» »

Amazon Italija

Amazon Italija

morosito ::

Zadnje 2 leti kupujem na italjanskem amazonu več ali manj samo:

elektronsko opremo;
led žarnice..amazonbasics žarnice so top (imam jih skoraj 2 leti in delujejo brezhibno, cene smešne po 2€ ena žarnica za dimanje);
posebni deli, v bistvu vse to kar v sloveniji ne najdem;
avtodeli in oprema;
gume;
vijačniki;
deli za računalnik ali komponente;
mrežno opremo;
navtična oprema in deli za izvenkrvi motor honda.

Zakaj? Zaradi dobave. Vse je na zalogi in ne čakam! Naročim, čez 30min je že pripravljeno za špedicijo.

Všeč mi je pa to tudi ker lahko kupujem tudi preko davčne pa ne plačujem niti davka (davčna mora imet SI in vpisana na Vies - reverse change). V tem primeru pošljejo direkt v Slovenijo in cena za poštnino stane 5€. Služba ki ima z njimi pogodbo v Slovenijo je francoski DPD (dostavijo mi v roku 4,5 dni).

Ker mi se ne da čakat izdelke iz kitajske, dobim na amazonu iste stvari (malenkost dražje) ampak brez poštnine takoj v roku 48h na prevzemno mesto in garancijo 24 mesecev.

aja...prevzemna mesta: na meji s Slovenijo je kakih 60 različnih prevzemnih mest...prevzameš lahko tudi s slovenskim osebnim dokumentom saj gre samo za preveritev če si to dejansko ti.

skratka garancija res vrhunska: stvari mi se pokvarijo v 14 mesecu delovanja in dobim menjavo takoj, brez nobenega razloga in to celo manj kot v 1 tednu. Ponavadi ko pride do menjave, ti pošljejo kodo ki jo zalepiš na škatlo in jo pustiš na prvi italjanski pošti brez da bi moral kaj plačati. Oni ti v roku 24/36h javijo da so prejeli pošiljko in da bo ti trgovec poslal menjavo v roku 24h.

To so moje izkušnje...ker vem da veliko slovencev hodi v Trst ali v Palmanovo po shopping, sem hotel povedati pač da ni nujno izbrat prevzemno mesto v Trstu. Prevzemna mesta so tudi v Ikeji, trgovski center Tiare, Palmanova, itd...

Matevz96 ::

Predvidevam, da nisi ravno iz Murske Sobote, ker potem ti prevzem v Italiji ne bi bil ravno všeč.
#hooldthedoor

Uros!no ::

morosito je izjavil:

Všeč mi je pa to tudi ker lahko kupujem tudi preko davčne pa ne plačujem niti davka (davčna mora imet SI in vpisana na Vies - reverse change). V tem primeru pošljejo direkt v Slovenijo in cena za poštnino stane 5€. Služba ki ima z njimi pogodbo v Slovenijo je francoski DPD (dostavijo mi v roku 4,5 dni).


Resnično upam, da veš, da je vsak nakup z davčno številko zaveden v VIES poročilu in da moraš vse nakupe knjižiti. Da ne boš presenečen če boš dobil čez leto ali dve dopis iz FURSA o manjkajočih zneskih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste (strani: 1 2 3 487 88 89 90 )

Oddelek: Kaj kupiti
4452853518 (2025) srus
»

Mimovrste nateg

Oddelek: Loža
174818 (2971) louser
»

paypal - kako nazaj do denarja

Oddelek: Omrežja in internet
295470 (3979) Saintek
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8434322 (17442) AgiZ
»

Mimovste - osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
368170515 (155345) zoot

Več podobnih tem