» »

Motorna žaga

Motorna žaga

alese ::

Kupujem motorno žago, husgvarna prodajalci me preprilujejo da je model 236 in 135 prešvoh za kakroli in da naj seveda kupim močnejšo za 500 in več evrov.Rzamišljam, da bi kupil eno kitajsko za 100 evrov, itak je danes že vse kitajsko tudi husgvarna vgrajuje zadeve iz daljnega vzhoda,kakšne izkušnje o moči z omenjenimi žagami, rabim tako malo kak drevo podret pa razrez.

Magic1 ::

Imaš že temo o motorkah. Poišči, preberi in tam kometiraj.
Magic

fikus_ ::

drekodovce ::

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

kot naročeno. Jutri začnejo prodajati. Je sicer malo težja, ampak če rabiš za hobi uporabo - kako uro na mesec bo verjetno več kot zadovooljiv nakup. Imaš 3 leta garancije. Do sedaj vso orodje, ki sem ga kupil v hofru, glede na ceno močno presega pričakovanja. V primerjavi s kakim merkurjem ali pa interdiskontom sploh ni primerjave.

Če imaš namen podirat drevesa večjih premerov, potem pa verjetno nebi spraševal kaj rabiš.

alese ::

fikus_ je izjavil:

Tukaj
Katero motorno zago

to sem že vse prebral odgovora na moja vprašanja ne najdem.

Paul30 ::

alese je izjavil:

Kupujem motorno žago, husgvarna prodajalci me preprilujejo da je model 236 in 135 prešvoh za kakroli in da naj seveda kupim močnejšo za 500 in več evrov.Rzamišljam, da bi kupil eno kitajsko za 100 evrov, itak je danes že vse kitajsko tudi husgvarna vgrajuje zadeve iz daljnega vzhoda,kakšne izkušnje o moči z omenjenimi žagami, rabim tako malo kak drevo podret pa razrez.



Če ne misliš kupit žage nad 500 eurov, pol ti odsvetujem hofer ter kitajske ponudbe. Boljš da kupiš Husqvarno 135, na mimovrste je dokaj pocen 221 eurov, pa ne bo problema glede servisa ter delovanja. Pa še močnejša je od 236, razlika v ceni pa ni velika na mimovrste...

https://www.mimovrste.com/bencinske-ver...

M-XXXX ::

http://www.luen.si/silen-motorna-zaga-2...

Imam že drugo (no obe vzporedno), za tak denar ni boljše. In za denar kakšnih 200-300€ najbrž :)

šernk ::

Če ne misliš kupit žage nad 500 eurov, pol ti odsvetujem hofer ter kitajske ponudbe. Boljš da kupiš Husqvarno 135, na mimovrste je dokaj pocen 221 eurov, pa ne bo problema glede servisa ter delovanja. Pa še močnejša je od 236, razlika v ceni pa ni velika na mimovrste...


ta husqvarna je hobi program in po pravici povedano je primerljiva s tisto iz hoferja, samo malce več zaupanja imaš, da boš čez 5 let še kak rezervni del dobil. ampak če kupiš hkrati dve iz hoferja si ceneje skozi za isto zadevo.

ne zastonj pravijo, da kupi boljšo husqvarno, če želiš zadevo, ki te ne bo pustila na cedilu ko jo boš rabil. Ni lepšega, kot da se pelješ s traktorjem 1 uro v eno smer v gozd in nato motorka ne vžge. Tako pač je. Najdi mi eno Silen, workzone ali pa osnovno husqvarno, ki bo prežagala tam 200 kubičnih metrov drvi letno in delala 15 let (podrla, oklestila in sežagala na meterce). kdor pač rabi motorko da naredi letno 2 metra drvi je pa popolnoma vseeno kaj kupi, ker tiste za 800eur ne bo izplačal 30 let.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Paul30 ::

šernk je izjavil:

