» »

HP Probook 4710s - grafična?

HP Probook 4710s - grafična?

muneca ::

Hejla,

imam eno težavo. Vsaj mislim, da je ena.:)
In sicer, včeraj sem normalno prižgala laptop in ga nekaj uporabljala in ga nato pustila nekaj časa prižganega v mirovanju, da je sam šel v sleeping mode. Ko sem ga hotela zbuditi, se ekran ni več prižgal. Slišal se je samo ventilator.
Da bi ga dokončno ugasnila, sem držala dlje časa gumb za izklop. Vedno do zdaj, se je slišal zvok prisilnega izklopa, tokrat pa ne.

Računalnik je star 6 let že.
Poskušala sem s ponovnim prižigom, ampak je ekran črn, vse kar zalaufa je ventilator in pač ta CD disk se zažene.
Trdi disk sem vzela ven in ga z adapterjem priklopila na drug računalnik in disk dela.

Ali je v tem primeru šla "sam" grafična?
Ali je težava lahko v čem drugem še?
In ali je boljš vse skupaj prodat ali kupiti second hand grafično?

Hvala za pomoč.
Lp

MIHAc27 ::

Grafiko ne moreš menjati, ker je prilotana. Torej bi rabila celo osnovno ploščo.

Probaj odstranit baterijo in če se pride do nje še BIOS baterijco. Izklopljnega pusti 10 minut, vmes parkrat pritisni gumb za vklop (ponekod ga držiš 30 sekund).

Dodaj najprej samo napajalnik brez baterije in ga normalno vklopi. Če ne bo nič probaj dat še baterijo nazaj in spet vklopit, če bo kaj drugače.

mm888mb ::

Če je grafična odletela je opcija reball ali pa menjava čipa, ampak se ti za 4710s to verjetno ne splača.

hojnikb ::

probi še prklopit na zunanji monitor
#brezpodpisa

muneca ::

Hvala za nasvete.
Sem probala vse...
Odstranila sem BIOS baterijo, preverila če dela in dela.
Držala 30 sekund gumb. Odstranila sem ventilator in mu prenovila hladilno pasto (nekaj let nazaj, je bila težava v tem)...

Ne vem, kaj druga bi še bilo narobe - ne spoznam se na vse komponente laptopa..
Glede na to, da sem priklopila zunanji monitor in ni bilo slike.. vse pelje proti grafični.

Čeprav, vse kontrolne lučke se prižgejo - disk kot sem rekla dela, sam mislim, da sploh ne zažene sistema v ozadju...

Ne vem, kaj drugega še naredit?
Mogoče se je dokončno upokojil :)

oyoy69 ::

Matično ploščo v pečico - 10 min na 200 stopinj. Pečenje plošče praviloma oživi računalnik, vprašanje pa je, za koliko časa. Moje izkušnje glede tega so relativno dobre.

d4vid ::

Ko ga vklopis, glej caps lock tipko. Kolikokrat utripne LED zaporedoma?
Mislim da 3x, ce je sla graficna.

Probooki so imeli tezave s graficnimi, meni je crknila se prej kot v 6 letih. Potem ali nova maticna ali pa pac nov laptop. Pecica in to... to je vse za nekaj dni. Na enem prenoscu mi je prvic delalo recimo kak teden, ko sem drugic pekel, samo se en dan. Spet naslednjic samo en vklop.
Pac, HP ni glih dobro zastavil probookov, sploh ce so meli AMD procesor (k sreci mas ti intel).
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Filip8 ::

sem imel 4720s.. isto sam crknlo naenkrat, šla grafična, menjava bi me prišla takrat okoli 100 eur, tko da sm kupu nov prenosnik..

kunigunda ::

Probi se kondenzatorje spraznt. Vn dej baterijo pa drz power knof ene 15 sek, pol pa nazaj.

smacker ::

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

solatko ::

Če na zunanjem monitorju ni slike, je šla grafika. Glede na starost se ti ga ne splača popravljat, lahko pa ti kdo poizkuša, tako kot je oyoy69 predlagal - pečenje, kar pa ne bo pomagalo za dolgo. Bi pa lahko pomagalo toliko, da bi lahko v bios-u izklopila dodatno grafično kartico in bi zadeva normalno delovala na Intelovi integrirani grafiki.
Sicer se pa na eBay-u dobi kar nekaj teh matičnih, po kolikor toliko ugodnih cenah.
Lahko poiščeš tudi matično za 4510s, ki so enake, vendar jih je večina samo z Intelovo grafiko in so zato veliko bolj trpežne.
Delo krepa človeka

shintaro ::

nov troll

bambam20 ::

Ja, ja. ženska , ki si je včeraj naredila profil in zna razdret laptop. To bo ja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik HP ProBook 4710s tezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
261763 (1255) T-Mac
»

Lenovo 3000 n100 se ne prižge več

Oddelek: Strojna oprema
7909 (774) d4vid
»

PC+USB Android=VIRUS

Oddelek: Pomoč in nasveti
191942 (1421) helo
»

Prenosnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
172600 (1847) solatko
»

laptop se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
16657 (601) lovro535

Več podobnih tem