» »

Furs deluje protizakonito ? AIRBNB in davki

Furs deluje protizakonito ? AIRBNB in davki

««
3 / 10
»»

tikitoki ::

barakus je izjavil:

Mene pa zanima, kakšno zagotovilo imajo oni, da so podatki, ki jih je Airbnb poslal verodostojni. Namreč jaz lahko registriram račun kot Borut Pahor na Airbnb z napačnim naslovom, ki je v istem kraju in efektivno normalno oddajam preko Airbnb.


A kes in strake bodo tud sle na fake racun in naslov?

RoccoC ::

2f4u je izjavil:

RoccoC je izjavil:

Nakladaš da se kadi....Si pač en izmed tistih ki na črno oddajate in se bojiš da bi moral davke plačat...

.. napiše slep... saj bo država pomagala, ko bom na socialki. Ajd sonce je. Sonce boš čutil.


Ej se mi prav gabite res. V Lj je preko 300 ponudb na airbnb za celotna stanovanja, ti pa tule nakladaš da gre za občasni biznis...Davčno breme je potrebno razporediti preko vseh, ki prejemajo prihodke. Da je davčno breme v Slo mnogo previsoko - država mnogo prepožnešna je druga zgodba.

Mavrik ::

Predvsem je problem da je AirBnB med drugim tudi pomemben razlog za pomanjkanje najemniških stanovanj in hiter dvig najemnin dejanskih prebivalcev. Povrh tega ti pa še v stanovanjski blok privleče hrup in vandalizem.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

shintaro ::

Mavrik to je isto kot Uber pa Lyft... samo da se taxisti bunijo...

Go-ahead ::

+1

Res je.

Toliko je požrešna, da se nič ne izplača. Zato se raje vsi selijo v tujino. Selijo pa se tudi zaradi neurejene zakonodaje.

shintaro ::

Go-ahead je izjavil:

+1

Res je.

Toliko je požrešna, da se nič ne izplača. Zato se raje vsi selijo v tujino. Selijo pa se tudi zaradi neurejene zakonodaje.


tok folka poznam k se je preselilo da peče glava, ampak ne poznam enga da se je zaradi zakonodaje/davkov?

samo v mojem krogu najbolj talentirani ,vsi odšli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

VaeVictis ::

Saj je cool, da se dela na prihodkovni strani in seveda je pravilno, da tudi AirBnBjevci plačujejo davke, ampak bodo začeli kdaj delati tudi na odhodokovni strani?

Ali je pa edino kar naš državni aparat zna narediti je to, da pobere več davkov!?

shintaro je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

+1

Res je.

Toliko je požrešna, da se nič ne izplača. Zato se raje vsi selijo v tujino. Selijo pa se tudi zaradi neurejene zakonodaje.


tok folka poznam k se je preselilo da peče glava, ampak ne poznam enga da se je zaradi zakonodaje/davkov?

samo v mojem krogu najbolj talentirani ,vsi odšli.


Verjetno se je večina firm, ki so jih Slovenci naredili in izselili na Malto, Ciper ipd. države (primer Outfit7, Bitstamp, ...), preselila zaradi lepšega okoliša in ne zaradi zakonodaje oz. davkov!

Zgodovina sprememb…

Wrop ::

RoccoC je izjavil:

2f4u je izjavil:

RoccoC je izjavil:

Nakladaš da se kadi....Si pač en izmed tistih ki na črno oddajate in se bojiš da bi moral davke plačat...

.. napiše slep... saj bo država pomagala, ko bom na socialki. Ajd sonce je. Sonce boš čutil.


Ej se mi prav gabite res. V Lj je preko 300 ponudb na airbnb za celotna stanovanja, ti pa tule nakladaš da gre za občasni biznis...Davčno breme je potrebno razporediti preko vseh, ki prejemajo prihodke. Da je davčno breme v Slo mnogo previsoko - država mnogo prepožnešna je druga zgodba.


airbnb in sobodajalci imajo s sharing ekonomijo toliko skupnega kot jeti z realnostjo. Pred leti sem število ponudnikov prenočitev v lj, kjer dobiš samo sobo, s tem, da lastnik medtem tudi uporablja stanovanje, naštel na prste ene roke. Trenutno dvomim, da je situacija kaj drugačna.
Za Uber velja enako. Sharing ekonomijo se grejo uporabniki in ponudniki t.i. kavčinga.

