» »

Bitcoin presegel 10.000 dolarjev

Smurf ::

bluesands je izjavil:


ČE ČE ČE

Dejansko nakažeš denar na bitstamp, če propadejo nimaš garancije, da dobiš niti EUR. Če propade banka ti država jamči.

Seveda, enako je, ce bos sel kupovati delnice.

bluesands ::

Smurf je izjavil:

bluesands je izjavil:


ČE ČE ČE

Dejansko nakažeš denar na bitstamp, če propadejo nimaš garancije, da dobiš niti EUR. Če propade banka ti država jamči.

Seveda, enako je, ce bos sel kupovati delnice.


Ni enako, če kupiš delnice imaš dejanski delež v podjetju - ki obstaja in proizvaja in vrednostni papir v roki. Denarja ni potrebno nakazovati na noben bitstamp.
Kupovati coine pomeni prvi rizik - sploh ne veš, če dobiš nazaj nakazilo v primeru propada coin borze. Drugi rizik je, da so coini kot cesarjeva nova oblačila.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

Machete je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

machete; si kaj investiral v whitecoin kot sem ti predlagal?

Nisem. Sem out že dolgo (žal).
to je bilo marca...

bluesands je izjavil:

Ni enako, če kupiš delnice imaš dejanski delež v podjetju - ki obstaja in proizvaja in vrednostni papir v roki. Denarja ni potrebno nakazovati na noben bitstamp.
bolj naivnega človeka še nisem srečal...

bluesands je izjavil:

sploh ne veš, če dobiš nazaj nakazilo v primeru propada coin borze.
to se je že dogajalo, se dogaja in se še bo dogajalo. na samemu sebi pa je da aktivno spremljaš novice in preprečiš da tvoj denar ponikne z lastniki borze neznano kam...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

bluesands ::

Predlagam, da si prebereš cesarjeva nova oblačila. Če bi mi pred 5 leti kdo rekel, naj vložim denar v neke računalniške kovance, ki nimajo konkretne vrednosti, bi ga iz prve označil za goljufa ali norca. Zdaj, ko se to dejansko dogaja, pa ste izgubili razsodnost. Upam, da boste slovenci vsaj toliko pametni, da boste čimprej izstopili iz te piramidne igre, ker ponavadi je vedno tako, da so slovenci bolj papeški od papeža - v tem primeru še bolj verjamejo v coine kot njihovi ustanovitelji

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Kako se je kaj rešilo s kovanci na BTC-E? Jaz sem prodal ravno preden jih je fbi zaprl...


bluesands je izjavil:

Predlagam, da si prebereš cesarjeva nova oblačila. Če bi mi pred 5 leti kdo rekel, naj vložim denar v neke računalniške kovance, ki nimajo konkretne vrednosti, bi ga iz prve označil za goljufa ali norca. Zdaj, ko se to dejansko dogaja, pa ste izgubili razsodnost.

Mene je kolega nagovarjal že čisto na začetku (2010/11?). Nisem ga označil za norca, ampak prav resno pa ga nisem niti poslušal :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

K0l1br1 ::

bluesands je izjavil:

Predlagam,
Zakaj točno se toliko sekiraš, kaj dela folk na forumu?
Na cestah so realni problemi.

bluesands ::

Zato ker zavajate narod, da bi denar nalagal naprej v vašo piramidno igro. Ker dobro veste, da se vse sesuje, ko pade povpraševanje.

K0l1br1 ::

bluesands je izjavil:

Zato ker zavajate
Tu na forumu se menimo sami s sabo. Drugje ne.

bluesands ::

Točno tak, kot je frenk rekel. Glas se širi

K0l1br1 ::

bluesands je izjavil:

Točno tak, kot je frenk rekel. Glas se širi
Edino pravilno. Svoboda govora FTW!

Smurf ::

bluesands je izjavil:

Smurf je izjavil:

bluesands je izjavil:


ČE ČE ČE

Dejansko nakažeš denar na bitstamp, če propadejo nimaš garancije, da dobiš niti EUR. Če propade banka ti država jamči.

Seveda, enako je, ce bos sel kupovati delnice.


