» »

Zakaj delate toliko smeti?

Zakaj delate toliko smeti?

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3 4

Machete ::

Zakaj delate toliko smeti? Gledam po okolici, ko je 'trash day' ali dan odvoza. Kante so praktično vse s kopico, da so vse odprte, eni imajo še poleg onih tavečjih zraven zunaj vreče.
Nam najmanjšo komaj rata napolniti v enem mescu, sosedi pa je ne morejo zapreti po dveh tednih.
Če jo pozabim naštimat se sploh ne sekiram, ker je včasih notri samo 1/3. Naj gre za embalažo ali mešane..
Kaj zaboga kupujete?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

koyotee ::

Ja vse je v plastiko zavito, še nisi pogruntal?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Machete ::

Zakaj se te prakse ne bojkotira?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

MIHAc27 ::

Jaz delno krivim tudi prodajalce. Kupim piškote, ki so seveda zaviti v celofan in kartonasto škatlo. Nato jih odprem in notri so še piškoti dodatno zapakirani po 4 skupaj.
V trgovini pri pecivu ponekod nimajo klešč. Torej moraš vzeti plastično rokovico za 10 sekund ali biti pacek in kar z golo roko prijemat kruh.

Takih situacij je še na miljone. Žal želimo biti čim bolj 'komot' vsi.

Sam probam zmanjšat kolikor se le da. Zelenjavo ko kupujem nekatere sploh ne dam v vrečke (Npr melona, banane,..) ali pa jih dam več v eno vrečko.

Magic1 ::

Snaga se je podražala zadnje desetletje in zato je folk posledično vzel manjše kante. Kupujemo pa tudi več, kot včasih. Sploh pakiranih stvari. Mi rumeno kanto vedno popolnoma nafilamo, črna pa le 1/4.
Kaj se sekirate, saj se embalaža reciklira.
Magic

Machete ::

Reciklira se ca. tretjina (uradno), verjetno pa precej manj. In niti reciklaža ni brez odtisa.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Heavy ::

Magic1 je izjavil:

Kaj se sekirate, saj se embalaža reciklira.


Tako. Jaz še skušam več vrečk ponovno uporabiti. Za v trgovino imam pleteno torbo (še prihraniš ker ti ni treba vsakič kupovati), vrečko od sadja pa uporabim še za smeti - embalažo. Nesem večkrat do kante, ampak ne rabim vreč za smeti.

Opažam da so pekarne začele čedalje bolj uporabljati papirnate vrečke. ne vem kdaj sem nazadnje plastično dobil.
#TeamFelix

Scorpia ::

Ko pa imas dva dojencka in ves cas plenicke, povrh se vec clanska druzina v bajti, kaj ces narediti? Imamo najvecjo kanto, pa je prec polna. No zadnje case ne vec, ker je snaga na poti v sluzbo pa sem iz velikega zabojnika dal na najmanjseha.
////

MostWanted ::

Machete imaš otroke ali živiš sam? že sam en otrok dodatno poveča količijo smeti kaj šele dva.

tikitoki ::

Kaj ces narediti? A so imeli take plenice prej? Ne. Sam izgovor iscez za lenobo, k ti je tko enostavno bolj prirocno. Razumem, da se ti ne da, sam ne si izmisljevati, da drugace ne gre.

In Machete ima prav, reciklaza ni popolna.

Veliko izdelkov ima prevec embalaze. Recimo kumarice, ki so vsaka posebaj zapakirane v plasticen ovitek.
Res so trgovci krivi za marsikaj, brez dvoma pa tudi kupci, ki to financno podpirajo.

Pa sej ljudje so precej glupi. Placujejo veliko denarja za domnevno bolj zdrave flaske iz posebne plastike, namesto, da bi uporabili stekelno emabalazo, ki je istocasno se veliko manj problematicna za okolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Scorpia ::

Kaksna lenoba? Mislis da ne recikliram in da imam voljo vsak drug dan hoditi do snage in metat stvari cez zabojnike? Ce se prav spomnim so vcasih 2x na teden ali vec razvazali smeti, torej je bilo se hujse stanje in vec lenobe.
////

Magic1 ::

Machete je izjavil:

Reciklira se ca. tretjina (uradno), verjetno pa precej manj. In niti reciklaža ni brez odtisa.

Koker kje. Pri nas je je 1/10 odpadkov v mešani kanti. 9/10 je bio, papir in embalaža.
Magic

s1m0n ::

Jaz bi pa rekel, da smo Slovenci kar dobri pri reciklaži.
Pri nas so zabojniki za embalažo, papir, steklo vedno do vrha polni. Za mešane odpadke pa redko kdaj!

