj oni menijo ali imajo prav

LOL. Kar vprašali bi Vrhovno sodišče malo za mnenje. Vrhunsko. Za ločitev vej oblasti še nisi slišal?

Dejansko je protipravna zahteva po premoženju kaznivo dejanje... in za to bi moralo zakonsko bit urejeno kot prekršek...

Potem pa kar začni vlagati kazenske ovadbe, če je temu tako.

Enako so govorili takrat ko so se začeli prvi borit za 8 urni delovnik, takrat nobena demokratična država ni imela 8 urnega delovnika... hmmmm, barabe, kako si je kdo drznil predlagat kaj takega kar v drugih demokratičnih državah ni bilo :O

Aja, ti si pravzaprav revolucionar, ki postavlja nove svetovne standarde. Super - čestitke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

kalorijagr ::

Mato nekaj fantaziraš ti. Mnogo odločitev se na najvišjih inštancah konča z razliko enega glasu. Pa glasujejo sami pravniki, ki so izjemno izkušeni ter imajo ogromno znanja, če delajo na ESČŠ ali pa Ustavnem sodišču RS, kajne? Že to ti pove, da je nemogoče, da bi uradnik lahko zavzel vedno 100 % pravilno stališče, če pa že sodišča veliko sodb sprejmejo z minimalno večino v senatu. In ti bi sedaj penaliziral ljudi, katerih odločitev na sodišču izgubi z minimalno razliko v glasovih. Da ne omenim, da ti ljudje delajo za male denarje, če primerjaš njihov učinek sistemu (FURS dotično).

Mato989 ::

kalorijagr je izjavil:

Mato nekaj fantaziraš ti. Mnogo odločitev se na najvišjih inštancah konča z razliko enega glasu. Pa glasujejo sami pravniki, ki so izjemno izkušeni ter imajo ogromno znanja, če delajo na ESČŠ ali pa Ustavnem sodišču RS, kajne? Že to ti pove, da je nemogoče, da bi uradnik lahko zavzel vedno 100 % pravilno stališče, če pa že sodišča veliko sodb sprejmejo z minimalno večino v senatu. In ti bi sedaj penaliziral ljudi, katerih odločitev na sodišču izgubi z minimalno razliko v glasovih. Da ne omenim, da ti ljudje delajo za male denarje, če primerjaš njihov učinek sistemu (FURS dotično).


Saj mene načeloma ne moti da uradnik vedno ne zavzame 100% pravilne odločitve, moti me to, da odločitev pravnika ki MORDA ni 100% pravilna, navkljub pritožbi ne zadrži izvržbe, ker se smatra da je odločitev PRAVILNA dokler ni dokazano NAPAČNA... a vidiš razliko od običajnih postopkov?

Torej zmotljiv FURSovec ima prav dokler mu ti ne dokažeš preko sodišča da nima... in za to ni odgovoren (ker valda 100% ne more imet prav)

Če bi bilo, zmotljiv FURSOvec ima prav dokelr se ne pritožiš in takrat ne rabiš plačat dokelr sodišče ne odloči ali ima 100% prav potem je ok, tako pač ne, ker se smatra da ima FURSOvec vedno prav (torej 100%), kje je torej kazen za tistih "se smatra da ima FURSovec z odločbo vedno prav, dokler ni dokazano da nima"

Torej zmotljiv FURSovec lahko nekomu(marsikomu) zagreni lajf in oteži zadeve, in za to ne plača nobene kazni kot državni organ, tudi ko/če sodišče ugotovi da je imel narobe... še Država ki je izbrisala je plačevala odškodnine izbrisanim.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Go-ahead ::

To Mato! Vsaj eden, ki nima opranih možganov.

perci ::

Torej zmotljiv FURSovec ima prav dokler mu ti ne dokažeš preko sodišča da nima... in za to ni odgovoren (ker valda 100% ne more imet prav)

Ja, Mato. Država (torej ljudje, ker država smo ljudje, right?) se je odločila, da so javne finance tako pomembne, da pritožbe ne zadržijo izvršbe. Nesuspenzivnost pritožb je možnost, ki jo upravno pravo predvideva. Lahko pa bi se ta država (mi, državljani) odločili tudi drugače. Ampak se začuda ne. Torej?

