» »

Posledice obnovitvene točke

Posledice obnovitvene točke

Yossarian ::

Pred enim mesecem sem si na novo naložil Windows 10 in si tisti dan tudi ustvaril obnovitveno točke. Trda diska sta dvai: C disk je za zagon windovsov, D disk pa imam samo za datoteke (slike, filme, dokumente ipd.). Če zaženem obnovitveno točko, ali se mi bo v tem primeru zbrisalo vse na D disku, ali pa bo ta ostal nedotaknjen?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

ST-777 ::

"Izvedite obnovitev z obnovitvene točke sistema ... S to možnostjo računalnik povrnete na točko v preteklosti, ki se imenuje obnovitvena točka sistema. Obnovitvene točke se ustvarijo, ko namestite novo aplikacijo, gonilnik ali posodobitev sistema Windows, pa tudi ko obnovitveno točko ustvarite ročno. Z obnovitvijo ne vplivate na osebne datoteke, ampak odstranite aplikacije, gonilnike in posodobitve, ki ste jih namestili po tem, ko je bila ustvarjena obnovitvena točka." https://support.microsoft.com/sl-si/hel...

Preden se lotimo tega postopka, je dobro narediti kopijo datotek.

Yossarian ::

Če torej prav razumem, mi datotek na D disku ne bi smelo izbrisati, vendar naj za vsak slučaj le naredim backup?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

ST-777 ::

Zapisali so, da z obnovitvijo ne vplivamo na osebne datoteke, backupe na drugi disk pa je vedno dobro vsake toliko časa narediti in ne samo takrat, ko izvedemo obnovitev z obnovitvene točke sistema.

MIHAc27 ::

Obnovitvne točke niso kaj dosti nevarne, ne bi smel zgubiti nič, sploh pa ne na D črki.
Te ponavadi programi opozorijo, če bi kaj izgubil (npr. če bi resetiral windowse in povrnil tovarniške namestitve)

misek ::

MIHAc27 je izjavil:

Obnovitvne točke niso kaj dosti nevarne, ne bi smel zgubiti nič, sploh pa ne na D črki.
Te ponavadi programi opozorijo, če bi kaj izgubil (npr. če bi resetiral windowse in povrnil tovarniške namestitve)
Obnovitvena točka pusti vse uporabniške podatke na miru. Že nekajkrat preizkusil.
Glede tovarniških nastavitev Windows-ov: Ja, lepo piše kaj se bo zgodilo. Ampak sem vseeno pred kratkim dobil računalnik "v popravilo" po tej operaciji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi prenosniki in varnost podatkov

Oddelek: Programska oprema
162192 (1936) solatko
»

Dostop do NTFS diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
191524 (1247) solatko
»

Samodejno polnjenje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
181476 (1105) bukev
»

obnovitev sistema

Oddelek: Operacijski sistemi
174051 (3653) imagodei
»

Install problem !?

Oddelek: Pomoč in nasveti
12937 (738) 5er-->

Več podobnih tem