» »

USB-C (Thunderbolt) - DP alt mode

USB-C (Thunderbolt) - DP alt mode

dejanslo ::

Zdravo,

povezati moram iMaca 2017 z LG 31MU97, ki ima resolucijo 4096*2160@60Hz.
Disclaimer: prvič se lotevam nečesa, kar je več kot DVI :)

Če prav razumem, moram za 60Hz povezati preko TB na DisplayPort.
Za to rabim nekaj takega, takega ali takega.

Vsi ti imajo v opisu, da podpirajo do 3840*2160@60Hz. Sicer podpirajo DP1.2, ki bi po mojih računanjih moral imeti dovolj bandwidtha za te dodatne pixle.
Prav nemogoče je najti kabel oz adapter, ki bi izrecno podpiral 4096, npr tale. Trgovine na vprašanja, ali ti izdelki podpirajo 4096, ne odgovarjajo. Obrnil sem se na Delock, če tisti njihov do 3840 slučajno nese tudi 4096 in če je to odvisno od uporabljenega chipseta, odgovora še ni.

Zanima me, ali res obstaja razlika med temi, ali pa overthinkam in bo vsak, ki je deklariran do 3840, nesel tudi 4096?
Če razlika dejansko je zaradi chipseta, prosim za pomoč pri iskanju pravega, ki ne stane lih 50eur (Dellov recimo).
Hvala :)
There`s More Than One Way To Do It

ZloTech ::

4k kabli stanejo okoli 50€, kar je ceneje, je vprašljive kvalitete.

Veliko 4k kablov je klasificiranih samo za 30Hz. Najbolje je da kupiš original imac kabel če imaš to možnost.
4k rine 12Gbit/s podatkov preko kabla. Kakršnakoli odstopanja so fatalna in ne bo delovalo. Čeprav so kabli pasivni je že 30Hz pri nekaterih problem, pri 60Hz pa nehajo delati.
Lahko da bo delovalo z 200 piksli več, vendar so tudi možni problemi, da se ekran ne zbuja itd.

stb ::

Jaz sem (konec oktobra) naročil in še čakam tega: https://m.ebay.com/itm/1-2M-USB-C-to-Di...

Izbral sem ga ker:
- je malo krajši od večine ostalih (1.2m vs. 2m) in je zato možnost, da bo delal ok malo večja,
- ni čisto najcenejši, tako da je upati na malo bolj kvalitetno robo
- ima v opisu nedvoumno zapisano da podpira 4k*2k@60Hz, če ne bo pač zahtevam vračilo kupnine

ZloTech ::

Dolžina nima take veze kakor kvaliteta povezav in število "lane"-ov za povezave. Če jih ni, delalo ne bo v nobenem načinu.

Lonsarg ::

Za razliko od zmede pri HDMIja pri USB-C in pri DP obstaja zgolj ena specifikacija kabla in ne več različnih, ki bi podpirali različne stvari. Podpora resolucij je tako odvisna od naprav, ki jih povezuješ in ne kabla.

Torej kabel je bodisi po specifikaciji in dela, bodisi je mimo specifikacije in je itak za smeti. Na žalost jih kar nekaj celo je takih na trgu. DP je zadosti "odporen" da tudi pri kablih mimo specifikacije dela, v kolikor manjše resolucije uporabiš...

Tvoja resoliucija po DP tabelci na wikiju sodeč pade pod 5K ne 4K, kar pomeni DP1.3 ali novejše naprave.

dejanslo ::

Hvala za odgovore!

Monitor ima input dp 1.2, tako da bo to zadostovalo. Tudi je veliko na forumih, da jim dela bp, seveda na dp1.2 kablu.

Delock mi je odpisal:
Sorry, but our adapter is no DP 1.2 to DP 1.2 with (4 Lane).

For this reason is our product description correctly.


V applovi pondubi nisem našel USBC-DP kabla.

Očitno bo treba kupit enega tega, ki mu v specifikacijah garantirajo 4096.
There`s More Than One Way To Do It

Lonsarg ::

Dejansko uradna specifikacija za DP1.2 protokol pravi max 3840×2160 @60Hz, 4096 sploh nikjer ni omenjen, ampak očitno tudi to dela, če ima monitor:)

Resolucija pri specifikaciji kabla je neuporabne podatek(popolnoma), vse kar rabiš je katerikoli kabel, ki ima 4 lane. Pri navadnih DP kablih so to skoraj vsi. Pri USB-C to DP pa so pogoste tudi konfiguracije z 2 lani. Zakaj je resolucija neuporaben podatek? Zato ker 2 lane kabel preko 1.2 protokola ne bo zmogel 4K@60Hz, medtem ko preko 1.4 protokola lahko uporabi stiskanje in doseže celo 5K@60Hz. Ker ti nimaš novejšega protokola(rabiš ga na obeh straneh) si primoran kupiti 4lane kabel.

