» »

Zamenjava starega drobovja z malo novejšim

Zamenjava starega drobovja z malo novejšim

kuglvinkl ::

OK dečki. 700 evrov, kot bi me prišlo novo drobovje, moram dat drugam. Me pa vseeno zanima opcija, da bi nekaj naredil za npr. 250 evrov.
Se pravi, rabim samo MB, CPU in RAM (16GB), vse ostalo je. Proc bi jasno tudi navil. Lightroom ima rajši Intel.

Sedaj imam C2Q @3.0, 12 GB RAMA. In mi gre odzivnost LR počas na one.

hvala.
Your focus determines your reallity

Grey ::

B350 matična 87,30EUR
Ryzen R5 1500X 191,35EUR
16 GB RAM DDR4 2666 MHz 161,08EUR

Skupaj: 439,43EUR

Vzami v Sloveniji in na obroke (Anni in Funtech imata recimo možnost nakupa na kreditno kartico po obrokih do 12 obrokov), če ne gre v enem kosu. Plačaš 250EUR keš in ostalih ~200EUR na obroke.

Vsekakor, sploh če je Lightroom tvoj kruh, se splača vložit v malo boljši sistem kot pa sedaj nekaj rabljenega iskat, kjer si na dead end. Na dolgi rok te pride ceneje (v živcih in v denarju).

Sem izbrskal npr. neke teste. Export s Q6600 je 200 sekund. Z Ryzen R5 1600X je ta čas 90 sekund, z Ryzen 1500X je to 99 sekund. Z i7 7700K je ta čas 92 sekund, a si na mrtvi točki. Čez 2 leti boš tako lahko recimo gledal za Ryzen R7 2700X (če gledaš, da imaš recimo 300EUR budgeta + prodaš stari CPU) medtem, ko bi v primeru Intela spet iskal nek mediocre CPU in matično ploščo, ker nima nadgradljivosti.

Q6600


Link še z Ryzeni

Razlika v performansu je ~200%.

Najbolj preudarno kar lahko narediš je to, da vzameš AM4 in del na obroke ter si pustiš odprto pot za drugo in tretjo serijo Ryzenov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

kuglvinkl ::

Super, lepa hvala za research :). Se vedno me zanima opcija za 250 evrov. Se bom lazje odlocil.
Your focus determines your reallity

Grey ::

kuglvinkl je izjavil:

Super, lepa hvala za research :). Se vedno me zanima opcija za 250 evrov. Se bom lazje odlocil.

Nova ali rabljena? Fora je, da RAM stane zelo veliko. 50% tega tvojega budgeta. 50EUR za plato in 50EUR za procesor ti ostane. Sedaj pa lahko ugibaš, kaj lahko dobiš za ta denar...Athlon X4 950 na AM4 nič kaj vzpodbudno. Tako, da bo težka kaj pametnega novega dobit in da bi bilo bistveno hitreje. Se pravi, za 250EUR bolha.com in ebay.de. Pa še to je vprašanje koliko staro...verjetno nekje v rangu tistega i5 3450 ali nekaj takega.

Mogoče, če je nov (ali mogoče bolj budget oriented, rabljen) FX-8350, katerega naviješ (sodeč po linku bi bilo nekje 150% zmogljivosti v Lightroom in znotraj budgeta 250EUR). Alternativa je i5 3570K za katerega pa tudi rabljenega želijo lepe denarce. Pa potem še plato zanj iskat itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

kuglvinkl ::

Absolutno rabljeno.

Saj to me zanima, ali bi kaj naredil, če vzamem tega i5 3450. Če ne naredim nič, potem gotovo ne bom rinil v to... Cena RAMa je pač problem, ki bi ga požrl. Bolj me zanima CPU+MB kombinacija.

Še to, nekaj sem gledal cene procev na Bolhi. Najbrž še niso vski prolagodili ponudbe glede na zid Cofe-Lake serije. Za stare proce hočjo 180 evrov... za ta denar dobiš shiny new 6 core zadevo.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

http://www.bolha.com/racunalnistvo/nami...

za tistih 50€ pa probaš še nabasat +12gb rama

staro drobovje še lahko prodaš in investiraš v kakšen ssd.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Grey ::

kuglvinkl je izjavil:

Absolutno rabljeno.