xxxul ::

to je čist lep primer ko "tehnologija"po levi in desni prehiteva zakrnelo državo.

zdej če bi država hotla dobro vsem vpletenim bi nardila en tak uporaben portal kjer bi se najemodajalci prijavili z davčno in info nepremičnine, po verifikaciji pa lepo vpisovali imena in priimke najemnikov, nočitve, iz tega bi se obračunavalo turistično takso in nek pavšalen davek, policija bimela podatke kdo prenočuje, avtomatsko be se dalo naprej v dohodnino, etc (idealno ne ker bi blo že itak pavšalno obdavčeno).

da se prepreči prevelika konkurenca se omeji oddajanje na 60-90 dni, in vsi bi srečno žive****

ampak prej bo svizec zavil čokolado, folk bo mutil kokrkol se bo dalo, država bo usekala z macolo, med tuljenjem psov pa bo karavana šla dalje...

PS sistema si nisem zmislu, podobn sistem majo konkretno v A občiniah, turisti ki jih lastnik prijavi imajo pa dejanske ugodnosti, recimo popust v lokalnih termah etc. le zakaj jim deluje?

Mare2 ::

xxxul je izjavil:



zdej če bi država hotla dobro vsem vpletenim bi nardila en tak uporaben portal


Tole si sicer lepo napisal. Ampak zveni precej "idealistično". :)

xxxul ::

hjah po mojih izkušnjah je korenček bolš od palice

ampak naš furs pa rajš počaka in potem useka z macolo

(sej si zasledil del kjer svizec zavije čokolado?) >:D

perci ::

xxxul je izjavil:

to je čist lep primer ko "tehnologija"po levi in desni prehiteva zakrnelo državo.

zdej če bi država hotla dobro vsem vpletenim bi nardila en tak uporaben portal kjer bi se najemodajalci prijavili z davčno in info nepremičnine, po verifikaciji pa lepo vpisovali imena in priimke najemnikov, nočitve, iz tega bi se obračunavalo turistično takso in nek pavšalen davek, policija bimela podatke kdo prenočuje, avtomatsko be se dalo naprej v dohodnino, etc (idealno ne ker bi blo že itak pavšalno obdavčeno).

da se prepreči prevelika konkurenca se omeji oddajanje na 60-90 dni, in vsi bi srečno žive****

ampak prej bo svizec zavil čokolado, folk bo mutil kokrkol se bo dalo, država bo usekala z macolo, med tuljenjem psov pa bo karavana šla dalje...

PS sistema si nisem zmislu, podobn sistem majo konkretno v A občiniah, turisti ki jih lastnik prijavi imajo pa dejanske ugodnosti, recimo popust v lokalnih termah etc. le zakaj jim deluje?

Predlagam ti, da se zaposliš v državni upravi in poskrbiš za to, da boste naredili tak portal. Al bi raje samo jamral?

xxxul ::

hmm, ti zadeve preveč osebno jemljš perci, za tole je potrebna politika (kak zakon je treba sprejet/spremenit). tko da če se zaposlim v državni upravi ne bo čist nič pomagalo. verjetno bo tvoj naslednji predlag da ustanovim stranko. dobronamerni nasveti pa ideje so pa brez veze očitno...

mam pa direktno vprašanje, ker se verjetno spoznaš, ali je državni organ x (recimo Furs), dolžan ali primoran sporočit drugim organom če sumi ali ima celo priznanje da je ena oseba ali več njih storila prekršek?

perci ::

Ni nič osebnega, sam ne maram jamranja. Ideje so easy, implementacija je pa tisto po čemer se loči nakladače od doerjev.

Ja, v takem primeru bi državni organ moral posredovati informacijo pristojnemu organu za nadzor nad tem področjem. Konkretno FURS večinoma kar sam lahko izdaja prekrškovne akte, lahko pa tudi predlaga policiji ali tržnemu, delovnemu inšpektoratu itd...

xxxul ::

se pravi, furs ima spisek ljudi ki oddajajo prek airbnb, tam je tudi označeno kolikšen delež stanovanja oddaja (v kolikor gre za stanovanje), bo kar furs poslal položnice tistim lastnikom stanovanj za katere se upravičeno sumi da nimajo soglasja vseh etažnih lastnikov? ki ne izponjujejo ostalih zadev?
Samo v razmislek, ker ne vem če se je o tem sploh že razmišljalo, sploh ker ljedju ki ne prijavljajo davkov tud ostalih stvari ponavadi ne rihtajo.

