» »

Displayport i5 4690 povezava na 4K monitor

Displayport i5 4690 povezava na 4K monitor

NoXy ::

Zanima me kako lahko povežem računalnik z ekranom s pomočjo kabla displayport preko integrirane grafične katrice od procesorja i5 4690?
Ali mora imet matična plošča displayport izhod? Torej ne bo veljala najcenejša matična plošča z podnožjem 1150?
To me zanima ker bi bi rad priključil 4K monitor. In samo preko displayporta gre 4K@60Hz.
Hvala za odgovor.

Excavator ::

Jaz te malo ne razumem..ti hočeš povezati 4K monitor z displayportom in spašuješ, če mora imeti matična displayport? Saj imaš samo integrirano grafično, jaz nimam pojma kaj bi ti rad :))

NoXy ::

Malo nerodno sem napisal. Seveda torej rabim displayport. Sem pa videl da ne podpirajo vse maticne plošče 4k resolucije prek izhoda.

MacGyver141 ::

Ena na hiter, ki naj bi podpirala 4K@60Hz
http://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/m...

ST-777 ::

NoXy je izjavil:

... rabim displayport...
Kupi ločeno grafično z displayport izhodom, pasivno hlajeno, če bi rad imel tišino, matično pa po želji. Recimo tole za 24 $, ki podpira 2560 x 1600: http://www.ebay.com/itm/NVIDIA-NVS-310-...

NoXy ::

Gre se zato da ne rabim graficne kartice za igre. Uporabljal bi za photoshop in lightroom. Zato iscem ugodno rešitev brez dodatne grafične kartice. Torej rabim maticni ki ima displayport izhod ki podpira 4k 60hz

DarwiN ::

Dejansko vse matične z novejšim čipsetom (1150,1151) in DP 1.2 podpirajo 4k@60Hz..

Gigabyte GA-H81M-HD3 vzameš z brezplačno dostavo, obstoječo matično pa prodaš za ~30€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

ST-777 ::

NoXy je izjavil:

... ne rabim graficne kartice za igre. ... iscem ugodno rešitev ... rabim maticni ki ima displayport izhod
Grafična iz mojega linka ni za igre in je ugodna rešitev. Dobre matične z displayport izhodom niso poceni. Tiste, ki pa so poceni, se ne splača kupiti, če nočeš težav.

MacGyver141 ::

ST-777 je izjavil:

NoXy je izjavil:

... ne rabim graficne kartice za igre. ... iscem ugodno rešitev ... rabim maticni ki ima displayport izhod
Grafična iz mojega linka ni za igre in je ugodna rešitev. Dobre matične z displayport izhodom niso poceni. Tiste, ki pa so poceni, se ne splača kupiti, če nočeš težav.


Ta grafična nima podpore za 4k.

NoXy ::

Odločam se med intel 1150 in 1151, bom še videl. Torej morem imeti matično ki ima v specifikacijah displayport ki podpira 4k 60Hz resolucijo.

DarwiN ::

V kolikor si že lastiš 4690 cpu, potem ne moreš izbirat med 1150 in 1151 ploščami, ampak si obsojen na 1150.

Če pa šele kupuješ ves komplet, bi pa to lahko povedal in preprečil zmešnjavo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

NoXy ::

Kupujem komplet nov računalnik

Jarno ::

NoXy je izjavil:

Gre se zato da ne rabim graficne kartice za igre. Uporabljal bi za photoshop in lightroom. Zato iscem ugodno rešitev brez dodatne grafične kartice. Torej rabim maticni ki ima displayport izhod ki podpira 4k 60hz


A ti tu CUDA ne bi prišla prav?

ST-777 ::

NoXy je izjavil:

Kupujem komplet nov računalnik
Napiši vsaj to, koliko največ evrov nameravaš dati zanj.

ST-777 ::

NoXy je izjavil:

Torej morem imeti matično ki ima v specifikacijah displayport ki podpira 4k 60Hz resolucijo.
Asus Z87-PRO za ceno 81 € (pri nas) je dobra matična.

"Supports DisplayPort with max. resolution 3840 x 2160 @ 60 Hz" https://www.asus.com/Motherboards/Z87PR...

NoXy ::

Hvala za link. Za okrog 600€ samo racunalnik. Mora imet SSD disk 240GB, 16GB ram.

NoXy ::

Vleče me da bi vzel 1151 intelovo podnožje ampak je najcenejša matična ki ima displayport priključek ta http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
Stane 160€. Upam da cena bistveno pade, drugace se bolj splača kupiti procesor na 1150 podnozju in matično zanj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim priklopit 4k monitor na huawei matebook 13

Oddelek: Zvok in slika
203629 (2909) yellowbe34
»

ali mi bo delal tale monitor?

Oddelek: Pomoč in nasveti
262092 (1210) Han
»

Nacenejša grafična kartica za 3440x1440 monitor?

Oddelek: Pomoč in nasveti
193287 (2694) pershi
»

trije monitorji na en računalnik

Oddelek: Zvok in slika
486767 (6019) Janac
»

katera Dual DVI grafična kartica

Oddelek: Kaj kupiti
141744 (1609) frudi

Več podobnih tem