Saj to me zanima, ali bi kaj naredil, če vzamem tega i5 3450. Če ne naredim nič, potem gotovo ne bom rinil v to... Cena RAMa je pač problem, ki bi ga požrl. Bolj me zanima CPU+MB kombinacija.

Še to, nekaj sem gledal cene procev na Bolhi. Najbrž še niso vski prolagodili ponudbe glede na zid Cofe-Lake serije. Za stare proce hočjo 180 evrov... za ta denar dobiš shiny new 6 core zadevo.

Ja, so zamudili glede tega. Timing in folk ne zna ocenit stvari tako, da prodajo in dejansko dobijo €, ampak da prodajajo. Bistvena razlika...videno povsod od avtov do nepremičnin.

Če ti uspe dobit i5 3450/70 z neko plato za največ 150€, je po peformansu overall boljša varianta od FX-a, čeprav je v Lightroom malenkost počasnejši od njega.

Če pa pogledaš po drugi strani...že Ryzen R3 1200 je hitrejši od tega i5 3450 procesorja v Lightroomu.

Link

Skupaj te pride Ryzen 3 1200 varianta 350€ pri nas..ni 250€ kot primarno mišljeno, ni 450€ kot prva predlagana, a je nek tak happy medium. Entry level AM4, nova elektronika, z garancijo, a še vedno malenkost hitrejši od rabljenega i5? What ya say? Yay or nay? :)

Če gledaš s stališča kasnejše nadgradnje, boš na račun tega lahko čez 12 mesecev (ali manj) bistveno pospešil delo, ker boš recimo 300€ vložil neposredno v CPU za AM4, ki bo takrat recimo R7 2700 (8/16) in konkretno hitrejši. Če pogledaš alternativo, da sedaj uporabiš rabljeno in vzameš

~280€ i5 3470 + plata + 16 GB DDR3 RAM (dead end)

~350€ Ryzen 3 1200 + B350 + 16 GB DDR4 (lahko nadgradiš in CPU in RAM)

Naslednjič, ko boš želel nadgradit in boš imel 250€ na razpolago, boš gledal zopet za rabljenim kompletom. V primeru B boš gledal ali za rabljenim R7 1700 ali novim R5 2600/R7 2700, ki bodo pa bistveno hitrejši od tega, kar boš dobil za budget v rabljenem smislu (nekje i5 7400/7600K). Takorekoč boš skočil naprej v Total Performance, če sedaj stisneš samo malenkost več.

kuglvinkl ::

Prav lepa hvala za izčrpen research :).
Your focus determines your reallity

Tribal ::

Če boš kupoval novo počakaj na kavno jezero. 6 jedrni i5 za isto ceno kot trenutno 4 jedrni. Pa ryzna pokoplje spet v multi core aplikacijah.

kuglvinkl ::

No, to bo težko, Coffe Lake mi je všeč samo zaradi GPUja v CPUju.

Sem šel še enkrat gledat Bolho. Zlo švoh se sploh ponujajo npr. CPJU-ji, RAM bi se dalo dobit za okol 70 evrov. Plat okol Z170 pa je tudi malo.

Gledam še benchmarke za Lightroom. V bistvu so nerelevatni. Če daš dela izvoz 200 fotk, je v celoti vseeno, če se to zgodi v 120 ali v 240 sekundah. Danes me moti predvsem odzivnost aplikacije, ki ima za udobno delo preveč laga. Fotke so sicer na SSDjih.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Mogoče bi lahko delal celo remote, na virtualkah? :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

dolenc ::

Ma sej se najde kej, recimo
http://www.bolha.com/racunalnistvo/proc...

Kak dan bo treba spremlat bolho, pa mal pofiltrirat pa si lahk za 250eur čist solidno zadevo skombiniraš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

kuglvinkl ::

dolenc je izjavil:

Ma sej se najde kej, recimo
http://www.bolha.com/racunalnistvo/proc...

Kak dan bo treba spremlat bolho, pa mal pofiltrirat pa si lahk za 250eur čist solidno zadevo skombiniraš.


Čist v redu najbrž, znotraj budgeta, thnx.
Your focus determines your reallity

bili_39a ::

Še en predlog, HP Prodesk 600 za 200 EUR / I5-4570. Za ostanek nabaviš ram.