Sparkxl ::

Pomoje so to vseskupaj bolj grožnje in ustrahovanje fursa. Sem pisal na airbnb če javljajo državi in dobil odgovor, s katerim si ne vem kaj si naj počnem. Namreč da za vse članice EU že ob nakazilu hostu odtegnejo davek (DDV?) in ga nakazejo drzavi. Zgoraj pa en pise da mu je airbnb sporocil, da državi ne dajejo nobenih podatkov!?

xxxul ::

to se bo vidl cez cajt, kot tudi na kakšen način so podatki pridobljeni; perci tud če ve ne sme povedat;

je pa kr dilema za airbnb-jevce, zato me pa zanima kako lahko samoprijava vpliva na ostala področja ki jih airbnb-jevci mrbit kršijo.

Ziga Dolhar ::

Če AirBnBju postavite čudno vprašanje, se ne čudit, če ne bodo odgovorili natančno. Če jih boste vprašali, če "plačujejo davke", potem jasno, da bodo odgovorili v zvezi z davki, ki jih plačujejo sami - ne pa glede davkov, ki bremenijo najemodajalce.

xxxul & perci - Saj to skoraj že obstaja. Najemodajalci o najemnih poslih poročajo GURS-u preko spletne aplikacija ( E-prostor - PoroÄanje o najemnih in prodajnih poslih z nepremiÄninami v ETN). Noben kunšt. In nobenega razloga ni, zakaj tega ne bi bili sposobni uporabljati tudi tisti, ki oddajajo preko AirBnB.
https://dolhar.si/

perci ::

Žiga, to poznam, vendar to je AFAIK namenjeno za daljše najeme...vsaj kolikor poznam. Večina tehle pa se gre turistično oddajanje, sobodajalstvo.

mmcmmc ::

Čakaj, kaj je zdaj problem glede na vprašanje teme: Da je nezakonito, da davčna uprava pridobi informacije o premoženju davkoplačevalcev?

Kaj je res za vas tako nepredstavljivo, da je davčna šla na AirBNB vprašat o podatkih, AirBNB pa jim je te podatke dal. Kaj točno je tu nezakonitega. Da vam AIRBNB ni dal potuhe pri utaji davka?

Zdaj pa če je vse to le grožnje in ustrahovanje pa ni problema. Delajte kot ste kot sedaj, samo ne potem jamrati če boste položnico + kazen na dom dobili.

poweroff ::

Ja. Nekateri so mnenja, da je to, da FURS dela tisto za kar je bil ustanovljen, kršitev zakona. Hkrati so mnenja, da bi moral FURS udariti po tajkunih in ne po malem človeku. Tajkuni seveda niso tisti, ki oddajajo na črno in utajujejo davke. Ne, to so "mali ljudje".

Fantje, pravica do utaje davka ne obstaja. Pika. 8-)
sudo poweroff

jype ::

poweroff je izjavil:

Fantje, pravica do utaje davka ne obstaja. Pika. 8-)
Ti se pa tut nč ne spoznaš. Taxation is theft! A se nč ne kregaš z libertardi?

Ziga Dolhar ::

perci je izjavil:

Žiga, to poznam, vendar to je AFAIK namenjeno za daljše najeme...vsaj kolikor poznam. Večina tehle pa se gre turistično oddajanje, sobodajalstvo.


To je, kot razumem, namenjeno poročanju o vsaki oddaji v najem - ne glede na trajanje.
https://dolhar.si/

Invictus ::

FURS bi brez problemov zaposlil eno oseba, ki bi dnevno pregledovala ponudbo na AirBnb. če ne drugega, bi dobil seznam oseb, ki oddajajo sobe...

Potem ustvariš več lažnih profilov in začneš komunirati. Dobiš telefonske številke. In potem preko operaterjev lastnike telefonskih številk.

