» »

Prekomerno potenje stopal

Prekomerno potenje stopal

«
1
2

batuk ::

Zadnjih nekaj let imam problem s prekomernim potenjem. Stanje se je izboljšalo do te mere, da se zeli potim le še v stopala. Nisem debel, tlak je ok, vse je ok. Opažam, da se bolj potim, če pojem veliko sladkih živil. Potenje do neke mere zmanjša rekreacija, kar pa ne traja dolgo.

V trgovinah obstaja mnogo preparatov proti potenju, zato me zanimajo vaše izkušnje. Vsak človek je sicer svet zase, a neko merilo vseeno bo.

Prav tako bom težavo kompenziral z uporabo tankih športnih nogavic, ki odvajajo vlago. Tudi tu bi nasvet prišel prav.

Kaj mi svetujete?

TheBlueOne ::

Hej... Pojdi preverit kri, da nimas slucajno sladkorne. Potenje je menda lahko znak verjetno se posebej, ce se zadeve poslabsajo ko jes sladkarije. Praviloma so ljudje na poti proti sladkorni tudi zelo zejni po tem ko pojedo kaj sladkega...

zee ::

Sam uporabljam spray za noge znamke Gewohl ali nekaj podobnega in do neke mere pomaga. Dobiš v vsaki lekarni.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

batuk ::

Tudi sladkor sem preveril in je bil normalen.

Rad bi mazilo/kremo, ki bi zadostovala za vsaj 2, 3 dni.

Machete ::

Skenslaj čike, sol in cuker in kupi kvalitetne čevlje. Vse bo rešeno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

Skenslaj čike, sol in cuker in kupi kvalitetne čevlje (edit: ali športne copate, ki niso nike in podobno sranje). Vse bo rešeno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

||_^_|| ::

Meni pomagajo samo močne (debelejše) bombažne nogavice. Če imam tanke, se mi noga poti, ne glede na material.

batuk ::

Kadim ne. Doma vedno opažam, da drugi hrano solijo več kot jaz. Sladkorja je verjetno res preveč, a kaj naj, ko smo z njim oblegani z vseh strani.

Debelejše bombažne nogavice? Morda. Noga se mi spoti takoj. Po nekaj minutah imam že vse vlažno, kasneje vse mokro. Bohnedaj, da menjam prostore, kjer je velika temperaturna razlika. Problem nastane, ko se ta pot ohladi in me strašno zebe. Največa težava je v službi, kjer jasno ne morem biti bos. Doma nogavic pozimi skoraj da ne obujem (morda 5x na leto). Vedno nosim odprte natikače, tiste plavalne, ki se takoj posušijo.

Imam kvalitetne (in tudi nekvalitetne) čevlje. Se opazi, a je še vedno preslabo.

Sladkor, odvajajoče ali bombažne nogavice, Gehwol?

* Imam pa na podplatu precej tršo in razpokano kožo. Včasih tega nisem imel. Zadnjič sem to prvič zdrgnil. Morda pa je to tudi nek faktor.

Looooooka ::

če nič ne pomaga greš lahko po botoks. Baje da dejansko pomaga. Ampak boš moral 2x 3x na leto ponavljat zadevo.
Sam klinc...če nič drugega ne pomaga se verjetno splača.

FrRoSt ::

Problem imaš v obutvi. Imaš - izbiraš - napačno obutev!! Ni dovolj zračna, ali pa premočna, beri: pretopla.

Noge morajo biti dovolj hladne in uporabljati moraš materiale, ki DIHAJO! in ne umetnih sintetičnih materialov, ki ne prepuščajo zraka (in vode)!

Oglej si in morda tudi pizkusi s kakšno geox obutvijo ali čem podobnim. :P
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Curly ::

Kvalitetne bombažne nogavice, z vsaj 80% bombaža, večini pomagajo. In ja debele so boljše kot tanke, tudi, če se ti mogoče na prvi pogled nebi zdelo.