Imamo tudi zabojnik za odsluženo elektroniko, oblačila...
Se pa zgodi, da komu ni za prehodit 20m več do ustreznega zabojnika in vse konča v mešanih!

harvey ::

Zanimivi podatki sicer za leto 2015, a povprečni Slovenec na leto sproducira 451 kg smeti od tega 9 kg nevarnih, najmanj komunalnih odpadkov sproducira štajersko-koroški del, največ pa dolenjski-primorsko notranjski in zasavski konec.

V proizvodnih dejavnostih je nastalo malo več kot 3 milijone ton (58 %), v storitvenih dejavnostih skoraj 1,6 milijona ton (31 %), v gospodinjstvih pa malo več kot 550.000 ton (11 %) odpadkov.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

koyotee ::

harvey je izjavil:

Zanimivi podatki sicer za leto 2015, a povprečni Slovenec na leto sproducira 451 kg smeti od tega 9 kg nevarnih, najmanj komunalnih odpadkov sproducira štajersko-koroški del, največ pa dolenjski-primorsko notranjski in zasavski konec.

V proizvodnih dejavnostih je nastalo malo več kot 3 milijone ton (58 %), v storitvenih dejavnostih skoraj 1,6 milijona ton (31 %), v gospodinjstvih pa malo več kot 550.000 ton (11 %) odpadkov.


http://m.24ur.com/novice/slovenija/sli-...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

tikitoki ::

s1m0n je izjavil:

Jaz bi pa rekel, da smo Slovenci kar dobri pri reciklaži.
Pri nas so zabojniki za embalažo, papir, steklo vedno do vrha polni. Za mešane odpadke pa redko kdaj!

Imamo tudi zabojnik za odsluženo elektroniko, oblačila...
Se pa zgodi, da komu ni za prehodit 20m več do ustreznega zabojnika in vse konča v mešanih!


Sem ravno razmisljal kaj naj naredim z odsluzeno tipkovnico, ker v tem delu ljubljane se nisem videl zabojnika za elektroniko.

GupeM ::

Tipkovnica, če se ne motim, spada pod kosovne odpadke. Kaj z njo naredijo kasneje, pa ne vem.

Uporabnix ::

Ločuješ. Kok je teh ločenih odpadkov, sploh embalaže, pa niti ni problem. Vse odpeljejo, vse predelajo, položnice plačujemo, še profit delajo s predelavo.
Najhuje pa je, ko npr. na študentski bon naročiš na dom. Plastike je za celo veliko vrečo.

gruntfürmich ::

smeti so denar, ampak le v propadli sloveniji kompliciramo glede tega in zavlačujemo, da potem manipulirajo s potrošniki da dobimo občutek da smo vsega mi krivi... idiotija brez primere! nateg iz vseh smeri
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Magic1 je izjavil:

Machete je izjavil:

Reciklira se ca. tretjina (uradno), verjetno pa precej manj. In niti reciklaža ni brez odtisa.

Koker kje. Pri nas je je 1/10 odpadkov v mešani kanti. 9/10 je bio, papir in embalaža.


Govoril sem po spominu za slovensko povprečje.

In ja imam mulčad, dojenčki s plenicami so prava ekološka bomba tiste prve dve leti. Sva provala nekaj s pralnimi plenicami, krpicami etc.. pa ni zmage žal, ne gre skozi.

@s1mon: ja kante že imamo, ampak že od sortiranih smeti se reciklira žal zgolj 30%+-.. Elektroniko v naši občini lahko oddaš samo na komunali direktno na zbirnem centru. Prav tako cunje in gradbeni material. Kar je še vedno bolj kot nič. Pa še vedno najdeš v gozdu marsikaj, lepraj lahko brezplačno vse pripelješ na center :/
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

dexterboy ::

@gruntfürmich; ne vem, kje sem slišal, ampak baje da ljudje v morje letno odvržemo (po teži) več plastike, kot je vseh rib skupaj.
Ako je resnično, je alarmantno.
Ti pa moram "kontradiktirati", da porabniki tukaj veliko pripomoremo k temu; včasih so ti v papir zavili toliko salame, kolikor si jo rabil.
Danes pa imaš v hofer/lidl scenah zapakirane salame po 100/150 gramov. Če bi bilo po moje, bi to zakonsko prepovedal.
Da sploh ne govorim o ceni kilograma (10 x 100 gramov) teh produktov...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

m0LN4r ::

