» »

Black friday

Black friday

«
1
2 3
...
5

Kleemen ::

Predlogi, ideje in razne debate glede jutrišnjega črnega petka. :)

Magic1 ::

Dopoldne dopust, ali pa kasneje v službo in opraviti nakupe dopoldne. Seveda kupiti le potrebne stvari, ne sam zato ker je "pocen".
Magic

shintaro ::

Magic1 je izjavil:

Dopoldne dopust, ali pa kasneje v službo in opraviti nakupe dopoldne. Seveda kupiti le potrebne stvari, ne sam zato ker je "pocen".


žalostno da dejansko nimam kaj kupit razen kakih igrač za nečaka

Egidij88 ::

Žalostno?

shintaro ::

žalostno da se trudiš za denar in na koncu ga nimaš kje porabit ha ha

perci ::

malo manj se trudi za denar, če ga imaš preveč

kixs ::

shintaro je izjavil:

žalostno da se trudiš za denar in na koncu ga nimaš kje porabit ha ha


Sej gres lahko na kaksen konkreten dopust... 2-3 tedne v daljne dezele... hitro porabis par K€ ali tudi 10K€, ce imas taksne zelje.

IL_DIAVOLO ::

Kaj ce ne bi samo jamrali in dejansko povedli kaj pametnega, kje so top deali in podobno.

kixs ::

Js tudi cakam, da kdo napise kje jutri kupiti neki normalni 55" LCDTV za pod 300€ ali 65" za 500€ ;)

Matej_K ::

... .. .

shadeX ::

Meni je bolj žalostno, da imamo ameriške "praznike" tudi pri nas v Sloveniji, kjer narod pali na take zadeve in trgovci seveda to s pridom izkoriščajo.

Če se že gremo ameriko, a danes ste že naredili purana in za mizo povedali, za kaj vse ste hvaležni?

thom4s ::

shadeX je izjavil:

Meni je bolj žalostno, da imamo ameriške "praznike" tudi pri nas v Sloveniji, kjer narod pali na take zadeve in trgovci seveda to s pridom izkoriščajo.

Če se že gremo ameriko, a danes ste že naredili purana in za mizo povedali, za kaj vse ste hvaležni?


Jaz od ameriških praznujem samo Purim.

IL_DIAVOLO ::

Kaj jamras? Trgovci imajo vecji promet, stranke pa izdelek po nizji ceni. Je to tak tezko razumet?

Ne vem kdo tu kogarkoli izkorisca, ce pa je win-win situacija.

s1m0n ::

https://foto-shop.si/video-stojala/7968...

Če bo koga zanimalo! Osebno pravi popust ne pa ostale slovenske štacune :) (MPC pa je tak napihnjen)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Machete ::

Težko sem neciničen, ampak 800 eur za te tri štangice? :D
Še za 300EUR upam da se samodejno prilagaja seizmološkim pojavom znotraj skorje Zemlje.

Sicer pa zelo neprofesionalen pristop, predvsem podlo do ljudi ki so za tole morebiti dejansko plačali 500 eur več. Takih popustov se ne daje, ker s tem si pljunil v faco kupcu, ki je plačal polno ceno in mu nakažeš koliko rezerve si imel. *oz. že v štartu se ne goljufa s takimi cenami.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

GupeM ::

shadeX je izjavil:

Meni je bolj žalostno, da imamo ameriške "praznike" tudi pri nas v Sloveniji, kjer narod pali na take zadeve in trgovci seveda to s pridom izkoriščajo.

Če se že gremo ameriko, a danes ste že naredili purana in za mizo povedali, za kaj vse ste hvaležni?

In kaj je narobe s tem, če Kindla dobim za 100€ namesto za 140€? Vsaj v tujih trgovinah je tako. V slovenskih pa na žalost najdeš v redni prodaji nek izdelek za 100€, nato pa, ko je black friday napišejo redno ceno 140€ in "dajo 30% popusta", tako da na koncu znese 98€.

Jerry000 ::

Ampak...a sploh mamo takšne popuste kot v ameriki? Do sedaj sem videl le 10-30% popuste. Kar se mi ne zdi big deal da bi me prepričal v nabavo. To dobim čez leto takšne popuste...

looser ::

Machete je izjavil:

...ki je plačal polno ceno in mu nakažeš koliko rezerve si imel. *oz. že v štartu se ne goljufa s takimi cenami.

