» »

Zakaj delate toliko smeti?

Zakaj delate toliko smeti?

Temo vidijo: vsi
1
2
3 4

Machete ::

Žal ne bo to, sem že zograj napisal da večino hrane pridelamo sami znotraj razširjene družine. čimveč pa provam kupit izven trgovin, hodim po mleko s svojo flašo itd..
Opažam tudi da nižji kot je socialni položaj in izobrazbeni level gospodinjstva bolj so natrpane kante. Verjetno gre za t.i. white trash konzumiranje balastne hrane, kar se lahko preslika tudi na populacijo nezdravo predebelih? Pa nočem bit politično nekorekten, ampak ko pošpegam vozičke, se to vedno potrdi. PLatoji ledenih čajev in guizzotov? Neverjetno. Da je lažje goltat to svinarijo kot si skuhat čaj in ga ohladit..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Jerry000 ::

Machete je izjavil:

Žal ne bo to, sem že zograj napisal da večino hrane pridelamo sami znotraj razširjene družine. čimveč pa provam kupit izven trgovin, hodim po mleko s svojo flašo itd..
Opažam tudi da nižji kot je socialni položaj in izobrazbeni level gospodinjstva bolj so natrpane kante. Verjetno gre za t.i. white trash konzumiranje balastne hrane, kar se lahko preslika tudi na populacijo nezdravo predebelih? Pa nočem bit politično nekorekten, ampak ko pošpegam vozičke, se to vedno potrdi. PLatoji ledenih čajev in guizzotov? Neverjetno. Da je lažje goltat to svinarijo kot si skuhat čaj in ga ohladit..

No ja, ni samo za nižji socialni položaj, je kr generalno tudi. Če piškote kupiš ker se ti zaluštajo maš takoj 3x pakirane namesto 1x, kot sem že zgoraj omenil, pa to so samo piškoti, potem so še druge stvari.

Netrunner ::



Žal posamezniki ne morejo kaj dosti narediti če prodajalci tako neumno pakirajo vse skupaj. Naj odprejo trgovine kjer se prodaja zadeve brez embalaže in bo s časoma boljše.

thom4s ::

Mislim da je edina rešitev da podremo meje in v Slovenijo spustimo ljudi ki so izjemno okoljsko ozaveščeni in se tako rešimo probleba belosti!



Machete je izjavil:

white trash


Seveda, Slovenske vasi kjer živijo itak sami kmetavzarji so znane po svoji posvinjanosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thom4s ()

maco-maco ::

Flaširane vode tudi kar nekaj pokupijo.
Uporabljamo vrečke iz blaga, veliko hrane pridelamo sami,pijemo vodo iz pipe, čaj kuhamo doma, piškote pečemo doma, kruh večkrat,... samo embalaže se res nabere ogromno. Organsko gre v organkota in na njivo, za v črne kante pa praktično nič.
Pri embalaži pa sploh ne vem, kaj naj.
Kaj?

MIHAc27 ::

next3steps je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Jaz delno krivim tudi prodajalce. Kupim piškote, ki so seveda zaviti v celofan in kartonasto škatlo. Nato jih odprem in notri so še piškoti dodatno zapakirani po 4 skupaj.
V trgovini pri pecivu ponekod nimajo klešč. Torej moraš vzeti plastično rokovico za 10 sekund ali biti pacek in kar z golo roko prijemat kruh.

Takih situacij je še na miljone. Žal želimo biti čim bolj 'komot' vsi.

Sam probam zmanjšat kolikor se le da. Zelenjavo ko kupujem nekatere sploh ne dam v vrečke (Npr melona, banane,..) ali pa jih dam več v eno vrečko.

Menda nisi pacek, če tisto, kar primeš, tudi kupiš.


Rad si vrtam z palcem po nosu. In potem primem voziček. In potem kruh. Ali pa nekdo pred mano to počne, saj je vseeno.
(Pojdite enkrat na kak javni WC malo štet, koliko ljudi se umija roke na koncu).