Mato989 ::

perci je izjavil:

Torej zmotljiv FURSovec ima prav dokler mu ti ne dokažeš preko sodišča da nima... in za to ni odgovoren (ker valda 100% ne more imet prav)

Ja, Mato. Država (torej ljudje, ker država smo ljudje, right?) se je odločila, da so javne finance tako pomembne, da pritožbe ne zadržijo izvršbe. Nesuspenzivnost pritožb je možnost, ki jo upravno pravo predvideva. Lahko pa bi se ta država (mi, državljani) odločili tudi drugače. Ampak se začuda ne. Torej?


Da smo se lahko nekaj odločili, moramo prvo biti o tem povprašani, ker ne pomnim kateregakoli referenduma o tej temi kaj šele eksplicitni težavi ki jo opisujem, smatram da so se tako odločili drugi, ki pa jih spet nismo izvolili na podlagi tega, ker takega vprašanja sploh nikoli niso dobili(lahko me popraviš če se motim) iz česar lahko izvlečemo, da je zakon/ustava brez podpore volilcev, ker je sprejet sicer tehnično gledano demokratično, ampak praktično pa ljudje niso izvolili poslancev/stranke na podlagi teh vprašanj ali diskusije na to temo.

Torej v praksi se mi(državljani) nismo nič odločili, ampak so se o tem odločili poslanci ki smo jih demokratično izvolili ampak ne na podlagi odgovorov na to temo, in ker mediji na to temo(zanimivo eden je državni ki ga plačujemo prisilno spet brez referenduma ali diskusije) ne dovolijo debat.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

perci ::

Ja nič. Spremenit bo treba tudi volilni sistem. Imaš tudi tu kakšno revolucionarno idejo?

kalorijagr ::

Mato989 je izjavil:


Če bi bilo, zmotljiv FURSOvec ima prav dokelr se ne pritožiš in takrat ne rabiš plačat dokelr sodišče ne odloči ali ima 100% prav potem je ok, tako pač ne, ker se smatra da ima FURSOvec vedno prav (torej 100%), kje je torej kazen za tistih "se smatra da ima FURSovec z odločbo vedno prav, dokler ni dokazano da nima"

Torej zmotljiv FURSovec lahko nekomu(marsikomu) zagreni lajf in oteži zadeve, in za to ne plača nobene kazni kot državni organ, tudi ko/če sodišče ugotovi da je imel narobe... še Država ki je izbrisala je plačevala odškodnine izbrisanim.


V zakonu je opredeljeno, kdaj pritožba ne zadrži izvršitve. Tudi nimaš prav, da ne dobiš povrnjenih stroškov nastalih z nepravilno odločitvijo uradnika/organa. Kazni se reče odškodnina, ponovno pa poudarjam, da ne moreš pričakovati, da bo nekdo osebno plačeval to kazen, ker je deloval z dobrim namenom izvrševanja zakona. Niti takšnega elementa nima nobena meni znana pravna ureditev v EU.

Mare2 ::

perci je izjavil:

Torej zmotljiv FURSovec ima prav dokler mu ti ne dokažeš preko sodišča da nima... in za to ni odgovoren (ker valda 100% ne more imet prav)

Ja, Mato. Država (torej ljudje, ker država smo ljudje, right?) se je odločila, da so javne finance tako pomembne, da pritožbe ne zadržijo izvršbe. Nesuspenzivnost pritožb je možnost, ki jo upravno pravo predvideva. Lahko pa bi se ta država (mi, državljani) odločili tudi drugače. Ampak se začuda ne. Torej?

Perci, daj pojasni, zakaj tako fanatično zagovarjaš FURS? Dejstvo je, da ima FURS zelo velika pooblastila, kar je po eni strani prav. Enako velja za policijo. Take institucije bi morale še posebej paziti, da ne pride do prekoračitve pooblastil. Sploh, ker je nasprotna stranka v začetku postopka vedno v poderjenem položaju (npr. pritožba ne zadrži izvršitve...)

Nikakor ne more biti vse v redu, če uslužbenci FURS še niso storili kaznivega dejanja oz. če to slučajno še ni zapisano kot kaznivo dejanje.

Tu lahko veliko pripomore tudi vodstvo FURS, da preveč zagnane delavce malo "pomirijo".