GabrieLeo ::

Isto kot jaz; ko sem zreduciral sladkor, mleko ter pil nič drugega kot vodo in čaj sem odpravil potenje povsod, razen noge.
Ko sem pričel z dieto ter bioresonanco za kandido (google candida diet) sem odpravil tudi to.
Na kratko: en teden ko boš imel čas jej samo zelena jabolka, preproste zelene solate ter nekaj bučnih semen in vodo. Boš videl, da ne boš imel problemov, dokler ne boš spet nazaj na stari dieti.
Mleko, kruh, vse pijače in cuker so največja pizdarija, priporočam ti malo raziskati presni veganizem za neko krajše obdobje-nebo ti žal ;)

r3dkv1c4 ::

Moja izkušnja s potenjem nog je trajala nekje 20 let.
Imel sem tako potne noge, da mi je potenje razžiralo kožo zaradi soli do živih ran.
Vse to je bila posledica aktivnega športanja.(2x trening dnevno/ 3x tedensko + tekma)

Če se le da, sem stalno v natikačih in copatah, ki dihajo.
Moram rečt, da se mi je stanje v zadnjih 8 letih neizmerno izboljšalo, zahvaljujoč copatom, ki jih lahko imam v službi.

Drugače edina stvar, ki mi je pomagala je bil baby puder in kostanjev sok ampak to je bilo bolj lajšanje, kot pa zdravljenje.
Dejstvo je, da je bilo potenje izrazitejše v puberteti in kasneje nekje do 25-ega leta....potem so se hormoni malo stabilizirali in z njimi tudi potenje.

Čimveč menjat obutev, nogavice iz bombaža, copati, ki dihajo in to je to...kar ti jaz lahko svetujem.

Ni samo sladkor, mleko, ..... problem potenja.

Bolj malo teh snovi smo zaužili v nekem obdobju in potenje je bilo enako....verjamem pa, da ljudje, ki premalo gibajo in se bašejo s cukrom in mlekom....so bolj nagnjeni k potenju na splošno.

Je pa to zoprna stvar in te razumem.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

FrRoSt ::

GabrieLeo je izjavil:

Isto kot jaz; ko sem zreduciral sladkor, mleko ter pil nič drugega kot vodo in čaj sem odpravil potenje povsod, razen noge.
Ko sem pričel z dieto ter bioresonanco za kandido (google candida diet) sem odpravil tudi to.
Na kratko: en teden ko boš imel čas jej samo zelena jabolka, preproste zelene solate ter nekaj bučnih semen in vodo. Boš videl, da ne boš imel problemov, dokler ne boš spet nazaj na stari dieti.
Mleko, kruh, vse pijače in cuker so največja pizdarija, priporočam ti malo raziskati presni veganizem za neko krajše obdobje-nebo ti žal ;)


Kaj korenček je tudi dovoljen!? Vsebuje veliko vitamina A. :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

r3dkv1c4 ::

GabrieLeo je izjavil:

Isto kot jaz; ko sem zreduciral sladkor, mleko ter pil nič drugega kot vodo in čaj sem odpravil potenje povsod, razen noge.
Ko sem pričel z dieto ter bioresonanco za kandido (google candida diet) sem odpravil tudi to.
Na kratko: en teden ko boš imel čas jej samo zelena jabolka, preproste zelene solate ter nekaj bučnih semen in vodo. Boš videl, da ne boš imel problemov, dokler ne boš spet nazaj na stari dieti.
Mleko, kruh, vse pijače in cuker so največja pizdarija, priporočam ti malo raziskati presni veganizem za neko krajše obdobje-nebo ti žal ;)

Presni veganizem in šport na polno....koliko časa?
No ta čas ti vsaj noge ne smrdijo:))
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

ZloTech ::

batuk je izjavil:

Zadnjih nekaj let imam problem s prekomernim potenjem. Stanje se je izboljšalo do te mere, da se zeli potim le še v stopala. Nisem debel, tlak je ok, vse je ok. Opažam, da se bolj potim, če pojem veliko sladkih živil. Potenje do neke mere zmanjša rekreacija, kar pa ne traja dolgo.

V trgovinah obstaja mnogo preparatov proti potenju, zato me zanimajo vaše izkušnje. Vsak človek je sicer svet zase, a neko merilo vseeno bo.

Prav tako bom težavo kompenziral z uporabo tankih športnih nogavic, ki odvajajo vlago. Tudi tu bi nasvet prišel prav.