Evo na tem recimo piše da ima 4 lane:
https://www.ebay.com/itm/USB-C-3-1-Type...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

dejanslo ::

Ja, menda se ne vrtimo okrog resolucije, ampak bandwidtha, ki pa ga praktično nikjer ne navedejo.

Kar sem kalkuliriral (križni račun na približno kao :) ), ima dp1.2 še fora za 4096.

Super, hvala, ta je praktično zastonj proti ostalim ponudbam!
There`s More Than One Way To Do It

dejanslo ::

Izdelek je končno prispel in .. tudi ta ne dela. V MacOS iMac nekaj utripa, se očitno nekaj trudi, ampak ne uspe vzpostaviti linka. V Win10 pa v AMD driverjih monitor prepozna, piše pa da je vzpostavljena povezava 1.6 Gbps.

Any ideas?
There`s More Than One Way To Do It

stb ::

stb je izjavil:

Jaz sem (konec oktobra) naročil in še čakam tega: https://m.ebay.com/itm/1-2M-USB-C-to-Di...

Izbral sem ga ker:
- je malo krajši od večine ostalih (1.2m vs. 2m) in je zato možnost, da bo delal ok malo večja,
- ni čisto najcenejši, tako da je upati na malo bolj kvalitetno robo
- ima v opisu nedvoumno zapisano da podpira 4k*2k@60Hz, če ne bo pač zahtevam vračilo kupnine

Preverjeno podpira vsaj 3840×2160 @60Hz kolikor pač zmore Dell P2715Q. Vem da to ni točno to kar si sprševal, ampak to imam preverjeno.

Lonsarg ::

dejanslo je izjavil:

Izdelek je končno prispel in .. tudi ta ne dela. V MacOS iMac nekaj utripa, se očitno nekaj trudi, ampak ne uspe vzpostaviti linka. V Win10 pa v AMD driverjih monitor prepozna, piše pa da je vzpostavljena povezava 1.6 Gbps.

Any ideas?

Če ti na dveh napravah (ki preverjeno podpirata Displayport Alt Mode via USB-C) ne dela bi rekel, da si dobil pokvarjeno zadevo (morda zvito, kak kontakt slab...). Ali to ali pa imajo lažne specifikacije v oglasu, kar sicer dvomim, glede na dobro oceno prodajalca.

Če poveš točen model naprav, kjer ti ne dela ti bo pomoje vrnil denar, ali pa naj ti resenda novega, če ti zagotovi da je to osamljen primer in da mora delat.

dejanslo ::

Žal nimam drugih naprav kot tega iMaca in ta monitor na voljo, da bi poskusil.

Sicer menim, da je verjetneje problem v kombinaciji iMac2017 in ta monitor. Na supportih je nekaj discussionov za to kombinacijo in rešitve ni, po drugi strani sem poskusil več različnih kablov, eden je precej podoben temu od stb. Predvidevam, da bi moralo delati vsaj na nižji resoluciji (višji od 800x600) :)
There`s More Than One Way To Do It

krepki ::

A si vprašanje zastavil tudi na http://www.jabuk.si/pbb/forum.php tam ti bodo zznali bolje svetovat.

Mavrik ::

Pač problem je ko ima precej čudno resolucijo - 4K monitorji so večinoma 3840x2160 in ni težko najti kompatibilnih stvari (meni dela adapter z Amazona ok, adapter ki sem ga kupil v epl.si pa ni delal sploh). Za 4096 širine pa je praktično nemogoče najti informacije :/
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim priklopit 4k monitor na huawei matebook 13

Oddelek: Zvok in slika
203629 (2909) yellowbe34
»

HDMI kabel ne deluje (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
808832 (6784) deejay2
»

Displayport i5 4690 povezava na 4K monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
162633 (2313) NoXy
»

34" ultra-wide (3440x1440) na ThinkPad T440p - bo delovalo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91446 (1191) pirx
»

Samsung bo podprl FreeSync

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
208505 (6243) hojnikb

Več podobnih tem