» »

Zdaj pa vem, zakaj je samo 114.000 brezposelnih

Zdaj pa vem, zakaj je samo 114.000 brezposelnih

«
1
2

genius11 ::

Živjo

Mi je prav žal, da moram spet kaj napisat o tej problematiki a tole me je malo šokiral, s temi rečmi nisem na tekočem...
Nisem jaz brezposelen je pa sorodnik in mi je danes sporočil preko telefona, da so ga vrgli iz zavoda dol, ker se ni oglasil na enem predavanju, v roku 1 tedna so ga avtomatsko črtal iz zavoda.
A tako se sedaj tole delajo, torej v resnici je ena navadna laž v Sloveniji glede % brezposelnih, naša cifra se giba sigurno okol 20% in ne lažnih cca 10%.

koyotee ::

edino pravilno, da so ga vrgli dol!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

def0r ::

genius11 je izjavil:

Živjo

Mi je prav žal, da moram spet kaj napisat o tej problematiki a tole me je malo šokiral, s temi rečmi nisem na tekočem...
Nisem jaz brezposelen je pa sorodnik in mi je danes sporočil preko telefona, da so ga vrgli iz zavoda dol, ker se ni oglasil na enem predavanju, v roku 1 tedna so ga avtomatsko črtal iz zavoda.
A tako se sedaj tole delajo, torej v resnici je ena navadna laž v Sloveniji glede % brezposelnih, naša cifra se giba sigurno okol 20% in ne lažnih cca 10%.


Celo pise na listu ki ga je dobil da ga ne sklepajo kakor aktivnega iskalca zaposlitve ce se predavanja ne udelezi.
Tudi lepo pise da se lahko zmeni za drugi datum, naj gre na zavod in povprasa kako naprej, sam si je pa kriv:)

Wox ::

Hehe. Smešno. V državi kjer se elita okorišča z nepravno pridobljenimi milijoni gre en zavod črtat enga brezposelnega. To je zrelo za Monty Python.
Commodore 64

Tero ::

Meni se zdi zelo čudno to da če nisi prijavljen na zavodu za zaposlovanje oziroma te vržejo, tudi nimaš pravice do socialne pomoči. Kako pa lahko pol preživiš? Naj umreš od lakote? Mislim kako to sploh gre skup z 2. členom Ustave RS ki govori da je Slovenija socialna država.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zeberdee ::

Jaz pa mislim ravno obratno. Na račun države živi veliko več malih ljudi, kot pa tistih, ki vlečejo milijone. Jaz jih namreč, prav veliko, ne poznam. Poznam pa ogromno ljudi, ki dela na črno, DDV za podjetnike ne obstaja...

zavajon ::

Če bi pa bil zaposlen in ne bi prišel na šiht, bi ga vrgli iz službe.
In kaj je tu nenavadnega?

genius11 ::

def0r je izjavil:

genius11 je izjavil:

Živjo

Mi je prav žal, da moram spet kaj napisat o tej problematiki a tole me je malo šokiral, s temi rečmi nisem na tekočem...
Nisem jaz brezposelen je pa sorodnik in mi je danes sporočil preko telefona, da so ga vrgli iz zavoda dol, ker se ni oglasil na enem predavanju, v roku 1 tedna so ga avtomatsko črtal iz zavoda.
A tako se sedaj tole delajo, torej v resnici je ena navadna laž v Sloveniji glede % brezposelnih, naša cifra se giba sigurno okol 20% in ne lažnih cca 10%.


Celo pise na listu ki ga je dobil da ga ne sklepajo kakor aktivnega iskalca zaposlitve ce se predavanja ne udelezi.
Tudi lepo pise da se lahko zmeni za drugi datum, naj gre na zavod in povprasa kako naprej, sam si je pa kriv:)


Če bi bil to jaz in imel to pred seboj bi napisal, kaj je bil vzrok, vem samo, da so ga vrgli dol, ker se ni javil za eno predavanje.

zavajon je izjavil:

Če bi pa bil zaposlen in ne bi prišel na šiht, bi ga vrgli iz službe.
In kaj je tu nenavadnega?



