» »

novi projekti

novi projekti

taveliki ::

Pozdravljeni,

Trenutno delam na 1 projektu ki bi razvil en simulator za PC-je pa me zanima v katerem programerskem jeziku mislite da bi lahko to sprogrameral.

hvala v naprej

LP

holabaluza ::

Lahko bi naredil web-based PC simulator in programiras v javascript.

Spura ::

taveliki je izjavil:

Pozdravljeni,

Trenutno delam na 1 projektu ki bi razvil en simulator za PC-je pa me zanima v katerem programerskem jeziku mislite da bi lahko to sprogrameral.

hvala v naprej

LP

V tistem ki ga najbolje znas

GrX ::

taveliki je izjavil:

Pozdravljeni,

Trenutno delam na 1 projektu ki bi razvil en simulator za PC-je pa me zanima v katerem programerskem jeziku mislite da bi lahko to sprogrameral.

hvala v naprej

LP


Python

taveliki ::

Bistvo pa je da se bom začel šele zdej začel učiti programeranje ker imam podjetniško idejo zato vas sprašujem to.

LP

Rok Woot ::

Simulator za? Za software? Za hardware?

C in Assembly. Pa srečno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

Kurzweil ::

programIranje! Glava me boli od nove generacije in teh Ejev...

Torej nikoli še nisi programiral in niti ne veš v čem bi programiral. A programiral bi kot prvi projekt simulator... in o kakšnem simulatorji sploh je govora? Jaz ti predlagam, da greš čez vse programske jezike, da vidiš kaj ti leži in kaj sploh povsem natančno bi rad. Narediš analizo, kakšne vse funkcionalnosti bo stvar imela, da ne našvam celo popoldne. Ti pa predlagam, da začnež z lažjim projektom, oz. še bolje, kar z "Hello world". Verjetno bo najboljše, da začneš z W3 schools, potem imaš na netu neomejeno število tutorialov in razlag... potem prideš do kakšnega stack overflowa, Git-a,... Mam občutek (brez zamere) za nekoga, ki ima preveč energije (s tem ni nič narobe) in se je nekega popoldneva nečesa domislil... pravilno, glej samo da boš vztajal in da ne obupaš, ker si si zadal verjetno za 1. projekt pretežko nalogo.

Brane22 ::

On a journey of life I chose a psycho path...

FX6300B ::

povej malo več o tem kaj misliš točno, sicer pa kot je povedal @Kurzweil
May the force be with you!

taveliki ::

probal bi simulirati dron

srus ::

Uporabi pitona.

Še največ koristnega se boš naučil pri tem.

TheBlueOne ::

Kaj pomeni simulator? Za laboratorijske zadeve se v industriji pogosto uporablja LabView, ki je relativno enostaven za ucenje, ampak ni zastonj. Home licenca se dobi za manj kot 100€, licence za komercialne nameme, pa so drazje.

Sam bi sicer zacetnikom predlagal, da zacno s kaksnim C# in podatkovnimi bazami, da se naucijo nekih osnovnih prijemov. Preden, da ves kaj je objektno programiranje, ne pricakovati nekih profi izdelkov.

GupeM ::

Pozabi na simulator, razen če imaš 5+ let časa za projekt. V tem primeru se začni učiti programirati, naredi vmes kup drugih (manjših/lažjih) projektov in ko boš znal veliko, se loti simulatorja.

prowb ::

Brane22 je izjavil:

Brainfuck


Tudi to je moj predlog!

Se mi zdi, da je trend, da mora vsak znat programirat malo preteran... Bomo kmalu imeli programerjev toliko kot ekonomistov. Dela pa dvomim, da bo čez 10 let tudi dobolj za vse...

No, delo bo - za top programerje. Takšne, ki bi začeli z brainfuck in bi vztrajali :)

Invictus ::

Nikoli ne bo vč programerjev kot ekonomistov.

Imeli bomo mogoče več pisalcev kode...

Sicer bi moral pa vsak ekonomist tudi znati vsaj malo programirati, recimo Excel... Al pa malo SQLa.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

veso266 ::

Invictus je izjavil:

Nikoli ne bo vč programerjev kot ekonomistov.

Imeli bomo mogoče več pisalcev kode...

Sicer bi moral pa vsak ekonomist tudi znati vsaj malo programirati, recimo Excel... Al pa malo SQLa.


kdo pa so pisalci kode (tisti ki znajo kodo samo prevest ail tisti ki pišejo po nareku (ker teh je že sedaj veliko)
Why do you need an e signature if everyone can delete it

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: veso266 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se splača učit programske jezike? So zaposlitve/dela?

Oddelek: Loža
478087 (5738) trenerkar
»

Napredni simulator vožnje za izboljšanje varnosti v cestnem prometu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6913224 (11637) solatko
»

programiranje apple

Oddelek: Programiranje
133285 (2517) hendriks
»

MC6803 vodič(tutorial)

Oddelek: Programiranje
102088 (1922) sverde21
»

Izbira mikrokrmilnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
313296 (2893) BluPhenix

Več podobnih tem