Ja, saj maš prav, ampak razen, da najdeš drugo ponudbo (preko neta ni problem), plačaš ali pa se odpoveš.

s1m0n ::

Drugače pa nobeden od teh video stativov z nosilnostjo ca. 50kg ni poceni tak, da ne mi o ceni!
Verjetno pa gre za omejeno količino iz zaloge... Zato tudi takšen popust.

shadeX ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj jamras? Trgovci imajo vecji promet, stranke pa izdelek po nizji ceni. Je to tak tezko razumet?

Ne vem kdo tu kogarkoli izkorisca, ce pa je win-win situacija.



- Večji promet zagotovo (zaradi butastih strank)
- Izdelek po nižji ceni. Daleč od tega (vsaj ne tako kot v ameriki).

Slovenija si je "black friday" naziv samo sposodila, medtem ko se gre dejansko za enega največjih marketinških scamov pri nas. Sem malo spremljal cene in je vse ena sama velika žalost v primerjavi z USA.

Za "win-win" situacijio se strinjam. Trgovina je izdelek prodala, slovenček pa misli, da je nekaj kupil ceneje, kar praktično v bistvu to sploh ne drži.

kuglvinkl ::

Ključno je zavedanje asimetrije informacij med prodajalcem in kupcem. Prodajalec ve točno, koliko bo zaslužil, zato pa je prodajalec, med tem ko kupec ne ve, ali kupuje ugodno ali ne. Za osnovo se lahko vzame npr. geizhals in ceneje.si ter na podlagi tega ugotovi, ali je ponujena cena objektivno ugodna.
Your focus determines your reallity

jizzer ::

GupeM je izjavil:

In kaj je narobe s tem, če Kindla dobim za 100€ namesto za 140€? Vsaj v tujih trgovinah je tako.

To je zakon :D

GupeM je izjavil:

V slovenskih pa na žalost najdeš v redni prodaji nek izdelek za 100€, nato pa, ko je black friday napišejo redno ceno 140€ in "dajo 30% popusta", tako da na koncu znese 98€.

Bolj me moti to. Ker tudi sam opažam (že lani), da se to dogaja. A ni to po nekem zakonu kaznivo?

i33a ::

Sam sem hotel naročiti Amazon Fire HD 8 Tablet a sem žal ukotovil, da je tako Amazon.com kot Amazon.de ne dostavljata v Slovenijo :/
Mogoče veste, če se da to kako urediti ali pa če predlagate kakšno alternativo?

next3steps ::

shintaro je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Dopoldne dopust, ali pa kasneje v službo in opraviti nakupe dopoldne. Seveda kupiti le potrebne stvari, ne sam zato ker je "pocen".


žalostno da dejansko nimam kaj kupit razen kakih igrač za nečaka

Če gledaš samo igrače, kaj drugega pač ne zmoreš videti.
BookDepository
https://www.bookdepository.com/black-fr...
Knjige.

Google Play Store
https://play.google.com/store/apps
Igre, filmi, glasba

PSN in XBOXLive kartice na Amazonu. (de)
PSN za 365 dni, XBOXLive za 6 mesecev

ASOS.com - 20% popusta na vse
http://www.asos.com/men/ctas/fashion-on...
Oblačila, obutev

jizzer je izjavil:

GupeM je izjavil:

In kaj je narobe s tem, če Kindla dobim za 100EUR namesto za 140EUR? Vsaj v tujih trgovinah je tako.

To je zakon :D

GupeM je izjavil:

V slovenskih pa na žalost najdeš v redni prodaji nek izdelek za 100EUR, nato pa, ko je black friday napišejo redno ceno 140EUR in "dajo 30% popusta", tako da na koncu znese 98EUR.

Bolj me moti to. Ker tudi sam opažam (že lani), da se to dogaja. A ni to po nekem zakonu kaznivo?

Če se nikoli ni prodajalo po oglaševani ceni, da, je kaznivo.

iRobot Roomba 895
https://www.ebay.de/itm/iRobot-Roomba-8...
400Eur.

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Alien123 ::

Pa glih pred tednom dni sem si kupil jakno pa moji pajaca na asos.com.. pm :D

Heavy ::

Malo primerjam cene, Mimovrste, Big Bang...

Hitro prekopiram izdelek v ceneje.si iskalnik in... dobim v trgovinah, ki se ne gredo črnega petka ceneje. Še xiaomi telefon z 32GB sem dobil ceneje kot akacijski 16GB model.

Nateg na suho v rit z kaktusom!
#TeamFelix

Siddh ::

Telekom ima za naročnike dobre cene za 6 telefonov.


Drevesce ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj jamras? Trgovci imajo vecji promet, stranke pa izdelek po nizji ceni. Je to tak tezko razumet?

Ne vem kdo tu kogarkoli izkorisca, ce pa je win-win situacija.