Pri meni v DE je tko, da ima vsaka hisa vsaj 3 razlicne kontejnerje. Bioloske lahko odjavis, ce kompostiras. To kar pa nimas kam za vrzt pa peljem vsako soboto na zbiralisce, kjer je ene 10 razlicnih kontejnerjev in se nekaj malih, kjer lahko sortiras po mili volji.
Tak iz glave nekaj primerov: Les, prozorno steklo, barvno steklo, mineralni odpadki, gradbeni material, bela plastika, zamaski, baterije, zarnice, mali elektro, veliki elektro, kovina, pa se en poseben kontejner za stvari ki so sestavljene iz razlicnih materialov ampak jih ne mores razstavit
- Aja v mestu je eno vecje zbiralisce, tam pa imajo se bolj podrobno in vec tega. Guzva vsak dan.

Na sreco se tle za plastenke in plocevinke vecinoma dobi 0,25eur, ce neses nazaj v trgovino.

Najvecni problem se mi zdi res pri pakiranju zelenjave, _ampak_ to velja samo za dolocene trgovine tipa lidl, hofer, aldi. Imas pa trgovine, kjer je vsa zelenjava lepo brez embalaze razstavljena v gajbicah in si nadevas.
Nakupovalnih vreck ne kupujem.

Recikliranje je eno, to pa da eno stvar 10x zapakirajo pa je drug problem.

Sem narocil tri pakete na amazonu, sem imel za pol malega kontejnerja embalaze, karton, stiroporske kroglice, papir, pa se enkrat karton, en kup papirja notr.

Ampak, ce se je kdo sel online prodajo, ve da to pac tak je. Zapakiran artikel, je treba pac se enkrat zapakirat in to tako, da potem posta ne jamra ce se pri transportu kaj poskoduje.

IMHO najvec smeti delajo ravno te butaste zahteve o pakiranju in transportiranju izdelkov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

gruntfürmich ::

komunisti bi vse zakonsko prepovedali. jst pa bi poskrbel da bi folk imel željo da smeti ali odvrže v kanto ali pa jih pobira. na hrvaškem ni plastenke na tleh...

če bi nam plačevali (ne da mi plačujemo) glede na kilo in kvaliteto smeti verjamem da bi bila narava čista in čisto vse smeti v kantah
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Sej je marsikje tako pri nas. Kanta za embalažo in papir je gratis, biološka je plačljiva, vendar po želji, mešane pa lahko izbereš velikost in plačaš volumnu primerno. Če imaš kompostnik in recikliraš, te snaga pride drobiž.
Magic

tikitoki ::

gruntfürmich je izjavil:

komunisti bi vse zakonsko prepovedali. jst pa bi poskrbel da bi folk imel željo da smeti ali odvrže v kanto ali pa jih pobira. na hrvaškem ni plastenke na tleh...

če bi nam plačevali (ne da mi plačujemo) glede na kilo in kvaliteto smeti verjamem da bi bila narava čista in čisto vse smeti v kantah


Zakaj bi ti kdo placeval za odvoz tvojih smeti? Na hrvaskem imajo to zakonsko urejeno tako, da ti zaracunajo kavcijo na vsako plastenko, ce ne prineses nazaj, pac ostanes brez denarja.

Morali pa bi dobicek od prodaje materiala za reciklazo odsteti od stroskov odvoza,...

Arctander ::

Ena bedarija, ki mi je pred dnevi padla v oči: Zakaj mora biti vsaka vrečka čaja še v svoji vrečki, če je že itak v škatli, ta pa je zavita v celofan folijo? In takih bedarih je na stotine.

Machete ::

Embalaža je problem. Jaz grem zavestno v drugo trgovino, kjer ti salamo narežejo in imajo radensko v steklenicah, čeprav mi ni čisto pred nosom. Kupoval sem tudi jogurte v stekleni embalaži dokler so jo imeli v Hoferju, potem lepega dne jih ni bilo več. Hofer prednjači s svojim nerazumskim pakiranjem vsega v 100 kil plastike, kot rečeno 5 rezin pršuta pa 100 gramska škatla debele plastike.. wtf. Sicer pa pač narod to legitimira, ker kupuje, ampak mislim, da bi vseeno morala biti neka minimalna regulativa tudi tako idiotskega pakiranja. Sicer pa veliko večino živeža pridelamo v družinskem krogu in kar se le da kupim kot 'razsuti tovor' pri kmetu itd.. :)