Če ne misliš kupit žage nad 500 eurov, pol ti odsvetujem hofer ter kitajske ponudbe. Boljš da kupiš Husqvarno 135, na mimovrste je dokaj pocen 221 eurov, pa ne bo problema glede servisa ter delovanja. Pa še močnejša je od 236, razlika v ceni pa ni velika na mimovrste...


ta husqvarna je hobi program in po pravici povedano je primerljiva s tisto iz hoferja, samo malce več zaupanja imaš, da boš čez 5 let še kak rezervni del dobil. ampak če kupiš hkrati dve iz hoferja si ceneje skozi za isto zadevo.

ne zastonj pravijo, da kupi boljšo husqvarno, če želiš zadevo, ki te ne bo pustila na cedilu ko jo boš rabil. Ni lepšega, kot da se pelješ s traktorjem 1 uro v eno smer v gozd in nato motorka ne vžge. Tako pač je. Najdi mi eno Silen, workzone ali pa osnovno husqvarno, ki bo prežagala tam 200 kubičnih metrov drvi letno in delala 15 let (podrla, oklestila in sežagala na meterce). kdor pač rabi motorko da naredi letno 2 metra drvi je pa popolnoma vseeno kaj kupi, ker tiste za 800eur ne bo izplačal 30 let.


Ljudje so v večini zadovoljn z uporabo 135 ter jo tud uporabljajo za vse razen večjih dreves, jo priporočajo...
http://www.podsvojostreho.net/forum/vie...
http://www.podsvojostreho.net/forum/vie...

Tista v hoferju ma oregon meč, ostalo pa pa neznano kaj je. Tud težja je od husqvarne, čeprav je enaka moč v kw. Niti ni nekih tujih mnenj o tej žagi. Kitajska roba je vključena v veliko število kletvic z razlogom. Jz menim da je husvarna vseeno kvalitetnejša od ene kitajke.

Jz mam starejšo husqvarno ter je čisto ok vse. Z 2 kubiki drv pa res ne vem kaj lahko naredis. Jz rabim za ogrevanje hiše okoli 4 klaftre letno, to je 16 prostorninskih metrov z vmesnimi prostori, brez njih pa okol 11 kubičnih metrov gledano letno ni velik je pa neki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Paul30 ()

drekodovce ::

šernk je izjavil:

Če ne misliš kupit žage nad 500 eurov, pol ti odsvetujem hofer ter kitajske ponudbe. Boljš da kupiš Husqvarno 135, na mimovrste je dokaj pocen 221 eurov, pa ne bo problema glede servisa ter delovanja. Pa še močnejša je od 236, razlika v ceni pa ni velika na mimovrste...


ta husqvarna je hobi program in po pravici povedano je primerljiva s tisto iz hoferja, samo malce več zaupanja imaš, da boš čez 5 let še kak rezervni del dobil. ampak če kupiš hkrati dve iz hoferja si ceneje skozi za isto zadevo.

ne zastonj pravijo, da kupi boljšo husqvarno, če želiš zadevo, ki te ne bo pustila na cedilu ko jo boš rabil. Ni lepšega, kot da se pelješ s traktorjem 1 uro v eno smer v gozd in nato motorka ne vžge. Tako pač je. Najdi mi eno Silen, workzone ali pa osnovno husqvarno, ki bo prežagala tam 200 kubičnih metrov drvi letno in delala 15 let (podrla, oklestila in sežagala na meterce). kdor pač rabi motorko da naredi letno 2 metra drvi je pa popolnoma vseeno kaj kupi, ker tiste za 800eur ne bo izplačal 30 let.


Saj so husqvarne super motorke, ampak sem že od mnogo ljudi slišal, da xp-jke ribajo kot stare mame parket :))

fikus_ ::

"Saj so husqvarne super motorke, ampak sem že od mnogo ljudi slišal, da xp-jke ribajo kot stare mame parket"

Zato ker varčujejo in v XP nalivajo mešanico s ta poceni Husquarna oljem! Za XP serijo je olje precej dražje!

