» »

Black Friday

Black Friday

«
1
2

ludopazivi31 ::

Pozdravljeni,

Zanima me če ima kdo kako spletno stran, kjer so ponavadi ogromni popusti za black friday. Pač da je tehnika gor(računalnik in telefon rabim). Hvala.

KAVINSKY ::

Pri nas ogromnih popustov ne boš našel. Večina naših trgovcev zgolj preimenuje stalni popust na BF popust in mogoče doda kakšne % poleg.

Glej na ceneje.si mogoče najdeš kaj. Alterativa je tujina.

zmaugy ::

Samo prilika za nadlegovanje ljudi z butastimi reklamami. Nobenega efekta na cene.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Gagatronix ::

Idiotizem prvega reda, tale Black Friday bullshit. Se ena od vrste bedarij uvozenih iz ZDA.

Pustimo ob strani prakso slovenskih trgovcev, da zvisajo ceno izdelka do te mere, da je s standardnim popustom enaka prejsnji polni ceni.

Bwaze6 ::

S tem da to večinoma velja za celotno Evropo, uvozili smo ameriški hype, resnično dobrih dealov, za katere se čez lužo stepejo, pa seveda ne. Pa pustimo, a je popust na izjemno omejeno število kosov nekega izdelka kaj več kot nategovanje večine, ki se pride drenjat v fizične trgovine v ZDA...

spirit ::

Black friday in Cyber monday sta v USA pomembna dneva ker tam nimajo konstantnih akcij in popustov in so potem an te dni zadeve občutno ugodnejše, pri nas pa je to marketniška poteza da spravijo ljudi v trgovine kjer jih mamijo z napisi akcija in ugodno, v resnici pa več kot nekaj % (do 10) ne boš prihranil, pa še to vprašanje če boš zares prihranil napram temu če bi kupil pri najugodnejšem trgovcuc ki ne oglašuje BF.

zmaugy ::

spirit je izjavil:

Black friday in Cyber monday sta v USA pomembna dneva ker tam nimajo konstantnih akcij in popustov in so potem an te dni zadeve občutno ugodnejše, pri nas pa je to marketniška poteza da spravijo ljudi v trgovine kjer jih mamijo z napisi akcija in ugodno, v resnici pa več kot nekaj % (do 10) ne boš prihranil, pa še to vprašanje če boš zares prihranil napram temu če bi kupil pri najugodnejšem trgovcuc ki ne oglašuje BF.


Točno to. Lani sem kupil likalno postajo pred BF v Merkurju za ceno, ki je potem bila v Big Bangu za BF (v BB je bila v času nakupa cca 100 EUR višja od cene v Merkurju). V Merkurju se cena ni spremenila.
Zdaj gledam to isto likalno postajo v Merkurju in je 20 EUR dražja kot lani - verjetno zato, da bo lahko za BF enaka cena kot lani redna.
BF je zateženi fehtatorski BS, trgovci pa se zdijo meni z njim nadležni kot podrepne muhe.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

D3m ::

BF je zateženi fehtatorski BS, trgovci pa meni z njim nadležni kot podrepne muhe.


Če kupci ne bi po njem spraševali tudi ne bi ponujali "BF ugodnosti". :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Invictus ::

V ZDA se zaključuje finančno leto, pa se je potrebno znebiti zalog.

Za trgovsko podjetje je ceneje, da proda večina izdelkov na zalogi pred zaključkom finančnega leta, saj zaloge stanejo, tudi računovodsko.

Poleg tega na večjo količlino naročil dobijo večje popuste.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AngelOfDeath ::

Uplay je začel z Black Friday prodajo.
edit: Slovnica

ludopazivi31 ::

Če na kratko povzamem vse kar ste napisali bi lahko rekli da nebom dobil ne telefona ne računalnika.
Ali pa se bo najdel kdo ki pozno kakšno tujo trgovino ki bo dejansko ponujala dober popust ?

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Amazon, itd...

matobeli ::

ludopazivi31 je izjavil:

Če na kratko povzamem vse kar ste napisali bi lahko rekli da nebom dobil ne telefona ne računalnika.
Ali pa se bo najdel kdo ki pozno kakšno tujo trgovino ki bo dejansko ponujala dober popust ?


Mimovrste je imel lanskoleto dobro akcijo za telefon. Sony Xperia XZ1 za 250€, to je pa tudi vse kar sem opazil.

