» »

Laserski tiskalnik za ~50€

Laserski tiskalnik za ~50€

radmannsdorf ::

http://www.mimovrste.com/tiskalniki/xer...
kupujem laserca, ki bo v uporabi 5 strani na teden, čimbolj simpl in poceni. a je to kul?
inkjeta nočem več.

darkolord ::

Je kul.

radmannsdorf ::

darklord, ga mogoče ti imaš? če, kako si zadovoljen?

darkolord ::

Imel sem prejšnji model, pri njem nisem videl nobene pomankljivosti (vsaj ne za takšno ceno). Kakor sem prebral glede tega modela, je pri temu enako.

Tiskalnik ti prodajo praktično zastonj, da pri njih kupuješ še tonerje. Kitajski tonerji so čisto v redu, stanejo pa slabih 7 eur.

Če ti funkcionalnost, ki jo ponuja, ustreza, potem z njim ne moreš zgrešiti.

DMX ::

Jaz imam točno tega kupljenega na MV in se mi po letu uporabe še ni pokvaril,toner v njem pa je še vedno originalen, katerega dobiš zraven :)
Ga pa boljša polovica uporablja za šolo in ji služi več kot odlično.

BCSman ::

Jaz mam tud tega xeroxa. Po 8 mescih in 500 straneh deluje vse bp. Tud meni se ni dalo več zafrkavat z brizgalnimi. Mogoče kdo ve kakšno življenjsko dobo ima neodprt toner, ker sem kupil tudi dodatnega in sploh ne vem kdaj ga bom uporabil?
pa še to: koliko "uradnih" strani porabi tiskanje v draft načinu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

radmannsdorf ::

lih dobil mail da ima mimovrste do nedelje brezplačno dostavo. seprav tiskalnik 49EUR + 500kom papirja, pa bo mal čez 52EUR. ga bom kr naročil.
tisti toner ki je zraven je baje za 1100 strani s 30% "obarvanostjo".
EDIT: en atrikel mora biti čez 50EUR da je brezplačna dostava. ah kekci:)
se pa da kupiti tudi toner za 2200 strani, manj kot 20EUR http://biro.si/si/fenix-xp3010-crn-nov-...

Zgodovina sprememb…

broken/link ::

imam istega doma. problem je samo s tem, ker ima toner čip. in je pač nastavljen na določeno število tiskanj. in neglede na to, koliko tonerja ti ostane, po določenem številu ne tiska več in moreš novega kupit. lahko ga pa tudi sam napolneš/menjaš čip, postopek je izjemno preprost.

sam sem z njim naredil čez 1000 kopij, služi mi odlično, za to ceno ne rabim :)

radmannsdorf ::

no ja, mimovrste nudi brezplačno dostavo samo za artikle nad 50€/komad.
sem prav tako naročil s 500kom papirja, vse skup z dostavo za 56,43€.
enaa page mi je pa dostavo dal skoraj 8€, tko da bi blo čez 60€ pri njih.

SLOarmy12 ::

Tudi jaz kopujem neki pocenega... Je tale vreden svojega denarja? http://www.canon.si/For_Home/Product_Fi...

flipflop ::

Jaz sem kupil kakšno leto nazaj večnamensko napravo Epson PX810FW. Original kartuše so kar zasoljene, zato sem kupil neoriginalne, ki pa so se hitro spraznile, čeprav nisem kaj dosti tiskal. Občasno tudi katere ni prepoznal in je bila potrebna menjava za novo, čeprav je še imela dovolj barve. Sem imel vsega dovolj in kupil zgoraj omenjeni xerox, ki zaenkrat dela brez težav. Če je treba pa kaj barvnega stiskat pa nesem v lokalno kopirnico in plačam tistih nekaj centov.

broken/link ::

imam xeroxa, zmanjkalo tonerja:
1. http://www.ebay.com/itm/TONER-REFILL-RE...

2.

in dela kot urca naprej :) za ta denar super tiskalnik.

radmannsdorf ::

jaz ga mam tud zdej že doma in je zakon. manjši je kot sem mislil in še tolk boljše! :)
zanima me samo ali opozori preden se toner čist izprazni? kolk prej?

@SLOarmy12, tist kar ti gledaš ni laserski tiskalnik.
@flipflop, točno to mam jaz tud v mislih. če bo potreba po barvnem tisku grem v kopirnico, za tist en ali dva lista na leto se mi ne splača imet barvnega laserca

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

evo zdaj ga že skor 2 meseca uporabljam, tiskam veliko več kot sem imel v planu (450 listov že) in zadeva je zakon. 20 strani na minuto.
replacement "prah" in čip pa tudi že čakata doma, ko bo še kakšnih 500 listov šlo skozi, bo treba nasut :)

broken/link ::

radmannsdorf je izjavil:

zanima me samo ali opozori preden se toner čist izprazni? kolk prej?
te ne opozori. samo lučka namesto zeleno začne svetit (ali utripat) oranžno :)

Zgodovina sprememb…

eric_cartman ::

Kupil ponaredek tonerja za Xerox 3010. Doživel nekaj, česar nisem še nikoli. Toner se mi sproti briše iz lista in čuti se črke kot Braillova pisava.

Problem je, ker sem zgubil račun in bom očitno moral požret teh 20€, sicer bi bil isti dan tam za zamenjavo. Sicer pa ima kdo ponaredek tonerja pa se mu je to že zgodilo oz. kaj podobnega??

Ali je dejansko možno, da ni kriv ponaredek tonerja temveč boben al kako se reče..

darkolord ::

A je list topel, ko pride ven?

