» »

ZRSZ dilema (Zavod za zaposlovanje)

ZRSZ dilema (Zavod za zaposlovanje)

«
1
2

fajmušter ::

Imam eno težavico in sicer vpisan sem v Zavod za zaposlovanje od oktobra,pred kratkim sem pa dobil ODLOČBO o prenehanju vodenja evidence brezposelne osebe, ker se nisem oz. pozabil udeležit dveh delavnic ("MOJA PISNA PREDSTAVITEV" in "AKTIVEN.SEM") zaradi določenih okoliščin, ki jih pa nemorem dokazati na črno in belem, po drugi strani se mi pa zdi nepotrebno, da se udeležujem delavnic o pisanju prošenj in življenjepisov, saj sem to moral že obvladati na maturi.
Prvi razgovor/intervju z svetovalcem pa imam šele v začetku decembra, na katerega moram javiti koliko prošenj za delo sem poslal. A je zavod dolžan opozoriti preden te vržejo ?, edina šansa je, da bi poslal pritožbo, kaj vi menite ?

matobeli ::

Poklič na zavod če se da pomagajo. Če si pa smotan te pa vržejo.
(smotan=ne opravičiš izostanka)

opeter ::

Žal brez udeležbe na delavnicah ne bo šlo (to je eden njihovih pogojev). Torej je logično, da so te brisali iz evidence.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jero_no1 ::

Verjetno so ti ob prijavi na Zavod povedali osnovne pogoje 'obstanka', ali pač ne?

shadeX ::

ker se nisem oz. pozabil udeležit dveh delavnic


Biti prijavljen na zavodu je isto kot biti zaposlen in hoditi v "službo". Dokazati moraš da si aktiven iskalec zaposlitve, ne pa da sediš na kavču in gledaš TV.

zaradi določenih okoliščin, ki jih pa nemorem dokazati na črno in belem,


Potem niso bile pomembne.

po drugi strani se mi pa zdi nepotrebno, da se udeležujem delavnic o pisanju prošenj in življenjepisov,


Kaj se tebi zdi potrebno/nepotrebno je irelevantno.

saj sem to moral že obvladati na maturi.


In ostalih 95% prijavljenih na zavodu, pa se še vedno udeležijo delavnic.

Imam eno težavico


Naredil si si jo sam in edino pravilno je da se soočiš s posledicami.

oemdzi ::

Bil enkrat na njihovi delavnici, to je žalitev za vsakega vsaj malo inteligentnega človeka, še malo, pa nas bojo učili vezalke vezat, ker z razvezanimi te noben delodajalec ne bo želel. Tisti seminar o pisanju prošenj je bil na nivoju osnovne šole in komu je koristil, če sem malce hudoben, tak osebek tako ali tako ne bo dobil službe, ker je totalno nesposoben.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Invictus ::

A dobivaš kak denar (podporo, socialno pomoč)?

Če ne, potem vpis ne pripomore k zaposlitvi, pripomore pa k teženju butastih svetovalk.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

_pobesneli_ ::

Sploh ni važno ali je to neumno ali ni neumno, edino stvar ki bi jo moral ta osebek naredit je da pride na 2 seminarja, pa glej ga toliko je zaposlen da je pozabil. Je že pravilno da se malo počisti zavod, tako ali tako jih plačujemo zaposleni.
Gregor

3p ::

_pobesneli_ je izjavil:

Sploh ni važno ali je to neumno ali ni neumno, edino stvar ki bi jo moral ta osebek naredit je da pride na 2 seminarja, pa glej ga toliko je zaposlen da je pozabil. Je že pravilno da se malo počisti zavod, tako ali tako jih plačujemo zaposleni.


Zavod je ena zandjih inštitucij, ki je z eno nogo še v jugo-socializmu (za zaposlene na zavodu samem) z drugo pa globoko v turbo-kapitalizmu (za iskalce).

Njihova glavna funkcija je zgleda teženje ljudem, ki so menjali že X zaposlitev s temi seminarji (kot da so Amway), ki jim morajo, predvidevam, naštancati toliko in toliko na mesec. Drugi način, da si tam zaposleni prislužijo bonus, je očitno z brisanjem iz evidence.
Tretji način je, po slišanem, poniževanje brezposelnih (=nesposobnih butlov brez šihta).
Njihovo nekdaj osnovno funkcijo - posredovanje med delodajalci in delojemalci, pač lahko že kakih 30 let izvaja en sam stežnik delujoč na 30€ vrednem računalu.

shadeX ::

Drugi način, da si tam zaposleni prislužijo bonus, je očitno z brisanjem iz evidence.


