» »

Zdaj pa vem, zakaj je samo 114.000 brezposelnih

Zdaj pa vem, zakaj je samo 114.000 brezposelnih

1
2
»

gendale ::

zavajon je izjavil:

gendale je izjavil:

v sloveniji nekako nimaš neke regije, ki bi imela veliko željo po odcepitvi

Imaš, Istra ;)

ps.:OK, bom nehal, ker je to off-topic.

pa trst in celovec a ne :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Blinder ::

delavnice in izobraževanja povečajo možnosti zaposlitve za tele ljudi na zavodu in v enaki meri zmanjšajo možnosti zaposlitve ostalim brezposelnim
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

genius11 ::

Ampak on ni prijemal nobene socialne pomoči ali nadomestila za brezposelenost !!!

koyotee ::

na srečo ;((
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Wox ::

genius11 je izjavil:

Ampak on ni prijemal nobene socialne pomoči ali nadomestila za brezposelenost !!!

Sej ni važno. Številka je nižja za ena in to šteje.
Commodore 64

mihec87 ::

In v čem je fora delavnic, če pol osebek iz zavoda pride tja kjer je dobil kao službo samo po podpis da je bil tam pa adijo, ali pa dela en teden potem pa bolniška..In je spet nazaj..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

koyotee ::

dej piš tako, da te normaln človek razume!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Ted ::

Za državo pomemben podatek je odstotek zaposlenega prebivalstva. Od teh se pobirajo davki in prispevki. Dijaki, študenti in upokojenci, brezposelni, vsi ti so strošek, ki ga morajo nositi gospodarstvo in zaposleni. Če zmanjšaš število brezposelnih tako, da imaš večji odstotek populacije s statusom študenta (današnja praksa) ali upokojenca nisi naredil nič - res pa si zmanjšal število registriranih brezposelnih...
Mah...

Buggy ::

Ted je izjavil:

Za državo pomemben podatek je odstotek zaposlenega prebivalstva. Od teh se pobirajo davki in prispevki. Dijaki, študenti in upokojenci, brezposelni, vsi ti so strošek, ki ga morajo nositi gospodarstvo in zaposleni. Če zmanjšaš število brezposelnih tako, da imaš večji odstotek populacije s statusom študenta (današnja praksa) ali upokojenca nisi naredil nič - res pa si zmanjšal število registriranih brezposelnih...


Tocno tako! Zato pa je bil podan na referendum zakon o malem delu, ki ga je populacija, ki sedaj tukaj joka zavrnila in tako bodo naredili tudi z ostalimi (potencialnimi) referendumi trenutne vlade.

Boste pa se naprej tako delal:
Vsi studirat...studirat do 26-tega leta ali vec, vmes se lepo imet, delat na napotnice ter koristiti privilegije,ziveti na stroske starsev, potem cakat na zavodu kdaj bosta sluzba in stanovanje iz neba padla in jokat, da drzava nic ne naredi zate..a ne?

...ja sej pol bo pa ze pocas zrelo za penzijo...boze nedaj da se nam pogoj za upokojitev podlajsa, bomo mogli se kaj v zivljenju narest...in ne sam gledat kje luknje lovit.

...vmes bomo pa se mal na referendume hodil in tolkli cez vse in vsakogar, ki zeli kaj narediti.

Najbolj pa nasrkajo ljudje, ki dejansko sluzijo kruh ze od malega imajo pogum in z lastnim znanjem ustvarjajo preko svojih podjetij ali drugih in so resnicno iznajdljivi ter poprimejo se kaksno delo zraven in taki tukaj nic ne jokajo, ker nimajo casa in energije....futrajo pa vse zgoraj nastete.

danes je malo prevec takih, ki bi radi managerirali, konzultirali in politizirali...

Bridka realnost se nam pise..zelo bridka!

Slej kot prej bo prisla ta streznitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

genius11 ::

Mislim, da zelo posplušuješ !!!
Študenti niso nič krivi, če so brezposleni po diplomi, vedet je potrebno, danes so brez službe, čez 3 mesece bodo lahko zaposleni, človek, ki danes dela je zaposlen, ima hišo, družino, dobro babo, vse to lahko izgubi v samo nekaj tednih.
Vse življenje se je potrebno učit, borit za preživetje, nič ni podarjeno, kar tako. Vsi imamo možnost bit direktorji, delavci in delat v tujini in živet v Avstraliji, kjer se menda cedi med, meni je všeč, ker smo SVOBODNI, to najbolj cenim na tem svetu, ker človek lahko za svoje napake krivi le samega sebe, nikakor pa ne druge.

LuiIII ::

Da študentje so krivi da so šli študirat smer, ki jih morda zanima, je pa v resnici tam samo zato, da ima četica profesorjev zaposlitev. Dobro, verjetno morajo biti tudi taka področja, ampak potem mora biti letni vpis pač enomestno število.

hamax ::

To govoris za pravo in ekonomijo?
FDVjevci so namrec(malce presenetljivo) precej dobro zaposljivi.

ABX ::

Wox je izjavil:

ABX je izjavil:

Wox je izjavil:

Govorimo o realnem življenju in ne o virtualnem v katerem si ti car s svojim free passom.