Navadno Husquarna okrog 12 EUR liter, XP pa okrog 19 EUR liter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Magic1 ::

Kot v sorodni temi, ste tudi tukaj zabluzili. Kakšno žago je primerno kupit, je odvisno kaj boš z njo delal. Razlika je, ali misliš par dreves podret na leto, ali do 10 kubikov, ali sto+.
Magic

M-XXXX ::

fikus_ je izjavil:

"Saj so husqvarne super motorke, ampak sem že od mnogo ljudi slišal, da xp-jke ribajo kot stare mame parket"

Zato ker varčujejo in v XP nalivajo mešanico s ta poceni Husquarna oljem! Za XP serijo je olje precej dražje!

Navadno Husquarna okrog 12 EUR liter, XP pa okrog 19 EUR liter.

Ja itak. Izgovori izgovori. Čisto celo življenje tankam (in pred mano vsi ostali) generično olje iz ćrpalke pa vse dela....

CrustyDOD ::

Imam 236 za domačo uporabo, tudi drevo se že podrlo in oreh obrezalo. Primarno je v uporabi za polene k jih dobim na meter narezane in večje k se mi jih ne da na sekular namečem 6/7 polenov skupi v homemade stojalo pa gasa. Malo dlje traja kot kakšna močnejša ampak gre skozi brez problemov. Je pa res, da za ketno skrbim, da je skoz tip top. Super zadeva, mejhna, lahka in do sedaj še nobenih problemov. Ti samo nabavi, če si jo imel v mislih. Za domačo uporabo imeti pro žage nima smisla.

konspirator ::

CrustyDOD
Imaš kakšno sliko stojala ?
--

WaterBoy ::

Jaz sem tako stojalo naredil iz palete. Je bila paleta prevelika, sem paleto razbil in skupaj zbil da sem dobil lažjo in manjšo. Potem 4 deske prišraufal vertikalno in deluje super.

drekodovce ::

fikus_ je izjavil:

"Saj so husqvarne super motorke, ampak sem že od mnogo ljudi slišal, da xp-jke ribajo kot stare mame parket"

Zato ker varčujejo in v XP nalivajo mešanico s ta poceni Husquarna oljem! Za XP serijo je olje precej dražje!

Navadno Husquarna okrog 12 EUR liter, XP pa okrog 19 EUR liter.


stric je vedno nalival originalno olje, pa mu je zaribala. Jo da popravit, zariba še enkrat, še enkrat popravi, še enkrat zariba.. v 14ih dneh. Za krivca je takrat označil nekvaliteten bencin (ni bil star) Letno pa požaga verjetno okrog 1000 kubikov.

xp so pač precej občutljive ampak kot sama motorka je super.

konspirator ::

Je dajal 2% mešanico ? 3% bi moral biti, četudi pravi tovarna drugače.
--

Zgodovina sprememb…

CrustyDOD ::

konspirator je izjavil:

CrustyDOD
Imaš kakšno sliko stojala ?

Uf razložit to homemade zadevo.. Eno staro kozo sem imel od prej, potem sem pa naredil 3 U-je iz železa in vse tri povezal tako, da sem jih privil na letvo. Potem pa lahko samo kozo uporabim ali pa na kozo dam še ta nastavek in namesto enega polena lahko cca 6 večjih namečem gor.

Sem pa še železne palice oblekel v navadno cev za zalivanje vrta za vsak slučaj, če sem kdaj kaj štorast, da ne zadanem direktno ob železo s ketno.

Zlo podobno temu

samo manjše palice (v višino) pa na kozo se ta zadeva postavi ali kam drugam v bistvu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CrustyDOD ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero motorno žago? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
448144042 (9425) BCSman
»

Katero motorno zago (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5817330 (3057) twom
»

motorna žaga (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16537539 (8749) m3k
»

Bencinska motorna žaga alpina?- Mnenja!

Oddelek: Loža
3015160 (14186) noraguta
»

motorna žaga

Oddelek: Loža
1613809 (11508) Konlov

Več podobnih tem