Nisem pretiran bacilofob, ampak hrano rad primem z čisto roko. Mogoče ideja za trgovine, da postavijo lijak in vodo za umivanje rok poleg kruha? Čeprav tiste klešče so meni tudi čisto cool (mislim da jih ima pri nas Lidl ponekod).
Potem odpade prec kup plastike za rokavičke, ki jih rabiš kot rečeno 10 sekund in vržeš stran.

Machete ::

thom4s je izjavil:

Mislim da je edina rešitev da podremo meje in v Slovenijo spustimo ljudi ki so izjemno okoljsko ozaveščeni in se tako rešimo probleba belosti!



Machete je izjavil:

white trash

Seveda, Slovenske vasi kjer živijo itak sami kmetavzarji so znane po svoji posvinjanosti.


Slovenske se piše z malo, če že moliš taco tja v desno, kamor sumim..
Sicer pa Slovenci si roke umijemo ko snagin kamion zjutraj odpiska svoj rikverc ;) res si ne namečemo na dvorišče, to imaš prav, spravimo pa zadevo daleč stran od naših oči. Potem je vse kul.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Miha 333 ::

Krivi so tudi predpisi, ki zahtevajo neoporečnost in obstojnost živil. Včasih si kupil štruco kruha brez vsake vrečke in si jo kar takšno v roki nesel domov. Danes to iz higienskih razlogov ni sprejemljivo.

Krivi so tudi proizvajalci in trgovci, ki otežujejo ločevanje. Npr. jogurt v plastičnem lončku, ki ima okrog še kartonast ovoj. Zakaj je potreben še papir? 99% ljudi tega ne bo šlo ločevati. Ali pa te vrečke za pecivo, ki so na pol iz papirja in na pol iz prozornega celofana. Kaj hudiča je narobe s papirnato vrečko, v katero lahko potem doma vržeš bio odpadke in vse skupaj na kompost?

Drugače pa potročniki niti nimamo dosti izbire, saj je povsod enako. Jaz veliko zunanje nepotrebne embalaže (npr. škatla od corn flakes) pustim kar v košu pred trgovino.

dope1337 ::

Slovenci (kot potrosniki/fizicne osebe) smo eni izmed bolj zavestnih narodov (evropsko, da svetovno niti ne omenjamo), kar se tice recikliranja ... Ze lestvica, ki vam jo je s1mon predstavil govori o le tem ...

Manjka nam se eno par zakonskih dolocil:
- opustitev plasticnih vreck v trgovinah (Ruandi je uspelo ffs)
- povratna embalaza (pogojno - saj nam gre tudi brez tega kar dobro)
- otvoritev se kaksnega centra za reciklazo
- prenos narodne zavesti v zakone (prisiliti trgovce k bolj ekoloskemu pakiranju - potrebujemo se kaksno vecjo drzavo tukaj zraven, saj samo za nas ne bo nekdo spreminjal pakirnega postopka)

Ni to skok na bolje cez noc - nam pa korak za korakom prav lepo uspeva
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Miha 333 ::

MIHAc27 je izjavil:

Mogoče ideja za trgovine, da postavijo lijak in vodo za umivanje rok poleg kruha? Čeprav tiste klešče so meni tudi čisto cool (mislim da jih ima pri nas Lidl ponekod).
Potem odpade prec kup plastike za rokavičke, ki jih rabiš kot rečeno 10 sekund in vržeš stran.

Naj tako kot včasih zaposlijo nekoga, ki bo ljudem dajal kruh, po možnosti v papirnih vrečkah. Aja, potem bi bile pa cene predrage, ker je tega človeka treba plačat. Do obstoječega stanja smo pripeljali tudi potrošniki s svojimi zahtevami.

The Player ::

s1m0n je izjavil:

Forbes 2013
 OECD2013

OECD2013



Sem bil v Koreji in prva stvar, ki sem jo videl ob sprehajanju po mestu so bili kupi smeti (podobni prizori kot v NY). Košov za smeti na javnih površinah skoraj da ni, če pa so, so vsa polna do ekstremnih razsežnosti. Tudi nisem opazil nobenih košev za ločevanje, kot jih imamo pri nas.

estons ::

Lestvica laže, kot sem gor že pripopal link. Ku*ac smo mi "zavestni", samo uspešno se lažemo.