Ker pač ne razumem bi prosil da mi razložite kako "elita" gre mimo zakonov. In predvsem kako identificirat ljudi v skupini "elita".


Sicer ti ne priporočam, ampak, če že vztrajaš... Na RTV SLO 1 z začetkom ob 19:00 imaš nadaljevanko vsakodnevno. Sicer si precej že zamudil, a ni problema vskočit kdajkoli. Pa beri med vrsticami.


vsaka čast za odgovor. :)

Ampak na srečo Tv ne gledam.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Buggy ::

genius11 je izjavil:

Mislim, da zelo posplušuješ !!!
Študenti niso nič krivi, če so brezposleni po diplomi, vedet je potrebno, danes so brez službe, čez 3 mesece bodo lahko zaposleni, človek, ki danes dela je zaposlen, ima hišo, družino, dobro babo, vse to lahko izgubi v samo nekaj tednih.
Vse življenje se je potrebno učit, borit za preživetje, nič ni podarjeno, kar tako. Vsi imamo možnost bit direktorji, delavci in delat v tujini in živet v Avstraliji, kjer se menda cedi med, meni je všeč, ker smo SVOBODNI, to najbolj cenim na tem svetu, ker človek lahko za svoje napake krivi le samega sebe, nikakor pa ne druge.



...res je, stvar sem zanalasc potenciral, ravno zato ker je vzorec nastavljen tako kot sem govoril, pa morda nekoga sedaj ravno ne zbode v oci.
Popolnoma se strinjam tudi z izjavo, da smo svojo usodo sami kujemo pa ni vazno kaj trenutno posedujemo v obliki znanja ali pa materialnih dobrin. Tudi to, da se je potrebno boriti za prezivetje je popolnoma jasno..vazno le s kaksnim orozjem in na kaksen nacin. Vrednote so v tem slovenskem okolju ze tako redke da se je za zjokat...potem pa nas se medsebojno skregajo tisti ki bi morali vsaj za nas dusivni mir in navidezno ali pac ne varnost skrbeti.

Bob Rock ::

Par let nazaj sem bil jaz tudi izbrisan iz evidence.
Razlog...enak. Nisem se udelezil nadaljevanja delavnice na temo kako poiskati zaposlitev.
Ceprav sem imel v nacrtu napisano, da se bom samozaposlil in bi rad dobil stimulacijo, ki jo ponuja drzava. Tudi ona, ki je vodila prvo delavnico se je strinjala z mano, da to ni meni namenjena. Sicer neformalno,a vseeno.
Sem se pritozeval in bla bla a brez uspeha.

No, sem pa takrat zvedel, da je taksna "strogost" direktiva prejsnje vlade.
- Za vsako napako brezposelenega se ga brise iz evidence.
- Delovna mesta se ne objavijo le na enem zavodu ampak na vecih, kar pomeni, da se za eno samo delovno mesto prikaze vec navideznih prostih mest.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

amigo_no1 ::

hamax je izjavil:

To govoris za pravo in ekonomijo?
FDVjevci so namrec(malce presenetljivo) precej dobro zaposljivi.

Lahko poveš kaj več ?

fosil ::

Po eni strani je res da marsikoga brišejo iz evidence.
Po drugi strani je pa tudi res, da marsikdo, ki je prijavljen na zavodu, dejansko dela in torej ni zares brezposeln.

Zato imamo dve vrsti brezposelnosti, registrirano in anketno.
Pri anketni se upoštevajo samo tisti, ki dejansko ne delajo, tukaj torej odpadejo "brezposelni" popoldanski fušarji.
Anketna je tudi mednarodno primerljiva, ker jo vse države izvajajo na enak način. Ta registrirana s prijavami na zavodu, je bolj slovenska posebnost.

In če pogledamo slovenijo, je anketna vedno nižja od registrirane.
Če pogledamo 2010, je bila registrirana brezposelnost decembra 11,8%, anketna pa je bila v zadnjem četrtletju 7,8%

Vir
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

hamax ::

Lahko poveš kaj več ?

Hmm, tale skripta ne podpira prevec dobro linkanja.
Poglej si ekonomiste, pravnike in druzboslovce s 6. ali 7. stopnjo.
Zavedam se da tole ni najboljsi nacin, ampak trenutno se mi ne ljubi iskati boljsih analiz.
http://www.zizmond.info/cgi-bin/brezpos...

kmetek ::

amigo_no1 je izjavil:

hamax je izjavil:

To govoris za pravo in ekonomijo?
FDVjevci so namrec(malce presenetljivo) precej dobro zaposljivi.

Lahko poveš kaj več ?


IQ kaput? Ja, na RTV prispevek jih prisesajo, halo? ;((

Buggy ::

no no..radi se mejmo, saj smo ja en big happy family, ki skrbi eden za drugega.

oh ja...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZRSZ dilema (Zavod za zaposlovanje) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519027 (5669) djabi
»

Socialna pomoč-sporazumna odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9320567 (14709) tikitoki
»

Vrnitev socialne pomoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6012973 (9122) Alien123

Ko se te hoče zavod za zaposlovanje znebit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32269739 (60687) dzinks63
»

Zavod Za Zaposlovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
164356 (3810) IceIceBaby

Več podobnih tem