Ker bi zadevo dnevno pregledoval, bi dobil tudi informacijo, kdaj je kako stanovanje zasedeno. Tam na koledarčku zaposamezno stanovanje se to lepo vidi. Tudi za nazaj...

Če bi mi FURS dal 25% od kazni, bi še jaz to delal :D. Eno leto, pa grem v penzijo. Najdem vse...

Če ima pa ta oseba še malo večja pooblastila za komunikacijo z vendorjem samim, pa sploh ne vidim problemov. Vzpostaviš kanal z vendorjem in samo konec meseca oddaš poročilo. Kdor ni prijavil, takoj kazen :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mehmed ::

xxxul je izjavil:

sploh ker ljedju ki ne prijavljajo davkov tud ostalih stvari ponavadi ne rihtajo.

Tole je sicer cisto verjetno ampak se vedno dalec od tega, da bi rekel utemljen sum.

xxxul ::

verjetno dovolj za obisk inšpektorja?
"tukaj imamo vašo podpisano izjavo za Furs da oddajate prek xxx, zdej pa pokažte še ostala soglasja in dokazila"
pač hočem predvsem dopovedat da samoprijava na Furs ne pomeni immunitete za ostale prekrške ki so lahko povezani z oddajanjem, kvečjemu poveča verjetnost dodatnih preverjanj.

perci ::

Invictus je izjavil:

FURS bi brez problemov zaposlil eno oseba, ki bi dnevno pregledovala ponudbo na AirBnb. če ne drugega, bi dobil seznam oseb, ki oddajajo sobe...

Potem ustvariš več lažnih profilov in začneš komunirati. Dobiš telefonske številke. In potem preko operaterjev lastnike telefonskih številk.

Ker bi zadevo dnevno pregledoval, bi dobil tudi informacijo, kdaj je kako stanovanje zasedeno. Tam na koledarčku zaposamezno stanovanje se to lepo vidi. Tudi za nazaj...

Če bi mi FURS dal 25% od kazni, bi še jaz to delal :D. Eno leto, pa grem v penzijo. Najdem vse...

Če ima pa ta oseba še malo večja pooblastila za komunikacijo z vendorjem samim, pa sploh ne vidim problemov. Vzpostaviš kanal z vendorjem in samo konec meseca oddaš poročilo. Kdor ni prijavil, takoj kazen :)).

Ti bi se na Mars prisel pred Muskom, ce bi se ti le zahotelo. Ubermensch.

Mehmed ::

xxxul je izjavil:


pač hočem predvsem dopovedat da samoprijava na Furs ne pomeni immunitete za ostale prekrške ki so lahko povezani z oddajanjem, kvečjemu poveča verjetnost dodatnih preverjanj.


Cisto razumem in se strinjam, kar jaz hocem povedati je da se izogni frazi utemeljen sum. Ker je to kar si opisal zgolj verjetnost. Ne verjamem sicer, da bi ga inspekcije rabile za zacet preverjat, ampak ce bi potem to ni to.

VaeVictis ::

Sicer, če bi kombinirali Invictus idejo (glede aktivnega spremljanja oglasov) in xxxul ideje (o preverjanju vseh dokazil), pa bi se dalo kar nekaj denarja od tega dobiti.

Sedaj pa rabimo sam se kakih 10-20 pridnih inspektorjev pa bo denarja kot pečka....

zavajon ::

VaeVictis je izjavil:

Saj je cool, da se dela na prihodkovni strani in seveda je pravilno, da tudi AirBnBjevci plačujejo davke, ampak bodo začeli kdaj delati tudi na odhodokovni strani?

In kje bi ti začel na odhodkovni strani? Zmanjševati stroške za zdravstvo, infrastrukturo, kulturo, policijo, vojsko, ...?
Pa ne mi reči, da bi morali zmanjšati plače poslancev, ker dobro veš, da tega ne bodo storili ;)

poweroff ::

Poleg tega so plače poslancev pljunek v morje. K varčevanju ne prinesejo nič.
sudo poweroff

xxxul ::

Mehmed je izjavil:

Cisto razumem in se strinjam, kar jaz hocem povedati je da se izogni frazi utemeljen sum. Ker je to kar si opisal zgolj verjetnost. Ne verjamem sicer, da bi ga inspekcije rabile za zacet preverjat, ampak ce bi potem to ni to.