Pristojni bodo pač prisluhnili sodiščem, občanom in prilagodili zakonodajo oz. sodno prakso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Mato989 ::

Mare2 je izjavil:

perci je izjavil:

Torej zmotljiv FURSovec ima prav dokler mu ti ne dokažeš preko sodišča da nima... in za to ni odgovoren (ker valda 100% ne more imet prav)

Ja, Mato. Država (torej ljudje, ker država smo ljudje, right?) se je odločila, da so javne finance tako pomembne, da pritožbe ne zadržijo izvršbe. Nesuspenzivnost pritožb je možnost, ki jo upravno pravo predvideva. Lahko pa bi se ta država (mi, državljani) odločili tudi drugače. Ampak se začuda ne. Torej?

Perci, daj pojasni, zakaj tako fanatično zagovarjaš FURS? Dejstvo je, da ima FURS zelo velika pooblastila, kar je po eni strani prav. Enako velja za policijo. Take institucije bi morale še posebej paziti, da ne pride do prekoračitve pooblastil. Sploh, ker je nasprotna stranja v začetku postopka vedno v poderjenem položaju (npr. pritožba ne zadrži izvršitve...)

Nikakor ne more biti vse v redu, če uslužbenci FURS še niso storili kaznivega dejanja oz. če to slučajno še ni zapisano kot kaznivo dejanje.

Tu lahko veliko pripomore tudi vodstvo FURS, da preveč zagnane delavce malo "pomirijo".

Pristojni bodo pač prisluhnili sodiščem, občanom in prilagodili zakonodajo oz. sodno prakso.


A ne veš da tip dela za FURS? Potem je logično ane? =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mare2 ::

Mato989 je izjavil:


A ne veš da tip dela za FURS? Potem je logično ane? =)


Nisem vedel, tudi v tem primeru recimo da ni pomembno. Jaz se dostikrat zadržujem tudi v računovodskih krogih (razna predavanja, seminarji) in dostikrat slišim (tudi vidim razna uradna pisanja), ko nekatera podjetja ravno zaradi takih dejanj (ki so sicer zakonita - vendar se že iz aviona vidi, da nekaj ni v redu) dobesedno propadejo. Čeprav so kasneje v sodnih postopkih dobili. Podjetje je namreč zaradi nepravilne odločbe in izvršbe postalo nelikvidno in ni moglo več poslovati naprej.

barakus ::

Mato še meni kot laiku je jasno da govoriš neumnosti. Tvoj sistem bi še bolj spodbujal kaznovanje malih rib in nedotakljivost velikih rib.

Jaz mislim, da je predvsem potrebno imeti jasna pravila igre in nadzor, da se jih vsi držijo. Več kot je nejasnosti več je takih, ki profitirajo s tem, da spretno hodijo po robu, namesto da bi profitirali tisti, ki dejansko ustvarjajo vrednost. Kot državljan imam občutek, da FURS dela v pravi smeri.

perci ::

Perci, daj pojasni, zakaj tako fanatično zagovarjaš FURS?

Ga ne zagovarjam, če ni treba. V tem primeru je FURS (tako se je na koncu izkazalo) naredil napako. Zavezanci pa bodo dobili plačane zamudne obresti za tisto, kar so po krivem plačali.

Seveda pa zaradi teh primerov ne bom šel zagovarjati idiotskih predlogov sprememb glede ugotavljanja odgovornosti uslužbencev.

Nikakor ne more biti vse v redu, če uslužbenci FURS še niso storili kaznivega dejanja oz. če to slučajno še ni zapisano kot kaznivo dejanje.

Tipkaš hitreje kot misliš. Kaj točno bi rad, da komentiram pri tej izjavi? Ti veš, kaj je to kaznivo dejanje? Vježbaj...

Go-ahead ::

Mare2 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


A ne veš da tip dela za FURS? Potem je logično ane? =)


Nisem vedel, tudi v tem primeru recimo da ni pomembno. Jaz se dostikrat zadržujem tudi v računovodskih krogih (razna predavanja, seminarji) in dostikrat slišim (tudi vidim razna uradna pisanja), ko nekatera podjetja ravno zaradi takih dejanj (ki so sicer zakonita - vendar se že iz aviona vidi, da nekaj ni v redu) dobesedno propadejo. Čeprav so kasneje v sodnih postopkih dobili. Podjetje je namreč zaradi nepravilne odločbe in izvršbe postalo nelikvidno in ni moglo več poslovati naprej.



To! še eden z neopranimi možgani.

Nekateri podjetij še ustanavljali ne bi če bi vedeli, da bodo morali dokazovati svoj prav FURSU s tožbami.

