» »

tiskalnik - pušča sled na zadnji strani; kaj narediti?

tiskalnik - pušča sled na zadnji strani; kaj narediti?

mango ::

Pri tiskalniku Kyocera M2035DN imam težave s puščanjem sledi na zadnji strani papirja (na zgornjem delu lista je odtis sivega prašnega pasu v širini cca 3 cm čez cel list). Posukšal sem že očistiti vse kar vem, toda sled še vedno ostaja. Na servisu xenon-forte sem vprašal, kaj se da narediti, pa hočejo izvesti menjavo "maintenance kita" (pride 240 EUR) , kar se mi zdi za 4 leta star printer preveč (nov je bil 500 EUR). Mi lahko svetujete kaj bi bilo potrebno očistiti ali pa kam naj ga peljem na servis? Hvala!!!

MIHAc27 ::

Po netu jih najdem za tam 150€+ brez poštnine. Z poštnino +DDV pa si hitro preko 200€.

Jaz osebno ne gledam koliko je tiskalnik star, temveč koliko strani je sprintal. Tale maintainance kit bi moral zdržat okoli 100.000 strani.

mango ::

Sprintanih je bilo do sedaj cca. 40.000 strani. Ker smo neprofitni zavod, nam je ta strošek kar precejšen zalogaj, zato iščem varianto, če se da kaj očistiti, da ne bi bilo več na zadnji strani lista (prva stran je čista) več te temne lise.

K0l1br1 ::

Je morda povezano z zadnjo menjavo tonerja?

mango ::

Hm, možno. Namreč prej je tiskalnik pacal spredaj, pa sem ga očistil - spraznil sem nek zalogovnik z odpadnim prahom (sem našel na youtubu, kako se to naredi), in od tedaj naprej pa je spredaj čisto, zadaj pa paca. Bom zamenjal z novim tonerjem, pa vidim, če bo kaj bolje.

K0l1br1 ::

Glej predvsem, da ostraniš vse zaščite. Meni je pacal, pozabil pa sem eno od zaščit dol dati. Najprej najdi vir te sledi.

mango ::

Ok! Hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
697141922 (718) easyrider3
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17037143 (20857) gazer
»

Za vse tiste, ki kupujete printer za lastno podjetje oz. kjer se bo delalo večje št. (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
548299 (3052) noraguta
»

Laserski tiskalnik za ~50€

Oddelek: Strojna oprema
363850 (2539) BCSman
»

barvni laserski printer - multi naprava

Oddelek: Kaj kupiti
385575 (3306) mailer

Več podobnih tem