Kako prepoznaš odvetnika 8-)
Noted btw, sm uporabu napacn izraz.

Ko se zaposlim v JU in bom pisu zakone pa bom to upoštevu :|

Invictus ::

perci je izjavil:


Ti bi se na Mars prisel pred Muskom, ce bi se ti le zahotelo. Ubermensch.

A še nisem povedal, da sem že bil tam ;).

poweroff je izjavil:

Poleg tega so plače poslancev pljunek v morje. K varčevanju ne prinesejo nič.

Plače poslancev bi morali povečati za 200%.

Potem notri ne bi sedeli taki kreteni.

Ker bi izobraženi ljudje, ki zdaj z lahkoto zaslužijo 5-10k/mesec, šli politiko...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 2f4u ()

darkolord ::

Ker bi izobraženi ljudje, ki zdaj z lahkoto zaslužijo 5-10k/mesec, šli politiko...
Isto bi jih popljuvali.

Mare2 ::

Kako se registrirati?

Pri Fursu pojasnjujejo tudi, kako se registrirati »za nazaj« in »za naprej«, če želi posameznik še naprej oddajati nepremičnine v turistični najem:

• Pri Ajpesu morate ustrezno registrirati dejavnost − se vpisati v Poslovni register Slovenije (PRS) in urediti svoj status »za naprej«.
• Če želite biti tako imenovani normiranec, morate to v osmih dneh od vpisa v PRS priglasiti finančnemu uradu.
• Ker registracija dejavnosti pri Ajpesu »za nazaj« ni možna, se morate na finančnem uradu z obrazcem DR-03 »za nazaj« vpisati v davčni register.
• Če želite biti tako imenovani normiranec tudi »za nazaj«, morate to v osmih dneh od vpisa v PRS priglasiti finančnemu uradu.


http://www.delo.si/gospodarstvo/finance...

2f4u ::

Sedaj se ukvarjam s tem; iščem stare podatke... analizo sem delal v 2016 in zakoni se tako menjajo da ne moreš "folgat".

Tole je bilo lansko leto:
http://www.fu.gov.si/davki_in_druge_daj...

Tudi, nekje sem prebral, da če je mesečni najem nižji kot 400 eu (al nekaj podobno), ni potrebno mesečne akontacije ampak lahko enkrat na leto oddaš napoved.

VPRAŠANJE za EXERTE zakonov, oddajanja?!?
Potem glede najema, oddaje - ali je razlika, če si prisoten ves čas ali če si odsoten v času obiska?
Ker, v primeru šolskih obiskov pri domačih otrocih, je to tudi oddajanje?!? Ali pa motenje sosedov - ves čas sem prisoten!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2f4u ()

Wrop ::

Obiski, oddajanje, sobodajalstvo, najemnik, podnajemnik, turist ... za ene je vse isto.

jype ::

Invictus je izjavil:

FURS bi brez problemov
Če se inšpektorjem ne bi bilo treba držat zakonov, bi komot potalal kazni!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 2f4u ()

Mato989 ::

zavajon je izjavil:

VaeVictis je izjavil:

Saj je cool, da se dela na prihodkovni strani in seveda je pravilno, da tudi AirBnBjevci plačujejo davke, ampak bodo začeli kdaj delati tudi na odhodokovni strani?

In kje bi ti začel na odhodkovni strani? Zmanjševati stroške za zdravstvo, infrastrukturo, kulturo, policijo, vojsko, ...?
Pa ne mi reči, da bi morali zmanjšati plače poslancev, ker dobro veš, da tega ne bodo storili ;)


Dovolj je če ukinejo financiranje raznoraznih nepotrebnih društev, civilnih iniciatih ipd... ter seveda RKCja... to bi bil primeren začetek, kje je že seznam vseh društev ki jih financiramo VSI davkoplačevalci? Mislim da jih je nekdo naštel čez 100 ali 1000?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

VaeVictis ::

Mato989 je izjavil:

zavajon je izjavil:

VaeVictis je izjavil:

Saj je cool, da se dela na prihodkovni strani in seveda je pravilno, da tudi AirBnBjevci plačujejo davke, ampak bodo začeli kdaj delati tudi na odhodokovni strani?

