» »

Logitech bo lastnike svojih naprav pustil na cedilu

Logitech bo lastnike svojih naprav pustil na cedilu

Slo-Tech - Spet se je zgodilo, da se je proizvajalec povsem normalno delujoče naprave odločil, da je ne bo več podpiral in namenoma vsem njenim uporabnikom onemogočil rabo. Logitech je napovedal, da bo 16. marca prihodnje leto izvedel oddaljeno nadgradnjo Harmony Linka, s čimer bo naprava prenehala delovati (brick). Za delovanje namreč potrebuje povezavo z oblakom, kar pomeni, da jo lahko enostavno ubijejo.

Razlog za je preprost. Po Logitechovih besedah ima Harmony Link, ki predstavlja zastarelo napravo, zelo malo uporabnikov. Marca poteče tudi eden izmed varnostnih certifikatov, ki ga ne nameravajo obnavljati, ker se ne splača. Logitech tako ali tako prodaja novejšo napravo Harmony Hub, ki opravlja približno enako funkcijo - deluje kot centralno domače vozlišče za krmiljenje hišnega kina, stereosistema in podobnega prek pametnega telefona. Logitech je sprva dejal, da bodo uporabniki naprave, ki še imajo garancijo, dobili brezplačno Harmony Hub, medtem ko bodo ostali nesrečni lastniki Harmony Linka prejeli zgolj bon za tretjinski popust pri nakupu Huba. To je sprožilo silovito ogorčenje, zato je Logitech stopil korak nazaj in obljubil brezplačno nadgradnjo za vse.

Ponovno se dokazuje, da tudi z nakupom naprave ne dobimo trajnega lastništva nad njo. Da bo mera polna, je Logitech še letos v akciji prodajal stare zaloge Harmony Linka s skrajšano, trimesečno garancijo. To pomeni, da najbolj nesrečni kupci ne bodo mogli več uporabljati naprave manj kot leto dni po nakupu.

To ni prvi tovrstni primer. Spomnimo, da je tudi Google že počel podobno, kot je ukinil Revolv, ker je kupil Nest.

56 komentarjev

«
1
2

MrStein ::

Da bo mera polna, je Logitech še letos v akciji prodajal stare zaloge Harmony Linka s skrajšano, trimesečno garancijo. To pomeni, da najbolj nesrečni kupci ne bodo mogli več uporabljati naprave manj kot leto dni po nakupu.

Vrstico višje pišeš, da bodo dobili brezplačno nadgradnjo na Hub.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Phantomeye ::

MrStein je izjavil:

Da bo mera polna, je Logitech še letos v akciji prodajal stare zaloge Harmony Linka s skrajšano, trimesečno garancijo. To pomeni, da najbolj nesrečni kupci ne bodo mogli več uporabljati naprave manj kot leto dni po nakupu.

Vrstico višje pišeš, da bodo dobili brezplačno nadgradnjo na Hub.


Ja, ampak ce si Logi ne bi premislil, bi tisti, ki so kupili s skrajšano garancijo ostali brez naprave (dobili bi bon).

Sicer pa ne vem, kako bi to izgledalo v Sloveniji (sploh lahko prodajaš izdelek s skrajšano garancijo ali je itak zakonsko določena?)

next3steps ::

Stvarna napaka te v EU pred takimi budalizmi ščiti. Dobiš bodisi keš, bodisi Hub đabe.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: IL_DIAVOLO ()

Ales ::

Poleg tega mora dajalec garancije pri nas še 3 leta po poteku le-te zagotavljati rezervne dele za prodan izdelek.

Se ta člen zakona nanaša tudi na tako oslarijo, kot si jo je privoščil Logitech?

Oberyn ::

next3steps je izjavil:

Stvarna napaka te v EU pred takimi budalizmi ščiti. Dobiš bodisi keš, bodisi Hub đabe.

Samo 6 mesecev od nakupa, če se prav spomnim. Za daljše obdobje jo moraš pa dokazati z mnenjem izvedenca.

Ponovno se dokazuje, da tudi z nakupom naprave ne dobimo trajnega lastništva nad njo.

