» »

Intel Haswell (LGA 1150)

Intel Haswell (LGA 1150)

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 27
»»

TechBeats ::

Torej nadeljevanje stare teme, ki je padla pod ključ.
https://slo-tech.com/forum/t511495/0


Objavljate bolj kulturno, da se še ta tema ne zaklene..
AciD TriP

mtosev ::

kaj se bo bolj splačalo vzeti čez par mesecev:
nove LGA2011 cpuje al LGA1150?
performance in različni featuri so mi najbolj pomembni.
what to get?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Isotropic ::

1150, ze zarad tega, ker bos tut broadwelle imel na tem podnozju.
ce se ti da cakati ~1.5 leta, pa pocakaj na haswell-e in prenovljen 2011 podnozje.
je pa res, da takrat (cez 1.5 leta) lahko pocakas se pol leta in kupis skylake, ki naj bi bila odmik od osnovne Core mikroarhitekture, na kateri bazirajo procesorji se sedaj (ugibam: larrabee reborn med drugim).

tko da zaenkrat cakaj na 1150 in upaj, da ne bodo broadwelli vsi res samo BGA (skoraj zih ne bodo sicer).

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Pobrisan offtopic

filip007 ::

Žal ni omembe vredno, zdaj se še na CPU trgu gredo popolnoma enako, narediti CPU za vsak FPS, enako kot je že na GPU trgu, za minimalno razliko seveda in visoko ceno.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Isotropic ::

kaksen FPS mislis to?

filip007 ::

Razlike med posameznimi modeli grafični kartic ali novejšim CPUjem, Ivy-Sandy-Haswell naveza.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

mtosev ::

Isotropic je izjavil:

1150, ze zarad tega, ker bos tut broadwelle imel na tem podnozju.
ce se ti da cakati ~1.5 leta, pa pocakaj na haswell-e in prenovljen 2011 podnozje.
je pa res, da takrat (cez 1.5 leta) lahko pocakas se pol leta in kupis skylake, ki naj bi bila odmik od osnovne Core mikroarhitekture, na kateri bazirajo procesorji se sedaj (ugibam: larrabee reborn med drugim).

tko da zaenkrat cakaj na 1150 in upaj, da ne bodo broadwelli vsi res samo BGA (skoraj zih ne bodo sicer).
mislim, da še 1,5leta ne bom čakal. zdajšnji i7 930 in 6gb rama mi postaja premalo. no bomo vidli kaj bo. Lga1150 bo mainstream platforma in kot se spomnim je 1366 bil starejša platfroma,ampak je bil bolj dolgo podprt kot npr mainstream 1156
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Isotropic ::

ne, za lga-2011 pridejo sedaj ib-e, potem bo pa to to.
edino lahko bos scasoma kupil rabljenega 6- ali vec jedrnega (do 14-jedrni xeoni).
lga-1150 bos pa mel se eno generacijo procev za upgrade na nizjem proizvodnem procesu (overclocking recimo je +). ne bos pa mel vec kot stirih jeder, tko da se sam odloci, kaj ti je bolj vazno.

kaj pa delas z racunalom?

7982884e ::

mtosev je izjavil:

zdajšnji i7 930 in 6gb rama mi postaja premalo.
smem prositi za razlago?
ker ram lahko dokupiš, neke ogromne razlike v clock-to-clock hitrosti pa tud ne bo med haswellom pa tvojim 930

win64 ::

Kako ne? Na tej strani piše ( http://www.cpubenchmark.net/singleThrea... ), da je razlika med 930 in 3770 v razmerju 1,198:2,081

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: win64 ()

Isotropic ::

je kar neki clock-for-clock razlike, poleg tega je pa še ~700mhz razlike v frekvenci)

hojnikb ::

win64 je izjavil:

Kako ne? Na tej strani piše ( http://www.cpubenchmark.net/singleThrea... ), da je razlika med 930 in 3770 v razmerju 1,198:2,081

passmark je debiln bench in ga sploh ne upoštevat.
#brezpodpisa

klinker ::

Razlika itak je, saj je vsaka generacija ene 10-15% hitrejsa. Vprasanje je, ce to dejansko potrebujes, al si pa samo frik in pac mores met the last shit v svoji kisti.
Zase vem da mi bo moj i5 750@3,6ghz z 12gb rama se lep cas zadostoval za audio editing v Logicu, pa je to dalec od nepozresne zadeve, sploh ko kake hd plugine v projekt vkljucis.