Normalno, če pa prijavljeni ne zmorejo na 2 delavnici. Ko dobiš vabilo na delavnico, lepo piše da tisti, ki se delavnice ne bo udeležil (iz neupravičenih razlogov), ga bojo črtali. OP se ni udeležil DVEH delavnic, kar pomeni da so bili celo tako prijazni in ga niso črtali že pri prvi.

Sej se ne gre v celoti, da se samo kaj naučiš, ampak da pokažeš, da si resen in ti je do tega, da bi rešil svoj socialni problem. OP -ju je pri tem dvakrat spodletelo..žal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

fajmušter ::

Bom jutr po razgovoru za delovno mesto šel na Zavod in vidu če se da kaj zmenit ...

Invictus ::

Če boš sprejet, ti ni treba tja hodit...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AndrejS ::

Glavna naloga zavoda je brisanje ljudi iz njihovih evidenc- ker se tako zmanjšuje brezposelnost!

fajmušter ::

Invictus je izjavil:

Če boš sprejet, ti ni treba tja hodit...



Vem ampak mi ode socialna pomoč, ki bi jo dobil za ta mesec in naslednji če bi bil vzet v službo ...

ronaldo ::

Ce so te brisali ta mesec iz zavoda, dobis ta mesec se denarno, naslednji pa ne vec ne glede na to ali najdes zaposlitev ta cas. Tako da za ta mesec ne skrbi, naslednji bo pa kriza ce ne bos najdel kake sluzbe.
Ker ko te oni izbrisejo iz zavoda, se naslednjih 6 meseces se ne bos mogel nazaj vpisati na zavod in ta cas bos totalno brez dohodkov ce ne bos nasel sluzbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: ronaldo ()

poweroff ::

oemdzi je izjavil:

Bil enkrat na njihovi delavnici, to je žalitev za vsakega vsaj malo inteligentnega človeka, še malo, pa nas bojo učili vezalke vezat, ker z razvezanimi te noben delodajalec ne bo želel. Tisti seminar o pisanju prošenj je bil na nivoju osnovne šole in komu je koristil, če sem malce hudoben, tak osebek tako ali tako ne bo dobil službe, ker je totalno nesposoben.

Ja, samo moraš vedeti da je to žal nivo velike večine ljudi. In zavod se mora prilagoditi povprečju.
sudo poweroff

Invictus ::

Tiste delavnice na zavodu so samo prijateljske pogodbe za svoje kolege, ki potem delajo kot zunanji svetovalci.

Babe na zavodu nimajo pojma ne kako se išče službo, ne kako se piše življenjepis. Vse te babe(in dece) bi morali odpustiti, pa naj si najprej najdejo eno boljšo službo. Če mene vprašate, se nihče ne bi smel zaposliti na zavodu, če prej vsaj 2x ni bil nezaposlen v skupnem času več kot pol leta.

Kaj pa ima nekdo, ki dela celo življenje za trakom, sploh pisati v CV? Osebne podatke in zadnjo zaposlitev.

Od ostalih, ki delamo bolj zahtevna dela, pa se pričakuje da to znajo in ne rabijo biti na teh delavnicah. Saj obstaja Google...

Večjih gluposti še nisem nikjer slišal kot teh delavnicah. Če bi vsaj učili najnovejša dognanja o pisanju CVjev in pogajanjih za službo. Imajo pa znanje, staro 10-15 let.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

scenic16 ::

Podpišeš pogodbo o zaposlitvi => sprejmeš pravila igre.
Prijaviš se na zavod => sprejmeš pravila igre.
Denarna pomoč DA, obveznosti NE... ?
Prijava ni obvezna!

St235 ::

Invictus je izjavil:

Tiste delavnice na zavodu so samo prijateljske pogodbe za svoje kolege, ki potem delajo kot zunanji svetovalci.

Babe na zavodu nimajo pojma ne kako se išče službo, ne kako se piše življenjepis. Vse te babe(in dece) bi morali odpustiti, pa naj si najprej najdejo eno boljšo službo. Če mene vprašate, se nihče ne bi smel zaposliti na zavodu, če prej vsaj 2x ni bil nezaposlen v skupnem času več kot pol leta.

Kaj pa ima nekdo, ki dela celo življenje za trakom, sploh pisati v CV? Osebne podatke in zadnjo zaposlitev.

Od ostalih, ki delamo bolj zahtevna dela, pa se pričakuje da to znajo in ne rabijo biti na teh delavnicah. Saj obstaja Google...

