» »

Zakaj delate toliko smeti?

Zakaj delate toliko smeti?

Temo vidijo: vsi
1 2 3
4
»

BlaY0 ::

Invictus je izjavil:

BlaY0 je izjavil:


V Nemčiji je kavcija za plastično flašo 25 ¢. Za nas bi blo to recimo da že kar OK, za njih je pa zgleda to čisto premalo...


Glede na švabsko obsedenost s šparanjem je to čisto dovolj...

Hahah, lepo te prosim. Malo se sprehodi po ulicah ko bo kosovni odvoz. Razen če šparajo pri flašah, da si lahko potem vsake 3 leta novo spalnico nabavijo...

Invictus je izjavil:


Je pa vse spucano...

Hahahahaha. Lepo te prosim...

nekikr je izjavil:

Saj s tem ni nič narobe. Bolj je smešno, ko Hrvati ponujajo isto, ampak potem ljudje brskajo po smeteh cele dneve in nosijo cele gromozanske vreče tega do trgovin, kjer jih prevzemajo stari smrdeči dizel tovornjaki.

Na Hrvaškem so plastične flaše vozili direkt iz proizvodnje na deponijo, ker je bla "povratna naknada" višja od vrednosti same flaše...

gruntfürmich je izjavil:

j4nm4n je izjavil:

... ampak jih večinoma odlagajo v nerazgradljivih vrečkah.

komunali bo dopizdilo in vam bodo upalili 100EUR+ na stanovanje kazni. tako so govorili da bo pri nas.
pol pa bodo največji svinjači najbolj jokali...

Tisti ki jim država zaradi lastnih zakonov ne more nič pobrati, ne bodo plačali nič. In boš lepo namesto njih plačal ti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

maco-maco ::

Kaj?

Invictus ::

Magic1 je izjavil:

Sej se ti ljudje tudi od kante do kante vozijo z starimi dizel avti... Ni najbolj eko, je pa ziher manj svinjarije naokoli po tleh.

Klošarji nimajo avtov. Že zgonjen bicikl je luksuz.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gruntfürmich ::

maco-maco je izjavil:

Vsak Ljubljančan naj bi letos zbral za okoli 150 kilogramov odpadkov, od katerih približno tretjina zajema odpadno embalažo. Vestnejši in natančnejši pri ločevanju so prebivalci hiš, najpogostejša napaka pri ravnanju z embalažo pa je, da konča v napačnem zabojniku.

Nekaj podatkov in napotkov.

pravilno ločevanje odpadkov vsebuje kar dosti napotkov in pravil. po mojem niso enotni niti od občine do občine...? odvisno od tehnologije.
je pa čisto možno da je ločevanje nazadnjaška metoda in da že imamo tehnologije ki bi same bolj pravilno sortirale. v starih debatah tu je bilo tudi mnenje da nas država sili v neumnosti glede sortiranja...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

digitalcek ::

Zato, ker je PRAV VSAKA, še tako majhna stvar zapakirana v dosti večjo kartonasto škatlo, da naredi boljši vtis in skuša prepričati potencialnega kupca, da so tista "jajca" v škatli vseeno vredna tistih, recimo 39.90 evrov.

Kitajc pa je ta jajca naredil za 2.99...

j4nm4n ::

gruntfürmich je izjavil:

j4nm4n je izjavil:

... ampak jih večinoma odlagajo v nerazgradljivih vrečkah.

komunali bo dopizdilo in vam bodo upalili 100EUR+ na stanovanje kazni. tako so govorili da bo pri nas.
pol pa bodo največji svinjači najbolj jokali...


Sem prepričan, da se najde v vsaki kanti zraven vsakega bloka v bioloških odpadkih vsaj ena nerazgradljiva vrečka,, v najboljšem primeru. Pol se pa tem, ko stresamo notri zdi super, ko jim vse tekočine zliješ preko vseh vrečk in potem raje ne razmišljaš, da še kdo more to ročno izprazniti. Ali vse bloke na enkrat kaznujejo, posamezne po moje ne morejo, ker ni takih, ki pravilno ločujejo biološke odpadke. Pomoje kamere ali pa da ena oseba opozarja vsakega sproti in da ga dobi, da kaj podpiše za nadaljnje in se ga potem kaznuje.

issak ::

j4nm4n je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

j4nm4n je izjavil:

... ampak jih večinoma odlagajo v nerazgradljivih vrečkah.

komunali bo dopizdilo in vam bodo upalili 100EUR+ na stanovanje kazni. tako so govorili da bo pri nas.
pol pa bodo največji svinjači najbolj jokali...


