» »

Win10 - presvetla slika glede na Win7

Win10 - presvetla slika glede na Win7

techuser ::

Ravno sem naložil win10 in sem opazil, da ima drugačno barvno paleto, ker je bela barva res strupena. Pri win7 nisem mel teh težav. Nastavil sem color calibration in je še vedno drugače kot je bilo pri starih winsih. Če znižujem gammo ali pa RGB barve dobim neko motno belo barvo, podobno kot bi imel low quality zaslon. Kaj se kle da narest, če se sploh kaj da? Kdo ve, kakšen profil je imel Win7 pod Color Management, ker sam nimam več starih dobrih winsov. Zamenjat pa sem moral zato ker mi ne snema filmov daljših od 4GB pri recordingu, pač microsoft.

techuser ::

Okay, sliko sm nekako nastavu glede svetilnosti, uporabil sem Color Calibration pa znižal še rdečo, modro in zeleno barvo. Drugače pa je očitno problem povezan z DPI, ker ima win 8, 8.1 in 10 motno sliko v primerjavi z win7, kjer je bila kristalno čista. Tako slabih windowsov še nisem imel, moram priznat. Tolk miljard dolarjev se obrne na windowsih pa iz leta v leto samo zakomplicirajo in poslabšajo vse skupaj. Microsoft.

cekr ::

Najprej razmisli, koliko si sam slab.
Očitno nimaš prav nastavljene ločljivosti, če imaš megleno. Na full jo nastavi.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Tilen88 ::

Moji winsi nimajo motne slike,..čudno :P

RC37 ::

Odvisno od ekrana. Je pa res, da Windows 8-10 je neke vrste step-backward kar se tiče podpore barvnim profilom. Včasih si samo datoteko zamenjal pa je blo zdej pa tako komplicirajo.

Če rabi kdo mu lahko pošlem datoteko z barvnim profilom windowsa 7 (če vam bo kej na desetki koristla). Mam pa tudi datoteko iz NTja 4 če kdo rabi ;).

techuser ::

Jaz se veliko ukvarjam z grafično obdelavo in sem popolnoma razočaran nad windowsi 10. Slabših niso mogli narest, dober sistem so pač spreminjal, da se spet lahko zasluži mastne dobičke. Poleg vsega pa maš še cel kup vsiljenih programov, pri katerih rabiš zabijat ure in ure učenja preko registrov, da jih ven zmečeš. Sej pravim, ni čudno, da so kolegi že zdavnaj prešaltal na Mac OS. Razlika med win7 in win10 je velika, poleg tega, da imaš rahlo megleno sliko tudi v native resoluciji 1080p, kar so tudi drugi pisali po forumih, ki se ukvarjarjo z grafično obdelavo. Windowsi 7 v primerjavi z 10-ko so zakon, ni čudno da jih uporablja več kot polovica vsega sveta. Vse je lahko komplicirano, zakaj bi bilo enostavno, microsoft kdo drug. Slika je strupena, pa če nastaviš karkoli, tako so hotl, tko so pa naredil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

RC37 ::

Ja in tu je tudi strupen design in ikonce, ki niso nikoli jasne. Se strinjam s tabo techuser.

Xserces ::

Hočeš ti pljuvat po windowsih ali stvar rešit? Nikjer ne piše da nesmeš formaterati in nazaj nasnet windwos 7...

Lah pa odkartaš par kEUR pa kupiš maca in rešis situacijo
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj je najbolj pogost razlog za sesuvanje računalnika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
768782 (7143) techuser
»

Prikaz barv na monitorju Lightroom in ostali programi

Oddelek: Pomoč in nasveti
121487 (1202) fujtajksel
»

Windows 10 bo nared junija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
31199791 (88592) Nummy
»

Photosthop - kako začeti

Oddelek: Sedem umetnosti
51269 (1070) zuz3k
»

monitor profil in photoshop

Oddelek: Strojna oprema
81478 (1414) bluefish

Več podobnih tem