Na ekološki tržnici kmetije pripeljejo jogrute in ostale mlečne dobrote v tonah plastike. Stalno gnjavim žlahto, ki kupi teh jogurtov celo paleto redno vsak teden, zakaj se ne zmenijo za stekleno embalažo in da se ne da, da jim zakonodaja ne dovoljuje, da je taka polnilnica finančno nevzdržna ipd. tarnajo kmetje.. skratka lažje je kupit kontejner, dva lončkov s kitajske. Pa taka eko kmetija myass. Kaj se da in kaj ne sme, dejansko ne vem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

s1m0n ::

Drugače pa teh par 10% smeti, ki jih proizvedemo gospodinjstva tako ali tako ni veliko!
Recikliranje se izboljšuje ker podjetja/industrija drugače ravna z odpadki.

Kar se pa tiče embalaža pa mislim, da je recikliramo več kot 70%, stekla čez 80%.

borisk ::

gruntfürmich je izjavil:

na hrvaškem ni plastenke na tleh...


Je pa vse povsod vsega drugega, tolk svinjarije za cesto, na počivališčih in v naravi ne vidiš nikjer v evropi, bolj proti jugu pa zna biti še huje

stara mama ::

next3steps ::

MIHAc27 je izjavil:

Jaz delno krivim tudi prodajalce. Kupim piškote, ki so seveda zaviti v celofan in kartonasto škatlo. Nato jih odprem in notri so še piškoti dodatno zapakirani po 4 skupaj.
V trgovini pri pecivu ponekod nimajo klešč. Torej moraš vzeti plastično rokovico za 10 sekund ali biti pacek in kar z golo roko prijemat kruh.

Takih situacij je še na miljone. Žal želimo biti čim bolj 'komot' vsi.

Sam probam zmanjšat kolikor se le da. Zelenjavo ko kupujem nekatere sploh ne dam v vrečke (Npr melona, banane,..) ali pa jih dam več v eno vrečko.

Menda nisi pacek, če tisto, kar primeš, tudi kupiš.

Machete ::

borisk je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

na hrvaškem ni plastenke na tleh...


Je pa vse povsod vsega drugega, tolk svinjarije za cesto, na počivališčih in v naravi ne vidiš nikjer v evropi, bolj proti jugu pa zna biti še huje


To imaš na žalost kar prav. Obalni deli so spucani, že samo 500m od plaž so gmajne in gozdovi smetišča na prostem. Neverjetno kaj vse sem videl med rednim tekom letos poleti. Pri nas tako slabo ni bilo niti v 80ih. Očitno nimajo tako infrastrukturno razvitih sortirnih (brezplačnih) odlagalnih centrov in komunalnega odvoza, ali pa gre samo za razdalje in mentaliteto. Kjer se da strest prikolico je tam kup smeti. Polja so ponavadi posuta s polinivilom ki štrli iz zemlje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

s1m0n ::

Forbes 2013
 OECD2013

OECD2013

GupeM ::

Arctander je izjavil:

Ena bedarija, ki mi je pred dnevi padla v oči: Zakaj mora biti vsaka vrečka čaja še v svoji vrečki, če je že itak v škatli, ta pa je zavita v celofan folijo? In takih bedarih je na stotine.

Meni je pa to pri teh novih 1001 cvet všeč. Če škatlo odpreš, se čaj po določenem času "razdiši". Dokler je škatla zavita v folijo, ni problema. Novi čaji pa so zapakirani še vsak posebej in imaš lahko škatlo pol leta odprto, pa se ne bo razdišalo. Tiste čaje, ki niso zapakirani vsak zase, hranim v Lock&Lock posodah. Sploh pa so tiste vrečkice od čaja primerne za reciklažo in se jih da odlično reciklirati. Sama filter vrečka pa tako ali tako gre v biološke odpadke.

estons ::

Zamenjava za vrečke za zelenjavo in sadje so lahke mrežaste vrečke za večkratno uporabo, najlažje se jih naredi iz starih zaves, drugače se dobi tudi nove (iz plastike seveda....) v raznih trgovinah.

Embalaže je res absolutno preveč - in ne govorit, da se to vse reciklira. Reciklira se zelo majhen del (in za to se spet porabi precej virov), za ostalo pa itak niti ne vemo kam gre (Slovenija menda že leta nepravilno poroča o ločevanju in razvrščanju smeti! Nekaj nam je EU žugala na to temo.) Plastike je v naravi že toliko, da jemo ribe polne plastike.