V bistvu še vedno imaš trajno lastništvo nad napravo. Ne pa nad programsko opremo, ki jo poganja. S programsko opremo je bilo tako že od samega začetka, nikoli nisi postal lastnik, dobil si samo omejeno pravico do uporabe. To je zelo slaba točka in za to bi se morali državljani politično boriti. Samo se ne, gladko se jim jebe, ker niti ne dojemajo posledic tega zajeba. Ki bo postal zares veličasten šele v dogledni prihodnosti, ko bo programska oprema poganjala naša življenja praktično v celoti. Takrat bo programska oprema ali popolnoma odprta in bomo dejansko njeni neomejeni lastniki, ali pa smo utterly doomed. Nori pes Stallman je to vedel že pred 20 leti, ampak ljudje so se raje delali norca iz njega.

bajker ::

Lepota naprav, ki delujejo le, če so povezane v "oblak". Čisto si odvisen od proizvajalca in če crkne, gre vse k vragu.
Jaz sem se tako nategnil pri Cube Sensors . Bazna postaja se ne sinhronizira več, zato so kocke mrtve. Imam pa vsaj API, tako da lahko probam sam kaj sčarati. Večina pa APIja ne da od sebe. Draga šola, ampak vseeno šola.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bajker ()

Tilen ::

Sem preveril pri sodelavcu in mu Cube Sensors še vedno normalno deluje. Očitno je tvoja bazna postaja v okvari.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Netrunner ::

Kakorkoli, ta poteza mi bo dala razmisliti če bom hotel kupiti kaj od Logitecha oz. bilokakšne druge firme ki ponuja podobno.

Tilen ::

Se pravi moti te, da bodo vsem brezplačno nadgradili Harmony Link na Harmony Hub?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Jerry000 ::

Ne razumem ravno...torej imam Logitech G700 miš, ob tej nadgradnji bom normalno naprej uporabljal ali bo zadeva brickana?

tikitoki ::

MrStein je izjavil:

Da bo mera polna, je Logitech še letos v akciji prodajal stare zaloge Harmony Linka s skrajšano, trimesečno garancijo. To pomeni, da najbolj nesrečni kupci ne bodo mogli več uporabljati naprave manj kot leto dni po nakupu.

Vrstico višje pišeš, da bodo dobili brezplačno nadgradnjo na Hub.


SO si premislili, k so jih je pravna sluzba opozorila, da jih najverjetneje caka draga tozba. Dvomim, da bi sla cez nacrtna prodaja naprav, ki jim mislis prepreciti delovanje v manj, kot enem letu.

Bottom line.
Dont buy Logitech.

damjanster ::

Tipično Logitech. Doma imam še vedno usb webcam, ki na linuxu še vedno lepo dela. Gonilnikov za Win7+ pa niso nikoli izdali.

49106 ::

Zelo neekološko, LogiWaste.

tigrr ::

Še ena - za Logitech, meni je po apdejtu njihovega serverja kako leto nazaj mimgrede zbrikalo konferenčno kamero za 200 EUR. Bolijihkurac. Mene tud, lesson learned, njihovih cloud vezanih zadev ne povoham več.

Geho ::

No to je pa novi kapitalizem, ker če ne morejo v HW dodat fore, da stvari crknejo malo po poteku garancije, pa s SW onemogočijo celotno stvar, da postane neuporbna in pristane na smeteh.
Take fore, bi moralo kako sodišče jim dat kazen, da morajo sedaj vse te nedelujoče izdelke odkupit nazaj od ljudi in jih reciklirati 100%, ker tole je butalizem na kubik. Že tak svinjamo, ampak take fore so pa totalno nepotrebne in se gre nekomu samo zato, da bo zaslužil več. Dokler bo tako se zaradi svojega avta in vsakdanje vožnje 150km ne bom sekiral. Moj avto malo požre in malo onesnažuje, medtem ko takele korporacije delajo tako sranje...