Ni enako, če kupiš delnice imaš dejanski delež v podjetju - ki obstaja in proizvaja in vrednostni papir v roki. Denarja ni potrebno nakazovati na noben bitstamp.
Kupovati coine pomeni prvi rizik - sploh ne veš, če dobiš nazaj nakazilo v primeru propada coin borze. Drugi rizik je, da so coini kot cesarjeva nova oblačila.

Delnice kupis preko posredniske hise. Tudi v tem primeru ti drzava ne daje nobene garancije. V obeh primerih, ce deluje borza posteno ne more propasti. V obeh primerih borza lahko goljufa in ljudje ostanejo brez denarja.

bluesands ::

V tem je razlika - delnice kupiš preko posredniške hiše, plačaš provizijo šele, ko je posel opravljen. Takrat imaš papirje o lastništvu delnic.
V primeru coinov pa denar dejansko naložiš na coin borze in denar je pri njih - tudi če ne kupiš coinov. Če boš dobil denar nazaj je tvegano, ker za to noben ne jamči.

neznanko ::

bluesands je izjavil:

V tem je razlika - delnice kupiš preko posredniške hiše, plačaš provizijo šele, ko je posel opravljen. Takrat imaš papirje o lastništvu delnic.
V primeru coinov pa denar dejansko naložiš na coin borze in denar je pri njih - tudi če ne kupiš coinov. Če boš dobil denar nazaj je tvegano, ker za to noben ne jamči.


Kdor ne raskira ta ne proftira. Vsaka investicija je riskantna, Bitcoin pa je ena najbol riskantnih in profitabilnih. Za enkrat še. :)

K0l1br1 ::

bluesands je izjavil:

V tem je razlika - delnice kupiš preko posredniške hiše, plačaš provizijo šele, ko je posel opravljen. Takrat imaš papirje o lastništvu delnic.
Ko družba, katere delnice si kupil, propade, si lahko s papirji obrišeš rit.

bluesands je izjavil:

V primeru coinov pa denar dejansko naložiš na coin borze in denar je pri njih - tudi če ne kupiš coinov. Če boš dobil denar nazaj je tvegano, ker za to noben ne jamči.
Nihče ne nalaga denar na borze, zato da bi mu denar tam stal. Če pa, se točno zaveda tveganja.

Prirejaš trditve, kar pomeni, da si v argumentih švoh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

Looooooka ::

bluesands je izjavil:

V tem je razlika - delnice kupiš preko posredniške hiše, plačaš provizijo šele, ko je posel opravljen. Takrat imaš papirje o lastništvu delnic.
V primeru coinov pa denar dejansko naložiš na coin borze in denar je pri njih - tudi če ne kupiš coinov. Če boš dobil denar nazaj je tvegano, ker za to noben ne jamči.

Imaš COINE. na svoji denarnici.
Če je jutri delnica vredna nič ti nobena posredniška hiša ne pomaga.
V bistvu si še posrednika plačal za isto špekulacijo.
Primer...ko je folk mislim, da kupuje delnice leka pa je kupil delnice isto imenovanih nategunov s podobnim imenom.
Denar čez okno.
Pa majo verjetno še danes papirje o nakupu te super špekulacije :)

gruntfürmich ::

bluesands je izjavil:

Predlagam, da si prebereš cesarjeva nova oblačila.
jst pa predlagam da greš drugam halucinirat svoje strahove in pustiš veliko pametnejšim od sebe da počnejo kar jim je volja
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bluesands ::

Ja, ampak kupiš vrednostne papirje podjetja, ki dejansko obstaja, proizvaja, zaposluje.
Ko kupuješ coine pa kupuješ meglo.
Če samo naložiš denar na coin borzo je to manj tvegano kot če coine dejansko kupiš

J.McLane ::

Pri delnicah je isto, na trgovalni račun moraš najprej nakazat denar nato s tem denarjem trguješ, na trgovalnem računu imaš lahko delnice (coine) ali denar. Za denar ti jamči banka, ki stoji za tvojim trgovalnem računom. Npr Kraken ima zadaj nemško Fidor Bank in ta jamči za denar oz. država ki stoji za to banko (Nemčija).