Ni kaj država res spodbuja podjetništvo.

poweroff ::

perci je izjavil:

Ja nič. Spremenit bo treba tudi volilni sistem. Imaš tudi tu kakšno revolucionarno idejo?

Kaj bi komplicirali. Uvede se razsvetljeni absolutizem, pa Matota za dosmrtnega predsednika.

Če pa v 2 letih v tej državi ne bo nič bolje, ga pa odstavimo... pred zidom (in mu s smrtjo poteče mandat) :))
sudo poweroff

barakus ::

Ali kdo ve kako je pri sobodajalstvu bančnim računom za namene sobodajalstva ali je to lahko osebni bančni račun ali je potrebno odpreti poslovni račun (z oznako T)?

Če je lahko osebni račun mi bo furs plačal vnovčene bone nanj?

Če mora biti poslovni račun z oznako T, bi prijavil N26 račun kot poslovni račun ampak spet ne vem ali furs lahko nakaže plačilo za vnovčene bone na neslovenski bančni račun?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

FTad ::

barakus je izjavil:

Ali kdo ve kako je pri sobodajalstvu bančnim računom za namene sobodajalstva ali je to lahko osebni bančni račun ali je potrebno odpreti poslovni račun (z oznako T)?

Če je lahko osebni račun mi bo furs plačal vnovčene bone nanj?

Če mora biti poslovni račun z oznako T, bi prijavil N26 račun kot poslovni račun ampak spet ne vem ali furs lahko nakaže plačilo za vnovčene bone na neslovenski bančni račun?


A ni bilo doloceno, da lahko placas z vavcerji samo pri ponudnikih storitev, ki so imeli prijavljeno ustrezno dejavnost do nekje 13. marca (ne spomnim se tocno dneva v marcu)?

RockyS ::

Je bilo ampak se je to spremenilo s prejšnim tednom. Ker ni bilo logično, da nastanitve na smučiščih tega ne bi smele koristiti, kjer so večinoma odprti samo del leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

FTad ::

RockyS je izjavil:

Je bilo ampak se je to spremenilo s prejšnim tednom. Ker ni bilo logično, da nastanitve na smučiščih tega ne bi smele koristiti, kjer so večinoma odprti samo del leta.


Ja ze ze, ampak saj ni npr hotel na Rogli odprl svojo dejavnost sele letos po mesecu marcu. Ne razumem, kako je tukaj lahko problem.

mikhaair ::

Določene zmogljivosti ne delajo celo leto. Npr. nekateri apartmaji v soški dolini. In odprejo šele s poletjem dejavnost. Pri njih po prejšnji ureditvi ne bi mogel koristiti vavčerjev.

barakus ::

Fizicne osebe sobodajalci so ze po zakonu omejeni na 5 mesecev obratovanja in izven sezone zaprejo dejavnost, da ne placujejo prispevke, odvoz smeti, poleg tega potem ne rabijo oddajati praznega mesecnega ddv porocila, statistike nocitev in se kaj.

Nasa obcina je super tecna z odvozom smeti, ce imas odprto dejavnost sobodajalstva in prijavljenih 10 postelj, ti bodo kar veselo vsak mesec posiljali racun za odvoz smeti za 10 extra ljudi, ceprav ze zakonsko ne moremo toliko casa oddajati pa tudi ko je sezona niso vse kapacitete zasedene.

Je pa postopek odpiranja / zapiranja kar nekaj papirologije in PDF obrazcev, skoda da ne obstaja "PAVZA" gumb na edavkih, tako moras obrazce ki imajo vsako leto identicne podatke oddajat v istem vrstnem redu na furs/ajpes skozi obdobje nekaj dni.

Ajpes vsaj ne brise nastanitvenega obrata iz njihovih evidenc in ga lahko kot nova entiteta samo prevzames, ne rabis ga ponovno vpisovat. To je kul.
««
9 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZAKAJ se stanovanja več ne oddajajo v najem, ampak še samo za turiste?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11124992 (13672) vostok_1
»

Ogromno povečanje povpraševanja po najemnih stanovanjih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22431987 (25241) poweroff
»

Kaj je potrebno narediti ob oddaji nepremičnine?

Oddelek: Loža
233220 (2394) Vlayke
»

Oddaja sob-stanovanja turistom

Oddelek: Loža
176982 (2753) shintaro
»

Popolna prepoved Uberja v Italiji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
12430889 (26356) konspirator

Več podobnih tem