Kaj mi svetujete?


Nehaj piti tekočine. 100% ustavi kakršnokoli potenje

batuk ::

Kakšna obutev neki...npr. 18 °C in zgolj v nogavicah, pa se potim (oz. potim se tudi bos). Zdaj le še v noge, tako da je boljše kot pred letom dni.

Poskusil bom prekiniti vnos sladkorja za naslednje dva tedna. Ni ravno veliko, a začetek je. Poskusil bom eno od krem/pudrov:
https://www.lekarnar.com/izdelki/akilei...
https://www.lekarnar.com/izdelki/gehwol...

Malo bom poeksperimentiral z nogavicami - bombažne že imam, zanimajo me še tiste, ki odvajajo vlago. Problem je, ker so vse po 15 EUR.

Bo treba pa še kaj poleg naštetega....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: batuk ()

Ganon ::

Machete je izjavil:

Skenslaj čike, sol in cuker in kupi kvalitetne čevlje. Vse bo rešeno.


Kolikor vem, ima sol ravno nasproten učinek.

noraguta ::

Volnene štumfe. Vsaj švic vpijajo. Pa usnjena obutev.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

koyotee ::

Jaz v volnenih švicam v bombažnih pa ne.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

batuk ::

Sem poskusil Gewohl puder. Doma se v nogavicah nisem praktično nič potil, v službi pa je bilo drugače. Je bistveno bolje, a to še ni to. Poleg tega bo upirsba pudra najbrž kar draga.

Mi lahko kdo priporoči tanke poliestrske (ali kaj podobnega) nogavice, ki dobro odvajajo vlago. Zaenkrat gledam za različnimi tekaškimi variantami (Kibuba...).

cortez ::

A se ne reši to, če daš pecilni prašek v čevlje ?

SambaShare ::

OP odprti čevlji niso opcija? Copate/cokle/croci...

FrRoSt ::

@batuk

Kaj ti ni jasno!? Čevlji morajo dihati!

Veš, kaj to pomeni!?
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

dreta ::

OP, uporabi naravo! Zjutraj/zvecer se sprehodi po rosi. Sicer malo tezje v tem letnem casu.
Zelo pomaga.

Machete ::

dreta je izjavil:

OP, uporabi naravo! Zjutraj/zvecer se sprehodi po rosi. Sicer malo tezje v tem letnem casu.
Zelo pomaga.

O.o


Eni hvalijo neke kose soli oz. nekih mineralov. Vprašaj v lekarni.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gruntfürmich ::

tudi meni se rade potijo, ampak ni prehudo. in takšni copati mi tudi hitreje zasmrdijo.
pač se sprijazniš s tem, raznih antiperspirantov jst ne bi uporabljal. več pač menjaš nogavice in obutev, tako na dnevni bazi kot kupovanje nove obutve, pa je. kakšen geox priporočajo eni. morda se kdaj potenje tudi umiri.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

cortez ::

dvojne nogavice pomagajo.


Spodaj tnke, bombažne, zgoraj po želji...

shintaro ::

@op , tudi jaz sem bil obseden z sladkarijami... potem sem jih preprosto nehal jest/začel ignorirat.. Tko zdej že ene 8 mesecev ne jem več sladkarij. Vse je v glavi , samo odločit se moreš-.

SkIDiver ::

dreta je izjavil:

OP, uporabi naravo! Zjutraj/zvecer se sprehodi po rosi. Sicer malo tezje v tem letnem casu.
Zelo pomaga.


Ta recept jaz uporabljam in meni pomaga. Spomladi se parkrat sprehodim po jutranji rosi pa sem dober do naslednje pomladi.

batuk ::

Če tole deluje bi bilo super. Bom poskusil kar danes popoldne, pa še zvečer in zjutraj.

Vsak dan se mi ne bo dalo, ampak za vikend ter kdaj pa kdaj zvečer bi pa šlo brez problema. Če tebi res pomaga par sprehajanj...

SkIDiver ::

Jaz to počnem spomladi, ker mi je bilo rečeno, da ima spomladanska jutranja rosa efekt.