Truga ::

Ahim ::

damjanster je izjavil:

Tipično Logitech. Doma imam še vedno usb webcam, ki na linuxu še vedno lepo dela. Gonilnikov za Win7+ pa niso nikoli izdali.


Tudi za Linux jih najbrz niso izdali oni ...

next3steps ::

Ps Tudi licence za uporabo softwara se da prodati naprej. Za 1x samo v Nemčiji, obstaja pa tudi pri nas vsaj od daleč podobna zakonodaja.

damjanster ::

I made a mistake. An honest mistake. I bought that Logitech crap. ;-)

Geho ::

Truga je izjavil:

https://www.wired.com/story/logitech-gi...

khm

Ok potrošnike so nekako "zadovoljili", še vedno pa ne vemo kaj bodo storili z vsemi temi odvečnimi napravami sedaj? Hardware-sko še vedno delujejo BP in bile še uporabne, če nebi izklopili svojega service-a. Bodo stvari dejansko razgradili in reciklirali in iz starih naredili nove?

barakus ::

Super, coming next: bricked cars, reason: not worth supporting anymore :)

tikitoki ::

Geho je izjavil:

No to je pa novi kapitalizem, ker če ne morejo v HW dodat fore, da stvari crknejo malo po poteku garancije, pa s SW onemogočijo celotno stvar, da postane neuporbna in pristane na smeteh.
Take fore, bi moralo kako sodišče jim dat kazen, da morajo sedaj vse te nedelujoče izdelke odkupit nazaj od ljudi in jih reciklirati 100%, ker tole je butalizem na kubik. Že tak svinjamo, ampak take fore so pa totalno nepotrebne in se gre nekomu samo zato, da bo zaslužil več. Dokler bo tako se zaradi svojega avta in vsakdanje vožnje 150km ne bom sekiral. Moj avto malo požre in malo onesnažuje, medtem ko takele korporacije delajo tako sranje...


Kak bede izgovor za lastno onesnazevanje okolja.

D3m ::

Ales je izjavil:

Poleg tega mora dajalec garancije pri nas še 3 leta po poteku le-te zagotavljati rezervne dele za prodan izdelek.

Se ta člen zakona nanaša tudi na tako oslarijo, kot si jo je privoščil Logitech?


Ne samo 3 ampak 7.
|HP EliteBook|R5 6650U|

imagodei ::

To je sprožilo silovito ogorčenje, zato je Logitech stopil korak nazaj in obljubil brezplačno nadgradnjo za vse.

Ja, situacijo to omili, ampak ne spremeni pa očitne nove normale, da lahko proizvajalec brez našega privoljenja brska po napravi, ki smo jo povsem po reglcih kupili. Naknadno spreminjanje pogojev je IMO povsem nedopustno. Situacija kaže, da si proizvajalci na vso moč želijo sistem najema, ki jim zagotavlja mnogo bolj predvidljive ter stalne prilive. Kar je načeloma OK, ampak to, da vstopaš v najemno razmerje (in ne postajaš lastnik naprave) pa bi moralo biti jasno dogovorjeno pred nakupom/najemom.

Ponovno se dokazuje, da tudi z nakupom naprave ne dobimo trajnega lastništva nad njo.

Očitno, da. Počasi a vztrajno se premikamo v to smer - vzdrževalne pogodbe, Care packi, oblaki...

Zadnjič sem bil skrajno neprijetno presenečen, ko se je na enem izmed naših HP Proliant serverjev pojavila napaka. Menda napajanje ni več redundantno, server stalno teži s Critical napako, naš UPS (in nobena od drugih naprav) pa ne beleži nobenih izpadov toka. Ko sem se vrgel v iskanje vzroka, sem pogruntal, da gre za false positive, potrebna je nadgradnja Firmwarea. Se prijavim v HP Enterprise račun in želim potegnit dol najnovejšo verzijo BIOS-a ter iLO-ta, nakar izvem, da nimam veljavnega CarePacka. Server je star nekaj čez 3 leta. Somewhere along the road se je vrli HPE odločil spremeniti pogoje in omogoča nadgradnje Firmwarea samo še v času veljavne podpore. Seveda lahko dokupimo podporo in spet postanemo upravičeni do nadgradenj --> prvi random link na novico.

