» »

Furs deluje protizakonito ? AIRBNB in davki

Furs deluje protizakonito ? AIRBNB in davki

««
8 / 10
»»

2f4u ::

Sparkxl je izjavil:

FURS pravi da paypal računa ni potrebno njim prijavljat. Prihodki od airbnb prihajajo na paypal. Če si jih ne prenakažeš na trr, ostanejo tam. Torej ni potrebno prijavit dohodkov od oddajanja?


Kar predlagaš je "izogib" davkom. Ni prav. In FURs je že objavil, ne bom pa iskal ker sem 100%, če dobiš na Paypall prihodke - ga je potrebno prijaviti. Jaz sem. Kako?


Vzadaj se skriva en kup "pravnih" fint ala... da moraš izdat račun, to ni b.račun v SLO in ne plačaš banki nič. Kontrola?? Prijavil sem izpisek iz paypala+filter; nakazila iz Aira in nič drugega. Ne stanja. Ne drugih investicij. Tudi Air ti da letni obračun - ki pa po znesku je enak Paypallu. Seveda se lahko zakomplicira - ampak delujem v mednarodnem okolju.

Bomo videli kaj bo na koncu.

Sparkxl ::

http://www.convex.si/index.php/placilni...

Ne vem če bo držalo kaj si napisal, ker furs pravi drugače. Dokler ni IBAN vmes, ni treba prijavit.
In smo spet na zacetku: treba je prijavit dohodke, ampak ni treba prijavit, ce ostanejo na paypal? Wtf? Pomoje to niti fursu ni jasno, kak sele nam

perci ::

Fursu je to kristalno jasno. Ni vazno, kam se dohodki nakazejo - v vsakem primeru jih je treba prijavit.

Ni pa treba prijavit samega paypal accounta kot je npr. treba n26 racun.

St235 ::

Sparkxl je izjavil:

http://www.convex.si/index.php/placilni...

Ne vem če bo držalo kaj si napisal, ker furs pravi drugače. Dokler ni IBAN vmes, ni treba prijavit.
In smo spet na zacetku: treba je prijavit dohodke, ampak ni treba prijavit, ce ostanejo na paypal? Wtf? Pomoje to niti fursu ni jasno, kak sele nam


Fursu in tudi veliki večini je jasno, da prijavit dohodke in prijavit TRR ni enako. To da Paypal računa ni potrebno prijavit (tako kot se prijavlja TRR) nima popolnoma ničesar skupnega s tem, da je potrebno prijavit dohodke.

2f4u ::

Evo,
moj update.

Po samoprijavi sem nekje prejšnje dni dobil davek - točno kot sem zračunal. Dokumentacija sprejeta. Z veseljem plačam. Je pa res, da vse SPIZ in zavarovanje je zoprno, ker moraš plačati vsak mesec. Raje bi videl, da plačam za več mesecev in me pustijo pri miru. Poenostaviti bi moral.
Drugače pa ja.. sedaj v maju in praznikih je zopet vse polno.

MrStein ::

2f4u je izjavil:


Poenostaviti bi moral.

Imaš srečo. V kratkem bodo volitve in boš lahko direktno svoje želje izkazal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zavajon ::

MrStein je izjavil:

2f4u je izjavil:


Poenostaviti bi moral.

Imaš srečo. V kratkem bodo volitve in boš lahko direktno svoje želje izkazal.

Koga pa naj voli? Se mi zdi, da to obljubljajo vedno vsi, nato pa nihče nikoli nič ne naredi ;)

MrStein ::

Sem že v tisti temi napisal: Pogledaš, kaj so počeli v preteklosti.
A zidarja izbereš na osnovi samohvale, ali naokoli povprašaš, kako dejansko dela?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nekikr ::

V bistvu je čisto vseeno, ker bo na koncu zid enako kriv.

MrStein ::

Tudi če, lahko vseeno izbereš boljšega zidarja. Se zid vsaj zrušil ne bo. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

2f4u ::

Follow up;

Je kdo kaj dobil? Mal me zanima - toliko pompa sedaj pa vse tiho....

leeon ::

od kolegov, ki to furajo (airbnb in booking), nihče. tudi v medijih ni bilo nič. pa so na Fursu začetek leta rekli, da bodo razkrili svoj vir informacij.