Miha 333 ::

dope1337 je izjavil:


Manjka nam se eno par zakonskih dolocil:
- opustitev plasticnih vreck v trgovinah (Ruandi je uspelo ffs)
- povratna embalaza (pogojno - saj nam gre tudi brez tega kar dobro)
- otvoritev se kaksnega centra za reciklazo
- prenos narodne zavesti v zakone (prisiliti trgovce k bolj ekoloskemu pakiranju - potrebujemo se kaksno vecjo drzavo tukaj zraven, saj samo za nas ne bo nekdo spreminjal pakirnega postopka)


+ naj trgovci omogočijo brezplačno oddajo embalaže, ki smo jo kupili pri njih, npr. s postavitvijo namenskih kontejnerjev pred trgovino.

dope1337 ::

estons je izjavil:

Lestvica laže, kot sem gor že pripopal link. Ku*ac smo mi "zavestni", samo uspešno se lažemo.


Celoten clanek sloni na predpostavki, da zbirni centri ocenjujejo kolicono odpadkov "na oko" - na Bukovzlaku v blizini Celja se vsak tovornjak, ki pripelje na zbiralisce zvaga pri prihodu in odhodu.

Ter tole:
"Kako je to mogoče? V tem obdobju Ministrstvo RS za okolje in prostor ni sprejelo nikakršnih pomembnejših ukrepov, ki bi lahko pojasnili tako izrazit upad količine nastalih odpadkov. Ministrstvo niti ni ustrezno beležilo količine ali strukture nastalih komunalnih odpadkov, zato ne more poznati dejavnikov, ki bi lahko vplivali na upad nastalih komunalnih odpadkov, ugotavlja Računsko sodišče v revizijskem poročilu, izdanem septembra 2015."

Kaj ce si je pa narod malo poslihtal po glavi? Ali je res potrebno, da drzava kot organ izvede nekaksen ukrep? Je tako tezko doumeti, da smo zavestni? Ali je le-to za Slovenca prevec?

P.S. komunalne odpake se interpretita kot "mesane odpadke", ali?
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

estons ::

Iz članka:
Do leta 2015, ko je računsko sodišče ponovno ugotovilo, da skoraj polovica komunalnih služb zbranih odpadkov še vedno ne tehta. Obvezno tehtanje komunalnih odpadkov, ki je osnova za kakršno koli beleženje ravnanja s komunalnimi odpadki, je šele junija lani uzakonila Uredba o odpadkih.


Tisti graf zgoraj temelji na podatkih iz 2013.

PS. Komunalni = vsi. Mešani komunalni = črna kanta tj. tisto kar ni zbrano ločeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: estons ()

s1m0n ::

Kater podatek je lažje vodit?
- Količino embalaže v prometu ali
- Količino reciklirane embalaže?

Ta prvo je lahko le ocenjena količina.

Ter poročilo računskega sodišča se sklicuje na obdobje med 2007 in 2012.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Personanonim ::

"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

estons ::

O količini reciklirane embalaže sploh ne moreš govoriti, če imaš podatke samo za količino zbrane embalaže. Le-ta je potem predana podjetjem za predelavo embalaže. Kaj se naprej dogaja, je vprašanje...

Spet citiram:
"Številka o tem, koliko odpadkov proizvedemo, je še relativno zanesljiva," pove Bernarda Podlipnik z ministrstva za okolje. "So pa večji problemi s tem, kako gredo ti odpadki v obdelavo, kaj se izvozi, kaj se odloži ... Sploh na nekaterih terenih to ni preveč transparentno."
...
"Sistem mora biti takšen, da je možno preverjanje informacij," pove Bernarda Podlipnik. "Če neka komunala reče, da je zbrala 50.000 ton komunalnih odpadkov, jih oddala 30.000 na obdelavo in 20.000 odložila, mora biti sistem takšen, da lahko preveriš, ali to drži." V tem trenutku je to nemogoče.
...
Ministrstvo prav tako ne preverja, ali se poročila komunalnih služb o zbranih odpadkih in poročila obratov za predelavo odpadkov in drugih, ki nato te odpadke bodisi obdelajo bodisi odložijo, med seboj skladajo.