Večjih gluposti še nisem nikjer slišal kot teh delavnicah. Če bi vsaj učili najnovejša dognanja o pisanju CVjev in pogajanjih za službo. Imajo pa znanje, staro 10-15 let.


Glede na napihovanje in nakladanje po tem forumu me res čudi od kje imaš tako dobro poznavanje zavoda in njihovih delavnic.

Invictus ::

St235 je izjavil:


Glede na napihovanje in nakladanje po tem forumu me res čudi od kje imaš tako dobro poznavanje zavoda in njihovih delavnic.

Treba je bilo izkoristit maksimalno podporo in plačane prispevke, da sem lahko zalaufal biznis... Na državne stroške, ne z mojimi prihranki ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mlamat ::

Delavnice dejansko vodijo politični priskledniki, ki se ne morejo nikjer drugje zaposliti.

Mojo delavnico je vodil tisti voznik SOVI-nega prisluškovalnega kombija, ki so ga Hrvati zalotili na svoji strani meje. Hvalil se je celo, da je naredil Gea college.

poweroff ::

A je šel na Gea college zato, da bi se bolje spoznal z geografijo? :))
sudo poweroff

DamijanD ::

A imamo sploh realen podatek o nezaposlenosti ali vedno prikazujejo samo tiste, ki so na zavodu?

ginekk ::

p5701955 Njihova glavna funkcija je zgleda teženje ljudem, ki so menjali že X zaposlitev s temi seminarji (kot da so Amway), ki jim morajo, predvidevam, naštancati toliko in toliko na mesec. Drugi način, da si tam zaposleni prislužijo bonus, je očitno z brisanjem iz evidence. Tretji način je, po slišanem, poniževanje brezposelnih (=nesposobnih butlov brez šihta). Njihovo nekdaj osnovno funkcijo - posredovanje med delodajalci in delojemalci, pač lahko že kakih 30 let izvaja en sam stežnik delujoč na 30EUR vrednem računalu.[/st.citat naj bi izjavil:



Imajo pa - PAZI TO _ v letu 2017, 802 rednih zaposlenih, 176 drugih javnih sodelavcev sodelujoč na projektih + zunanje sodelavce....
https://www.ess.gov.si/_files/9517/Posl...


Imajo pa - PAZI TO _ v letu 2017, 802 rednih zaposlenih, 176 drugih javnih sodelavcev sodelujoč na projektih + zunanje sodelavce....
https://www.ess.gov.si/_files/9517/Posl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

oemdzi ::

Ko sem resnično potreboval svojo prvo zaposlitev mi je zavod kvečjemu odmagal, ker sem se moral ukvarjati še z njimi, škoda, da obstajajo, vsaj v takšnem številu... To statistiko in tistih nekaj koristnih zaposlitvenih sejmov, bi znalo organizirat precej manjše število ljudi.

Tisti, ki opravičujejo njegov obstoj v takšni obliki, kot je danes, očitno niso nikoli resnično bili na zavodu iz pravih razlogov.

Za to, da razlagajo, da so oni le povezava med delodajalci iz deloiskalci, jih je pa 50x preveč ...
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

St235 ::

DamijanD je izjavil:

A imamo sploh realen podatek o nezaposlenosti ali vedno prikazujejo samo tiste, ki so na zavodu?


Imaš na SURS. Sam ne bi presenečen, če se blodnje o temu, da je dejanska brezposelnost drastično višja od števila registiranih na zavodu, ne potrdijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Utk ::

Ne vem zakaj je brezposelnost sploh glavna statistika, povsod, ne samo pri nas. Morali bi gledat procent zaposlenih, ne pa nezaposlenih. In kolk jih zivi od raznih podpor, vseeno kaksnih.

filip007 ::

Saj zdaj obveščajo tri dni prej, po spletni pošti in SMS. Drugače napišejo na vsak list, ki ga pošljejo "pravila igre".
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

St235 ::

Utk je izjavil:

Ne vem zakaj je brezposelnost sploh glavna statistika, povsod, ne samo pri nas. Morali bi gledat procent zaposlenih, ne pa nezaposlenih. In kolk jih zivi od raznih podpor, vseeno kaksnih.


osnovna delitev je na aktivno prebivalstno in neaktivno prebivalstvo. Brezposelnost je potem podkategorija.

ključno za to debato je neaktivno prebivalstvo. Le tega sestavljajo učenci, dijaki, študenti, upokojneci in pa drugi neaktivni prebicvalci. V tej zadnji kategoriji se šele najdejo vsi tisti, ki so zbrisani iz zavoda (niso pa tam samo tisti).

