» »

Kindle paperwhite se ne vklopi

Kindle paperwhite se ne vklopi

Haron26 ::

Kindla sem nabavil leta 2014 preko nemškega Amazona in je vse do sedaj svojo osnovno funkcijo (bralnik) opravljal izvrstno v vseh pogojih. Kljub občasnim padcem z višine mu to vsaj do pred kratkim ni škodovalo in sem ga tudi ob občasnih zamrznitvah uspel resetirati z daljšim pritiskom na power button. Po zadnjem updatu programske opreme pa je Kindle po nekaj dneh zamrznil v save screen modu in tudi ob vseh poskusih reseta ni reagiral. Potem se ugotovil, da ga lahko aktiviram, če ga s podatkovnim kablom priklopim na računalnik, nakar je spet funkcioniral normalno. Seveda pa je izjemno nadležno, ko se ti ob prekinitvi branja vklopi save screen, saj ga moram za vklop spet priklapljali na računalnik(mislim, da je čas za vklop save screna nastavljen na cca 10 min). Ko sem malce brskal po internetu sem ugotovil, da je vzrok za to lahko poškodba gumba za vklop. Na spletni strani ifixit (navodila za popravilo različnih gagdetov) sem našel tudi nekaj navodil za popravilo Kindla. Glede na njihova navodila je razdiranje naprave z nekaj preprostega orodja razmeroma enostavno, nakar je mogoče menjavati vse mogoče od matične plošče, ekrana, baterije ipd. Med drugim sem našel tudi navodilo za menjavo gumba za vklop, pri čemer pa je problem, da v različni ponudbi rezervnih delov za Kindel tega gumba nisem našel oziroma sem ugotovil, da so ga pred časom ponujali na nekaj spletnih straneh v ZDA, sedaj pa ni več na voljo. Zanima me ali ima kdo izkušnje z razdiranjem in popravilom Kindla in ali ima kdo nedelujočega Kindla, ki bi ga prodal za rezervne dele.

Furbo ::

Namig, jaz mojega kindla vedno vklopim s tem, da odprem ovitek.
Če si nabaviš nekaj takega, gumb za vklop enostavno ne rabiš več.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ales ::

@Haron26, si 100% siguren, da je stikalo?

Če ima funkcijo prižiganja z odpiranjem ovitka, potem se zagotovo lahko sproži tudi ročno, brez ovitka. Razišči, na kak način ta funkcija pošlje signal Kindlu in emuliraj.

Furbo ::

Ovitek ima magnetek, ki drži pokrov zaprt. Na sredini desno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Haron26 ::

Hvala za namig. Do sedaj sem uporabljal Kindla brez ovitka in sploh nisem pomislil na to. Magnet v ovitku očitno aktivira stikalo v Kindlu in ga vklopi oziroma izklopi. Bom poskusil še z ovitkom.

Lp,
H

Haron26 ::

Nabavil sem original ovitek s funkcijo prižiganja zaslona ob odpiranju, vendar zadeva še vedno ni delovala. Potem sem napravil še en reset Kindla na tovarniške nastavitve in zadeva zdaj funkcionira. Zaslon se vklaplja oz. izklaplja ob odpiranju in zapiranju ovitka. Power button še vedno ne deluje, vendar ga zdaj v bistvu ne rabim.

Še enkrat hvala za nasvet.

Lp,
H

Furbo ::

Super, veliko užitkov ob branju. 8-)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon Kindle (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Kaj kupiti
1303323307 (896) Furbo
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15143294 (24594) AgiZ
»

Amazonov luksuzni e-bralniki Kindle Oasis

Oddelek: Novice / Ostale najave
287854 (5892) Master_Yoda
»

Izšel novi Kindle Paperwhite (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8222583 (15640) ales85

Več podobnih tem