Če ni tako naj me kdo popravi.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Looooooka ::

bluesands je izjavil:

Ja, ampak kupiš vrednostne papirje podjetja, ki dejansko obstaja, proizvaja, zaposluje.
Ko kupuješ coine pa kupuješ meglo.
Če samo naložiš denar na coin borzo je to manj tvegano kot če coine dejansko kupiš

A res?
Recimo vrednostne papirje kakšne MURE, ki potem 20x bankrotira.
Al pa naše banke, ki potem delničarje razlasti, da pokrije izgubo?
Do continue please :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

gruntfürmich ::

Machete je izjavil:

Kako se je kaj rešilo s kovanci na BTC-E? Jaz sem prodal ravno preden jih je fbi zaprl...

kolga je rekel da je dobil vse nazaj oz je verjetno imel stanje gor enako (par 100€), ko sem mu povedal kje je nova borza, ker on sploh tega pol leta ni vedel...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Gregor P ::

Machete je izjavil:

Kako se je kaj rešilo s kovanci na BTC-E? Jaz sem prodal ravno preden jih je fbi zaprl...
Vrnili so se nazaj pod drugim imenom, a enako funkcionalno stranjo, borzo. Nazaj so vrnili vsakemu nekje okoli 55% stanja na računu ostalo so vrnili v žetonih, s katerimi lahko trguješ pri njih (in so trenutno nekje okoli 66% vrednosti izgubljenega).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

maco-maco ::

V tem je razlika - delnice kupiš preko posredniške hiše, plačaš provizijo šele, ko je posel opravljen. Takrat imaš papirje o lastništvu delnic.
V primeru coinov pa denar dejansko naložiš na coin borze in denar je pri njih - tudi če ne kupiš coinov. Če boš dobil denar nazaj je tvegano, ker za to noben ne jamči.

Neke bistvene razlike ni. Denar imaš v obeh primerih lahko na borzi, provizijo plačaš ob nakupu/prodaji, za denar ti noben ne garantira.

Zato ker zavajate narod, da bi denar nalagal naprej v vašo piramidno igro. Ker dobro veste, da se vse sesuje, ko pade povpraševanje.

Tole sem tudi jaz premišljeval. Zato sem se odločil organizirat en ICO, saj mi gredo icoti rahlo na kurac. Kravato sem našel, nekaj priponk tudi, pa bom gor napisal ceo, adviser, enthusiast,.... No, pa da pridem k bistvu. Bistvo bo, da bomo ves zbran denar (v kripto valuti) nemudoma prodali in s tem zrušli to nadležno piramido. Če koga pripelješ v to stvar, dobiš še bonus. Si za?
Kaj?

Looooooka ::

J.McLane je izjavil:

Pri delnicah je isto, na trgovalni račun moraš najprej nakazat denar nato s tem denarjem trguješ, na trgovalnem računu imaš lahko delnice (coine) ali denar. Za denar ti jamči banka, ki stoji za tvojim trgovalnem računom. Npr Kraken ima zadaj nemško Fidor Bank in ta jamči za denar oz. država ki stoji za to banko (Nemčija).

Če ni tako naj me kdo popravi.

Lahko vlagaš v delnice, ki naj bi bile varne...malo tveganja malo denarja.
Lahko vlagaš v posle z rizikom in spušiš vse.
kriptovalute so pač velik rizik velik prihodek.
Lahko pa tudi pri njih omejiš tveganje.
Eno so stop lossi...drugo če si pač len je vlgavanje v coine, ki jih imajo firme s "tradicijo" in kapitalom.
Ena taka naložba recimo je OmiseGO. Zakaj e se mi niti ne da zgubljat časa, ker mate google za te zadeve.
Ljudje, ki mečejo denar v kriptovalute ponavadi(upam), mečejo denar, ki so ga pripravljeni zgubiti. če vržeš 10 jurjev v xy valuto, ki si jo pravilno ocenil lahko še isto leto potegneš ven tako vsoto, ki bi jo s z vašimi "varnimi" delnicami videl v roku 30 let.
Eni bi rekli, da se splača.
Na koncu dneva igranje z delnicami ni bilo nikoli za "siromake".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

bluesands ::