Say what - kako hudiča lahko v času, ko je izdelek še na tržišču in ko zanj še garantiraš rezervne dele, podporo itd., takole enostransko spremeniš pogoje? Pomemben razlog, da se stranka odloči za nakup je bilo tudi prav to zagotavljanje bug fixov firmwarea. Pravzaprav bi lahko pri hroščatem Firmwareu govorili o stvarni napaki oziroma defektni robi, ki jo je proizvajalec dolžan na našo zahtevo odpraviti! HP-ju tole daje izvrstno priliko za molzenje strank (iz zgornjega linka):
The HP ProLiant MicroServer N40L, for example (shown here), was available for sale in 2012 at heavily discounted prices from online sellers, typically under $300. But this widely used server, which contains four drive bays in a compact box that is well under 1 cubic foot, wouldn’t run Windows Server 2012 R2 (or, for that matter, Windows 8.1) for months after their release to manufacturing. Windows Server 2012 R2 was released to MSDN and TechNet subscribers in September 2013 and was generally available in October 2013. But trying to install that OS on a ProLiant MicroServer resulted in a series of errors, with the system hanging at boot. The only workaround was to disable the built-in Gigabit Ethernet controller, a serious limitation for a server.

HP released a firmware fix for the issue in mid-November, 2013. The ProLiant MicroServer N54L, a later version of the N40L with a beefier processor in the same enclosure, suffered from the same flaw, fixed with a firmware update at the same time.

But the MicroServer’s hardware warranty is one year, and the warranty for software is only 90 days after purchase; under the new policy, access to the firmware after the warranty expires would require the purchase of an HP Care Pack, at current prices of between $126 and $200, at least half the cost of the original hardware. That’s a hefty price to pay to fix what is arguably a defect in the original product.

Kdo pravi, da HP (in ostali proizvajalci) ne bodo načrtno (ali vsaj podzavestno) na tržišče dajali "polizdelkov", ki jih bo kasneje treba 5x posodobit z novejšim firmwareom in če boš po preteku veljavne garancije želel dostop do tega FW, bo treba zavalit še kakih 1000€? Ali pa kupit nov HW, čeprav ti starejši še zadostuje?
- Hoc est qui sumus -

Truga ::

Saj ves kako je to. Ko so se komunisticni produki kdaj pokvarili je blo to komunisticno sranje. Zdaj ko se v kapitalizmu reci kvarijo, pa je to "planned obsolescence" in seveda "good for economy" in tako dalje.

Kaj pa to pomeni za uporabnike pa jasno nobenga ne zanima.

HotBurek ::

To proizvajalci preizkušajo teren, da bodo kmalu lahko tudi večje stvari izklapljali brez kazni.

Vse v imenu neskončne rasti podjetji na borzah, večje prodaje, iluzije o lastništvu in življenju na najem.

Ugotovili so, da kvaliteten hardware ne crkne zlahka. In namesto da bi na tem gradili, gre v smer, da se bo elektroniko kupovalo kot pralni prašek. Za mesec, dva, tri. Pol pa v smeti, pa po novo.

Zanimivo bi bilo videti, koliko se s tem povečuje proizvodnja, transport in poraba surovin, ker so naprave manj kvalitetne in se jih (pre)hitro meče stran.

Elektronika mora delat vsaj 10 let, sicer je sekret. Oblak gor ali dol.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Dr_M ::


Lepota naprav, ki delujejo le, če so povezane v "oblak". Čisto si odvisen od proizvajalca in če crkne, gre vse k vragu.


