» »

polnjenje akumulatorjev za električne avtomobile

polnjenje akumulatorjev za električne avtomobile

mirator ::

Zanima me,če ima kdo že kakšne izkušnje s polnjenjem akumulatorjev za električne avtomobile v domači garaži.

mirator ::

Zanimivo, nihče ne debatira. Torej so vse debate okoli električnih avtomobilov eno samo nakladanje.

b3D_950 ::

in za kakšne akumulatorje se gre?

http://www.polnilne-postaje.si/vrste-po...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Jupito ::

Ne skrbi. Boš dobil teoretičen odgovor prej ali slej -podkrepljen s parimi stranmi trolanja. Morda še kakega ttjca, ki ti bo prodal polnilno postajo (iz skrajno nesebičnih vzgibov).
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

fikus_ ::

Če boš postavil bolj konkretno vprašanje, boš pa mogoče dobil kakšen odgovor. Ne polnim električnega avtomobila v garaži, sem pa delal na razvoju električnega avtomobila.

bambam20 ::

mirator je izjavil:

Zanima me,če ima kdo že kakšne izkušnje s polnjenjem akumulatorjev za električne avtomobile v domači garaži.



Za hitro polnjenje potrebuješ doma polnilno postajo. Drugače je polnjenje dolgotrajnooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo.

mirator ::

fikus_ je izjavil:

Če boš postavil bolj konkretno vprašanje, boš pa mogoče dobil kakšen odgovor. Ne polnim električnega avtomobila v garaži, sem pa delal na razvoju električnega avtomobila.

Saj vprašanj je kar veliko. Torej če si sodeloval pri razvojo EA, potem ste verjetno razmišljali tudi o DC napetosti avtomobila in s kakšnim tokom se naj polni avtomobil, ki ga priključim na polnik v garaži. Pa pričakoval sem, da bo tema bolj zanimiva in se bodo pojavila še kakšna vprašanja.

fikus_ ::

Maksimalna moč polnilnika v garaži je odvisna od priključne moči/glavnih varovalk. Če npr. po 22. uri nimaš vklopljenih večjih porabnikov, lahko skoraj maks. izkoristiš priključno moč. Do npr. 5-ih zjutraj je vozilo napolnjeno za nekaj 100 km vožnje.
On-board polnilci so pa namenjeni za manjša vmesna polnenja npr. v službi med delovnim časom, ali v kakšnem trgovskem centru, kjer se zadržuješ nekaj ur.

Če te pa zanima DC napetost v vozilu, pa je nekje Low voltage do 60 (72) VDC (izjemoma 120VDC) (dokaj varno in komponente za to območje so dosegljive in razmeroma poceni), potem High voltage do 600 VDC (nevarno, komponente se še da dobiti, višje cene), višje napetosti se uporabljajo, kjer so potrebne večje moči.
V glavnem, baterijski paket prilagodiš ustrezni voltaži, potem ustrezen on-board polnilec, dc-dc za 12 VDC inštalacijo, varnoste komponente, . . .

En link do komponent (prodajalec v EU, komponente v glavnem Kitajske):
https://www.ev-power.eu/

freezby ::

Tukaj je debata o elektro mobilnosti zelo toxic. Če te resno zanima imaš tale manjši forum dejanskih lastnikov EV in kaj se vgrajuje za domače polnilice: EV svet
Po ceni in uporabnosti presenetljivo zmaguje Teslina domača polnilnica (cca 600 €), katere glavni minus je da ni appa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nizozemska se spogleduje s prepovedjo prodaje bencinskih in dizelskih avtomobilov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
25572627 (61322) PredatorX
»

Tesla odpira patentni portfelj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
8428496 (24832) iosox
»

Prototip baterije, ki se napolni v pol minute (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
13131572 (26353) Redneck
»

Električni avtomobil in sončne celice

Oddelek: Znanost in tehnologija
101956 (1747) Zheegec
»

Na MIT-u odkrili baterije, ki se napolnijo v sekundah (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8012448 (6950) jest10

Več podobnih tem