Če imate kaj pameti, prodajte te coine, dokler tujci še kupujejo. Upam, da bo čimveč slovencev odneslo celo kožo. Je pa naš narod poseben - milo rečeno, kot sem že rekel bolj papeški od papeža. Mogoče bi bilo prav, da bi tudi novinarji in slovenski ekonomisti rekli kakšno besedo v smeri čimprejšnje prodaje coinov. Ljudje dejansko najemajo kredite za nakupe coinov, jasno je, da jim banke dodatnega denarja ne bodo dale, dokler krediti ne bodo plačani. Tako ne bo denarja za naslednja vplačila v piramidno igro.
Tudi, če kupujete delnice, kupite delnice zdravih podjetij, ne pa kakšni cigumigu Snap in podobnih, še manj pa prenapihnjenih ameriških delnic.

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

bluesands je izjavil:

Ja, ampak kupiš vrednostne papirje podjetja, ki dejansko obstaja, proizvaja, zaposluje.
Ko kupuješ coine pa kupuješ meglo.
Če samo naložiš denar na coin borzo je to manj tvegano kot če coine dejansko kupiš

Manj tvegano?
Misliš manj tvegano tako kot folk, ki je vzemal kredite s švicarsko valuto, ker se je splačalo pa so na koncu 2x PREPLAČALI kredite?
Mhm.
Bančni posli so sploh "varni".
Že od nekdaj.

bluesands ::

Pri frankih je šlo za to, da je zrastel za 20% in so ljudje toliko več plačali kredit, kot so sprva pričakovali. Pri coinih gre za to da lahko v par dneh izgubiš 99%.

Looooooka ::

bluesands je izjavil:

Če imate kaj pameti, prodajte te coine, dokler tujci še kupujejo. Upam, da bo čimveč slovencev odneslo celo kožo. Je pa naš narod poseben - milo rečeno, kot sem že rekel bolj papeški od papeža. Mogoče bi bilo prav, da bi tudi novinarji in slovenski ekonomisti rekli kakšno besedo v smeri čimprejšnje prodaje coinov. Ljudje dejansko najemajo kredite za nakupe coinov, jasno je, da jim banke dodatnega denarja ne bodo dale, dokler krediti ne bodo plačani. Tako ne bo denarja za naslednja vplačila v piramidno igro.
Tudi, če kupujete delnice, kupite delnice zdravih podjetij, ne pa kakšni cigumigu Snap in podobnih, še manj pa prenapihnjenih ameriških delnic.

bluesdands a ti veš, da so bili edini grki, ki niso trpeli, ko jim je šlo v tri krasne tisti, ki so penzije vložili v bitcoin?
Pa to napišem ljub temu, da mislim, da se bo FIAT in s tem kripto borze sesul v letu 2018(tudi tvoj euro na računu ne bo vreden toliko kot danes).
Življenje brez riskiranja ne obstaja.
Lahko riskiraš lahko pa upaš, da boš s prihranki ob penziji imel 100 eur več na računu iz "varnih skladov". Na koncu dneva je to še zmeraj zelo žalosten cilj.

K0l1br1 ::

bluesands je izjavil:

Pri frankih je šlo za to, da je zrastel za 20% in so ljudje toliko več plačali kredit, kot so sprva pričakovali.
Niso pričakovali, pa bi morali.

bluesands je izjavil:

Pri coinih gre za to da lahko v par dneh izgubiš 99%.
Pričakujejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

Looooooka ::

bluesands je izjavil:

Pri frankih je šlo za to, da je zrastel za 20% in so ljudje toliko več plačali kredit, kot so sprva pričakovali. Pri coinih gre za to da lahko v par dneh izgubiš 99%.

