» »

SATA konektorji se mi topijo

SATA konektorji se mi topijo

branc ::

Imam težavico.
En rig mi dela težave, konektorji na SATA kablu v samem PSUju (modularnem BeQuiet dark Pro 11 1200W 80 platinum) se mi topijo.
Na vsakem SATA kablu sem imel 2 x 1070.

Gre za multi rail PSU - vem, da bi bila (verjetno) rešitev zamenjava s single rail, a dajmo vzet v obzir še druge možnosti.

Glede na to, da imam možnost dobit nove kable za obstoječi PSU, kako bi se temu izognil? Undervolt GPUjev?

Miha 333 ::

Max. dovoljen tok na SATA konektorju je 4.5 A ! Zdaj pa računaj. Poraba 1070 je do 150W, pri 12V je to čez 10A na grafo. SATA konektorji niso primerni za to. Uporabiti moraš namenske 8 pinske konektorje.

konspirator ::

Kako si sploh uspel priklopiti sata na gtx 1070 pcie napajanje ?
--

Zgodovina sprememb…

Miha 333 ::

Aha, se pravi konektorji na modularnem psu se topijo? Isti razlog, preveč obremenitve na enem konektorju. En pin (kot tudi žica) prenese okrog 10A. Namensko napajanje za gpu ima zato po več pinov/žic za 12V in GND. Dobro, da nisi česa zakuril.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

gddr85 ::

sata kabel je za diske, optične itd., razen če misliš pci kabel oz. 4 pinski molex..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Miha 333 ::

Tudi molex ima omejitev 10A na pin/žico.

branc ::

Se oprostituiram, ker sem dvoumno napisal. SATA konektorji so bli izključno za riserje, direktno v GPU so bili seveda namenski konektorji...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: branc ()

mm888mb ::

Že videl podobne reči, kateri riserji? Si overclockal?





takle? To je konektor na napajalniku.

Napajalnik pa ti naprej dela BP?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mm888mb ()

branc ::

 SATA

SATA




Tako mi jih topi, to je konektan direkt v PSU iz riserja. Riserji so standardni, v.006, dvomim, da je problem v njih,
v ostalih mašinah delajo BP.... je pa res, da je to edini komplet z 1070 GPUji...

Overclockano je res minimalno, ker so dotične 1070 trmaste in jih nisem posebej obremenjeval...

mm888mb ::

Ja meni isto, s tem da mam Corsaire s 6 pinskimi konektorji (pri napajalniku na drugi strani so 4x SATA, da nebo pomote) in na vsakem kablu s SATA priključki 2x 570.

Grafe so katerega proizvajalca? Tudi meni se to dogaja samo na enem rigu, je pa res da imam riserje različnih proizvajalcev, večina Ver003 in Ver006.

branc ::

Gre za Asus GPUje...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Etherum mining (rudarjenje) (strani: 1 2 3 460 61 62 63 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
3108474748 (83479) Jagdpanter
»

Težave - rig

Oddelek: Strojna oprema
151109 (805) dxx
»

Sestava Mining Rig-a

Oddelek: Pomoč in nasveti
83396 (2921) Invictus
»

Napajanje r9 280x - napetosti

Oddelek: Strojna oprema
474142 (3090) Jst
»

Priklop napajalnika

Oddelek: Strojna oprema
4713352 (12741) pol3ni

Več podobnih tem