Utk ::

No, zadnjih par let se je zaposlenost zvisala, to je dobro in pomembno za koliko. Za koliko se zmanjsala brezposelnost, je skoraj vseeno. Sploh ce se brise ljudi iz evidenc.

zuz3k ::

kje na netu je osnutek prošnje za neko delovno mesto, kot se ga napiše na zavodu?

da kdo link
Life is a psychological game.

djabi ::

Tu imaš eno osnovo:

Ime in priimek
Naslov
Kontaktni podatki

Naziv podjetja
g. X
Naslov podjetja
Pošta in kraj

Zadeva: Ponudba za delovno mesto ...

Spoštovani gospod X!

Na spletni strani X sem prebral, da iščete dodatni kader za področje Y.

Moje delovne izkušnje so raznolike in obsegajo ...

Redno spremljam novosti na področju ..., vedno sem odprt za nove rešitve ter tudi pripravljen naučiti se novih ... Svoje znanje dopolnjujem tudi z branjem strokovne literature.

Kar lahko ponudim vam in vašemu podjetju so moje izkušnje, s katerim lahko pridobite dodatne stranke in se lahko dodatno vključujete v projekte, kjer so visoke potrebe ...*

V upanju, da se lahko dogovorimo za kakšen termin za osebni razgovor vas lepo pozdravljam in se obenem zahvaljujem za vaš čas.


* Besedilo v ležečem je odvisno od področja ;)

zuz3k ::

hvala, ampak a je tako prav

ker eni napišejo v slogu predelnice in samo

izborazba, znanje potem pa spodaj delovne izkušnje 2019 nazaj
Life is a psychological game.

Han ::

Google: življenjepis, zaposlitev, CV...

nergac ::

Pri tej temi se najbolj pokaže, kako bi bil smiseln UTD.
Pa ne samo glede ZRSZ, še marsikaj drugega bi lahko odpadlo na ta račun.
Saj je tudi strokovnjakinja na nedeljskem intervjuju na TVS povedala, da so proti uvedbi UTD bolj birokrati kot recimo politiki.

2dark ::

fajmušter je izjavil:

Bom jutr po razgovoru za delovno mesto šel na Zavod in vidu če se da kaj zmenit ...


Nič se ne da zmenit. NImaš šanse da si na zavodu naslednjih 6 mesecev.

zuz3k je izjavil:

kje na netu je osnutek prošnje za neko delovno mesto, kot se ga napiše na zavodu?

da kdo link



Ne pošilja se prošenj, pač pa CV in motivacijsko pismo v katerem dodatno obrazložiš, zakaj si ravno ti tisti, ki bi bil zanimiv za podjetje. To bi lohk zdaj že vedel.

DamijanD je izjavil:

A imamo sploh realen podatek o nezaposlenosti ali vedno prikazujejo samo tiste, ki so na zavodu?


Samo statistika tisith, ki so prijavljenih v evidenci brezposelnih na zavodu. To je edina uradna statistika. Neuradno je nezaposlenih veliko več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

zuz3k ::

ne morem vedet, ker nisem na zavodu

a "motivacijsko pismo", scrollaj dol je v takšni obliki?

http://www.portalosv.si/funkcionalna-pi...
Life is a psychological game.

djabi ::

zuz3k je izjavil:

hvala, ampak a je tako prav

ker eni napišejo v slogu predelnice in samo

izborazba, znanje potem pa spodaj delovne izkušnje 2019 nazaj


Predelnica je drugo. Misliš na CV?

Primer:
https://www.dropbox.com/s/z0mdutf4unmtl...

DrDre95 ::

nergac je izjavil:

Pri tej temi se najbolj pokaže, kako bi bil smiseln UTD.


Prostih delovnih mest bi bilo pod UTD definitivno več :))

zavajon ::

nergac je izjavil:

Saj je tudi strokovnjakinja na nedeljskem intervjuju na TVS povedala, da so proti uvedbi UTD bolj birokrati kot recimo politiki.

Saj je v bistvu povedala, da je tudi ona proti UTD. Da je le za splošne otroške dodatke, kar pa ne more biti UTD, ker ne dosega pogoja "univerzalni".