Sparkxl ::

Zgodilo se je točno to, kar sem pisal nekaj strani nazaj: ustrahovanje raje in potem upajo, da se jih čim več pokaka od straha in sami prijavijo.

Prijavile so pomoje kake velike ribe ki s tem sučejo lepe denarce in kak prestrašen posameznik. Saj so nekje objavili številko koliko jih je prijavilo. Zelo nizka je bila, kar pomeni da večina na blef ni nasedla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

kuglvinkl ::

Ko bi ti vedu, kolk sosedje specajo. In prav je tako, peer pritisk mora bit.

Cem tect, ni pametno upostevat tvojga nasveta za v pihodnje.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Sparkxl ::

Torej, na fursu so si domislili kako še malo bolj zagrenit vse skupaj. Polek celotne birokracije, ki je potrebna za prijavo, so zdaj prišli še na genialno idejo, da je potrebno izdati račun. In ne samo to, ta račun mora bit med ostalim razčlenjen na kar nekaj postavk.

https://www.vecer.com/racuni-morajo-bit...

Ali še koga čudi, da velika večina tega ne prijavlja? Saj to se ti ja lahko zmeša zraven.

Sam sem bil že v kar nekaj državah in tam bil nastanjen preko airbnb in booking, pa računa nisem prejel, ker seveda nimajo tako briljanjtne zakonodaje kot pri nas.

kuglvinkl ::

Se strinjam, da obstaja resna vzročna zveza med tem, koliko več zaporednih obveznosti boš izpolnil glede na to, ali so predhodne lahke za izpolnit.

Sparkxl je izjavil:

Torej, na fursu so si domislili kako še malo bolj zagrenit vse skupaj. Polek celotne birokracije, ki je potrebna za prijavo, so zdaj prišli še na genialno idejo, da je potrebno izdati račun. In ne samo to, ta račun mora bit med ostalim razčlenjen na kar nekaj postavk.

https://www.vecer.com/racuni-morajo-bit...

Ali še koga čudi, da velika večina tega ne prijavlja? Saj to se ti ja lahko zmeša zraven.

Sam sem bil že v kar nekaj državah in tam bil nastanjen preko airbnb in booking, pa računa nisem prejel, ker seveda nimajo tako briljanjtne zakonodaje kot pri nas.


Sem tudi jaz bil v Srbiji 2012 pa se čudil, kako vestno in promptno izpolnjujejo obveznosti iz potrjevanja računov v kavarni. Žal smo morali čakati 5 let... Pa to kar si ti videl, je precej nerelevatno, enako kot jaz...
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Sparkxl ::

Glej, s svetniki, kot si ti nima smisla razpravljat. V realnem svetu pa ni tako kot v idiličnem svetu slotecha, kjer se zbira sama smetana med poštenjaki in vzornimi državljani.

Relanost izgleda tako, da sam npr. poznam 4, ki oddajajo preko teh 2 portalov in skupen dohodek, ki so ga prijavili je 0.
In vsi pravijo enako: pri vsej birokraciji, ki so si jih furs genialci zamislili, da jim grenijo življenje, bodo se dalje šli riziko in gemblali da jih ne dobijo. Zaenkrat vodijo proti fursu 1:0

Ampak kot rečeno, to je samo realnost, zato pa živi bog nič ne prijavlja. V slotech svetu državljani izpolnijo tudi 100 obrazcev če je treba, samo da se vse dela po regelcih

Kaboom ::

Plačaj davek. Za otroke gre.
(razen v primeru, ko se gre zate, takrat se gre samo za tvojo rit)
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Invictus ::

Sparkxl je izjavil:


Sam sem bil že v kar nekaj državah in tam bil nastanjen preko airbnb in booking, pa računa nisem prejel, ker seveda nimajo tako briljanjtne zakonodaje kot pri nas.

Račun ti izda booking oz. airbnb...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kuglvinkl ::

Sparkxl je izjavil:

Glej, s svetniki, kot si ti nima smisla razpravljat. V realnem svetu pa ni tako kot v idiličnem svetu slotecha, kjer se zbira sama smetana med poštenjaki in vzornimi državljani.