Sem prepričan, da se najde v vsaki kanti zraven vsakega bloka v bioloških odpadkih vsaj ena nerazgradljiva vrečka,, v najboljšem primeru. Pol se pa tem, ko stresamo notri zdi super, ko jim vse tekočine zliješ preko vseh vrečk in potem raje ne razmišljaš, da še kdo more to ročno izprazniti. Ali vse bloke na enkrat kaznujejo, posamezne po moje ne morejo, ker ni takih, ki pravilno ločujejo biološke odpadke. Pomoje kamere ali pa da ena oseba opozarja vsakega sproti in da ga dobi, da kaj podpiše za nadaljnje in se ga potem kaznuje.


Jup, vsak dan. Jaz imam za bio odpadke posodo v kuhinji, in jo nesem dol izpraznit v koš, in potem operem posodo. Tudi za embalažo, papir in preostalo delam enako, nič vrečk, vse mečem v koš, in izpraznim cel koš. Ja, je malo več dela ker je treba koš umiti vsake toliko, ampak bolje to kot celo vreča plastike. Ne razumem pa kako točno ljude ne razumejo da mercator plastična vrečka ni bio odpadek...
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

nekikr ::

Brez skrbi, saj razumejo.

energetik ::

Poleg tega imajo biorazgradljive vrečke v vsaki štacuni in stanejo drobiž. Jaz raje na max 2 dni nesem ven biološke, pa kanta celo ostane suha. Po 2 dneh pa biovrečka že spušča.

Machete ::

energetik je izjavil:

Poleg tega imajo biorazgradljive vrečke v vsaki štacuni in stanejo drobiž. Jaz raje na max 2 dni nesem ven biološke, pa kanta celo ostane suha. Po 2 dneh pa biovrečka že spušča.

Biovrečke so menda tudi bolj 'tako tako razgradljive'.. Nimam vira, nekje sem zasledil na netu, da niso ravno najboljša zadeva na svetu.


Zanimiv nov dokumentarec, ki malo posecira svinjarijo na globalni ravni s strani koka kole. Zavedajmo se, da je to samo ena od firm.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jype ::

Mene so desničarji na tem forumu naučili, da je dumpster fire legitimen način podjebavanja sočloveka.

Še pripravljam material, a gas maske kar naročite, kitajci včasih dolgo pošiljajo.

tikitoki ::

Magic1 je izjavil:

Snaga se je podražala zadnje desetletje in zato je folk posledično vzel manjše kante. Kupujemo pa tudi več, kot včasih. Sploh pakiranih stvari. Mi rumeno kanto vedno popolnoma nafilamo, črna pa le 1/4.
Kaj se sekirate, saj se embalaža reciklira.


Ce je izvajaznje v drzave v razvoju zate reciklaza, potem res pridno recikliramo.

kow ::

Meni je za vzgled sodelavec, ki se resnicno trudi, da bi zmanjsal kolicino svojih smeti. Me je kar motiviral in se sedaj tudi jaz bolj trudim

FTad ::

kow je izjavil:

Meni je za vzgled sodelavec, ki se resnicno trudi, da bi zmanjsal kolicino svojih smeti. Me je kar motiviral in se sedaj tudi jaz bolj trudim


in kaj tocno pocne?

kow ::

- ne kupuje novih stvari dokler jih ne potrebuje (se stare ne pokvarijo)
- ne uporablja plasticnih vreck
- ko kaj kupi v trgovini rece, da ne potrebuje embalaze

itd.

Pac, logicne stvari.

WhiteAngel ::

Jerry000 je izjavil:

Machete je izjavil:

Žal ne bo to, sem že zograj napisal da večino hrane pridelamo sami znotraj razširjene družine. čimveč pa provam kupit izven trgovin, hodim po mleko s svojo flašo itd..
Opažam tudi da nižji kot je socialni položaj in izobrazbeni level gospodinjstva bolj so natrpane kante. Verjetno gre za t.i. white trash konzumiranje balastne hrane, kar se lahko preslika tudi na populacijo nezdravo predebelih? Pa nočem bit politično nekorekten, ampak ko pošpegam vozičke, se to vedno potrdi. PLatoji ledenih čajev in guizzotov? Neverjetno. Da je lažje goltat to svinarijo kot si skuhat čaj in ga ohladit..

No ja, ni samo za nižji socialni položaj, je kr generalno tudi. Če piškote kupiš ker se ti zaluštajo maš takoj 3x pakirane namesto 1x, kot sem že zgoraj omenil, pa to so samo piškoti, potem so še druge stvari.


Jaz kupujem samo še vrhniške. Addictive :P

Machete ::

kow je izjavil:

- ne kupuje novih stvari dokler jih ne potrebuje (se stare ne pokvarijo)
- ne uporablja plasticnih vreck
- ko kaj kupi v trgovini rece, da ne potrebuje embalaze

itd.

Pac, logicne stvari.