To je to in nic drugega.
Trenutno je logitech na udaru, nedolgo nazaj je bil google, kdo bo naslednji?
Treba je glasovat z denarnico, sam folk je orevec butast in bodo se naprej kupovali take zadeve.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Geho ::

Do sedaj bom reku, da mi je od elektronike še najdlje držal Apple. Stacionarni računalnik bo kmalu 5 let star, prenosnik 3, ipad bo kmalu 3 leta, stari telefon kmalu tudi 5 let in novi telefon 2 leti. Vse lepo dela brez večjih težav, stacionarni računalnik 1x na servisu zaradi ventilatorja (nekaj not padlo in ker je bil garanciji nisem smel sam odpirat, popravili zastonj), ostalo brez enega dneva downtime-a. Update-i na voljo za vse naprave redno. Resda na začetku plačaš več, a (z)drži dlje časa. Naslednja znamka, ki mi tudi solidno dela pa je LaCie. Njihovi diski mi delajo že dela in leta, brez težav.

GupeM ::

@Geho: Tudi moj računalnik, ki ni Apple, dela že od 2012 brez downtime-a. Dodal sem mu samo SSD, ki ga prej ni bilo in grafično sem zamenjal za drugo, ker je bila prejšnja neprimerna za novejše igre. Delata pa še vedno tako stari disk kot tudi grafična. Sem pa računalnik sestavil sam. V službi imam HP računalnik z i7 2600, pa še vedno vse dela. Nexus 5 je tudi že precej star, pa še kar dela... Ni samo Apple tisti, čigar stvari delajo dolgo.

Je pa tole, kar delajo s temi oddaljenimi bricki res svinjarija.

Geho ::

Dal sem kot primer, ko j ecel slo-tech tako nastrojen proti apple-u. Ampak do sedaj mi všeč, vse kar sem od njih kupil, nič še ni crknilo, update-i so redni, downttime-a nimam, tak da samo delam kar rabim. Pa tudi firma je precej začela dajati na recikliranje, torej odkupujejo stare telefone, jih razstavijo na prafaktorje in reciklirajo kar se da (večina). Mi tudi marsikatera stvar pri njih ni všeč, ampak dokler mi bo vse delovalo tako BP, se ne bom pritoževal in me na koncu tudi cena ne moti.

Imam pa miško od razerja in to je podobna zgodba kot Logitech. Par let nazaj kupil tisto razer naga miško, crknila 1 mesec po izteku garancije, kupim potem novo generacijo, mi je crknila 3 mesece pred iztekom garancije - so mi jo zamenjali. Sedaj imam to zamenjano, malo več kot leto, pričakujem, da bo kaj crknilo spet v roku enega leta.

Firme, ki delajo take pokvarljive stvari ali pa jih sami zanalašč pokvarijo bi morali sankcionirati.

next3steps ::

Nismo vsi tako nastrojeni proti Jabuki, le ti zelo selektivno bereš komentarje.
Je pa Logitech trenutno must buy, če želiš najbolje na področju mišk.

nejcek74 ::

Geho je izjavil:

Do sedaj bom reku, da mi je od elektronike še najdlje držal Apple......

Ravno z Applom imam pa jaz ravno obratne izkusnje, neusmiljeno ukinjajo podporo svojim lastnim napravam. Ciklicno se dogaja da moras menjati ves software zaradi pomanjkanja podpore za nazaj in nadgradnje (recimo navezava Adobe Suita ali MS offica z OSx serverjem, oziroma datotecnimi sistemi), tam na ene sest let pa je potrebno menjati celotno strukturo (clienti, server, omrezje). Ja, vem da je to nekako normalna doba, problematično se mi zdi da si nekako prisiljen menjati vse naenkrat. Hkrati pa hranimo v pisarni 3 generacije Macov (vse od Power Maca-a G5 naprej) , da lahko dostopamo do arhivskih datotek (krivec ni toliko Apple kot Graphisoft).
Evo sem sel scekirat, od G5 naprej, se pravi najvec 2003 smo 2x menjali celoten sistem. Obakrat v eni potezi.

Filo ::

neeeeeeeeee, ... voda odteka z mene in me suši med ostali makaroni.

Tako se počutim sedaj ko so mi ukinili podporo, no tako bi se počutil, če bi kupoval tako opremo, še dobro.

shadeX ::

next3steps je izjavil:

Nismo vsi tako nastrojeni proti Jabuki, le ti zelo selektivno bereš komentarje.


