» »

So te ventilatorji vredu za hlajenje?

So te ventilatorji vredu za hlajenje?

AlexLoow ::

Živijo!
Zanima me samo, če so teli ventilatorji vredu za hlajenje https://www.mimovrste.com/hlajenje-pc/l... ...kupil bi jih 3 in bi postavil enega spredaj, zadaj in zgoraj. Potem pa sem še razmišljal o nakupu novega hladilnika za procesor, in sicer tega https://www.mimovrste.com/hlajenje-pc/l... . Imam pa Intel i5 4460. Nisem pa nek zahteven uporabnik računalnika, bi pa vseeno rad malo shladil računalnik :)
Potem me pa še zanima kako bi moral namontirati ventilatorje za najboljši pretok zraka?
Hvala in LP

Han ::

Najprej preveri, če imaš v ohišju namenski prostor, na plati toliko konektorjev zanje in če so vsi PWM (4-žilni). Če niso, je bolj smiselno vzet ventilatorje na 3-žilni priklop.

https://www.mimovrste.com/hlajenje-pc/a...

Če imaš premalo priključkov, boš moral npr. dva venta vezat na skupnega preko Y-razdelilca.

Praktično vsak "heat-pipe" hladilnik je boljši od navadnega Intelovega.

Ventilatorje montiraš tako, da sesajo (pihajo) zrak od spredaj proti zadnjemu (in zgornjemu) delu ohišja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

FX6300B ::

za cpu vzami raje kaj takega: https://www.mimovrste.com/hlajenje-pc/c...
glede tistih ventilatorjev so pa načeloma vredu , samo se zna zgoditi da bodo začeli kaj cvilit ležaji, ali pa kaj takega, čez čas seveda, so pa linkani od @Han-a boljši za isti denar
May the force be with you!

AlexLoow ::

Hvala vama za odgovore :D
Sm ugotovu da spredi sploh ne morem dati ventilatorja (ne vem zakaj sem bil prepričan da lahko)...imam pa tako ohišje http://modecom.com/en/obudowa-haka-usb-... k ma prostor za 2 ventilatorja zgoraj, enega zadaj in enega ob strani. Pa kako bi bila najboljša postavitev za te ventilatorje? Matično imam pa Asus B85-PRO, napajalnik pa Corsair VS650.
Za CPU sem pa bral, da je ta od LC ubistvu isti rang kot od CM...pa sem zato linkal tega, ker je malo cenejši :D
Lp

FX6300B ::

glede ventilatorja spredaj probaj dati dol masko in poglej kaj je spodaj, možno da ima tako narejeno da ga daš pod masko(ta plastika spredaj)
May the force be with you!

Seljak ::

Seveda lahko daš tudi spredaj ventilator, saj ti piše na njihovi strani:

Space for additional fans
back (1 x 120 mm or 1 x 80 mm),
side (1 x 120 mm or 1 x 140 mm),
front (2 x 120 mm)


Jaz bi dal ventilatorje samo spredaj in zadaj. Spredaj bo vleklo noter ohlajen zrak, ven pa bo zadaj tiščalo segretega.

FX6300B ::

potem ima pa 100% pod masko, glede na to da je @Seljak kopiral da ima 2x 120mm
May the force be with you!

AlexLoow ::

Ne ni nč pod masko, sem gledal :D pač gor ma za 2 ventilatorja...ne vem zakaj se to imenuje "spredaj" in ne vem zakaj ni od zgoraj slikan ta ohišje. Ker pač, gor je narejeno za dva ventilatorja, potem pa pač tisti zadaj in levo (za te 2 pa sta sliki), kar skupno znese 4 ventilatorji :D

Han ::

Če v google vneseš MODECOM HAKA, vidiš kam vse lahko zmontiraš ventilatorje...

Jaz bi se vprašal, ali jih dejansko potrebuješ. Ohišje je že samo po sebi precej zračno in če nimaš notri komponent, ki bi se noro grele, zadošča že en ventilator na zadnji stranici.

Več kot imaš ventilatorjev, bolj hrupno je vse skupaj!

FX6300B ::

 potem imaš takole če prav razumem

potem imaš takole če prav razumem

May the force be with you!

Seljak ::

AlexLoow je izjavil:

Ne ni nč pod masko, sem gledal :D pač gor ma za 2 ventilatorja...ne vem zakaj se to imenuje "spredaj" in ne vem zakaj ni od zgoraj slikan ta ohišje. Ker pač, gor je narejeno za dva ventilatorja, potem pa pač tisti zadaj in levo (za te 2 pa sta sliki), kar skupno znese 4 ventilatorji :D

Link, ki si ga postal malce višje ni razvidno,da bi tvoja kišta imela odprtino za ventilatorje tudi na vrhu, razen, če si dal napačen link.

Seljak ::

Han je izjavil:

Če v google vneseš MODECOM HAKA, vidiš kam vse lahko zmontiraš ventilatorje...

Jaz bi se vprašal, ali jih dejansko potrebuješ. Ohišje je že samo po sebi precej zračno in če nimaš notri komponent, ki bi se noro grele, zadošča že en ventilator na zadnji stranici.

Več kot imaš ventilatorjev, bolj hrupno je vse skupaj!


Ja, če v google vpišeš Modecom HAKA ti vrže marsikaj ven ;) najbolj relevantna pa je njihova spletna stran.
Glede tvojega spraševanja, če on sploh potrebuje ventilatorje pa je tako, da jih on sploh ne potrebuje, ampak jih potrebuje njegova kišta oz. če sem natančen komponente, ki so v kišti. Torej, če montiraš spredaj in zadaj 120mm ventilatorje in jih ali v BIOS-u ali z temu primernimi regulatorji nastaviš, da se bodo lepo počasi vrteli in opravljali nalogo cirkuliranja zraka, ne samo, da se komponente ne bodo tako grele ampak jim z tem tudi podaljšaš življenjsko dobo. Vse komponente se grejejo in če ni pravega hlajenja se začnejo pregrevati. To, da zmontiraš samo spredaj in zadaj ventilatorje je popolnoma osnovna varianta hlajenja in tukaj se vse začne. Samo en ventilator je popolnoma brez veze. Če bi pa imel še na vrhu odprtine bi pa še zgoraj zmontiral, takrat pa bi bil pravšnji pretok in cirkulacija zraka.
O zračnem hlajenju je bilo na Slo-techu napisano ogromno, le uporabiti je potrebno iskalnik.

AlexLoow ::

Ja FX6300B točno tko mam narejen :D zdj pa ne vem kam ventilatorje postavt...pač kje naj piha noter in kje vn :P

Baja ::

jaz bi dal enega zadaj in enega zgoraj. oba naj pihata ven.

Seljak ::

Daj poglej še 1x sliko zgoraj, kako je pravilna postavitev ventilatorjev.

AlexLoow ::

Sem videl, ampak spredi nimam kje dati ventilator.

Seljak ::

Vzemi sprednjo masko dol pa boš lahko namestil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC CASE - Zakriti ali ne zakriti vse špranje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
82375 (1816) Unknown_001
»

Menjava ventilatorjev na ohišju

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
313558 (3162) Architect
»

Vodno ali zračno za P4? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
835313 (4225) mimax
»

Postavitev ventilatorjev?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241811 (1194) Nejc Pintar
»

L0S REzuLTAT0S TU !!! Vsi ki va moja majhna raziskava zanima kojci vržite uč na to ru (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
715029 (4091) texhex

Več podobnih tem