...tud eni ne pridejo pravočasno na šiht, pa jih zaradi tega ne vržejo ven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genius11 ()

bluefish ::

...tud eni ne pridejo pravočasno na šiht, pa jih zaradi tega ne vržejo ven.
Razlika je le, da se tvoj sorodnik sploh oglasil ni na predavanju.

opeter ::

Saj to nima zveze s tem, če dobi nadomestilo ali ne. Ker verjetno ne. Na teh papirjih le lepo napisano, da te črtajo iz evidence, če se ne oglasiš na predavanja, delavnice ipd.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

donfilipo ::

Nekaj drugega me zanima. Sumim da te delavnice in sami zavodi poberejo > 25% denarja namenjenega za socialno pomoč. In če je tako, bi bilo zanimivo vedeti, kaj se tam tako inteligentnega predava. Kako napisati prošnjo? Kako se obleči za razgovor? Ali kaj drugega?

In seveda. Poleg 114k je zagotovo vsaj še x neregistriranih brezposlenih, ki sicer uradno ne kvarijo zaenkrat statistike ljubemu manekenu, ampak je pa to lepo darilo popolnoma obupanih, ki niti na predavanja ne morejo več, iz realnih zdravstvenih razlogov (in so povrh še brez ZZ:), za naslednika. Lepo skrbita drug za drugega in ljubi narod>:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Wox ::

Sej to je lepo slišat, da se vsaj nekdo v tej državi drži zakonov. Ampak tragikomično je, da zadeva deluje tam nekje na repu.

Zeberdee je izjavil:

Jaz pa mislim ravno obratno. Na račun države živi veliko več malih ljudi, kot pa tistih, ki vlečejo milijone. Jaz jih namreč, prav veliko, ne poznam. Poznam pa ogromno ljudi, ki dela na črno, DDV za podjetnike ne obstaja...

Tebi marsikaj še ni jasno, da take kvasiš. Priporočam ti, da menjaš ljudi, ki jih poznaš. Očitno si v slabi družbi.
Commodore 64

rejven ::

te spremembe za zaostrovanje pogojev pri uveljavljanju statusa brezposelne je sprejela prejšnja vlada, in sicer z novela zakona o zaposlovanju in zavarovanju za primer brezposelnosti ( ZZZPB ) in sicer leta 2006. Nekatere spremembe so bolane, pridejo pa prav pri prirejanju statistik. Leta 2006 so zaradi takih ali drugačnih razlogov "izbrisali" cca 18k ljudi, sem pa prepričan, da se sedaj dela podobno, kot je že v prvem postu napisal. Zakon paše vsem neglede na to kdo je na oblasti.

gendale ::

Tero je izjavil:

Meni se zdi zelo čudno to da če nisi prijavljen na zavodu za zaposlovanje oziroma te vržejo, tudi nimaš pravice do socialne pomoči. Kako pa lahko pol preživiš? Naj umreš od lakote? Mislim kako to sploh gre skup z 2. členom Ustave RS ki govori da je Slovenija socialna država.

a ni logično, da če nimaš denarja za preživetje, boš iskal službo?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Buggy ::

Zeberdee je izjavil:

Jaz pa mislim ravno obratno. Na račun države živi veliko več malih ljudi, kot pa tistih, ki vlečejo milijone. Jaz jih namreč, prav veliko, ne poznam. Poznam pa ogromno ljudi, ki dela na črno, DDV za podjetnike ne obstaja...


no vidis ...na referendumu/ih pa hitro obkljukaj, da si proti spremembam, bo verjetno se boljse a ne?

Jokanje/pametovanje ja..spremembe ne...vedno vecje nezadovoljstvo...pa spet jokanje - perpetum mobile, gonilna sila mentalitete danasje slovenske populacije...napumpane od egotriperske politcne kvazi elite.

BALAST ::

Jokanje/pametovanje ja..spremembe ne...vedno vecje nezadovoljstvo...pa spet jokanje - perpetum mobile, gonilna sila mentalitete danasje slovenske populacije...napumpane od egotriperske politcne kvazi elite.

Filozof? OK, neke vzporednice še razumam, kaj pa pomenit to naslednje: "napumpane od egotriperske politcne kvazi elite"?

