» »

Logitech Harmony Hub

Logitech Harmony Hub

Map ::

Ima kdo Harmony Hub ali mogoče kak Harmony upravljalnik?

Zanima me uporabniška izkušnja. Zadnje čase mi je všeč ideja, da bi lahko z enim klikom pripravil hišni kino na gledanje filma; projektor on, HTPC on, receiver on, platno dol in pa lights off. Seveda bi si lahko potem prednastavil več programov ali upravljal vsako napravo posebej. Za kontrolo bi uporabljal tablico.

Zaenkrat edino ne vem, kako bi upravljal luči. Trenutno je samo eno navadno stikalo, za upravljanje bi moral imet pa ali pametno stikalo ali pametno žarnico. Ne vem, kaj od tega je bolje, je pa verjetno precej vseeno, razen da so pametne žarnice drage. Tisto IR stikalo, ki se aktivira z dolgim signalom pa odpade, ker se mi zdi, da Hub ne more oddajati dolgih signalov, razen če so kaj spremenili software v zadnjem času. Hub bi moral tudi nekako vedet, ali so luči prižgane ali ne, sicer bi lahko bile ugasnjene in bi jih nazaj prižgal, če bi se za on/off uporabljal isti signal.

Je možno kako sprogramirat, da če med gledanjem filma daš na premor, se luči rahlo prižgejo, na neko vrednost med 10-30%? Ali pa delayi med posameznimi signali/komandami?

Mavrik ::

Ima kdo Harmony Hub ali mogoče kak Harmony upravljalnik?


Jaz mam Harmony Smart Control - to je Harmony Hub pa zraven en preprost daljinec (brez displaya) - zdaj se prodaja pod imenom Harmony Companion (https://www.logitech.com/en-ch/product/... z malo drugačnim daljincem.


Zanima me uporabniška izkušnja. Zadnje čase mi je všeč ideja, da bi lahko z enim klikom pripravil hišni kino na gledanje filma; projektor on, HTPC on, receiver on, platno dol in pa lights off. Seveda bi si lahko potem prednastavil več programov ali upravljal vsako napravo posebej. Za kontrolo bi uporabljal tablico.


Za programe ne vem, ostalo vse dela. Bi ti pa priporočal dejanski daljinec, ker se aplikacija zaganja par sekund in je vseeno precej hitreje z daljincem. Pa tablice ti ni treba iskati, ostane pa vedno kot opcija. Mi pa sekvenca "TV on, receiver on, STB on, luči na temneje" in v drugo smer dela bp.


Zaenkrat edino ne vem, kako bi upravljal luči. Trenutno je samo eno navadno stikalo, za upravljanje bi moral imet pa ali pametno stikalo ali pametno žarnico. Ne vem, kaj od tega je bolje, je pa verjetno precej vseeno, razen da so pametne žarnice drage. Tisto IR stikalo, ki se aktivira z dolgim signalom pa odpade, ker se mi zdi, da Hub ne more oddajati dolgih signalov, razen če so kaj spremenili software v zadnjem času. Hub bi moral tudi nekako vedet, ali so luči prižgane ali ne, sicer bi lahko bile ugasnjene in bi jih nazaj prižgal, če bi se za on/off uporabljal isti signal.


Jaz imam Phillips Hue in dela brez težav - zatemni luči ko gledam filme (samo ponoči), kontrola gre preko Phillips Huba. Ni pa to poceni sistem, poglej recimo če je precej cenejši Ikein sistem podprt.

Je možno kako sprogramirat, da če med gledanjem filma daš na premor, se luči rahlo prižgejo, na neko vrednost med 10-30%? Ali pa delayi med posameznimi signali/komandami?


Delaye med komandami lahko sprogramiraš, Hub lahko tudi naučiš novih IR ukazov tako da jih bere z daljinca. Ne moreš pa nastavljati svetlosti luči na play/pause ... samo na vklop in izklop t.i. activitya.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Map ::

Če prav gledam, je zadeva iz linka Hub+daljinec? Opis je slab, cena pa ista kot samo za Hub.
Link: https://www.ceneje.si/Izdelek/5506066/a...

Kaj pa če bi imel tablico samo za ta namen, mogoče še kako malenkost zraven. Se aplikacija počasi odpre, tudi če deluje v ozadju ali pa potrebuje par sekund, ko tablico odkleneš? Se za sekvenco v obratni smeri uporabi ista prednastavitev ali moraš ustvarit novo?

Bom pogledal še Ikeine in ostale pametne luči, ampak tudi vem, da če investiram v Philipsove luči bodo zagotovo kvalitetne in dobro delujoče. A misliš pod Philips Hub Hue Bridge? Torej, če bi se odločil za Hue, lahko stikalo praktično vržem iz stene, luči direktno zvežem in jih upravljam z Hue Dimmerjem oz. Harmonyjem, najboljše preko Hue Bridgea, ki je spet neka pametna zadeva.

Naabo ::

Tako je, razlika v ceni je minimalna (cca 10eur).

Aplikacija se res odpira počasi (preverjanje konfiguracije, povezovanje...), na tablici Tab S okoli 10s. Tudi če je aplikacija v ozadju potrebuje kake 3s da se poveže z napravo.

"Obratna sekvenca" se načeloma zažene ko ugasneš ali zamenjaš aktivnost (ob zamenjavi odvisno od nastavitve).

rogerg ::

Trenutno uporabljam Harmony 555. Ce bi npr. dokupil samostojno HUB, bi lahko TV in ostalo opravljal preko npr. iPhone 4 (samo v namen daljinca- brez SIM)?

Hvala, lp

Pobes ::

Uporablja kdo hub z alexo? Imam broadlink, vendar prek alexe ne deluje kot bi moral

Jaz sem nekaj časa povezal KODI in phillips hue. Ob play so se luči ugasnile, ob pavzi vžgale na nastavljeno vrednost. Sedaj sem nekaj updejtal inštalacijo in software pa nisem nastavil na novo.
Motilo me je da je včasih kodi imel probleme se povezat na phillips hue


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno stanovanje (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2477424370 (3582) matobeli
»

pametna hiša, stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7617123 (1613) kriptobog
»

Philipsove pametne žarnice kot vhodna vrata za hekerje

Oddelek: Novice / Varnost
419837 (6671) MrStein
»

Univerzalni daljinec

Oddelek: Kaj kupiti
121449 (1152) klasicni
»

Veliki brat prihaja prek žarnic v Ikeo blizu vas (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6417902 (14565) Furbo

Več podobnih tem