Ni pa zanemarljivo dejstvo, da 70%+ slo-techa tudi uporablja Android ("advance userji"), zato tudi toliko hate komentarjev (večina Apple telefona ni še držala v roki in le peščica ga je uporabljala, jim ni odgovarjal in so šli na Android). Normalno, da boš vedno hvalil svojo robo, ne glede na to kakšen shit je (ne leti na Android).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Truga ::

Za grass is always greener pa se nisi slisal? :P

srus ::

Super, sedaj bomo štedilnike in televizorje kupovali skupaj z odvetnikom.

oxyuranus ::

No zdaj se pa zamislite, da google zacne colat searchl, gmail in maps, fb pa pobirat narocnino :D
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

MrStein ::

shadeX je izjavil:

Normalno, da boš vedno hvalil svojo robo, ne glede na to kakšen shit je (ne leti na Android).

Ne, lagati ni normalno. Je pa res pogosto.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

noraguta ::

nejcek74 je izjavil:

Geho je izjavil:

Do sedaj bom reku, da mi je od elektronike še najdlje držal Apple......

Ravno z Applom imam pa jaz ravno obratne izkusnje, neusmiljeno ukinjajo podporo svojim lastnim napravam. Ciklicno se dogaja da moras menjati ves software zaradi pomanjkanja podpore za nazaj in nadgradnje (recimo navezava Adobe Suita ali MS offica z OSx serverjem, oziroma datotecnimi sistemi), tam na ene sest let pa je potrebno menjati celotno strukturo (clienti, server, omrezje). Ja, vem da je to nekako normalna doba, problematično se mi zdi da si nekako prisiljen menjati vse naenkrat. Hkrati pa hranimo v pisarni 3 generacije Macov (vse od Power Maca-a G5 naprej) , da lahko dostopamo do arhivskih datotek (krivec ni toliko Apple kot Graphisoft).
Evo sem sel scekirat, od G5 naprej, se pravi najvec 2003 smo 2x menjali celoten sistem. Obakrat v eni potezi.

Ni proble. Menjat komponentd omrežja celo infrastrukturo pač.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

bajker ::

Tilen je izjavil:

Sem preveril pri sodelavcu in mu Cube Sensors še vedno normalno deluje. Očitno je tvoja bazna postaja v okvari.

Hvala.
Sem bil prepričan, da so ugasnili server.
Bom pisal na mail, ki je objavljen, pa da vidimo.

OK.d ::

oxyuranus je izjavil:

No zdaj se pa zamislite, da google zacne colat searchl, gmail in maps, fb pa pobirat narocnino :D

Ni več toliko stran, ko bo prišel tudi ta dan:P
"There ain't no such thing as a free lunch"
LPOK.d

tikitoki ::

OK.d je izjavil:

oxyuranus je izjavil:

No zdaj se pa zamislite, da google zacne colat searchl, gmail in maps, fb pa pobirat narocnino :D

Ni več toliko stran, ko bo prišel tudi ta dan:P
"There ain't no such thing as a free lunch"


Dej si prestudiraj njihov poslovni model. Ti gmail ze placujes, s podatki o tebi, ki jih trzijo;). Dokler se jim to izide, bo zastojn.

49106 ::

tikitoki je izjavil:

OK.d je izjavil:

oxyuranus je izjavil:

No zdaj se pa zamislite, da google zacne colat searchl, gmail in maps, fb pa pobirat narocnino :D

Ni več toliko stran, ko bo prišel tudi ta dan:P
"There ain't no such thing as a free lunch"


Dej si prestudiraj njihov poslovni model. Ti gmail ze placujes, s podatki o tebi, ki jih trzijo;). Dokler se jim to izide, bo zastojn.


Kaj pa, če bi ti preštudiral prihodnjik.

roli ::

Zakaj me ne preseneča, da govorimo o Logitech Harmony? Njihova Harmony Linija produktov je največji crap kar se softwarea tiče. Sam HW na daljincih je sicer ok, ampak software je pa obupen. Konkretno posodobljen je bil verjetno več kot 5 let nazaj - če sploh kdaj. To, da je neumen za uporabo in nima nekaterih možnosti, ki bi jih v takem produktu pričakoval sploh ne bom omenjal.