Buggy ::

BALAST je izjavil:

Jokanje/pametovanje ja..spremembe ne...vedno vecje nezadovoljstvo...pa spet jokanje - perpetum mobile, gonilna sila mentalitete danasje slovenske populacije...napumpane od egotriperske politcne kvazi elite.

Filozof? OK, neke vzporednice še razumam, kaj pa pomenit to naslednje: "napumpane od egotriperske politcne kvazi elite"?


...bi lahko ti kako drugace poimenoval tale otroski vrtec na politicni sceni, ki smo mu prica ta trenutek?

ZaphodBB ::

Filozof? OK, neke vzporednice še razumam, kaj pa pomenit to naslednje: "napumpane od egotriperske politcne kvazi elite"?


Kaj pa so drugega sindikati + politične stranke + ostale "interesne skupine". Vsi se držijo načela: Edini način, da rešimo Slovenijo je da jo uničimo!

Dialog kjer vsi stojijo na barikadah ni dialog. Na tak način so bosanci spravili na kolena svojo federacijo - tam je vsak dan slabše. Pri nas se dogaja isto, samo še bolj počasi.

Meni se slovenska levica, desnica in sindikacti ne zdijo nič drugačni od bosanskih hrvatov, bosanskih muslimanov in republike srbske.

opeter ::

donfilipo je izjavil:

Nekaj drugega me zanima. Sumim da te delavnice in sami zavodi poberejo > 25% denarja namenjenega za socialno pomoč. In če je tako, bi bilo zanimivo vedeti, kaj se tam tako inteligentnega predava. Kako napisati prošnjo? Kako se obleči za razgovor? Ali kaj drugega?

In seveda. Poleg 114k je zagotovo vsaj še x neregistriranih brezposlenih, ki sicer uradno ne kvarijo zaenkrat statistike ljubemu manekenu, ampak je pa to lepo darilo popolnoma obupanih, ki niti na predavanja ne morejo več, iz realnih zdravstvenih razlogov (in so povrh še brez ZZ:), za naslednika. Lepo skrbita drug za drugega in ljubi narod>:D


Kaj dosti ne dobiš na delavnicah. Sem tudi sam reden obiskovalec teh v zadnjem letu.
Je pa ena zanimivost, glede denarja za ta izobraževanja ipd., oz. kam to sploh gre:
http://sobotainfo.com/novice/ogled/1187...

donfilipo je izjavil:

In seveda. Poleg 114k je zagotovo vsaj še x neregistriranih brezposlenih, ki sicer uradno ne kvarijo zaenkrat statistike ljubemu manekenu, ampak je pa to lepo darilo popolnoma obupanih, ki niti na predavanja ne morejo več, iz realnih zdravstvenih razlogov (in so povrh še brez ZZ:), za naslednika. Lepo skrbita drug za drugega in ljubi narod>:D


Prikrita brezposelnost je dejansko višja. Dosti višja.

Na eni strani imajo razne programe tipa "pomoč v primeru samozaposlovanja", na drugi strani pa so raznorazni programi usposabljanja za 3-6 mesecev. Tukaj je plačilo cca. 3 € na uro, velja pa seveda za polni delovni čas.
Delovna doba ti seveda ne gre (če je to sploh pomembno za današnje gerencaije, saj vprašanje, kaj bo čez 30-40 let). Plačilo potnih stroškov seveda odpade, baje dobiš denar za malico.

Zdaj kako uspešno je vse skupaj, je drugo vprašanje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gendale ::

ZaphodBB je izjavil:

Filozof? OK, neke vzporednice še razumam, kaj pa pomenit to naslednje: "napumpane od egotriperske politcne kvazi elite"?


Kaj pa so drugega sindikati + politične stranke + ostale "interesne skupine". Vsi se držijo načela: Edini način, da rešimo Slovenijo je da jo uničimo!

Dialog kjer vsi stojijo na barikadah ni dialog. Na tak način so bosanci spravili na kolena svojo federacijo - tam je vsak dan slabše. Pri nas se dogaja isto, samo še bolj počasi.