Razlika med tem in prejšnjim HPjem je SATA 3 na več portih in več USB3 portov. Hiter proc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bili_39a ()

amacar ::

Tole?

konspirator ::

Hp kište imajo ponavadi custom psu (bili_39a predlog), kar predstavlja veliko jebo, če bi ga rad iz X razloga menjal.
sff so dodaten razlog za glavobol.


amacar predlog mi je bolj povšeči, razlog so standarde komponente.Če bi danes kupoval bi vzel tega no-brainer.
--

Zgodovina sprememb…

bili_39a ::

konspirator je izjavil:

Hp kište imajo ponavadi custom psu (bili_39a predlog), kar predstavlja veliko jebo, če bi ga rad iz X razloga menjal.
sff so dodaten razlog za glavobol.


amacar predlog mi je bolj povšeči, razlog so standarde komponente.Če bi danes kupoval bi vzel tega no-brainer.


Se popolnoma strinjam. Zadnjič sem slučajno videl zgornji oglas in se mi je zdel dober deal (še sploh, če rabiš Win licenco...). Ampak je amacarjev predlog boljši

damirez ::

Največji problem je v tem, da je RAM res svinjsko drag.
Jest bi vzel takole.
16GB rama 161€
b350 plato 72€
x4 950 56€

= 289€ = kar je še zmeraj čez tvoj budget, ampak kasneje, če bi bil procesor prešvoh, res stane samo 56€, ga gladko zamenjaš z dražjim.

Druga varijanta, pa glede na to da si na budgetu pa kupiš tole. Pa mir...

krneki0001 ::

Za 250 dobiš HP Z600 z dvema X5650 procoma (12C/24T) in 6GB rama, s 300gb diskom in nVidia NVS290 grafiko.

kuglvinkl ::

To je počasneje po mojem kot nek Skylake za Lightroom.
Your focus determines your reallity

krneki0001 ::

Če je skylake 6C/12T pa deluje na 4GHz verjetno, ostalo pa zaenkrat še zadaj ostane.

Moraš računat, da je sicer stara tehnologija, ampak vseeno ima 3 kanalni ram in 12C/24T, tako da lahko malo pokompenzira.

dolenc ::

No sej ne rabmo na pamet :)

Lightroom cpu benchmark

Tko na uč bi reku da preko 4 jeder ne gre prav dosti, sigurno boljše ta 4 jedra imet hitra.

krneki0001 ::

Ampak I7-8700 stane preko 300 evrov. Samo procesor.

klinker ::

krneki0001 je izjavil:

Za 250 dobiš HP Z600 z dvema X5650 procoma (12C/24T) in 6GB rama, s 300gb diskom in nVidia NVS290 grafiko.


Za 250€? Malo dvomim.

krneki0001 ::

Potem pa dvomi. Jaz sem ga pa v nedeljo za toliko kupil.

OldSkul ::

Na ebayju jih je kar nekaj, z različnimi konfiguracijami. X5650 ni videti za 250 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

Heavy ::

krneki0001 je izjavil:

Potem pa dvomi. Jaz sem ga pa v nedeljo za toliko kupil.



Na dober oglas si naletel. Na bolhi pod 100€ težko dobiš C2D mašino (z ločeno grafično).
#TeamFelix

meho7 ::

Z400 imas na ebayu 240-260e + 18EUR ptt
HP Z400 Workstation Xeon X5650 Hexa-Core RAM 6GB HDD 750GB Q600
Z 12GB rama je 10EUR drazji

http://www.ebay.de/itm/X58-Gaming-PC-HP...

http://www.ebay.de/itm/X58-Gaming-PC-HP...

http://www.ebay.de/itm/X58-Gaming-PC-HP...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

klinker ::

meho7 je izjavil:

Z400 imas na ebayu 240-260e + 18EUR ptt
HP Z400 Workstation Xeon X5650 Hexa-Core RAM 6GB HDD 750GB Q600
Z 12GB rama je 10EUR drazji

http://www.ebay.de/itm/X58-Gaming-PC-HP...

http://www.ebay.de/itm/X58-Gaming-PC-HP...

http://www.ebay.de/itm/X58-Gaming-PC-HP...


Z400 in Z600 ni isto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabljen PC za risanje

Oddelek: Kaj kupiti
173441 (2998) Barbarpapa2
»

Video editing pc

Oddelek: Kaj kupiti
413741 (3155) m0LN4r
»

Delovna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619682 (8141) borisk
»

Server v podjetju (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
548093 (5626) Malajlo

Budget pc ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17429212 (26643) krneki0001

Več podobnih tem