Gagatronix ::

"Mimovrste" in "dobra akcija" ne spadata v isti stavek.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

Bwaze6 ::

Ja, saj ni tako črnogledo, sploh če misliš kupiti več zadev, se v času Black Friday / Cyber Monday splača gledati po spletnih trgovinah. A nobenemu zapisu prodajalca ne smeš verjeti - pogosto so "izjemni popusti" le na izdelke, ki so bili veliko predragi v primerjavi s konkurenco.

s1m0n ::

Redna cena za artikel, ki sem si ga par dni nazaj ogledal na Mimovrste je bila 100€ (brez popusta). Sedaj je v akciji za 90€ s popustom iz 130€ :) Tako gre to pri njih!

stara mama ::

Niso samo naši trgovci tako, to nategovanje s popusti so skopirali tudi kitajci (tako kot vse drugo). Na aliexpresu so za tiste 11.11 razprodaje izdelke na novo listali z višjo ceno, da so jih potem na 11.11 lahko kao ceneje prodali (mogoče res minimalno ceneje).

Vse skup je samo hype za pospeševanje prodaje. Da lahko "ceneje" kupiš stvari, ki jih ne rabiš.
Ekologija™ in Trajnost™

Senior Dev ::

Na Mimovrste je lansko leto bil kar problem. Dostava do en mesec, podobno kot iz Alibabe. Folk ima polno denarja za zagonit, ni druge razlage.

Gagatronix ::

Senior Dev je izjavil:

Na Mimovrste je lansko leto bil kar problem. Dostava do en mesec, podobno kot iz Alibabe. Folk ima polno denarja za zagonit, ni druge razlage.


Kako je ze rekel pokojni George Carlin ... People are spending money they don't have on things they don't need.

hurikhan ::

Lahko bi še naredili SPEND IT ALL tuesday!

Phantomeye ::

Gagatronix je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Na Mimovrste je lansko leto bil kar problem. Dostava do en mesec, podobno kot iz Alibabe. Folk ima polno denarja za zagonit, ni druge razlage.


Kako je ze rekel pokojni George Carlin ... People are spending money they don't have on things they don't need.


To impress people we don't like.

Mordecai ::

No kakorkoli, jaz sem dobil Sennheiser 660s za 300 eur. Dostava naslednji dan na mimovrstah. Ni lih -50%, je pa najnižja cena daleč naokoli.

Senior Dev ::

Si se vprašal s kje so jih dobili in zakaj je najnižja cena v Evropi? Malce sumljivo.

3p ::

Senior: ne pretiravaj(te). Mimovrste ima dejansko sennheiserce vedno v kaki akciji, po zelo ugodni ceni. Dobili pa so jih, predvidoma, tam kjer jih vsi.

KAVINSKY ::

Senior Dev je izjavil:

Malce sumljivo.


Odvisno od izdelka, ampak ni nič nenavadnega imeti tudi po 200% marže na kos. Kvečjemu je nabavnik slabo pogledal cene pri konkurenci pa prenizko nastavil ceno, ali pa so se hoteli znebiti malo zaloge.

D3m ::

Kakor koli. Cena je kakršna je. Če je prodajalec zafrknil ceno bo že odgovarjal nadrejenemu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

freesty ::

s1m0n je izjavil:

Redna cena za artikel, ki sem si ga par dni nazaj ogledal na Mimovrste je bila 100€ (brez popusta). Sedaj je v akciji za 90€ s popustom iz 130€ :) Tako gre to pri njih!


Dvomim, da je bla redna cena. Na mimovrste ze vec let nisem videl artikla, ki ne bi bil "znizan". Pomoje je bil prej znizan iz 120/130eur na 100, zdaj pa je pac na 90.

Me tak razpisdi, pol pa mi folk pravi, ja sem gledal na mimovrste, je bil inter-tech napajalnik znizan iz 80 na 40eur. Pa sem ga kr vzel.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Glugy ::

Sej zato pa bi rabl geizhals za Slovenijo. Da vidš še zgodovino cene od vseh trgovcev za isti izdelek. Ceneje si je preveč omejen in vezan na sama podjetja katera se pojavljanjo na njihovem iskalniku. Mi pravega primerjalnika za slovenski trg še nimamo.

bastadu ::

In ga še dolgo ne bomo imeli ...

Webmojster ::

Zato pa pogledaš na geizhals in primerjaš s cenami pri nas - in če je veliko odstopanje pač kupiš v EU

2dark ::

Tud pri nas imamo trgovce, ki imajo recimo 35% popuste na redno ceno za tv-je ( sony, philips, samsung ... )

scipascapa ::

sure, prej pa 20% dvig :)

DeeCoy ::

Dejansko sem danes v jysku kupil jogi znižan iz 420 na 190€..

bastadu ::

To ti misliš :))

Senior Dev ::

DeeCoy je izjavil:

Dejansko sem danes v jysku kupil jogi znižan iz 420 na 190€..