Meni se slovenska levica, desnica in sindikacti ne zdijo nič drugačni od bosanskih hrvatov, bosanskih muslimanov in republike srbske.

bosna je umetna tvorba, zato bi morali vsem 3 narodom pustit da se odcepijo, če to želijo
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

zavajon ::

gendale je izjavil:


bosna je umetna tvorba, zato bi morali vsem 3 narodom pustit da se odcepijo, če to želijo

Tudi Slovenija je umetna tvorba ;)

Buggy ::

zavajon je izjavil:

gendale je izjavil:


bosna je umetna tvorba, zato bi morali vsem 3 narodom pustit da se odcepijo, če to želijo

Tudi Slovenija je umetna tvorba ;)


..bolj se mi zdi da je/bo problem to, da ta moment se imamo svojo avtonomijo kakrsna koli ze je in za katero smo se borili pred 20-leti, kar pa se zna kmalu spremeniti, ko bomo dobivali brezkompromisne direktive iz Bruslja...ce bomo imeli sploh to sreco :S

Sicer pa kot je videti res nismo sposobni sami konstruktivnega dialoga in delati na tem da bi prosperirali in res rabimo bic bozji od nekoga tretjega...pa naj bo tako.

...sicer smo pa spet zasli, zal.

on-topic: brezposelnost pa lahko pricakujemo v naslednjih letih se vecjo, njihovo varnost pa se manjso...tu ni kaj.

ZaphodBB ::

Boli mene k**** kaj je Bosna.

A sem pisal o tem, da je slovenska državnost enaka bosanski?

Pišem o tem, da v regiji vidim dve državi, ki sta povsem paralizirani zato ker jih obvladujejo skupine, ki nimajo (in kot izgleda tudi niso imele in ne bodo mogle imeti) večinske oz. absolutne oblasti. Hkrati pa vsi (vsak za sebe) želijo vladati absolutno.

Ti ljudje govorijo in delujejo en mimo drugega, nimajo najmanjšega interesa da bi kaj skupaj naredili. Rezultat je pa totalna paraliza.

Zelo dobro se držijo srbskega mota: od poraza do poraza do končne zmage!

Icematxyz ::

To je že dalj časa znano dejstvo, da je število ljudi brez zaposlitve v Sloveniji višje. Se pravi višje od "uradno priznane" vrednosti.

Če bo kdo dejansko "on topic" v tej temi bi me zanimala konkretna številka. Se pravi koliko je v Sloveniji "uradno brezposelnih" vemo, koliko pa jih ima zraven tega še "status brezposelni na črno"?

revvs ::

Kdor ni na zavodu prijavljen ni zapisan kot brezposeln, saj pa to že dolgo tako.

nurmaln ::

No da ne bo preveč joka in stoka. Tudi dela in prejema plačilo jih več kot je uradno prikazano.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Icematxyz ::

Saj pravim, če bo kdo dejansko "on topic" in ima dostop (zna oceniti) število ljudi, ki imajo "status brezposelni na črno" bi me to zanimalo. Je to dodatnih 10.000 ali 100.000 ljudi...

zavajon ::

Treba bi bilo najprej definirati, kaj sploh pomeni "brezposelnost".
Ali je brezposelen tisti, ki bi rad delal, a na najde zaposlitve? Morda vsi državljani, ki se ne šolajo in niso upokojeni ali invalidi? Kaj pa tisti, ki delajo na črno ali na platformah, na tujih ladjah,...?

Sam poznam nekaj takih, ki živijo na socialni, občasno za kakšen priboljšek naredijo kaj na črno, sicer pa ne želijo delati in niti ne iščejo službe. Po mojem ti niso brezposelni.

Icematxyz ::

Vse osebe, ki nimajo kakšnega drugega statusa (študent, upokojenec...) in niso v evidencah uradno zaposlenih in uradno brezposelnih oseb. Ta številka bi mene zanimala in to je če prav razumem tudi bistvo te teme.

kmetek ::

REALNO 150.000.

hamax ::

Vir?

BALAST ::

Kristalna-krogla™

kmetek ::

kmečka pamet? od kdaj se verjame uradnim virom?

hamax ::

Od kdaj se verjame kmecki pameti?

Wox ::

Icematxyz je izjavil:

Vse osebe, ki nimajo kakšnega drugega statusa (študent, upokojenec...) in niso v evidencah uradno zaposlenih in uradno brezposelnih oseb. Ta številka bi mene zanimala in to je če prav razumem tudi bistvo te teme.