Pa če opažaš, da imaš večje težave po uživanju sladkega se pač le temu izogni. Saj ni tako težko, samo odločnost je potrebna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

gruntfürmich ::

ja, pa postavitve planetov pa bioenergetske točke...;((
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

batuk ::

Preskusil sem ene aktive nogavice iz Kibube. Sem zelo zadovoljen, zato bom še kupoval. Me pa zanima, kje bi jih lahko naročil ceneje?

Rok Woot ::

Hodi bos doma, pa imej 18 stopinj ali manj. Pojdi v savno.

batuk ::

Ker nisem ravno 24/7 doma, je to težava. Savna za sem in tja pa bi kar dobra ideja.

Še vedno pa iščem aktivne nogavice za manjso ceni, kot pa v Kibubi, Extreme Vitalu...?

noraguta ::

Iz česa sploh so. Saj imajo nelo deklaracijo zraven.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

batuk ::

https://www.kibuba.com/obutev/nogavice-...

66 % poliester, 17 % poliamid, 17% lycra

batuk ::

Ali je prekomerno potenje morda povezano s povišanim holesterolom? Po eni strani sicer berem, da za povišan hilesterol ni tipičnih znakov, a vseeno se težave morajo nekje pokazati.

Vesel bi bil tudi mnenj ostalih z enakimi težavami...

SkIDiver ::

Jaz nimam povišanega holesterola ali drugih zdravstvenih težav.

gor13azd ::

probaj izločit kako vrsto hrane....

jaz se recimo precej manj potim, če ne uživam sadja...zadeva na katero nikoli ne bi pomislil, če ne bi sprobal na lastni koži, ker je sadje le vir vitaminov, mineralov, hidrira in je opevano v vseh medijih itd....

kombinacija sadja in mlečnih izdelkov pa je vsaj pri meni pomenilo katastrofo kar se tiče potenja....
gogi

fx3zRejSz0cS ::

Sam ponavadi pred "napori" (trening, sprehod, ...) pošprejam podplate s deodorantom. Meni pomaga.

batuk ::

@gor13azd

Ali lahko bolj natančno opišeš to svojo dieto? Kje potem pridobiš vse vitamine in minerale? Zelenjava? Jajca? Si skenslal res vse sadje? Sam pojem 2, 3 banane na dan.

Zadnjikrat sem v službi za malico pojedel zgolj jabolko (mislim, da zeleno) in se takoj začel rahlo potiti. Sliši se kar nekaj, a morda je kaj na tem. Mislil sem, da bi teden dni pošportal in uredil prehrano. V tem času bi se rezultati že skoraj da morali poznati. Poleg tega imam rahlo povišan holesterol, za kar naj bi bile krive sladkarije in mlečni izdelki. Za sladkarije sem že ugotovil, da mi škodijo.

Recimo, da bi si naslednji teden zamislil takole:
- nič sadja in sploh sladkarij
- veliko zelenjave
- meso vse povprek a malo manj
- pijem pa tako ali tako vodo ter sem in tja kakšno pivo

Dejansko bi za kosilo šopal "fitnes meni" (perutnina in zelenjava). Kako pa je z juhami?

Pred časom sem kupil zeleno lečo in bučna semena, ki bi jih vključil vprehrano. Pa morda še kako novo zadevo...


Po drugi strani pa je velik dejavnik tudi stres, ki situacijo precej poslabša. A to je kar je in se ne da bistvno pomagati...


Btw....ali osega po teganju v prispevku dobi kakšen notification?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: batuk ()

gruntfürmich ::

najprej preveri kako je če zaužiješ veliko tekočine. ker lahko da je to finta sadne diete, da je model zaužil veliko tekočine s sadjem in je zato švical
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gor13azd ::