Ko bi ti vedel kako zelo se motiš... Še to, kako imajo trgovci večji promet je relativno... zaradi črnega petka je tako velik izpad v drugih dnevih.

next3steps ::

Merkić, Logitech G300S. Zadovoljiva cena za zadovoljivo miš.
https://mtehnika.mercator.si/brskaj#sea...

chucki ::

Gtx 1080 ali ti, če bo kdo zasledil od 00:00 naprej :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

gusto ::

Siddh je izjavil:

Telekom ima za naročnike dobre cene za 6 telefonov.

Tole sem gledal ja, Huawei P9 za 7€ na mesec. Če naročiš preko spleta, dobiš še dva meseca brez naročine in si na konju.:D

impre ::

Kako pa to velja če imaš paket modri + še eno številko? Verjetno ne krijejo vsega...

IL_DIAVOLO ::

Heavy je izjavil:

Malo primerjam cene, Mimovrste, Big Bang...

Hitro prekopiram izdelek v ceneje.si iskalnik in... dobim v trgovinah, ki se ne gredo črnega petka ceneje. Še xiaomi telefon z 32GB sem dobil ceneje kot akacijski 16GB model.

Nateg na suho v rit z kaktusom!


Tako za info, crni petek se komaj jutri zacne in se bo zavlekel cez vikend.

Oberyn ::

Vmware workstation pro 40% skonto. Glih kar sem nehal biti pirat (mislim v tej točki). Pa še petek ni.

AgiZ ::

i33a je izjavil:

Sam sem hotel naročiti Amazon Fire HD 8 Tablet a sem žal ukotovil, da je tako Amazon.com kot Amazon.de ne dostavljata v Slovenijo :/
Mogoče veste, če se da to kako urediti ali pa če predlagate kakšno alternativo?

Tudi mene zanima podobno. Razmišljam o nakupu Kindle Paperwhite, pa pride v amazon.co.uk brez "special offers" ~110€, če pa poskusim na amazon.de, pa ne pošiljajo v slo. Pošiljajo pa v Avstrijo in bi prišlo ~80€ z "special offers", brez pa ~100€.
Je kaka omejitev če pošljem v Avstrijo in uporabljam v slo?

Cruz ::

impre je izjavil:

Kako pa to velja če imaš paket modri + še eno številko? Verjetno ne krijejo vsega...


Če sprašuješ za 2 meseca bp naročnine, velja za drugo številko tudi. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Filip8 ::

če kdo, najraje vidim v slovenskih trgovinah opazi dobro ceno za kakšno gaming miško, naj prosim napiše :D z tujino se mi ne da ubadat pri neki taki stvari.. zaenkrat sem videl razer deathader elite za 60 eur, logitech delta zero g402 za 50, pa asus rog gladius za 50.. igram pa tko FPS, tko da neke miške z večimi tipkami za MOBA pa to odpadejo, pa fajn je da ni čist mejhna, ker mam kr vlke dlani :)

Raw ::

I am what I am and I do what I can

d4vid ::

AgiZ je izjavil:

i33a je izjavil:

Sam sem hotel naročiti Amazon Fire HD 8 Tablet a sem žal ukotovil, da je tako Amazon.com kot Amazon.de ne dostavljata v Slovenijo :/
Mogoče veste, če se da to kako urediti ali pa če predlagate kakšno alternativo?

Tudi mene zanima podobno. Razmišljam o nakupu Kindle Paperwhite, pa pride v amazon.co.uk brez "special offers" ~110€, če pa poskusim na amazon.de, pa ne pošiljajo v slo. Pošiljajo pa v Avstrijo in bi prišlo ~80€ z "special offers", brez pa ~100€.
Je kaka omejitev če pošljem v Avstrijo in uporabljam v slo?


Tudi mene zanima kako spravit iz amazona v SLO.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

ramiz?! ::

Heavy je izjavil:

Malo primerjam cene, Mimovrste, Big Bang...

Hitro prekopiram izdelek v ceneje.si iskalnik in... dobim v trgovinah, ki se ne gredo črnega petka ceneje. Še xiaomi telefon z 32GB sem dobil ceneje kot akacijski 16GB model.

Nateg na suho v rit z kaktusom!

Jah ... Slovenija pač ... telekom se gre neke akcije -50 in -40 za nove naročnike paketa modri in obstoječe... Poglejmo Samsung Galaxy S8 recimo... redna cena v nemčiji 450-530EUR za nov telefon z zastonj poštnino... pri nas redna cena 800EUR -50% al pa -40% popust in nanese 400EUR al pa 478EUR s tem da se vežeš za dve leti in že tko plačuješ 50+EUR za paket modri na mesec ... da sploh ne razpredam naprej ... v slovenskih trgovinah že iz principa nebi kupil nič
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ramiz?! ()

Rok Woot ::

s1m0n je izjavil:

https://foto-shop.si/video-stojala/7968...