Relanost izgleda tako, da sam npr. poznam 4, ki oddajajo preko teh 2 portalov in skupen dohodek, ki so ga prijavili je 0.
In vsi pravijo enako: pri vsej birokraciji, ki so si jih furs genialci zamislili, da jim grenijo življenje, bodo se dalje šli riziko in gemblali da jih ne dobijo. Zaenkrat vodijo proti fursu 1:0

Ampak kot rečeno, to je samo realnost, zato pa živi bog nič ne prijavlja. V slotech svetu državljani izpolnijo tudi 100 obrazcev če je treba, samo da se vse dela po regelcih


jaz ti pa pravim, da ne drži, da živi bog nič ne prijavlja. Na FURS tudi ni genialcev, ki bi se zjutraj usedli z namenom, da bi komu zagrenili življenje. Da je življenje "grenko", je posledica zakonodaje, ki jo mora FURS izvajat. Dopuščam pa, da se zgodi, da se komu življenje zagreni, ker na FURS ne znajo boljše izpeljat, kot pa bi lahko. Enako kot vse durge organizacije. Res je pa tudi, da je pri enih orghanizacijah tega manj.

Skratka, dohodek se seveda treba prijavit, ne glede na to, da bo FURS skorja vse dobil nazaj z DDV (ipak greste na Hrvaškona morje, a ne :)).
Your focus determines your reallity

poweroff ::

Kar se mene tiče je stvar jasna. Davke je treba plačat.

Lahko imamo debato o tem koliko, kako in za kaj se porabijo, ampak dokler se porabijo za skupno dobro, je davke treba plačat.

Bi bilo pa fino, če bi se pojavila kakšna davčna reforma, ki bi močno poenostavila vse skupaj.
sudo poweroff

kuglvinkl ::

poweroff je izjavil:

Kar se mene tiče je stvar jasna. Davke je treba plačat.

Lahko imamo debato o tem koliko, kako in za kaj se porabijo, ampak dokler se porabijo za skupno dobro, je davke treba plačat.

Bi bilo pa fino, če bi se pojavila kakšna davčna reforma, ki bi močno poenostavila vse skupaj.


Resen in nerešljiv problem za FURS je dejstvo, da nima popolnoma nič vpliva na odhodkovno stran. Zato razumljivo, da zavezanci, ki so del enačbe na prihodkovni strani, izrazijo svoje mnenje o previsoki davčni (ali pa samo administrativni) obveznosti . Tu je izziv za vsako vlado, no samo zato te qrce tudi imamo, da se pobran denar pametno potroši.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Ta argument ne zdrži povsem. FURS ima vsekakor večjo moč kot mali zavezanci.
sudo poweroff

kuglvinkl ::

A na odhodkovno stran? Prav v ničemer nima vpliva. Saj to je sistemsko pravilno, da ne bo pomote :).
Your focus determines your reallity

poweroff ::

FURS bi komot naredil kakšno PR akcijo za izboljšanje odhodkovne strani. Ali pa recimo javno pozval vlado k odpravi zaznanih anomalij. Ali pa celo pripravil strokovni predlog reforme davčnega sistema in ga dal v public domain.

Sicer bi direktor/ica takoj naslednjo sekundo letel/a, ampak bi pa ostalo njegovo/njeno ime zapisano z zlatimi črkami v zgodovini. Pa verjetno bi ga/jo takoj čakala še boljša služba.
sudo poweroff

kuglvinkl ::

Furs ni NGO, al pa SDK :). Ce je umazano perilo, se ga opere doma. In tu ni scenarijev, "sicer bi letela...".

Je pa furs pred nekaj leti zacel z izjemno akcijo davcnega opismenjevanja mladih, ki mladim vsaja, da bo brez davkov problem. In ce bodo vedeli, otroc namrec, da davke rabmo, bodo bolj zahtevni tudi to odhodkovne strani. In ne bomo gledali ministriv a la Bademajster, ki je obrtnisko arogantno govno.

Al pa Lebnov...
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Parola brez davkov bo problem je spet taka ena lepa splošna parola... jaz pa rečem, da je z davki ki so nesmortno porabljeni največji problem...