(članek je iz 2016)

estons ::

Btw, še vedno hvalabogu večinoma nismo kot nacije kjer se smeti odvrže kamorkoli v naravo. Vendar bi bilo narobe, da bi se trepljali po rami in si mislili kako smo fajn, obenem pa ustvarjali ogromno količino odpadkov, za katere je treba nekako poskrbeti. In še vedno se za te odpadke ne poskrbi dovolj dobro. Zato mislim, da je prav, da se zavedamo lastnih neprimernih praks (kot že omenjeno: ogromno odvečne embalaže za izdelke, vrečke v trgovini itd.) in delamo na spremembah. Ne pa "saj ločujemo, ful smo pridni, vse je ok".

Pa še malo na temo reciklaže: China Bans Foreign Waste--but What Will Happen to the World's Recycling? Bomo videli kaj se bo zgodilo, ko bo "zelena" EU morala sama poskrbeti za svoje smeti.

MonoPattern ::

Trenutno je po mojem vsaj za širše okolje bolje vlagati denar v izobrazbo ljudi, ker v večini sveta še vedno vržejo odpadke kar na tla. Definitivno pa je potrebno zmanjšati količino odpadkov. Pri tem je še veliko priložnosti v trgovinah. Meni osebno je zelo všeč, da lahko grem po mleko na mlekomat, kjer je bolj sveže in uporabim steklenico. Zakaj ne obstaja nek tak avtomat za vse ostalo? Jogurt, maslo, corn flakes, fižol, zmrznjena zelenjava, moka, sladkor... Dejansko bi lahko velik del teh živilskih izdelkov prodajali na ta način in s tem prihranili na embalaži.

thom4s ::

MonoPattern je izjavil:

Trenutno je po mojem vsaj za širše okolje bolje vlagati denar v izobrazbo ljudi.


Aha, tako kot že celo življenje poslušam da je treba donirat za Afriko, da se bojo končno naučili brat? Koliko milijard še rabijo in zakaj jaz nisem nobene dobil kljub temu da sem znal brat že pred vrtcem?

Posledica zlobnega belega kolonializma? Ne znajo uporabit VCja, ker jih belci sistematično kvantno zatirajo? Jim pošljemo par miljard da se naučijo uporabljat VC in vreči odpadek v smetnjak in ne na tla?

kakob ::

Machete je izjavil:


Opažam tudi da nižji kot je socialni položaj in izobrazbeni level gospodinjstva bolj so natrpane kante. Verjetno gre za t.i. white trash konzumiranje balastne hrane, kar se lahko preslika tudi na populacijo nezdravo predebelih? Pa nočem bit politično nekorekten, ampak ko pošpegam vozičke, se to vedno potrdi. PLatoji ledenih čajev in guizzotov? Neverjetno. Da je lažje goltat to svinarijo kot si skuhat čaj in ga ohladit..


Sladkor je precej addictive. Poslati bi jih bilo potrebno na rehabilitacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

FTad ::

thom4s je izjavil:

MonoPattern je izjavil:

Trenutno je po mojem vsaj za širše okolje bolje vlagati denar v izobrazbo ljudi.


Aha, tako kot že celo življenje poslušam da je treba donirat za Afriko, da se bojo končno naučili brat? Koliko milijard še rabijo in zakaj jaz nisem nobene dobil kljub temu da sem znal brat že pred vrtcem?

Posledica zlobnega belega kolonializma? Ne znajo uporabit VCja, ker jih belci sistematično kvantno zatirajo? Jim pošljemo par miljard da se naučijo uporabljat VC in vreči odpadek v smetnjak in ne na tla?



Edina stvar, ki se jo mora v Afriko donirat so kondomi in kontracepcijske tabletke...

codeMonkey ::

thom4s je izjavil:

MonoPattern je izjavil:

Trenutno je po mojem vsaj za širše okolje bolje vlagati denar v izobrazbo ljudi.