Skratka, ja, leni smo in zaradi lastnega udobja (npr. da nam čaj diši!) se bomo še zadušili v plastiki.

PARTyZAN ::

Jaz se izogibam izdelkom, ki so absurdno pakirani, ko nabiram zelenjavo vse dam v eno vrečko (opažam, da je zadnje čase trend, da večina ljudi da vsak kos zelenjave v svojo plastično vrečko), s sabo nosim svojo nakupovalno vrečko ali več le-teh, pa tiste malo bolj sturdy so, iz recikliranih materialov. Tega par let ni potrebno zamenjat.

Recimo narezane salame so en epski fail. Za tistih par rezin salame dobiš plastično embalažo, ki je težka približno toliko kot salama.

estons ::

Machete ::

Zgornji graf je lep, ampak v njega je zakamuflirano 'kompostiranje', kar pomeni da približno 60% prebivalstva kompostira v bližnjem grmu (vsi izven urbanih središč).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

s1m0n ::

Statistika gor/dol pri nas je v zadnjih desetih letih 1000x drugače! Ne vem pa kje ostali živite!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Uporabnix ::

In kaj je narobe s kompostiranjem?

Machete ::

Nič, razen da gre metanje posod z olupki v grmovja in struge v statistiko ločevanja :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Invictus ::

@OP

A ti pa ne "delaš" smeti?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: estons ()

Uporabnix ::

Sure, ker skoraj vsaka hiša in blok ima svojo strugo.

Machete ::

Beri(ta) par postov višje.
Delam, ampak od oka 50%-75% manj kot sosedi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Jst ::

Nisem bral vsega, a pri nas samo enkrat na mesec odpeljejo DVE veliki kanti za plastiko (rumena) za cca 20 stanovanj. Po enem tednu je polna, več pozivov smo dali, da rabimo več kant in bi jo radi kupili, a še vedno čakamo. (Ne vem, zakaj ne moremo kupiti eno navadno fscking KANTO?!?!)

Drugače pa so krivi tudi proizvajalci. En USB ključek je v 25cm x 25 cm embalaži. Skoraj vedno je tako, da je okoli proizvoda, plastike vsaj dvakrat več. Katastrofa.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Uporabnix ::

Embalaže je okoli več, da na polici izstopa od soizdelkov -> boljša prodaja.

tikitoki ::

Uporabnix je izjavil:

Embalaže je okoli več, da na polici izstopa od soizdelkov -> boljša prodaja.


Tovrstne prakse se lahko ustavi samo s primerno zakonodajo. Zal.

Magic1 ::

Kako? Prepove embalažo? Postavi zakon z 100000 čeni, kako mora biti vsaka stvar zapakirana?
Magic

Invictus ::

Machete je izjavil:

Beri(ta) par postov višje.
Delam, ampak od oka 50%-75% manj kot sosedi.

Razlogi so različni.

Sosedi več kuhajo doma, ti ješ zunaj. Tvoje smeti se ne vidijo, ker jih pustiš v gostilni. Samo eden od primerov ;).

Samo gledanje v kanto ni pravo merilo količine odpadkov na posameznika.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jerry000 ::

MIHAc27 je izjavil:

Jaz delno krivim tudi prodajalce. Kupim piškote, ki so seveda zaviti v celofan in kartonasto škatlo. Nato jih odprem in notri so še piškoti dodatno zapakirani po 4 skupaj.
V trgovini pri pecivu ponekod nimajo klešč. Torej moraš vzeti plastično rokovico za 10 sekund ali biti pacek in kar z golo roko prijemat kruh.

Takih situacij je še na miljone. Žal želimo biti čim bolj 'komot' vsi.

Sam probam zmanjšat kolikor se le da. Zelenjavo ko kupujem nekatere sploh ne dam v vrečke (Npr melona, banane,..) ali pa jih dam več v eno vrečko.

Točn tole mi gre že na živce, 3x vse zavito namesto 1x. Why...?

«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predrag odvoz smeti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12629470 (5275) starfotr
»

V kateri zabojnik spada karton od pice? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13321381 (16985) Mare2
»

Nas bo ločevanje odpadkov rešilo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6514382 (13207) tony1
»

Anketa - ločevanje odpadkov

Oddelek: Loža
424177 (3293) Mesar
»

kje je fora, da moram ločevat smeti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17733802 (30303) mikic007

Več podobnih tem