Jaz se pri davkih vedno spomnim besed Gospoda Friedmana

"Nobody spends someone elses money as carefully as he spends his own"

In zato sem za čimmanj davkov in čimveč svobodne volje. Davki se naj pobirajo samo od DDVja(in plač nad 24.000€ neto letno) in ti davki naj gredo za infrastrukturo in zdravstvo, ter za šolstvo do konca srednje šole(in štipendiranje najboljšega 1% za smer ki jo podjetniki in firme potrebujejo!)...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kuglvinkl ::

Hvala bogu si nerelevanten nabrekel fantic.
Your focus determines your reallity

Mato989 ::

Boš rekel da citat ni resničen? =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

SasoS ::

2f4u je izjavil:

Follow up;

Je kdo kaj dobil? Mal me zanima - toliko pompa sedaj pa vse tiho....


So pošiljali, ja...

2f4u ::

SasoS je izjavil:

2f4u je izjavil:

Follow up;

Je kdo kaj dobil? Mal me zanima - toliko pompa sedaj pa vse tiho....


So pošiljali, ja...

In?

Sam ne vem kaj naj v 2018... naslednji mesec prijavo; dejansko se spet polni ampak vse skupaj je tezko izvedljivo. Prijaviti goste, račun napišem tist blokec iz DZS, gostje prihajajo glede na priporočila 2017 in ne AIR 2018; Air ki je obupno pod ceno! Booking pobere maj provizije. Sosedje so mi celo poslali nekaj gostov ker vidijo in sodelujemo... malo več sem plačal čiščenje 2 meseca in happy.Seveda mir in normalni ljudje.
Ne vem, ko bi le bilo preprosto - bi plačal, lansko leto sem... letos pa ne vem...
Sem pa govoril z eno iz Dolomitov, turistična menjava - bila pri meni, pa se je čudila. Tam uredi vse v nekje 5minutah. Ona je bila pri menj... jaz bom šel smučat tja...

Promet in sopotniki tam so opravičeni FURsu... tuki me pa matrajo...

Se še javim....

poweroff ::

kuglvinkl je izjavil:

Furs ni NGO, al pa SDK :). Ce je umazano perilo, se ga opere doma. In tu ni scenarijev, "sicer bi letela...".

Hmm, definicija mafije? ;)
sudo poweroff

kuglvinkl ::

Tut domače gate se operejo doma, pa zato družina že ni osnovna mafijska celica ;).
Your focus determines your reallity

poweroff ::

Samo družina ne pobira tujega denarja.

No, La Famiglia, se gre pa reketing... kdo bi utegnil potegniti še vzporednice s FURSom. 8-)

Resno, je ta država sposobna resne davčne reforme. V stilu, da se ukine množico trošarin, dajatev, itd. ter uvede preprosto obdavčitev npr. vseh transakcij, skratka nekaj, kjer se praktično ne da goljufat oz. se da avtomatizirano pobirat?

Saj verjetno si zelo naivno predstavljam, ampak če firma mora izdajati račune, in to elektronsko, pa da je gor zabeležen tip storitve (npr. prodaja tobaka, izobraževalne storitve, whatever), bi se verjetno davek dalo izračunati kar avtomatsko. Če se to potem poveže z dejanskim računom, bi banka takoj ob plačilu računa na FURS avtomatično nakazala davek.

Ni nobenega mutenja koliko računov je bilo in koliko ne, a je kdo pozabil plačat ali ne,... Če se račun stornira pred plačilom itak ni problema, če se ga pa po plačilu, bi pa bilo malo več dela in bi pač ljudje malo bolj pazili kaj delajo. Če pa kdo ne izda računa, bi bile pa kazni dovolj visoke, da se tega ne bi splačalo početi.

Mislim, saj sedanji davčni sistem je zapleten, ampak osnovno vodilo bi morali biti kakšen delež denarja država želi pobrati. In potem bi se nastavilo zelo preprost sistem, ki bi z manj napora pobral enako količino.
sudo poweroff

Mato989 ::

Celoten FURSov davčni sistem bi bilo mogoče rešit, s pavšali za manjše podjetnike in spjevce (v gostilnah v Avstriji so pavšali!!!) in pa z flat obdavčitvami in celoten sistem bi obesili na dohodninsko lestvico in ukinli vse dodatke otroške itd... maš otroka? Super 3.000 davčne olajšave itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

perci ::

Mato za precednika.