In kje bi ti začel na odhodkovni strani? Zmanjševati stroške za zdravstvo, infrastrukturo, kulturo, policijo, vojsko, ...?
Pa ne mi reči, da bi morali zmanjšati plače poslancev, ker dobro veš, da tega ne bodo storili ;)


Dovolj je če ukinejo financiranje raznoraznih nepotrebnih društev, civilnih iniciatih ipd... ter seveda RKCja... to bi bil primeren začetek, kje je že seznam vseh društev ki jih financiramo VSI davkoplačevalci? Mislim da jih je nekdo naštel čez 100 ali 1000?


To je recimo začetek.

Druga zadeva je kaznovanje in tudi nagrajevanje javnih uslužbencev na podlagi dejstev in ne nekega pavšalnega ocenjevanje.

Optimiziranje števila vseh javnih uslužbencev in njihovo delo, ter pogledanje, kje so še možnosti za optimizacijo dela.

Digitalizacija večina dela in povezava javnih baz.

Znižanje števila občin.

Optimiziranje javnih naročil.

Totalno ločenje privatnega in zasebnega dela, če hočeš imeti javno naj bo javno, če hočeš imeti privat si samo privat, ne pa delaš za javni sektor dopoldne, za privatni sektor pa popoldne (primer zdravnikov, šolnikov, ...).

ps: Bo dovolj za začetek!?

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

jype je izjavil:

Invictus je izjavil:

FURS bi brez problemov
Če se inšpektorjem ne bi bilo treba držat zakonov, bi komot potalal kazni!

Saj jih.

Seveda te kazni potem padejo na sodiščih in jih mora država oz. davkoplačevalci vrniti z zamudnimi obrestmi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

perci ::

Dej mal se umir s tem tvojim nabijanjem.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

2f4u ::

@admin,
malo počisti temo "splošne davčne smeri". Air in nepremičnine...

VSI,
dajte fantje, držte se teme, ki je zanimiva in ne prčkajte tek tako...

VaeVictis ::

perci je izjavil:

Dej mal se umir s tem tvojim nabijanjem.


Perci vprašanje, ali je FURS že izgubil kako tožbo glede izrečene kazni na sodišču?

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

2f4u ::

Še malo mednarodne pomoči; EU zakonodaja in enakost pred zakonom. Bo še zanimivo..

https://www.theguardian.com/travel/2014...

perci ::

VaeVictis je izjavil:

perci je izjavil:

Dej mal se umir s tem tvojim nabijanjem.


Perci vprašanje, ali je FURS že izgubil kako tožbo glede izrečene kazni na sodišču?

Normalno, da jo je. Sej jih na tisoče izda.

2f4u ::

Evo; mal natresem...
Sedaj sem nekje 3 ure za škatlo in pišem papirje; se mi zdi kot križanka vse skup. Za sedaj recimo stroški 0, živcev pa je šlo nepredstavljivo. Ajpes je treba kakor kaže osebno obiskat; lahko po pošti, ampak ne vem če so podatki prav. Tak da... še par ur po Lj ker ne vem kam drgam it... ej, nekje se bo ustavilo in bom...... RIP
edavke že imam odprej.

perci ::

Ja, za firmo odpret je neki dela. Ene 15 minut. Pa internet rabis. Grozna drzava.

Invictus ::

En obisk eVEM točke reši vse.

Punce tam so zelo prijazne in učikovite. Seveda, traja dlje, če se nisi pripravil...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

perci ::

Ja lej...če si posebne sorte pacient, je vse težko. Pa vsi ostali so lenuhi in nesposobneži.
««
3 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZAKAJ se stanovanja več ne oddajajo v najem, ampak še samo za turiste?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11124992 (13672) vostok_1
»

Ogromno povečanje povpraševanja po najemnih stanovanjih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22431988 (25242) poweroff
»

Kaj je potrebno narediti ob oddaji nepremičnine?

Oddelek: Loža
233220 (2394) Vlayke
»

Oddaja sob-stanovanja turistom

Oddelek: Loža
176982 (2753) shintaro
»

Popolna prepoved Uberja v Italiji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
12430889 (26356) konspirator

Več podobnih tem