Aha, tako kot že celo življenje poslušam da je treba donirat za Afriko, da se bojo končno naučili brat? Koliko milijard še rabijo in zakaj jaz nisem nobene dobil kljub temu da sem znal brat že pred vrtcem?

Posledica zlobnega belega kolonializma? Ne znajo uporabit VCja, ker jih belci sistematično kvantno zatirajo? Jim pošljemo par miljard da se naučijo uporabljat VC in vreči odpadek v smetnjak in ne na tla?



Zanimivo kako so v naših koncih WC-ji in smetnjaki samoumevne stvari, in z vso šolo ter razgledanostjo mislimo, da je tako praktično povsod.

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Jz naredim smeti cirka za dve merkator vrečki na mesec. S tem da imam še ogromno lufta za izboljšanje.
Najbrž ne rabim omenit, da nosim tudi več let stara oblačila.
Metroti v lacoste čevljih in armani srajčkah pa vrjetno v jok.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

MonoPattern ::

thom4s je izjavil:

MonoPattern je izjavil:

Trenutno je po mojem vsaj za širše okolje bolje vlagati denar v izobrazbo ljudi.


Aha, tako kot že celo življenje poslušam da je treba donirat za Afriko, da se bojo končno naučili brat? Koliko milijard še rabijo in zakaj jaz nisem nobene dobil kljub temu da sem znal brat že pred vrtcem?

Posledica zlobnega belega kolonializma? Ne znajo uporabit VCja, ker jih belci sistematično kvantno zatirajo? Jim pošljemo par miljard da se naučijo uporabljat VC in vreči odpadek v smetnjak in ne na tla?

Poznam človeka iz Albanije, ki dokler ni prišel sem ni vedel, da je karkoli narobe s tem da vrže smet kar na tla. Verjamem, da je ponekod po svetu enako. Nekateri očitno mislite, da se ljudje delajo boge za TV potem pa se smejejo in si kupujejo luksuzne dobrine, zato da nategnejo belce, ki pošiljajo denar. Pač človek ne ve ali pa ga ne zanima, kaj se zgodi, ko plastenko odvrže v gozd ali v morje. Če pa pride nekdo in mu pokaže grozljive slike, bo pa mogoče naslednjič plastenko odnesel s sabo do naslednjega smetnjaka. Človek verjetno še brati ne zna vi pa pričakujete, da mu je nekdo razložil, da bo zaradi njegovega smetenja njegov vnuk dihal toksični zrak in jedel plastične ribe.

Glede na to, da naj bi bili mi po podatkih med najboljšimi ločevalci, bi lahko recimo povabili komunalne direktorje iz teh držav in jim razkazali kako to deluje pri nas, kako smo mi ljudi pripravili do ločevanja, jim pomagali z znanjem... Pomoč ni samo to, da jim pošljemo s Falconom par milijončkov in jih prosimo, če lahko vržejo v koš.

r3dkv1c4 ::

Machete je izjavil:

Zakaj se te prakse ne bojkotira?

Ker je embalaža enostavno tako poceni, da se ljudje ne ubadajo z vračljivo embalažo.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Superboyy ::

Pa tudi zeljo vprašljivo je kaj je bolj ekološko: reciklaža plastike ali transportiranje in pranje povratnih flaš.

konspirator ::

The Player je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Forbes 2013
 OECD2013

OECD2013



Sem bil v Koreji in prva stvar, ki sem jo videl ob sprehajanju po mestu so bili kupi smeti (podobni prizori kot v NY). Košov za smeti na javnih površinah skoraj da ni, če pa so, so vsa polna do ekstremnih razsežnosti. Tudi nisem opazil nobenih košev za ločevanje, kot jih imamo pri nas.




Industrija plastike je velik posel, zato sedaj tak trend plastike.Jebe se njim za okolje, važni so euri, ki pridno dotekajo, sploh če je vse 3x zavito.
Posledično lobisti "skrbijo", da euri ne prenehajo dotekati.

V času sfrj smo imeli papirnate šrkniclje, eko, da bolj ne more biti.
Blago so ti zavili v papir, ki so ga imeli na 1m široko navitega (plastike je bilo takrat občutno manj).
Plastično vrečko si dobil mogoče v duty free shopu ob večjem nakupu.