Tudi ne bo realno, ker bodo not padli bogataši, profesionalni gamblerji, prodajalci orožja, prodajalci prepovedanih substanc etc.
Commodore 64

WarpedGone ::

Obstajajo "brezposleni" in obstajajo "iskalci zaposlitve".
Problem so tisti, ki bi radi delali, pa nimajo službe - iskalci zaposlitve.
Kdor nima službe in je ne išče, ni problem - takšne se iz seznamov črta, ker delajo samo zgago in zamegljujejo problem.
Zbogom in hvala za vse ribe

Wox ::

Itak. Komu je v interesu da dobi zaposlitev, se bo udeležil teh "predavanj", čeprav so verjetno več ali manj mlatenje prazne slame. Nekje pač moraš potegnit črto. Tragikomično je le to, da jo znajo potegnit in se je držijo kot pijanec plota pri socialno najšibkejšem sloju, medtem ko za elito ni mej.
Commodore 64

ABX ::

Kaj ta "elita" ima kak free pass?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Wox ::

Govorimo o realnem življenju in ne o virtualnem v katerem si ti car s svojim free passom.
Commodore 64

Tarzan ::

Za prekvalifikacije in prešolanja takoj zmanjka denarja, za 90 urno izobraževanje, kako najti zaposlitev je pa denarja dovolj. Tudi tukaj se krade na debelo in denarce kanalizira v žepe posameznih prikoritnežev. Tako pač je.

Se pa strinjam, da je pravilno, da je bil izbrisan iz evidence. Kar se tiče zavoda on lahko opravlja delo na črno in se predavanj ne more udeležiti, ker dela. Če bi poklical tja in se zmenil za drug termin, bi bilo vse ok. Če pa gre za fiksne termine, potem pa je tako ali tako pol leta prej bil obveščen, kdaj se bodo seminarji dogajali. Čeprav bi poslušal bullshit od bullshitovcev, bi lahko vsaj tja prišel in dajal pikre komentarje na debilne bedarije, ki jih tam utegnejo predavati.

ABX ::

Wox je izjavil:

Govorimo o realnem življenju in ne o virtualnem v katerem si ti car s svojim free passom.


Ker pač ne razumem bi prosil da mi razložite kako "elita" gre mimo zakonov. In predvsem kako identificirat ljudi v skupini "elita".
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

keworkian ::

hamax je izjavil:

Od kdaj se verjame kmecki pameti?

Od nekdaj?

Drugače pa, Zavod ima kar huda "pravila", mene so tudi izbrisal, ker se nisem udeležil prevadanj, zaradi slabega finančnega stanja.

Zgodovina sprememb…

gendale ::

zavajon je izjavil:

gendale je izjavil:


bosna je umetna tvorba, zato bi morali vsem 3 narodom pustit da se odcepijo, če to želijo

Tudi Slovenija je umetna tvorba ;)

v sloveniji nekako nimaš neke regije, ki bi imela veliko željo po odcepitvi
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

LuiIII ::

Realna brezposelnost je seveda večja. Verjetno tam blizu 170.000 ljudi bi delalo pa pač ne. Osnovna težava je pa seveda v tem, da je razmerje zaposleni v gospodarstvu/(penzionisti + javna uprava + brezposelni + študentje + ...) občutno premajhno. In ker ni na vidiku nobenega upa na to, da se bo to razmerje izboljšalo, je samo vprašanje časa kdaj bo gospodarstvo dokončno crknilo pod bremeni, ki jih nosi. Pa še to je, da kar znaten del gospodarstva živi iz državnih jasli. Enostavno povedano, če bi imenovalec ulomka zmanjšali za 10 - 15%, bi lahko računali na dolgoročno vzdržljivejše gospodarske razmere. Za kakršnokoli prosperiteto pa bi morali zmanjšati imenovalec za več kot 20%. Skladno s tem pa prav tako znižati davčno obremenjenost posameznika in gospodarstva. Trenutno se nahajamo v nezaželjeni spirali, ko srednji sloj, ki izginja v nižjega, zateguje pas in s tem krči potrošnjo. S krčenjem potrošnje se krči tudi trg, ki ga ima na voljo gospodarstvo. In tako se zadeve seveda samo slabšajo. Iz te spirale nas lahko potegne samo večja konkurenčnost na globalnem trgu. In ker so sindikati pač premočni, tega seveda nihče ne bo zmogel. Zato se bojim, da je ne tako neverjetna prihodnost lahko tudi: radikalizacija, razspustitev sindikatov, uvedba izrednega stanja, državljanska vojna. Reset po domače povedano.