Če bo koga zanimalo! Osebno pravi popust ne pa ostale slovenske štacune :) (MPC pa je tak napihnjen)


To je pa res dobra cena. Neverjetno.

Če kdo vidi iPhone SE za manj ko 100€ naj pove.

Rok Woot ::

... v slovenskih trgovinah že iz principa nebi kupil nič


Zakaj? Tole stojalo je najcenejše v Evropi pomojem.

kingsix ::

Vsi ki toliko govorite o Amazon in kako ne pošiljajo sem...
Zadevo sem vam pripravljen naročit..delam v AT in imam tudi amazon prime, tako da poštnine večinoma ni. Pogoj je da zadevo prevzamete v MB. ZS me. ps. naredim zastonj cause im a nice dude.

IL_DIAVOLO ::

Filip8 je izjavil:

če kdo, najraje vidim v slovenskih trgovinah opazi dobro ceno za kakšno gaming miško, naj prosim napiše :D z tujino se mi ne da ubadat pri neki taki stvari.. zaenkrat sem videl razer deathader elite za 60 eur, logitech delta zero g402 za 50, pa asus rog gladius za 50.. igram pa tko FPS, tko da neke miške z večimi tipkami za MOBA pa to odpadejo, pa fajn je da ni čist mejhna, ker mam kr vlke dlani :)


Razer DeathAdder Elite.


Jaz sem jo pol leta nazaj na mimovrste kupil za 80 evrov. Zdaj je 60 evrov. Ne predolgo cakat 8-)

Spc ::

s1m0n je izjavil:

https://foto-shop.si/video-stojala/7968...

Če bo koga zanimalo! Osebno pravi popust ne pa ostale slovenske štacune :) (MPC pa je tak napihnjen)

Pri -40°C pa razpade ali kaj ?
https://www.manfrotto.de/video-pro-stat...
Maximale Einsatztemperatur 60 C
Minimale Einsatztemperatur -30 C

Vseeno je 300EUR za neko stojalo ultra drago.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

s1m0n ::

Niti ne! Tu nekje se komaj začnejo resne video glave kaj še le stativ...

cebelar123 ::

https://www.bigbang.si/sportne-ure-mobi...
Malo hinavsko imajo to nareto na Bigbangu, če greš gledati ure tam kjer imajo vse prikazane ni zraven napisan popust.
Ko pa dejanko na uro klikneš pa se prikaže popust. Tako da če po obliki ne veš za katero uro gre na njihovi spletni reklami, težko najdeš.

Garmin FENIX 3 286,99 EUR

Zgodovina sprememb…

Machete ::

AgiZ je izjavil:


Tudi mene zanima podobno. Razmišljam o nakupu Kindle Paperwhite, pa pride v amazon.co.uk brez "special offers" ~110€, če pa poskusim na amazon.de, pa ne pošiljajo v slo. Pošiljajo pa v Avstrijo in bi prišlo ~80€ z "special offers", brez pa ~100€.
Je kaka omejitev če pošljem v Avstrijo in uporabljam v slo?


Kot prvo omejtive ni (razen na Amazonu, ko plačuješ, označi da gre za gift, ker če ne ti ga linkajo na tvoj Amazon račun in moraš potem samo novega narest, nič dramatičnega).
Kot drugo pa jaz sem ga BP kupil 3 mesece nazaj iz Amazon.de. Res pa da nisem mogel najcenejše variante, ampak neki 20eur dražje..
(Tole so mi poslali bp: https://www.amazon.de/gp/product/B00QJD...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Oberyn ::

Proton mail je glih kar ponudil 45% black friday / cyber monday skonto na 2 letni plan mail + vpn. Pazi, 45% skonto za vedno, dokler imaš ta plan aktiven! Proton ponuja šifriran e-poštni predal s pop3 in smpt podporo (torej možno delo iz lokalnega klienta a la thunderbird / outlook) in prisežem-no-logs-whatsoever vpn servis brez bandwith omejitve (resno, leti 300 megabitov) in še torrent-allowed povrhu. Serious offer!
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Črni petek in naša naivnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6012369 (7601) bedarija
»

Black Friday (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6811054 (5891) ejresnevem
»

Se splača kupovati na črni petek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
8420297 (15310) darkolord
»

Black friday (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7418047 (8945) r0b3rt
»

Black Friday v SLO? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11135236 (27017) MuadDib

Več podobnih tem