Jaz kupil tega istega kar po redni ceni za 199€. Profitiral si 9€ in ne 230€ kot bi si mislil tako na hitro. :))

Fif55 ::

Za tehniko je bolj aktualen Cyber monday, kjer se res dobi določene izdelke res ceneje. Govorim za tujino. Lani sem dobil Pocophone F1 na aliexpress-u za 90€ ceneje kakor je bil v redni prodaji( v tujini).

Egidij88 ::

DeeCoy ::

Senior Dev je izjavil:

DeeCoy je izjavil:

Dejansko sem danes v jysku kupil jogi znižan iz 420 na 190€..

Jaz kupil tega istega kar po redni ceni za 199€. Profitiral si 9€ in ne 230€ kot bi si mislil tako na hitro. :))

Gold F30? ne vem, sem že nekaj časa spremljal cene, pa dvomim, da bi jih zvišali za 120€ pred akcijami..

zmaugy ::

Phantomeye je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Na Mimovrste je lansko leto bil kar problem. Dostava do en mesec, podobno kot iz Alibabe. Folk ima polno denarja za zagonit, ni druge razlage.


Kako je ze rekel pokojni George Carlin ... People are spending money they don't have on things they don't need.


To impress people we don't like.


Haha, dobra in točno žebljico na glavico.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

2dark ::

scipascapa je izjavil:

sure, prej pa 20% dvig :)



To si ti rekel. Dons lohk preveriš cene na internetu pred nakupom.

blackbfm ::

Sej zato pa bi rabl geizhals za Slovenijo. Da vidš še zgodovino cene od vseh trgovcev za isti izdelek


Evropski geizhals cist zadostuje da dobis predstavo o trenutnih cenah. Ko pri nas isces kaj specifičnega itak sploh ni ponudnikov ali pa nic ni na zalogi. Kaj bos primerjal :)) Zgodovina cen pa tudi nevem kaj ti pomaga, saj kupujes zdaj, ne tri mesce nazaj

Tud pri nas imamo trgovce, ki imajo recimo 35% popuste na redno ceno za tv-je ( sony, philips, samsung ... )


Noben trgovec ne bo dajal popusta na izdelek ki se dobro prodaja. Si kdaj videl 35% popust za iphone? Nisi :))

Ce bos sel gledat normalno ceno teh tvjev v eu bodo v najboljšem primeru tam tam. Razen ce gre za zadnje, razstavne kose.

stara mama ::

Senior Dev je izjavil:

DeeCoy je izjavil:

Dejansko sem danes v jysku kupil jogi znižan iz 420 na 190€..

Jaz kupil tega istega kar po redni ceni za 199€. Profitiral si 9€ in ne 230€ kot bi si mislil tako na hitro. :))

Vrjetno pa oba veta, da dejanska proizvodna cena tega jogija ni niti 100€, kvečjemu bolj bliže 50€. All in all sta še vedno oba na izgubi :)
Ekologija™ in Trajnost™

tikitoki ::

2dark je izjavil:

scipascapa je izjavil:

sure, prej pa 20% dvig :)



To si ti rekel. Dons lohk preveriš cene na internetu pred nakupom.


Lahko jih, vecina jih ne. Dvigi cen oz. napihnjene cene, da popust izgleda bolj konkreten, so zal se vedno stalna praksa.

ludopazivi31 ::

Potem če se to tako vzame nas trgovci konstantno nategujejo in nebi rabili nič kupovati ?

Zgodovina sprememb…

D3m ::

No no. Jaz moram tudi nahraniti lačna usta.

;(
|HP EliteBook|R5 6650U|

s1m0n ::

Saj ostalim mora tudi nekaj ostat za hrano :)

primozzzz ::

Mogoce to. Glej spodaj pod deals..

https://www.kimovil.com/en/
NI PODPISA

2dark ::

tikitoki je izjavil:


Dvigi cen oz. napihnjene cene, da popust izgleda bolj konkreten, so zal se vedno stalna praksa.


Če je redna cena npr. 140€ in je potem zadeva znižana na 70€ ne moreš rečt, da je redna cena napihnjena, če to določi proizvajalec.

darkolord ::

Važno je predvsem, a se izdelek običajno res prodaja po tej redni ceni. Če se ne, potem je nateg, ne glede na to, kaj "določi" proizvajalec.

pegasus ::

Se že ve, bo kje kak dober deal za foto opremo? Eno steklo bi rad kaufnil, pa sem ga do sedaj ceneje videl samo pri nategunih.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Black friday (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21450857 (18120) jopar
»

Črni petek in naša naivnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6012554 (7786) bedarija
»

Se splača kupovati na črni petek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
8420754 (15767) darkolord
»

Black friday (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7418174 (9072) r0b3rt
»

Black Friday v SLO? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11135532 (27313) MuadDib

Več podobnih tem