Škoda le, da ni pojasnila, zakaj je spremenila mnenje. Tako lahko le ugibam, da morda zaradi tega, ker je ugotovila, da bi pač težko probrali za 10 milijard - (obstoječi socialni transferji) novih davkov, če bi želeli izplačevati 500€ UTD mesečno.

nergac ::

Zavajon:
500 eur UTD - mislim da je ta cifra nerealna. Invalidska pokojnina je cca 300 socialna cca 400, tako da bi bilo v Sloveniji tame nekje 350 maksimum.

poweroff ::

Pa je kdo izračunal kakšni bi bili makroekonomski učinki? Recimo na cene nepremičnin, itd...? Ne poznam področja, sprašujem.
sudo poweroff

solatko ::

Prvi predlog svetovnega UTD-ja, kar bi bilo edino smiselno, je predvideval oživitev cca 5%-ov mrtvega kapitala globalistov in najbogatejših članov svetovne družbe, kar bi zadostovalo za solidno preživetje vseh ljudi, ki nimajo osnov, da bi se preživljali z lastnim delom. To je le en od konceptov, kako zagotoviti mir na svetu in odpravit umiranje zaradi revščine. Dela je zaradi razvoja vedno manj, ljudi pa vedno več in iz tega izhaja velika nevarnost svetovnih nemirov, saj je lačne in brezperspektivne najlažje pridobiti za še tako neumne in nasilne akcije.

Nekateri bogataši se zavedajo, da kmalu ne bo dela več kot za kakšno miljardo ljudi, vsi ostali pa naj bi preživeli, kako? Ker usmerjeno znižanje števila zemljanov, brez nevarnosti, tudi za tiste ki imajo dovolj, z današnjo tehnologijo, še ni možno, jih je nekaj, ki jih za svojo rit postaja strah, saj se na tej ljubi zemljici, ne morejo varno umaknit in čakat na rezultate.

UTD po posameznih državah je utopija, saj nobena nima proračunskih sredstev, ki bi to omogočala.
Delo krepa človeka

djabi ::

Žal brez konfliktov ne gre.

Za maso so bile nekdaj na voljo vojne na eni strani oz. hiranje na drugi. Vojna je obenem tudi priložnost za morebitni zaslužek posameznika (vojni plen, plača), napredovanje znotraj vojske ipd.

Še ena rešitev je npr. neke vrste gladiatorske igre na smrt. Kandidatov praviloma nikoli ne zmanjka, vsaj dokler je ljudi.

Tretja možnost za kontroliranje populacije pa so virusi/bakterije ... teorije zarot gor ali dol, če želiš zreducirat maso ljudi na neko raven je ta ena izmed najučinkovitejših načinov.
NWO pravi, da je na svetu vzdržljivo stanje samo v primeru, če je pol milijarde ljudi in nič več. Vse ostalo je slepa ulica oz. drvenje v brezno.

Noben UTD ne bo zdržal večmilijardne mase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: djabi ()

solatko ::

djabi - Izračun pravi, da ni problem, vendar vseh, ki o tem odločajo in bodo v končni fazi tudi prispevali v to, izračunavajo druge, cenejše možnosti, ki pa niso varne za tiste, ki imajo denar.
Vojne ne moreš usmerjat na točno določene cilje, ravno tako je z virusi, UTD pa bi prebivalstvo osvobodil, razvili bi se talenti, ki jih danes uniči borba za ljubi kruhek, ljudje bi počeli tisto, kar jih veseli, potrebno delo bi bilo bolje plačano in zapolnjeno z delavci, ki si želijo to delat,.....
najmanj 95%-ov izplačanega UTD-ja pa bi se preko multinacionalk vrnilo nazaj.

Vojne in virusi pa bi prinesli extra dohodke samo vojaški industriji in farmaciji in seveda vojnim dobičkarjem. Poleg tega bi verjetno prišlo do trajnega onesnaženja zemlje s strupi in radioaktivnim sevanjem, tako, da zemlja na daljši rok nebi bila več uporabna za življenje.
Dokler so ljudje uporabljali samo znane vojne strupe in smodnik, so take, na pol usmerjane vojne, dajale zadovoljive rezultate, danes to nebi šlo več in tega se peščica pametnih bogatašev, še kako zaveda.
Delo krepa človeka

zavajon ::

nergac je izjavil:

Zavajon:
500 eur UTD - mislim da je ta cifra nerealna. Invalidska pokojnina je cca 300 socialna cca 400, tako da bi bilo v Sloveniji tame nekje 350 maksimum.

