» »

Prekomerno potenje stopal

Prekomerno potenje stopal

1
2
»

gor13azd ::

gruntfürmich je izjavil:

no no, ne zdaj odkrivat tople vode in se čudit kako je zdrava prehrana boljša in se boste bolje počutili... walda da bo tako!

dokler pač nisem po slučaju začel eksperimentirat s hrano (iz drugih razlogov, predvsem shujševalnih)

ja če si debel in imaš veliko preveč izolacije okoli sebe tudi nisi pomislil da bi kaj okoli tega spremenil in da se zaradi tega bolj potiš?


nevem kaj hočeš povedat, tema govori o prekomernem potenju, sadje je po defaultu zdravo živilo, sem ga vedno konzumiral, dokler pač nisem ugotovil, da mi ne odgovarja in je vsaj pri men ga boljše omejit in izbrat drugo živilo.....
gogi

gruntfürmich ::

tudi debelost je zelo možen vzrok za prekomerno potenje na vseh mestih, tudi stopalih. oz narta, ker v stopala mislim da nobeden ne švica ker tam ni por
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Rok Woot ::

gor13azd je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

no no, ne zdaj odkrivat tople vode in se čudit kako je zdrava prehrana boljša in se boste bolje počutili... walda da bo tako!

dokler pač nisem po slučaju začel eksperimentirat s hrano (iz drugih razlogov, predvsem shujševalnih)

ja če si debel in imaš veliko preveč izolacije okoli sebe tudi nisi pomislil da bi kaj okoli tega spremenil in da se zaradi tega bolj potiš?


nevem kaj hočeš povedat, tema govori o prekomernem potenju, sadje je po defaultu zdravo živilo, sem ga vedno konzumiral, dokler pač nisem ugotovil, da mi ne odgovarja in je vsaj pri men ga boljše omejit in izbrat drugo živilo.....


Mogoče telo ne ve kaj bi s tem cukrom od sadja. A ko tečeš na triglav tvojemu telesu ne paše jabolko?

batuk ::

Kot sem napisal v prvem postu - nisem debel. Pri 180 cm imam 74 - 75 kg. To si razlagaj, kakor si hočeš. Zanimivo je, da sem se pri 80 kg morda celo manj potil. Morda. Težko vem točno brez meritev. Kar pa se tiče potenja v stopala, se največ potim prav v podplate. Tam se zgodi 95 % vsega. Tam se potim neprestano. Drugače je seveda pri športanju.

Tako da, če bo tole s sladkorjem stanje izboljšalo za vsaj 50 %, potem je cena za to neznatna.

Rok Woot ::

Ja lej, noben ne živi popolnoma zdravo, ker je to nemogoče. Enemu smrdijo noge, drugemu pod pazduho tretjemu pa rit, smo pač različni. Se pa sigurno pozna kaj ješ in kaj delaš. Nehaj hoditi v službo za nekaj časa, jej zdravo hrano, ne se sikirat, pa ne uporabljaj telefona, bo sigurno bolje.

gor13azd ::

@batuk bo že sam ugotovil, če mu bo kaj izmed napisanega pomagalo pri prekomernem potenju, to da pa ni odprl teme, ker je imel 5 min časa pa smo tudi že pogruntali, da gre pač za specifični primer

dejstvo je, da se lahko v nedogled pogovarjamo kaj ja pa kaj ne in kaj je logično pa kaj ni.....
@Rok_Woot .... jaz v svojem primeru že ne bi izbral jabolka, ker bi izgubil ogromno vode, mineralov ipd... preko potenja in bi bil problem pri takem naporu.....so pa to moje izkušnje in ne mi zdaj govorit, da je logično da z vnosom sadja vnesem več cukra/vode in to pomeni več potenja, ker lahk vnesem namest jabolka dodatni liter vode in pa drugi enakovreden vir cukra pa se bom pol manj potil (oziroma NORMALNO, kot večina folka).....ampak taki pač smo, različni, nobenmu pa ne pravim da naj ne zaužije sadja pred ali med naporom, to je njihova odločitev...

razumem, da načeloma bi se naj debeli bolj potili kot suhi, da bi naj zdrava prehrana pomagala pri zmanjševanju potenja itd itd...ampak potem pa morešt tudi razumet, da pa so na drugi strani spet ljudje, izjeme, primeri, ki govorijo drugače in normalno, da bo človk poiskal pomoč pa magari tudi na forumu.....

...poznam pa recimo vsaj 2 osebi, ki imata prekomerno težo, tudi 30-40kg, pa imata probleme, da se ne potita....pa se nista zredili od sadja in zdrave prehrane ampak najbrž cukra, sladkarij...itd itd...100 ludi 100 čudi
gogi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gor13azd ()

Rok Woot ::

Tudi koliko se potiš, se da naučiti telo. Sicer pomojem bolje več, sploh v današnjem svetu ko pojemo toliko svinjarije :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iskanje pravega antiperspiranta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7331583 (3116) Machete
»

Obutev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9421053 (2902) gruntfürmich
»

Temperatura in potenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
569582 (5510) Ganon

Antirespirant - da / ne?

Oddelek: Loža
81596 (1489) bluefish

Več podobnih tem