furion ::

Jaz imam se Ivy 2600k, pa ne vidim nobenega razloga za nakup Haswella. Performance gain je premajhen. Bi bilo lepo, da bi se namesto klavrnih < 10% bolj potrudili (recimo 30% gain). Sam kaj ko Intel nima konkurence, da bi pushnli razvoj naprej. AMD uspeva samo se na budget procih za revne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

_koki_ ::

furion je izjavil:

Jaz imam se Ivy 2600k, pa ne vidim nobenega razloga za nakup Haswella. Performance gain je premajhen. Bi bilo lepo, da bi se namesto klavrnih < 10% bolj potrudili (recimo 30% gain). Sam kaj ko Intel nima konkurence, da bi pushnli razvoj naprej. AMD uspeva samo se na budget procih za revne.

Prvo kot prvo 2600K je sandy bridge in ne ivy bridge, drugo kot drugo se pa AMD več kot zadovoljivo kosa z mainstream inteli, če ne z zmogljivostjo pa z ceno!

7982884e ::

ok, priznam da sem imel v mislih da je clock-for-clock razlika manjša kot tisto zgoraj, sem mislil da bo manj kot 50% pa je očitno več

AMD več kot zadovoljivo kosa z mainstream inteli, če ne z zmogljivostjo pa z ceno!
ja, ampak to nič ne pomeni za samo konkurenco kot gonilo razvoja. amdjevi čipi so vroči, požrešni in njihov flagship caplja daleč zadaj za intelovim, da ne govorimo o tem da so še vedno na 32 nm, medtem ko bo intel zdaj že 2. generacijo na 22 nm, naslednje leto na 14 nm in razglaša, da moorovemu zakonu ne vidijo konca še vsaj 10 let. amd po drugi strani se pritožuje nad slednjim, češ da zaradi fizike ne morejo več. očitno bi zmogli, pa niso intel.

z upoštevanjem vsega tega se intlu pač ne mudi, ampak k sreči moorov zakon še vedno furajo, čeprav ne glih po merilu single threaded zmogljivosti

furion ::

Ups, Sandy. V laptopu imam Ivy.

V dolocenih okoljih (recimo renderiranje strani + javascript v browserju) se pac fura na single thread. Tu bi bil napredek zazeljen. Alpa recimo poganjanje virtualke na single core procesu. Pravzaprav nasploh, performance se ne visa z dodajanjem jeder, te samo povecajo concurrency sistema. Kar pohitri zadevo je zmogljivost cpu na nivoju single threada. In na tem podrocju je napredek dokaj pateticen.

Ce bi primerjal quad core pa octa core z istimi hitrostmi pa quad core vs 2x hitrejsi quad core => V prvem primeru sploh nebi bilo razlike v hitrosti. V drugem, pa bi bil sistem 2x hitrejsi.

Quad core z hyper threading je cist dovolj, imas lahko 8 zelo intense procesov naenkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

furion ::

Bom jaz kr na Skylake+ pocakal pa DDR4. Da se bo vsaj poznala razlika pr upgradeu.

mirancar ::

furion je izjavil:

Ups, Sandy. V laptopu imam Ivy.

V dolocenih okoljih (recimo renderiranje strani + javascript v browserju) se pac fura na single thread. Tu bi bil napredek zazeljen. Alpa recimo poganjanje virtualke na single core procesu. Pravzaprav nasploh, performance se ne visa z dodajanjem jeder, te samo povecajo concurrency sistema. Kar pohitri zadevo je zmogljivost cpu na nivoju single threada. In na tem podrocju je napredek dokaj pateticen.

Ce bi primerjal quad core pa octa core z istimi hitrostmi pa quad core vs 2x hitrejsi quad core => V prvem primeru sploh nebi bilo razlike v hitrosti. V drugem, pa bi bil sistem 2x hitrejsi.

Quad core z hyper threading je cist dovolj, imas lahko 8 zelo intense procesov naenkrat.

če bi večanje števila jeder bilo kar tako isto dobro kot višanje single thread zmogljivosti, bi bil AMD celo dober nakup

furion ::

Mislim da trenutno Intel predvsem na portable devices cilja...na serverjih majo itaq ceu marketshare, high end userbase tudi... ni neke motivacije za rapid development.

Upam na kak AMD comeback...

