» »

Ali je SSD Crucial MX300 zrel za menjavo?

Ali je SSD Crucial MX300 zrel za menjavo?

dc10 ::

V desktop računalniku je vgrajen SSD Crucial MX300 nekje od meseca februarja, nameščen Win10, sedaj pa je že drugič v roku 3 mesecev prišlo do BSOD zaradi napake na boot-u. Obakrat sem napako popravil z zagonom iz USB ključka z win10 instalacijo. Računalnik je HP in sem pognal njihovo orodje za diagnostiko, kjer pokaže napako na SSD disku in napaka pomeni, da je potrebno disk zamenjati. Če ga pregledam z orodjem v windowsih ne pokaže nobene napake, HD Tune pro, Victoria in Crucial Storage Executive pa pokažejo neke napake, s tem da slednji pokaže, da je SSD stanje vredu....
Spodaj je nekaj slik....
ali naj disk pošljem pod garancijo v menjavo oz. ali mi ga bojo sploh menjali, glede na to, da ima očitno neke težave?.... aja, firmware je zadnji, ki obstaja...





darkolord ::

Imaš zadnji firmware?

kixs ::

To je zrelo za menjavo pod garancijo.

lp

Han ::

Skloniraš vsebino na drug disk, na SSD pa posodobiš firmware, če ni gor zadnji, ga popolnoma izbrišeš (Sanitize v CSE), naložiš nazaj klonirano sliko diska in poženeš teste. Če bo vse enako kot prej, reklamiraj.

Preveri tudi, če je SSD v redu priklopljen (na ustrezen kontroler na plati, menjaj SATA kabel).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

dc10 ::

hvala za odgovore, firmware je tazadnji, sem ga že pred tem pred 3 meseci v celoti zbrisal in ponovno skloniral nazaj cel disk in je ponovno prišlo do napake, bom menjal še sata kabel in ga dal na drug sata port na plošči, da vidim kaj bo potem...

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320571464 (28864) hariscorale
»

Počasen SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10721007 (8274) nsa_ag3nt
»

SSD se hitro stara.

Oddelek: Strojna oprema
464889 (3021) hojnikb
»

SSD upgrade: BIOS najde disk, windows inštalacija ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6518695 (933) Mare2
»

Crkuje disk ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
476091 (4424) Leprechaun

Več podobnih tem