Mater, a sva midva mogoče sodelavca? :)
Jaz isto počnem. Nisem Greta, mam pa svoje nišne dobre prakse.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gruntfürmich ::

Machete je izjavil:

Biovrečke so menda tudi bolj 'tako tako razgradljive'.. Nimam vira, nekje sem zasledil na netu, da niso ravno najboljša zadeva na svetu.
po mojem ti mešaš biorazgradljive in 'bio'vrečke.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Stalinovic ::

Če delamo toliko smeti, zakaj je top 10 onesnaženih rek v Aziji?
A jim ne bi moral iti dol pridigat?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

KAVINSKY ::

Stalinovic je izjavil:

Če delamo toliko smeti, zakaj je top 10 onesnaženih rek v Aziji?
A jim ne bi moral iti dol pridigat?


Ker (poceni) proizvajajo izdelke, katere mi konzumiramo.

Miki N ::

gruntfürmich je izjavil:

Machete je izjavil:

Biovrečke so menda tudi bolj 'tako tako razgradljive'.. Nimam vira, nekje sem zasledil na netu, da niso ravno najboljša zadeva na svetu.
po mojem ti mešaš biorazgradljive in 'bio'vrečke.


Biorazgradljive vrečke so razgradljive v posebnem industrijskem biološkem procesu (bakterije) - na ločenih deponijah, ni tako preprosto. Povzročajo pa precej problemov, ker če jih ne ločiš ven od ostale plastike ti kvarijo kompozicijo materiala še tisto malo kar se da reciklirati recimo PET (ki je itak že zelo pogojeno). Hitro naredijo več škode pri recikliranju kot koristi.

Osebno menim, da bo treba nehati slepomišiti z recikliranjem plastike, ki je večinoma "recikliranje" zgolj v res zelo ozkem pomenu besede, če ne že kar zavajanje javnosti (v glavnem ni tisto, kar si predstavljate) in raje žrtvovati tisto nekaj dodatnega CO2 izpusta in DOLOČEN DEL embalaže sežigati - večina plastike danes se da skuriti brez tveganj na energetsko učinkovit način, to je bila recimo ena od osnovnih idej zamenjave PVC s PET v embalaži, poleg ostalega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Vm1999 ::

KAVINSKY je izjavil:

Stalinovic je izjavil:

Če delamo toliko smeti, zakaj je top 10 onesnaženih rek v Aziji?
A jim ne bi moral iti dol pridigat?


Ker (poceni) proizvajajo izdelke, katere mi konzumiramo.


Pa še smeti potem izvažamo nazaj k njim...

energetik ::

Miki N je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

Machete je izjavil:

Biovrečke so menda tudi bolj 'tako tako razgradljive'.. Nimam vira, nekje sem zasledil na netu, da niso ravno najboljša zadeva na svetu.
po mojem ti mešaš biorazgradljive in 'bio'vrečke.


Biorazgradljive vrečke so razgradljive v posebnem industrijskem biološkem procesu (bakterije) - na ločenih deponijah, ni tako preprosto. Povzročajo pa precej problemov, ker če jih ne ločiš ven od ostale plastike ti kvarijo kompozicijo materiala še tisto malo kar se da reciklirati recimo PET (ki je itak že zelo pogojeno). Hitro naredijo več škode pri recikliranju kot koristi.
Kako niso biorazgradljive, meni se že v sami kanti skoraj razgradi po 2 dneh! Dišijo pa po koruzi, ker so baje narejene iz koruznega škroba.

gruntfürmich ::

energetik je izjavil:

Miki N je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

Machete je izjavil:

Biovrečke so menda tudi bolj 'tako tako razgradljive'.. Nimam vira, nekje sem zasledil na netu, da niso ravno najboljša zadeva na svetu.
po mojem ti mešaš biorazgradljive in 'bio'vrečke.


Biorazgradljive vrečke so razgradljive v posebnem industrijskem biološkem procesu (bakterije) - na ločenih deponijah, ni tako preprosto. Povzročajo pa precej problemov, ker če jih ne ločiš ven od ostale plastike ti kvarijo kompozicijo materiala še tisto malo kar se da reciklirati recimo PET (ki je itak že zelo pogojeno). Hitro naredijo več škode pri recikliranju kot koristi.
Kako niso biorazgradljive, meni se že v sami kanti skoraj razgradi po 2 dneh! Dišijo pa po koruzi, ker so baje narejene iz koruznega škroba.

jasna stvar. ne vem od kot ljudem ideje da niso razgradljive. očino tega sploh ne uporabljajo in bluzijo na polno.
še v omari ti bodo razpadle če jih boš imel predolgo in na vlažnem, ne samo v kanti z ostalimi odpadki!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

maco-maco ::

Kaj?
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predrag odvoz smeti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12629474 (5279) starfotr
»

V kateri zabojnik spada karton od pice? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13321383 (16987) Mare2
»

Nas bo ločevanje odpadkov rešilo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6514382 (13207) tony1
»

Anketa - ločevanje odpadkov

Oddelek: Loža
424178 (3294) Mesar
»

kje je fora, da moram ločevat smeti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17733805 (30306) mikic007

Več podobnih tem