Na srečo imam dva klasična Harmonyja, ki ne rabita oblaka za delovanje. Ampak, če umaknejo cloud za njihov software pa ne bo mogoče dodajati nobene nove naprave ali spreminjati obstoječih. Kar si pri takem produktu res ne želiš.

Glavna težava je, da nekako nimajo nobene konkurence. Že univerzalnih daljincev, ki imajo podporo za min 6 naprav je malo, kaj šele vse ostalo.
http://www.r00li.com

tikitoki ::

49106 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

OK.d je izjavil:

oxyuranus je izjavil:

No zdaj se pa zamislite, da google zacne colat searchl, gmail in maps, fb pa pobirat narocnino :D

Ni več toliko stran, ko bo prišel tudi ta dan:P
"There ain't no such thing as a free lunch"


Dej si prestudiraj njihov poslovni model. Ti gmail ze placujes, s podatki o tebi, ki jih trzijo;). Dokler se jim to izide, bo zastojn.


Kaj pa, če bi ti preštudiral prihodnjik.


LOL. Dej podpri svojo izjavo s cemerkoli ali pa bodi raje tiho:)

Mavrik ::

roli je izjavil:

Zakaj me ne preseneča, da govorimo o Logitech Harmony? Njihova Harmony Linija produktov je največji crap kar se softwarea tiče. Sam HW na daljincih je sicer ok, ampak software je pa obupen. Konkretno posodobljen je bil verjetno več kot 5 let nazaj - če sploh kdaj. To, da je neumen za uporabo in nima nekaterih možnosti, ki bi jih v takem produktu pričakoval sploh ne bom omenjal..


Kaj ti pa manjka?
The truth is rarely pure and never simple.

49106 ::

tikitoki je izjavil:



LOL. Dej podpri svojo izjavo s cemerkoli ali pa bodi raje tiho:)


On je pisal o prihodnosti, ti pa o sedanjosti. Zakaj misliš, da bo poslovni model vekomaj ostal tak, kakršen je danes?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Markoff ::

Truga je izjavil:

Saj ves kako je to. Ko so se komunisticni produki kdaj pokvarili je blo to komunisticno sranje. Zdaj ko se v kapitalizmu reci kvarijo, pa je to "planned obsolescence" in seveda "good for economy" in tako dalje.

Kaj pa to pomeni za uporabnike pa jasno nobenga ne zanima.

Moskvič, Trabant, Dacia, Škoda ipd. pred 1990 so bili komunistično sranje, bodimo iskreni. Elan in Gorenje npr. sta bila takrat majka za večino svetovnih proizvajalcev, a to sta bili kljub vsemu izjemi.

Geho je izjavil:

Do sedaj bom reku, da mi je od elektronike še najdlje držal Apple.

Mogoče je HW ok, ampak baterije so pa krš od krša. Po manj kot 2 letih baterija zdrži dober dan. Se kdo spomni Nokie 6310i? 7-8 dni ne glede na rabo, po 2-3 letih rabe.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

Geho ::

Pač zmenjaš baterijo, to pa spet ni tak hud strošek. Če ti je p ahudi pa powerbanke s sabo nosiš...
Meni do sedaj v vseh apple napravah drži baterija tudi po par dni, telefon nekje 3-5 dni odvisno od uporbe, tablica 3-7 dni, tudi odvisno koliko uporabljam, prenosnik pa 4-12h tudi odvisno kaj delam gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Geho ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Logitech Harmony Hub

Oddelek: Kaj kupiti
51058 (786) Pobes
»

Univerzalni daljinec

Oddelek: Kaj kupiti
121436 (1139) klasicni
»

Fizični produkti kot storitev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11929356 (25947) BigWhale
»

Logitech bo lastnike svojih naprav pustil na cedilu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5615727 (11564) MrStein
»

Xbox One bo dobil daljinca

Oddelek: Novice / Konzole
3814912 (9634) antonija

Več podobnih tem