_koki_ ::

AMD trenutno omejuje arhitektura in proizvodni proces, ko bodo popravili arhitekturo in eno jedro v modulu ne bo uporabilo vsa sredstva drugega, se bo marsikaj spremenilo, poraba bi pa tudi drastično upadla z manjšim proizvodnim procesom ali pa bi se na ta račun dvignila frekvenca in zmogljivost posameznega jedra v modulu, na ta račun bi se intel hitro lahko znašel v težavah kot pred leti...
Žal pa ima na vse to velik vpliv denar in nerazgledanost ljudi, zaradi takih ljudi ni napredka, ker če bi konkurenca dobila večji kos pogače, bi bilo tudi več denarja za razvoj in napredek, se pa vrtimo v začaranem krogu...

furion ::

Morda ce se AMD znajde v konzolah, aka steambox in xbox si lahko nabere vsaj nekaj kapitala.

Isotropic ::

furion je izjavil:

Bom jaz kr na Skylake+ pocakal pa DDR4. Da se bo vsaj poznala razlika pr upgradeu.

edino smiselno

TechBeats ::

Pol bo pa še čaku do vsaj 2015 -2016


Asus HQ slike

Normalne,
http://www.techpowerup.com/forums/showt...

Evo moja Deluxe :P


in Rog verzije
http://www.techpowerup.com/forums/showt...
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

Janac ::

Kaj pa kej cene? Že kej znane?

Isotropic ::

podobne kot 3xxx.

TechBeats ::

Evo ena cena iz USA, i7 4770K
http://www.pcconnection.com/IPA/Shop/Pr...
394$, samo imajo tud kar drag i7 3770k za 385$ (newegg.com jih ima za 330$)
AciD TriP

mtosev ::

7982884e je izjavil:

mtosev je izjavil:

zdajšnji i7 930 in 6gb rama mi postaja premalo.
smem prositi za razlago?
ker ram lahko dokupiš, neke ogromne razlike v clock-to-clock hitrosti pa tud ne bo med haswellom pa tvojim 930

mam dosti programov odprtih hrkati in mi začne rama zmanjkovati, grafa tud nekaj jebe počasi. lga1366 je dead in denarja v to ne mislim več vlagati.mam 3K Eur že pripravljenih za novi komp tak da proti koncu leta bom verjetno upgradal
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Isotropic ::

brezveze.
kupi 12gb (oz. dopolni na tuk), itak je vse ddr3 pa je. grafiko samo menjas.

Xserces ::

ah on da raj 3k € za 10% večji performance ... zato da bo imel haswella :))
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

gendale ::

zaenkrat kupi ram, en hud 27" 1440p zaslon, pa novo grafično
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

trnvpeti ::

haswell int.grafika bo laufala 1440p monitor?

mtosev ::

Isotropic je izjavil:

brezveze.
kupi 12gb (oz. dopolni na tuk), itak je vse ddr3 pa je. grafiko samo menjas.
ddr3 2000mhz 8-8-8-24 rama sigurno ne bom dobil za poleg, kot drugo 1366 je preold, da bi želel metati denar v tole platformo in še sn na katerih forumih al nekaj bral o tem,da nekatei imajo probleme s stablinostjo sistema če so vsi sloti zapolnjeni

Xserces je izjavil:

ah on da raj 3k EUR za 10% večji performance ... zato da bo imel haswella :))
mene tole ne moti. kolk sn gledal je ~20% razlike in ne samo 10%. drugače sn za trenutni komp za 2400e, dati 3k e za komp mi ni problem, ker denar seveda imam
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

stock ::

Hehehe objasnu :)) se pa popolnoma strinjam. Če ti je to všeč pa hobi itd. (alpa clo šiht) komot vržeš 3k€ folk zmeče vsako leto po 20-30k€ za avtomobile.. Smejejo se ma tistim, ki jahte kupujejo :D

Isotropic ::

trnvpeti je izjavil:

haswell int.grafika bo laufala 1440p monitor?

saj to ze ib podpira. tut igrice mislim da, ce te ne moti quad scaling (1px = 4px)
pa itak ne rabis 2000mhz rama, ni nekega hudega pospeška ne pri 1366 ne pri 1150 (upostevaj, da ma 1336 3memory kanale, 1150 pa samo 2).

kaj pa delas sploh z racunalnikom, OP

mtosev ::