Toner se briše, če ni dobro zapečen - lahko je problem v tonerju (bolj verjetno, če se ti je to zgodilo takoj po menjavi) ali pa v printerju.

radmannsdorf ::

včeraj sem prvič nafilal toner, in to po 450-500 sprintanih listih. zdaj pa ne vem, al je toner ki pride v kompletu s tiskalnikom napol poln, ali pa sem printal z več kot 5% obarvanostjo strani, čeprav se mi zdi da nisem.
je pa res, da zdaj ko sem nafilal toner na novo, je ful težak, poln res do roba. tovarniško napolnjen je bil lažji če se prav spomnim:) koliko kopij približno ste ostali naredili s prvim priloženim tonerjem?

darkolord ::

Priloženi tonerji so zmeraj precej manj napolnjeni. Glih tolk, da lahko zadevo sprobaš.

broken/link ::

po določenem številu (smz da prvič je za 1000 kopij) boš moral menjat tudi čip (če ga še nisi) :)

radmannsdorf ::

sem dobil oboje v kompletu. toner in čip. menjano oboje :)
v bistvu je blo v tonerju še par gramov tonerja, tkoda je čip zgleda zatežil da je potrebna menjava.

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

danes do polnoči cena 43,90EUR + free poštnina!
https://www.mimovrste.com/tiskalniki/xe...

Zgodovina sprememb…

BladE_ ::

Kje vidiš zastonj poštnino? Ob nakupu mi ponudi samo opcijo s pošto za 3,95€...
Akcija - Reakcija

radmannsdorf ::

Hah, še danes velja do polnoči ker je vikend.
@Blade, ja nevem, na strani iz Ponudba Dneva piše: "Brezplačna dostava artiklov iz ponudbe!".

BladE_ ::

Sem kar kupil in jim pisal kako je s tem, ker res piše "brezplačna dostava", ob nakupu pa te opcije nimas, sicer pa ne mislim preveč komplicirat za te 4€...
Akcija - Reakcija

radmannsdorf ::

kupil si dobro! :)
za refill prah in čip si pa na ebay poglej.

radmannsdorf ::

krneki0001 ::

Pri nas v službi smo vrgli ven veliko število profi lasercev HP1320. Prodajajo se od 12 do 20 evrov, odvisno koliko je kakšen ohranjen.


Če bi kdo rad take printerje, mu jih lahko zrihtam ene par.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Brane22 ::

@nebivedu:

Če je kje kak pokvarjen, se priporočam. Rad bi ga razstavil in se poigral z optiko.

No, pokvarjen v smislu, da optika dela. Selenski valj in toner kaseta me načeloma ne zanimata, le laserska dioda in tisti del, ki usmerja žarek in ga fokusira na valj.

GTX970 ::

nebivedu
Po koliko so tonerji zanj na ebayu&co ?

WarpedGone ::

@nebivedu: dvignem roko za enga, 'ki še dela' i.e. ne potrebuje takojšnjega servisa, novega tonerja itd.
Če koga zanimam, mam pa rahlo "defunct" Lexmark 230, dela ampak ga mam poln K, ker je obojestransko printanje 'manualno' in praktično nikoli ne obrnem lista pravilno.
Toner je pa že mal 'suh' - svetla slika.
Zbogom in hvala za vse ribe

krneki0001 ::

Brane22 in WarpedOne, pokvarjenih ni, tisti so šli v kanto.
So bili pa taki, ki so imeli celo samo 2000 strani stiskanih. No teh z 2000 ni več, se pa še dobi kakšen, ki ima tam do 20.000 strani stiskanih (servis na tem printerju se dela nekje med 200.000 do 250.000 strani). Večina pa je takih s 100.000 in več stranmi stiskanimi. Tonerji so sicer zraven, ampak so večinoma prazni ali pa še za nekje do 1000 strani za stiskat.
Ima pa printer 2 porta - mrežnega in USB, tako da se ga lahko uporablja po želji, ali kot mrežni printer ali pa kot desktop. (sam ga imam direktno na router priklopljenega pa dela brez problemov)


GTX970, Jaz sem plačal za mali toner (3000 do 3500 strani) 24 evrov pri nas, v tujini pa sem dobil za 39 evrov potem veliki toner za 7500 strani.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

WarpedGone ::

Kje prevzamem/kolk € naj mam s sabo?
Seveda, bi vzel takega v čimboljši kondiciji, da bo še natisnil par sto strani predno gre v kanto.
Zbogom in hvala za vse ribe

krneki0001 ::

Pri ženi v firmi so imeli enakega. Crkovati je začel šele pri nekje 370.000 izpisih, pa še to je crknil samo modul za mrežo (je vse modularno) in so ga vzeli iz enega pokvarjenega ven, pa sedaj spet dela. Tako da če ti zrihtam takega z 20.000 stranmi izpisanimi, boš še dolgo časa printal, da bo crknil.

Bom vprašal, če jih danes prodajajo, drugače pa naslednji teden med tednom. Jaz jih naložim v avto, ti pa potem, ko imaš čas prideš iskat. Sem pa iz ljubljane.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Superca, js tut. Idealno mi je okrog 17h, mal kasneje.
Sporoči na ZS, ko ga boš mel.
Zbogom in hvala za vse ribe

krneki0001 ::

Velja.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

BCSman ::

Kje se pri xeroxu 3010 sploh preveri kolko strani še lahko sprintaš? V printer setting utilitiju kaže samo billing meter oz. kolko strani je doslej naprintal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xerox 3020 tonerji

Oddelek: Kaj kupiti
134436 (2246) OvCa77
»

Laserski tiskalnik, kateri

Oddelek: Kaj kupiti
409610 (6802) MStrix
»

Kateri printer

Oddelek: Kaj kupiti
172884 (2361) mprox
»

Laserski tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
213803 (3044) nightbird
»

Budget laserc za domaco uporabo

Oddelek: Kaj kupiti
82099 (1992) trnvpeti

Več podobnih tem