Se strinjam, ampak potem je to nesmiselno. Po mojem bi moral biti UTD tolikšen, da bi zadostoval za preživetje, sicer je nesmiselen. Saj 300€ socialne pomoči lahko dobiva vsak že zdaj. OK, dokler ne pride SDS na oblast... ;)

solatko ::

zavajon - Prvi predlog je predvidel normalno preživetje od rojstva do smrti, če pa bi hotel več, bi imel možnost zaposlitve, UTD pa bi ti ostal. Tako bi odpadle socialne (skupaj z zaposlenimi), odvajanje za penzijo, penzije, delo pa bi bilo bolj pošteno plačano, saj bi imel, praktično, enakovreden položaj pogajanja s ponudnikom del, seda pa moraš sprejeti, kar ti ponudi.
Odpadli bi tudi zavodi za zaposlovanje, nadomestila plač, zmanjšanje JU in JS,............
Delo krepa človeka

djabi ::

solatko je izjavil:

djabi - Izračun pravi, da ni problem, vendar vseh, ki o tem odločajo in bodo v končni fazi tudi prispevali v to, izračunavajo druge, cenejše možnosti, ki pa niso varne za tiste, ki imajo denar.
Vojne ne moreš usmerjat na točno določene cilje, ravno tako je z virusi, UTD pa bi prebivalstvo osvobodil, razvili bi se talenti, ki jih danes uniči borba za ljubi kruhek, ljudje bi počeli tisto, kar jih veseli, potrebno delo bi bilo bolje plačano in zapolnjeno z delavci, ki si želijo to delat,.....
najmanj 95%-ov izplačanega UTD-ja pa bi se preko multinacionalk vrnilo nazaj.


Vse to se sicer sliši/bere zelo lepo, ampak imam občutek, da je utopija. V človeški naravi je, da se bo vedno našel posameznik oz. interesne skupine, ki bo/do želel/e (vedno) več.

solatko je izjavil:

Vojne in virusi pa bi prinesli extra dohodke samo vojaški industriji in farmaciji in seveda vojnim dobičkarjem. Poleg tega bi verjetno prišlo do trajnega onesnaženja zemlje s strupi in radioaktivnim sevanjem, tako, da zemlja na daljši rok nebi bila več uporabna za življenje.
Dokler so ljudje uporabljali samo znane vojne strupe in smodnik, so take, na pol usmerjane vojne, dajale zadovoljive rezultate, danes to nebi šlo več in tega se peščica pametnih bogatašev, še kako zaveda.


Se tem se popolnoma strinjam. Kot si napisal, če bi prišlo do te situacije bi Zemlja pri vseh današnjih orožjih postala neprimerna za življenje. "Klasične" vojne so se nekako zaključile že v prvih letih 1. svetovne vojne ...

solatko ::

djabi - Model, ki je dal ta predlog, je podal zraven tudi izračune, za dodatni zslužek, tistim, ki bi ga želeli, bi še vedno bilo veliko delovnih mest, vendar ne več za minimalca, temveč za realno plačilo.
Težaška delovna mesta bodo v prihodnosti zamenjali roboti in stroji, za uslužne dejavnosti (verjetno bi se pojavilo cel kup novih oblik) pa bi kandidirali ljudje z idejami, inovatorji, raziskovalci, mehaniki,..... in vsi, ki bi jim bll UTD premalo, za izpolnitev željenih potreb. Bilo bi vseeno ali je služba za določen čas ali za stalno, odpadli bi celodnevni šihti v na pol suženjskih razmerah,.....
Seveda je za enkrat to še vse utopično, vendar nekaj bojo morali nardit, da ne bo prišlo do kolapsa in neželjenih posledic za cel svet.
Delo krepa človeka

djabi ::

@solatko. Vsekakor bomo videli že marsikaj v bližnji prihodnosti, saj se bodo domeni kmalu začele rušit ...

@zuz3k
Na RTVSLO je en članek na temo pisanja prošnje za delovno mesto (za ogled moraš biti prijavljen):
Jezikovni kotiček: Kako napisati prošnjo za delo?, 17.01.2020
https://www.rtvslo.si/#174665345
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ekonomska smiselnost tečŤajev na zavodu za zaposlovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810788 (8616) PrihajaNodi
»

Socialna pomoč, rešitev problema. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26454318 (49066) SimplyMiha

Ko se te hoče zavod za zaposlovanje znebit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32269605 (60553) dzinks63
»

Prisilno delo, ki te napoti ZRSZ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6723442 (20952) Invictus
»

Zdaj pa vem, zakaj je samo 114.000 brezposelnih (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6915829 (14130) Buggy

Več podobnih tem