@batuk

v bistvu nimam nobene posebne diete, kot si že sam ugotovil pa lahko vse nadomestiš z drugo uravnoteženo prehrano, kjer lahko dobiš ves spekter vitaminov, mineralov....glede na to, da sadje hidrira, če ga izločiš pač vnesi več vode in pa mogoče tudi vlaknin prek ovsenih kosmičov, oreškov ipd.....vitamine minerale pa lahk vse dobiš prek zelenjave, mesa, jajc...itd...
povem ti sam mojo izkušnjo, da probaš tudi izločevat kakšno vrsto prehrane.....osebno sploh, če vem, da me še čaka kaka aktivnost, tek ipd... nikoli ne konzumiram sadja pred, ker me enostavno polije......rajš po pa še to mogoč 1 kos sadja na dan je čist dovolj.....sam sem tudi ugotovil, da mi sadje ne odgovarja tudi pred spanjem, ker se vedno zbudim nenaspan oz zmantran.....
....ob tem pa še morš pazit na fruktozni sladkor/sirup, ki je lahko skrit kjerkoli...pazi pijače, kake dodatke k jedem ipd....
gogi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gor13azd ()

batuk ::

Tenx. Pa si se poslužil kakšnih zdravstvenih meritev, kjer si spremljal vrednosti?

Sedaj bom poskusil dieto brez sladkarij in sadja. Torej ves sladkor. Problem je, kot praviš, da se skriva še marsikje. Zanima me tudi upad energije. Navajen sem, da mi kaj od tega takoj da energijo. Po kolikem času naj bi se počutil bolje?

Zaenkrat bo tole dovolj. Če se lotim preveč na orto bom kaj hitro obupal. Kasneje bom poskusil še z mlečnimi izdelki (predvsem sir). Prav tako ne bom kar takoj zmanjševal količino posameznega obroka. To bom storil postopoma.

link_up ::

svasta....silica gel v cevlje, poleti pa sandale. BTW, potenje je koristno. Koliksno pa imas izgubo toplote skozi dlani? Ce dlani izsusis in ohladis, se se vedno prekomerno potis v noge?
In and Out

gor13azd ::

nič meritev ali prekomernega kompliciranja, samo poslušal sem svoje telo, ki ti samo pove, kaj ti odgovarja in kaj ne, ter kdaj ti recimo neka hrana odgovarja in kdaj ne......majn boš kompliciral, boljše bo..........telo ti pa veliko sporoča preko potenja, srčnega utripa, zbranosti, fokusa, počutka... itd itd......sam prebrat je potrebno reakcije na dolečen tip hrane, dodatka ali karkoli že in pač eksperimentirat....

ko sem omejil sadje, mlečne izdelke ipd..., je bil efekt takojšen, saj se pri vadbi ali drugih aktivnostih pol tolko nisem potil, napredek je bil večji, zbranost, tudi vonj, ko sem se potil je bil drugačen oziroma precej manj nadležen...

sem pa sam recimo precej hitro sprejel to, da sem pač tak, da se bolj potim, saj so recimo iste probleme imeli že starši pa njihovi starši in se mi je zdelo samoumevno, da sem to pač podedoval....dokler pač nisem po slučaju začel eksperimentirat s hrano (iz drugih razlogov, predvsem shujševalnih) in spoznal, da lahko tudi potenje zelo omejim prav skozi hrano oz. ga zmanjšam na normalno raven......
gogi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gor13azd ()

SkIDiver ::

@batuk sladkor je kot droga. Nekaj časa potrebuješ, da se ga odvadiš, spremembe so pa vidne zelo hitro. Če si recimo navajen jest čokolade, pecivo, itd... boš imel po nekaj dneh kar veliko potrebo po tem. Pa tudi razpoloženje in energija ti bosta precej nihala. Ko daš to fazo skozi pa ostane samo še v glavi, da se držiš stran od sladkega.

Meni zanimiv test kakšna je razlika.

gruntfürmich ::

no no, ne zdaj odkrivat tople vode in se čudit kako je zdrava prehrana boljša in se boste bolje počutili... walda da bo tako!

dokler pač nisem po slučaju začel eksperimentirat s hrano (iz drugih razlogov, predvsem shujševalnih)

ja če si debel in imaš veliko preveč izolacije okoli sebe tudi nisi pomislil da bi kaj okoli tega spremenil in da se zaradi tega bolj potiš?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iskanje pravega antiperspiranta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7331559 (3092) Machete
»

Obutev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9421043 (2892) gruntfürmich
»

Temperatura in potenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
569577 (5505) Ganon

Antirespirant - da / ne?

Oddelek: Loža
81595 (1488) bluefish

Več podobnih tem