» »

Moja prva spletna trgovina

Moja prva spletna trgovina

Vanja-med ::

http://b-shop.si/

Bolgarski med je med visoke kakovosti, ampak je premalo poznan v Sloveniji. Zato odpiram bolgarsko spletno trgovino:)Še nekaj za entusiastov kriptovalute-lahko plaćate s svojimi kovančki! Kaj mislite? Pripombe dobrodošle:)

Bud_Bundy ::

Uporabno za Ljubljančane, ne bom pa hodil iz podeželja v mesto na tržnico prevzet liter medu.

Vanja-med ::

Hvala za komentar, bom uredila v kratkem se poštno pošiljko,lp

Bud_Bundy ::

Aha, torej je plan. Sem mislil da bo to to... Sicer bi pa raje videl kakšne bolgarske sire, med imam raje domač.

Vanja-med ::

Hvala za odgovor, naš med je tudi naraven , domač, malo cenejši, ker imamo niziji standard. Ampak vsak človek ima svoj okus in moramo spoštovati vsako mnenje. Zanimiva ideja, imamo sir z posebnim okusom, okusom Bolgarije, imamo zelo rodovitno naravo, ter uspešno živinorejo. Mogoce v prihodnosti bo kak sircek na meniju:)

shadeX ::

Kakšna pa je razlika med slovenskim in bolgarskim medom? A so bolgarske čebele kaj drugačne od slovenskih?

Tarzan ::

Tukaj imamo kar visoke standarde in tudi hitro ugotovijo, če je v panju kako zdravilo, ki se ne bi smelo uporabljat. Pri Bolgarskem medu so standardi nižji, predvidevam tudi da okoli raznih pesticidov v poljedelstvu, tako da močno, močno dvomim, da lahko po kvaliteti med iz bolgarije parira slovenskemu.
Lahko, tako, kot makedonsko vino in madžarska svinjina.

Curly ::

Sem slišal, da je zdravo jesti med iz okolja v katerem živiš, menda ti da vitamine, ki jih dejansko potrebuješ.
Sicer pa "spletna trgovina" dokler ponuja le 3 izdelke, iste v drugi velikosti in le osebni prevzem na tržnici... vseeno bi bilo če objavite zgolj vaš delovni čas.

Redorange ::

Stran na prvi pogled mi je všeč.
Tisti naroči zdaj mi ne paše k taki trgovini. Preveč je kričeč. Deluje ceneno.
A druga slika je iz Bolgarije?
Etiketa na medu je v SLo jeziku? (pazi inšpekcija :) )
Nikjer ne najdem opisa o bolgarskem medu in mogoče zakaj je boljši od slo oziroma neka primerjava...
Resno razmisli o siru kot so ti opisali. Sir in med gresta skupaj. Pa še kaki oreščki,...:)

Lp

Vanja-med ::

Bolgarija ima zelo rodovitno naravo, okrog 1100 cvetlic. Od njih 650 rastlin(cvetlic) so zdravilne, med bo testiran v Sloveniji v laboratoriju in bom objavila rezultate na spletni strani. Prva spletna trgovina:)se še učim, hvala vseeno za komentarje, vsak mi pride prav, nizek standard Bolgarije ne pomeni da je onesnažena in da so naše produkte manj kvalitetni. Če je nekdo radoveden, lahko poskusi, si naroči, po želji:) Naš med je zelo kvaliteten in priznan(bom objavila link)v prihodnosti:) Hvala, bom spremenila barvo:)

K0l1br1 ::

Vanja-med je izjavil:

sircek na meniju:)
Kakšne lokalne salame?

Vanja-med ::

Je tudi v Slovenscini etiketa, hvala, he he ne še:)super ste vsi

Vanja-med ::

Ko klikneš na link SESTAVA, se ti odpre stran, na kateri so sestavine medu, ta druga slika ni iz Bolgarije, ta prva slika, ki se prikaže je iz Bolgarije, ko klikneš na Utrinek iz Bolgarije, ižveš par zanimivosti o moji državi, stran se bo konstantno dopolnjevala s podatki, lp

tomy5 ::

Slike niso OK - uredi ozadje.
Rabiš tudi "zgodbo", ker brez marketinške zgodbe se danes ne proda nič, še posebej ne tak izdelek. Če je samo od enega čebelarja npr. njegovo zgodbo ali nekja v tem stilu.

Miha 333 ::

Pohvalno, imam pa nekaj dobronamernih nasvetov, s katerimi bi te rad opozoril na potencialne težave.

1. Za uvoz in prodajo medu potrebuješ registriran poslovni subjekt (s.p., ...) z dejavnostjo trgovine (ter izpolnjevati pogoje), te dejavnosti ni mogoče opravljati kot osebno dopolnilno delo, ki mora sicer tudi biti registrirano.
2. Obvestilo o davčnem potrjevanju računov (ter izpolnjevanje vseh ostalih pogojev v zvezi s tem). V primeru spletne prodaje mora biti obvestilo na sami spletni strani.
3. Za maloprodajo medu (tudi internetno) moraš registrirati živilski obrat.
4. Na spletni strani manjka obvestilo o piškotkih.

Potencialno te lahko "lovijo" tri inšpekcije: FURS (delo na črno), Veterinarska ter Informacijski pooblaščenec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Vanja-med ::

Hvala za koristne informacije, glede piskotkov, jih imamo obvestilo, probaj tole-pobrisi svoje in osveži stran, lep pozdrav:)

Vanja-med ::

Razmisljam da bi uporabila tudi to opcijo med drugimi: da ukinem plačilo v evrih in vse skupaj zapakiram tako: jaz ti podarim med, ti meni v zameno podariš kriptovaluto po tvoji izbiri, tomy5, a mi lahko poveste katere slike vam niso vsec,lp

galu ::

 :)

:)

Tako to gre.