2000mhz ram že imam (elpida hyper čipi-OC rami). sigurno ne bom kupil zdaj ene slabše rame, ker ne bodo zdržali na kolk gonim trenutne rame. kak sn reko ne počem nič takšnega razen, da imam zelo dosti programov odprtih hkrati in da mi rama fali, grafa tud crkuje (občasne črte po enkranu), komp bo kmalu 3leta star,... etc mislim tud večji monitor vzet, nove grafe tud pridejo kmalu ven oz nekatere so že, pač celi nov komp in to je to
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Isotropic ::

kupi kvecjemu 16gb istega rama pa je

mtosev ::

ni več v prodaji tak, da ga ne morem kupit tudi, če bi želel
I don't get it zakaj me nekateri tukaj prepričuje, da ne kupim nekaj novega. odločitev o nakupu nečesar je že pri meni padla. možno edino, da malo počakam, če bo kaj "revolucionalnega" prišlo ven, drugače pa bom zagotovo nekaj kupil
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Isotropic ::

na kuk jih pa gonis
http://geizhals.at/?cat=ramddr3&xf=254_...
kuk slotov mas se frej

mtosev ::

3slota sta fraj. drugače rame gonim na 1650mhz @ 6-6-6-16 1T. saj imajo še potenciala samo več mi ni bi blo do špilanja
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

gendale ::

Isotropic je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

haswell int.grafika bo laufala 1440p monitor?

saj to ze ib podpira. tut igrice mislim da, ce te ne moti quad scaling (1px = 4px)
pa itak ne rabis 2000mhz rama, ni nekega hudega pospeška ne pri 1366 ne pri 1150 (upostevaj, da ma 1336 3memory kanale, 1150 pa samo 2).

kaj pa delas sploh z racunalnikom, OP

a ne podpira tega samo prek display porta?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

klinker ::

Ahh, mtosev je en tistih ki morajo met the last rig, ceprav ni potrebe. Ampak sej ce hoce met, naj ima, to je pac njegova osebna stvar kaj hoce in kaj ne. Folk se zakreditira za hude avte, ceprav ni potrebe, vi pa tu blodite okoli pcja :D
Sicer pa sam bi iz 1366 upgradeal le na 2011, oz naslednika ;)

bluefish ::

Se je kaj že govorilo o nasledniku 2011?

Isotropic ::

ib-e pride konec leta, proci bodo iste konfiguracije (st. jeder, cache, cene...), edino frekvence bodo malo visje.
bos pa mel xeone do 14 jeder.

haswell-e pride konec 2014, bo nov socket, nekompatibilen.

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Zakaj morejo tolko spreminjat socket... Vsako nadgradnjo rabiš novo ploščo že skoraj. Vsaka plošča če imaš srečo zdrži 2 generacije procesorjev, kar pomeni vsako 3. leto nov socket. AMD mi je iz tega vidika bolj user friendly. Če imaš zdej not Phenom ll in kolkr tolkr solidno ploščo lahko komot menjaš za FX procesor. Pri Intelu pa če imaš Core2Duo/Quad alpa prvo i-serijo boš mogu obvezno menjat ploščo ker na 775 ali 1156 ne paše nič drugega kot samo ena serija procesorjev.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Isotropic ::

ker dobis takrat tut nove feature (SoC oriented). pa fx podpirajo samo res samo nove plate, pa se tam je verjetno boljse, ce kupis kar novejsi chipset, starejsi znajo biti slabi (nekonkurencni).

pa ne pozabit na fm1, 2.

Zgodovina sprememb…

bdoxx ::

mene mika, da bi šel iz Ph2 x6 1055t na i7 4770, samo navem kolko je to smiselno, po benčih zelo v delovanju pa nevem....

hojnikb ::

če srfaš po netu in tu pa tam kak špil, potem ne bo razlike. No razn v e-penisu.
#brezpodpisa

TechBeats ::

i7 4770K za enkrat 335€
http://direkt.jacob-computer.de/_artnr_...

hehe jaz bom dobil brez DDV tako da max 280€, not bad :D


Ene par matičnih, zgleda da bo kar poceni :)
http://geizhals.at/eu/?cat=mbp4_1150
AciD TriP
««
«
1 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel Broadwell (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
17536163 (26401) SuperVeloce
»

gretje AMD in INTEL (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7717053 (15538) galu
»

Intelov Haswell je prispel (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Procesorji
18450052 (43027) PrimozR

Več podobnih tem