Mato989 ::

perci je izjavil:

Mato za precednika.


To nič n pomaga... za diktatorja 4 leta pa ja =) Pol pa naj ljudstvo voli če še naprej ali ne
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kuglvinkl ::

Mato, če češ bit precednik, morš najprej sebe obvladat ;).
Your focus determines your reallity

darkolord ::

A tko kot Trump? sori offtopic

poweroff ::

Ja, pavšalna obdavčitev mogoče ne bi bila slaba. Čeprav bi ljudje vpili da ni "pravična".

Drugače pa kuglvinkl, zakaj sem napisal, da bi moral FURS pripraviti predlog davčne reforme. Kot prvo oni najbolje poznajo davčni sistem. So najboljši strokovnjaki za to področje in bi lahko pripravili kvaliteten predlog.

Kot drugo pa se na politično bando ni zanašat, da bo kaj naredila... kar seveda pomeni, da bolj zaupam FURSu kot politikom.
sudo poweroff

videc ::

poweroff je izjavil:

Drugače pa kuglvinkl, zakaj sem napisal, da bi moral FURS pripraviti predlog davčne reforme. Kot prvo oni najbolje poznajo davčni sistem. So najboljši strokovnjaki za to področje in bi lahko pripravili kvaliteten predlog.
Kot drugo pa se na politično bando ni zanašat, da bo kaj naredila... kar seveda pomeni, da bolj zaupam FURSu kot politikom.
Does not compute.

kuglvinkl ::

poweroff je izjavil:

Ja, pavšalna obdavčitev mogoče ne bi bila slaba. Čeprav bi ljudje vpili da ni "pravična".

Drugače pa kuglvinkl, zakaj sem napisal, da bi moral FURS pripraviti predlog davčne reforme. Kot prvo oni najbolje poznajo davčni sistem. So najboljši strokovnjaki za to področje in bi lahko pripravili kvaliteten predlog.

Kot drugo pa se na politično bando ni zanašat, da bo kaj naredila... kar seveda pomeni, da bolj zaupam FURSu kot politikom.


Reforme so stvar MF, tudi napodlagi inputov FURS. Evolucija je pa bolj za FURS, se pravi, da se sproti poizkuša odpravljati anomalije. In po mojem vedenju se to dela, od nekdaj, pod kakšnim šefom več, pod kakšnim manj - uspeh izhoda iz te enačbe je bistveno bolj odvisen od MF, ne toliko od FURS. Se pravi, če se tegobe davkoplačevalcev ne odrazijo v njihovi rešitvi, to nikakor ne pomeni, da FURS boli qrac ta to. Iz vidika MF FURS "samo" ni bil prepričljiv :). Ampak konkretnih predlogov se ne razlaga, ker to utegne biti pranje umazanega perila, ki kot smo ugotovili, se dogaja doma, med uradniki.

Da bi pa FURS prišel na MF s predlogom davčne reforme, bi bil generalni takoj ocenjen kot megaloman (in to čisto pravilno), ki ga je treba promptno zamenjat (tudi pravilno, ker ne moreš imet nekoga bolanega na čelu davkarije).

OSebno mi gredo reforme (reseti) tudi na živce. To je isto kot ločitev. Zafukal smo razmerje, dejmo zdej čist na novo (včasih ni druge možnosti seveda). Ta pristop je sicer zelo privlačen, ker vse pustiš za seboj, vendar ima to svojo ceno. Jaz sem vedno za optimizacije, pa kaj ruknemo stran, pa kaj novega itn...
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Matko ::

poweroff je izjavil:

Drugače pa kuglvinkl, zakaj sem napisal, da bi moral FURS pripraviti predlog davčne reforme. Kot prvo oni najbolje poznajo davčni sistem. So najboljši strokovnjaki za to področje in bi lahko pripravili kvaliteten predlog.

???
To je že po definiciji protislovno, ker povprečnemu uradniku je cilj sistem čimbolj zakomplicirat, da lahko upraviči svoj obstoj. Brez mene ni nič. (tm)

Potrebujemo čimbolj pregledno, enostavno in ne pozabit časovno vzdržno, ne pa da se spreminja tudi za nazaj.
npr.:
#1 REK obrazci letos spomladi
#2 davne olajšave morajo biti znane vnaprej...