P.S.: Pa res ne vem zakaj se delovanje javne uprave ne more bolj racionalizirati? Sam sem delal v javnem sektorju in mi je nekako kar odleglo, ko sem šel delat v konkurenčni gospodarski sektor. Napredek v razmišljanju in v izivih je bil enormen! In ne razumem zakaj mora biti toliko služb za celo življenje? Najhuje je pa gledati mlade, ki jim je "varna" državna služba končni cilj! Mladi, perspektivni, ki bi lahko z izzivanjem sreče in svojih sposobnosti prinašali gospodarske preboje. To je pa res velika, velika žalost.

gendale ::

>Najhuje je pa gledati mlade, ki jim je "varna" državna služba končni cilj! Mladi, perspektivni, ki bi lahko z izzivanjem sreče in svojih sposobnosti prinašali gospodarske preboje. To je pa res velika, velika žalost.
nima vsakdo želje po temu :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Wox ::

ABX je izjavil:

Wox je izjavil:

Govorimo o realnem življenju in ne o virtualnem v katerem si ti car s svojim free passom.


Ker pač ne razumem bi prosil da mi razložite kako "elita" gre mimo zakonov. In predvsem kako identificirat ljudi v skupini "elita".


Sicer ti ne priporočam, ampak, če že vztrajaš... Na RTV SLO 1 z začetkom ob 19:00 imaš nadaljevanko vsakodnevno. Sicer si precej že zamudil, a ni problema vskočit kdajkoli. Pa beri med vrsticami.
Commodore 64

opeter ::

LuiIII je izjavil:

Najhuje je pa gledati mlade, ki jim je "varna" državna služba končni cilj! Mladi, perspektivni, ki bi lahko z izzivanjem sreče in svojih sposobnosti prinašali gospodarske preboje. To je pa res velika, velika žalost.


Mogoče med 100 mladimi je en (!), ki bi naredil ta preboj. Ostali raje ne tvegajo.
Ravno zaradi tega je pričakovati neke vrste ulične revolucije po mojem čista utopija. kaj boš dosegel z metanjem kamnov in granitnih kock v parlament?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Vikking ::

genius11 je izjavil:

Živjo

Mi je prav žal, da moram spet kaj napisat o tej problematiki a tole me je malo šokiral, s temi rečmi nisem na tekočem...
Nisem jaz brezposelen je pa sorodnik in mi je danes sporočil preko telefona, da so ga vrgli iz zavoda dol, ker se ni oglasil na enem predavanju, v roku 1 tedna so ga avtomatsko črtal iz zavoda.
A tako se sedaj tole delajo, torej v resnici je ena navadna laž v Sloveniji glede % brezposelnih, naša cifra se giba sigurno okol 20% in ne lažnih cca 10%.


Sedaj se je treba tudi vsaj 1x na teden s kavča dvignit da dobiš socialno podporo. Hvala bogu da je tako.

Zavod je ravnal povsem legitimno in pravilno. 1000% podpiram odločitev zavoda, da ga vržejo ven. Ker če misli tehenirat, naj na svoje stroške.

zavajon ::

gendale je izjavil:

v sloveniji nekako nimaš neke regije, ki bi imela veliko željo po odcepitvi

Imaš, Istra ;)

ps.:OK, bom nehal, ker je to off-topic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

Icematxyz ::

150.000 ali 170.000? Seveda razumem, da lahko osebe v tej številki služijo denar tudi "neuradno", ampak to je že drugo vprašanje.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZRSZ dilema (Zavod za zaposlovanje) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519008 (5650) djabi
»

Socialna pomoč-sporazumna odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9320546 (14688) tikitoki
»

Vrnitev socialne pomoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6012968 (9117) Alien123

Ko se te hoče zavod za zaposlovanje znebit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32269595 (60543) dzinks63
»

Zavod Za Zaposlovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
164351 (3805) IceIceBaby

Več podobnih tem