Bitcoin je šel dol za 99%?
XRP je šel dol za 99%?
Čez noč?
Sploh se ni dalo predvidet rasti?
Sploh je ni nihče predvidel?
Sploh nimamo milijonarjev na račun tega....tudi v naši državi?
OK :)

bluesands ::

Do sedaj so nekateri profitirali, ker so v piramidno igro prišli na začetku, zdaj je stvar po mojem mnenju tako daleč, da lahko izgubiš čez noč

K0l1br1 ::

bluesands je izjavil:

Do sedaj so nekateri profitirali, ker so v piramidno igro prišli na začetku, zdaj je stvar po mojem mnenju tako daleč, da lahko izgubiš čez noč
Da ne boš odkril tople vode.

Looooooka ::

bluesands je izjavil:

Do sedaj so nekateri profitirali, ker so v piramidno igro prišli na začetku, zdaj je stvar po mojem mnenju tako daleč, da lahko izgubiš čez noč

A res.
Ker prej je šlo samo navzgor?
Sploh ni blo padcev?
Pa FIAT borza je magično tud samo enaka vrednost al pa plus.
Nafta nikoli ne zgubi vrednosti?
:)

K0l1br1 je izjavil:

bluesands je izjavil:

Do sedaj so nekateri profitirali, ker so v piramidno igro prišli na začetku, zdaj je stvar po mojem mnenju tako daleč, da lahko izgubiš čez noč
Da ne boš odkril tople vode.

Mrzlo.
Topla je špekulacija.
Ti maš toplo, ker si pred njim odprl pipo, drugi bodo imeli samo mrzlo vodo. #FACTS

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Baja ::

Looooooka je izjavil:


Pa to napišem ljub temu, da mislim, da se bo FIAT in s tem kripto borze sesul v letu 2018(tudi tvoj euro na računu ne bo vreden toliko kot danes).


po mojem bo ob sesutju fiata kripto še bolj cvetel.

bluesands ::

Fantje spet ste bolj papeški od papeža - po kakšni logiki bi se EUR lahko sesul , Coini, ki so piramidna igra pa ne. Še sedaj, ko je BTC na svojem višku ne moreš v mekatroju kupiti niti žemlje

Baja ::

recimo, spectrocoin (pa še kup drugih), naročiš CC, nakažeš gor 0.01BTC in greš v mercator po žemlje. simpl. preverjeno!

kot da se še ni do danes sesula nobena valuta!

shut up & GTFO

Law_Enforcer ::

bluesands je izjavil:

Fantje spet ste bolj papeški od papeža - po kakšni logiki bi se EUR lahko sesul , Coini, ki so piramidna igra pa ne. Še sedaj, ko je BTC na svojem višku ne moreš v mekatroju kupiti niti žemlje


Koliko žemelj dobiš v Mercatorju za 100g zlata?

Zgodovina sprememb…

bluesands ::

zlato ima samo po sebi vrednost, coin pa je megla - ne vem a je pri nas tako slab šolski sistem, da ne znate osnovnih stvari

jernejp ::

Bravo mi, peti smo :-)

 GoogleTrends

GoogleTrends

gruntfürmich ::

bluesands je izjavil:

Še sedaj, ko je BTC na svojem višku ne moreš v mekatroju kupiti niti žemlje
če ti je propadli trgovec višek od življenja in zavedanja potem je bitcoin res fail...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Looooooka ::

Baja je izjavil:

Looooooka je izjavil:


Pa to napišem ljub temu, da mislim, da se bo FIAT in s tem kripto borze sesul v letu 2018(tudi tvoj euro na računu ne bo vreden toliko kot danes).


po mojem bo ob sesutju fiata kripto še bolj cvetel.

Upam, da bomo mel takrat "špekulanti" tapravo valuto v denarnici :D

gruntfürmich ::

jernejp je izjavil:

Bravo mi, peti smo :-)

 GoogleTrends

GoogleTrends


ampak se mi zdi da vedno v slabši družbi...>:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Law_Enforcer ::

bluesands je izjavil:

zlato ima samo po sebi vrednost, coin pa je megla - ne vem a je pri nas tako slab šolski sistem, da ne znate osnovnih stvari


Bitcoin ni megla. Zlato ima "samo po sebi" mogoče 5% trenutne vrednosti.

bluesands ::

jernejp je izjavil:

Bravo mi, peti smo :-)