2f4u ::

Ooj.

Samo follow up. Ali je kdo kaj dobil od tistih neprijavljenih?

Lp

JA23 ::

Ali je na to temo kaj novega?
Predvsem me zanima, kakšne imate izkušnje glede zakonitega oddajanja preko Airbnb. Tudi sam narem razmišljam o občasnem oddajanju zidanice, pa nisem prepričan, ali se to sploh splača. Nekaj sem bral po tej temi in tudi po navedenih povezavah, pa mi še vedno dosti stvari ni jasno. Mi lahko morda iz kdo iz prve roke svetuje?
Vnaprej hvala vsem za odgovore.

Sparkxl ::

Na kratko: zakomplicirali so tak, da če misliš občasno oddajat, se ne splača, daj rajši na črno

XLapse ::

2f4u je izjavil:

Evo,
moj update.

Po samoprijavi sem nekje prejšnje dni dobil davek - točno kot sem zračunal. Dokumentacija sprejeta. Z veseljem plačam. Je pa res, da vse SPIZ in zavarovanje je zoprno, ker moraš plačati vsak mesec. Raje bi videl, da plačam za več mesecev in me pustijo pri miru. Poenostaviti bi moral.
Drugače pa ja.. sedaj v maju in praznikih je zopet vse polno.

kolko časa si čakal odkar si oddal??

Jaz sem še paypal izpiske dal (zaradi držav) in TRR izpiske dal , vse kar je vprašala.. Še vedno pa nism dobil odločbe. Čakam nekje malo več kot 1 mesec odkar je dobila vse dokumente.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

JA23 ::

Sparkxl je izjavil:

Na kratko: zakomplicirali so tak, da če misliš občasno oddajat, se ne splača, daj rajši na črno


Na črno nočem. Se mi ne zdi prav, pa še nočem.
Kakšne so pa legalne opcije?

Mare2 ::

JA23 je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Na kratko: zakomplicirali so tak, da če misliš občasno oddajat, se ne splača, daj rajši na črno


Na črno nočem. Se mi ne zdi prav, pa še nočem.
Kakšne so pa legalne opcije?


Sem dal link do točnih navodil. Poglej moje odgovore. Pobrskaj v tej temi.

JA23 ::

@Mare2: hvala.
Tole spodaj sem sicer že prebral, ampak mi ni vse jasno.

"Pri Fursu pojasnjujejo tudi, kako se registrirati »za nazaj« in »za naprej«, če želi posameznik še naprej oddajati nepremičnine v turistični najem:

• Pri Ajpesu morate ustrezno registrirati dejavnost − se vpisati v Poslovni register Slovenije (PRS) in urediti svoj status »za naprej«.
• Če želite biti tako imenovani normiranec, morate to v osmih dneh od vpisa v PRS priglasiti finančnemu uradu.
• Ker registracija dejavnosti pri Ajpesu »za nazaj« ni možna, se morate na finančnem uradu z obrazcem DR-03 »za nazaj« vpisati v davčni register.
• Če želite biti tako imenovani normiranec tudi »za nazaj«, morate to v osmih dneh od vpisa v PRS priglasiti finančnemu uradu."

Recimo pri registraciji mi je jasno, ampak pred registracijo je verjetno potrbno pridobiti še kakšna dovoljenja? Ali pač ne?

NA enem od linkov (http://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogodk... je na voljo tudi nekaj več podrobnosti, pa mi vseeno ni vse jasno. :)

Pa zanima me tudi, kako vem a se splača to imeti kot normiranec. Mi lahko morda kdo pove kaj več o tem?
««
8 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZAKAJ se stanovanja več ne oddajajo v najem, ampak še samo za turiste?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11125005 (13685) vostok_1
»

Ogromno povečanje povpraševanja po najemnih stanovanjih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22432000 (25254) poweroff
»

Kaj je potrebno narediti ob oddaji nepremičnine?

Oddelek: Loža
233222 (2396) Vlayke
»

Oddaja sob-stanovanja turistom

Oddelek: Loža
176982 (2753) shintaro
»

Popolna prepoved Uberja v Italiji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
12430904 (26371) konspirator

Več podobnih tem