Kenija in plastične vrečke
https://www.theguardian.com/environment...







Mleko in jogurt dobiš domače v mlekomatu po 1l, steklenica.
--

Zgodovina sprememb…

dope1337 ::

http://m.24ur.com/cas-za-zemljo/poslanc...

Se en mali korak. Ceprav, k pogledas, koliko idej so do sedaj zavrnili ...

Pa, za zacetek bo vredi (recimo). Cimprejsnja implementacija "predlaganega" je dobrodosla (ceprav maloverjetna).
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

gruntfürmich ::

plastika je največji izum zadnjih let in plastične vrečke uporabne kot malokatera stvar. papir se za proizvodnjo porabi neprimerno več energije, in vsaka kapljica vode ga naredi neuporabnega.
papir vs plastika je fail od epskega faila, ampak pravovernih ekologov to vseeno ne odvrne od bebanja...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Machete ::

gruntfürmich je izjavil:

plastika je največji izum zadnjih let in plastične vrečke uporabne kot malokatera stvar. papir se za proizvodnjo porabi neprimerno več energije, in vsaka kapljica vode ga naredi neuporabnega.
papir vs plastika je fail od epskega faila, ampak pravovernih ekologov to vseeno ne odvrne od bebanja...


Boš pa malo bolj pazil na tisto vrečko in namesto 20 na mesec porabil 3. Saj ti bo šlo, ne skrbi.
---
Malo google mapam za čimbolj odročnimi otoki in pri prvem naključnim potiho upam da je celo neobljuden pa hitro najdeš precej ljdui gaziti po njem, kar ni presenetljivo, ker ni tako majhen. Fino da so vsaj slike, ampak kaj ko: https://goo.gl/maps/L5KzS7sSjxz
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Miha 333 ::

konspirator je izjavil:


Mleko in jogurt dobiš domače v mlekomatu po 1l, steklenica.

Po 2x ceni tistega iz tetrapaka iz trgovine.

Machete ::

Ma niti ne. 1 eur za svežega vs 75 centov za mrtvega, pretovorjenega 10x od kdo si ga vedi kje, za kdosigavedi kako 'stisneno za jajca kmeta' ceno.
Z nepomebnim delčkom cene današnjega zahodnega življenja opavičuješ lenobo, ker si ti ne da oprati steklenice ali prekuhati mleka (ni nujno osebno nate).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Superboyy ::

Sem v dvomih kaj je bolj ekološko - zategnt cisterno od kmeta do mlekarne in šlepar od mlekarne do šoping centra (in reciklirat ves tetrapak) ali na roke oprat 20.000 flaš.

gruntfürmich ::

točno tako. zahodno življenje je krivo da lahko sploh razmišljaš o takšnih debilnih hipsterskih odločitvah kot je mleko v stekeni embalaži in podobne nebloze
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kuall ::

Izbor besede "delati smeti" je neustrezen. Smeti bi delal, če bi jih prav načrtno izdeloval.
Smeti se proizvaja, ker jih naredimo kot se proizvaja izdleke v tovarni: brez veliko truda.
Torej delaš nekaj za kar je potreben trud in natačnost, prozivajaš pa nekaj za kar trud ni potreben.

Miha 333 ::

Machete je izjavil:

Ma niti ne. 1 eur za svežega vs 75 centov za mrtvega, pretovorjenega 10x od kdo si ga vedi kje, za kdosigavedi kako 'stisneno za jajca kmeta' ceno.
Z nepomebnim delčkom cene današnjega zahodnega življenja opavičuješ lenobo, ker si ti ne da oprati steklenice ali prekuhati mleka (ni nujno osebno nate).

Glede kvalitete mleka in zanemarljivosti razlike v ceni se tukaj strinjam, ampak če poskusimo to prenesti na podobne primere. Kakšno trkanje na vest je to, zakaj bi jaz moral na svoj strošek reševati lokalnega kmeta (ki se niti ne potrudi, da bi imel konkurenčne cene, kljub temu da mu trgovci ne poberejo polovice) in še okolje? Zakaj bi jaz moral biti "rešitelj sveta" in še plačati za to?

estons ::

plastika je največji izum zadnjih let


Saj je tudi jedrska energija, pa vseeno raje ne boš živel med jedrskimi odpadki... Ali pač?