 GoogleTrends

GoogleTrends


kot sem rekel, ne vem kaj je krivo ampak slovenci ste bolj papeški od papeža

jernejp ::

gruntfürmich je izjavil:

jernejp je izjavil:

Bravo mi, peti smo :-)

 GoogleTrends

GoogleTrends


ampak se mi zdi da vedno v slabši družbi...>:D


Zaradi "družbe" sem gor nalimal :-)

Baja ::

stop googling ppl, we're #3

 #3

#3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

gruntfürmich ::

Law_Enforcer je izjavil:

Zlato ima "samo po sebi" mogoče 5% trenutne vrednosti.
pred pol leta sem bral da je menda cena rudarjenja zlata nekje 1000$/unčo, tko da to je morda minimum za zlato, drugače se ustavi 'proizvodnja', zmanjša suply in cena posledično zraste
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Law_Enforcer ::

Bluesands: preberi si vsaj to https://en.bitcoin.it/wiki/Myths

Glede vrednosti neke stvari. Vse je "vredno" toliko, kot se dogovorimo, da je vredno (pustimo ob strani manipulacije cen). Če ostali rečemo, da je zlato vredno nič, si svojega lahko razstaviš doma in občuduješ kako se sveti.

bluesands ::

Na srečo ne gre tako. Zlato je prvič redka kovina, lahko se dogovarjaš kolikor hočeš, še vedno bo redka. Drugič kovina je pomembna v industriji, lahko se dogovarjaš kolikor hočeš, še vedno bo pomembna.

Coini so samo piramidna igra, industrija in gospodarstvo brez težav tečejo tudi brez njih. Če čez noč propadejo bo industrija še profitirala - predvsem proizvajalci teblet proti glavobolu

mikhaair ::

Zlato je vecno. Bitcoin tudi?

gus5 ::

Law_Enforcer je izjavil:

Glede vrednosti neke stvari. Vse je "vredno" toliko, kot se dogovorimo, da je vredno (pustimo ob strani manipulacije cen). Če ostali rečemo, da je zlato vredno nič, si svojega lahko razstaviš doma in občuduješ kako se sveti.
Vrednost blaga/storitve X je stvar verovanja. Tudi tržna ideologija (ki ji nekateri celo rečejo 'zakon') deluje kot religija. Vrednost blaga/storitev, krog katere 'krožijo' kupci, proizvajalci, je votla, je ni (beri: ni imanenten del fizičnega sveta). Vrednost blaga X je fetiš, tržna izkušnja fetišistična. To še zlasti pride do izraza pri 'rudarjenju' in trgovanju z BTC. Za vrednostjo BTC dobesedno ni nič, med rudarji oz. prekupčevalci z BTC je le tržna religija, ki služi kot neke vrste paravan, ki preprečuje, da bi se tako eni kot drugi soočili s to ničevostjo. To sicer ni le lastnost BTC, to je tudi lastnost 'navadnega' denarja, npr. bankovcev. A bankovci imajo vsaj neko otipljivo 'strukturo realnega' (papir). Kljub temu da so otipljivi in da pri bankovcih obstaja 'struktura realnega', je njihova menjalna/tržna vrednost iluzorna. Bankovci neke valute so lahko univerzalno plačilno sredstvo le zato, ker ljudje verjamejo oz. se pretvarjajo, da so bankovci nosilci neke vrednosti. Pri BTC nima 'strukture iluzije' le njihova vrednot, iluzorna, neotipljiva, ne-zaznavna se zdi tudi njihova 'struktura realnega'. Skratka, trgovanje z BTC = hardcore religija. Religija, ki pa izredno dobro razgali (fetišistično) delovanje tržne ideologije ter njene učinke na malikovalce Trga.
Hvaljen Jezu... Kh-hmm!.... Trg! ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leto dni kasneje: bitcoin -84 odstotkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8725980 (15798) Aquafriend
»

Bitcoin najniže letos (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
5025483 (18849) tikitoki
»

Bitcoin ruši vse pred seboj (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
28277888 (63869) D3m0r4l1z3d
»

Bitcoin presegel 2000 dolarjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
13041382 (30275) shadeX

Več podobnih tem