Vanja-med ::

Hvala, nisem pričakovala toliko obiska na prvi dan, bom povečala droplet, lp

Ales ::

Vanja-med je izjavil:

Razmisljam da bi uporabila tudi to opcijo med drugimi: da ukinem plačilo v evrih in vse skupaj zapakiram tako: jaz ti podarim med, ti meni v zameno podariš kriptovaluto po tvoji izbiri, tomy5, a mi lahko poveste katere slike vam niso vsec,lp

A misliš, da so inšpektorji tako neumni, da to bi to "podariš meni" in "podarim tebi" karkoli pomagalo pri izogibanju davkom?

jype ::

Vanja-med je izjavil:

Razmisljam da bi uporabila tudi to opcijo med drugimi: da ukinem plačilo v evrih in vse skupaj zapakiram tako: jaz ti podarim med, ti meni v zameno podariš kriptovaluto po tvoji izbiri, tomy5, a mi lahko poveste katere slike vam niso vsec,lp
To je davčno gledano precej sumljivo početje.

Meridian ::

Slovenski čebelarji za do 50 panjev ne potrebujejo davčnih blagajn in tudi ne plačujejo DDVja, nevem pa kako to poteka z uvoženim medom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meridian ()

harvey ::

Font nima Č oz. ga na Chrome v 62 ne prikazuje.

A recimo za vložene olive, paradižnike ipd tudi rabiš imeti registriran živilski obrat? Recimo prodaja izdelkov tipa dobrote.si. ne vem, da bi imel registriran kak obrat. Ali je med izjema?

Tarzan, ja smo videli kakšne visoke standarde imamo pred časom. Pesticidi in zdravila s črnega trga.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Vanja-med ::

Lep pozdrav. Je samo ideja, bom vidla kako se bo obneslo, v vsakem primeru podpiram inovativnost vsakega posameznika, in vsak ima pravico da posluje na svoj način, imam idejo in bi rada ugotovila , a je kaj na tem. Sem ustvarjalna oseba in bom preverila na lastno odgovornost kaj je mogoče in kaj ne. Redno plačujem svoje davke in se potrudim za vsak svoj cilj. Samo ideja:)

jype ::

Vanja-med je izjavil:

vsak ima pravico da posluje na svoj način
Dokler to počne zakonito, vsekakor.

Samo pravimo ti, da to izmenjavanje daril in donacij računovodsko gledano ne bo šlo dobro skozi pri morebitni reviziji - od začetka te (upam) nihče ne bo jahal zaradi takih malenkosti, eventuelno pa hočeš imeti te reči urejene.

Vanja-med ::

Lp. za med moram imeti registriran živiljski obrat, za paradižnike, olive se bom pozanimala in vam javim, lep večer

Hvala, lepo ste napisali in mi pojasnili, cenim vsak nasvet, ker se se učim in vidim da moram uediti par stvari, tudi vam želim veliko uspeha pri poslovanju, mi pa res dost pomagate, vsi , kaksne stvari sem res spregledala:)lp

Zgodovina sprememb…

aerie ::

Hoaxe (zgornja pasica) odstrani. Osredotoči se predstavitvi medu, ki ga prodajaš - zgodba, zanimivosti, kje in kdaj se ga da kupit. Trgovino zaenkrat odstrani, ker v praksi ne deluje. Nekaj besedila v Magentu je neprevedenega. Drugače pa ti želim veliko uspeha na podjetniški poti.

Miha 333 ::

Meridian je izjavil:

Slovenski čebelarji za do 50 panjev ne potrebujejo davčnih blagajn in tudi ne plačujejo DDVja, nevem pa kako to poteka z uvoženim medom.

Da, vendar morajo vseeno biti registrirani bodisi kot kmetje, nosilci dopolnilne dejavnosti na kmetiji ali kot poslovni subjekt in so v skladu s tem obdavčeni. Poleg tega morajo vpisati čebelnjak v register čebelnjakov.
DDV je ločena stvar, tudi vsa podjetja niso zavezanci zanj (tega itak plača končni kupec, prodajalec ga samo obračuna, ampak to je že za drugo temo).

harvey je izjavil:


A recimo za vložene olive, paradižnike ipd tudi rabiš imeti registriran živilski obrat? Recimo prodaja izdelkov tipa dobrote.si. ne vem, da bi imel registriran kak obrat. Ali je med izjema?

Dobrote.si je registriran tako kot s.p. in kot živilski obrat:

Vir

Razlika je med primarno pridelavo (prodaja majhnih količin neposredno na mestu pridelave končnim potrošnikom) in preprodajo (trgovino, posredništvom). Je vse razloženo na linku, ki sem ga prilepil malo prej.

Poanta pa je, da si te dejavnosti v nobenem primeru ne moreš iti kar tako, da boš pač malo prodajal med (ali karkoli drugega), ker je to delo na črno ter v tem primeru še kršenje veterinarske in živilske zakonodaje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri med je dober in najbolj zdrav? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9825370 (15672) Tilen
»

Evropski ministri podprli odpravo mobilnega gostovanja

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3215831 (12299) Lonsarg
»

Varčne žarnice tople barve

Oddelek: Loža
51534 (1125) Spajky
»

Potencial v čebelarstvu

Oddelek: Problemi človeštva
4612640 (7549) jest10
»

Mi gremo pa ... v Bolgarijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5814995 (12386) fosil

Več podobnih tem