Invictus ::

gruntfürmich je izjavil:

točno tako. zahodno življenje je krivo da lahko sploh razmišljaš o takšnih debilnih hipsterskih odločitvah kot je mleko v stekeni embalaži in podobne nebloze

https://thetakeout.com/why-does-canadia...

Evo, cel elaborat o tem...

Očitno občutljiva tema na Zahodu :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tictac ::

a kdo ve, če imam pravico zahtevati premaknitev kant za smeti na vasi? sem iz druge vasi, tam kjer so omenjene kante imam samo vinograd, problem ker so kante vedno polne, stresajo smeti poleg vrh vsega je pa še obračališče na moji zemlji - ljudje privažajo smeti iz manjsih zaselkov.
od vsega nimam ničesar razen kup smti, smrad in neznancev, ki mi parkirajo in obračajo vozila in puščajo smeti.

dxx ::

Imaš pravico da svoje zemljišče ogradiš, pa bodo obračali drugje.

cortez ::

90% odpadkov za papir pride po pošti.

Machete ::

Nalepke si dajte, da ne želite reklamnih publikacij. Kako folk trpi te kupe in kupe reklam v nabiralniku vsak dan mi ni jasno.

Mimogrede:
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

tikitoki ::

Magic1 je izjavil:

Kako? Prepove embalažo? Postavi zakon z 100000 čeni, kako mora biti vsaka stvar zapakirana?


Ja, cel cudez je prepovedati plasticne vrecke ali kaksno drugo vrsto embalaze, kjer obstajajo manj problematicne alternative.

In the mean time so v UK prepovedali plasticne mikrokroglice v gelih za tusiranje,...
Damnm, se nekatere banana republike so bolj napredne, kot mi.

Po tvoje je to NEMOGOCE!

tikitoki ::

thom4s je izjavil:

Mislim da je edina rešitev da podremo meje in v Slovenijo spustimo ljudi ki so izjemno okoljsko ozaveščeni in se tako rešimo probleba belosti!



Machete je izjavil:

white trash


Seveda, Slovenske vasi kjer živijo itak sami kmetavzarji so znane po svoji posvinjanosti.


Nekomu, ki zivi priviligirano zivljenje belca v centralni evropi, je tezko jasno, da so smeti hud problem, ce ni organiziran odvoz leteh.
Me prav zanima kako bi izgledalo okoli tvoje bajte, ce bi naenkrat ukinili snago.

Ce

MonoPattern ::

Pri nas imajo ljudje avtomobile, pa bi najverjetneje sami odpeljali smeti na odlagališče. Čeprav to ni ravno ekološko in časovno smotrno.

mulc007 ::

Včasih so bile vrečke močnejše in si jih uporabil večkrat. Danes jo grdo pogledaš in je že vsa poluknjana. Rekel bi da se je s tanjšanjem vrečk povečalo število odpadlih vrečk in njihova površina je še večja kot prej. Poleg tega se je povečala cena vrečk da se ta neumnost lahko poplača.

Machete ::

Vrečka naj bo 2 eur, pa se bo hitro zrihtalo. Zakaj ne bi nabili takse, če smo jo za vse druge svinjarije aka tobak, alko, promet, kakanje itd..?
Brez izjeme, od najmanjše do največje, fiksna cena 2 ali 5 eur. Hitro bo vsak začel nosit svojo sabo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

D3m ::

Zakaj delate toliko smeti?


Kdo si ti?
|HP EliteBook|R5 6650U|
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predrag odvoz smeti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12629747 (5552) starfotr
»

V kateri zabojnik spada karton od pice? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13321551 (17155) Mare2
»

Nas bo ločevanje odpadkov rešilo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6514512 (13337) tony1
»

Anketa - ločevanje odpadkov

Oddelek: Loža
424204 (3320) Mesar
»

kje je fora, da moram ločevat smeti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17734116 (30617) mikic007

Več podobnih tem