» »

Sistem za hišni kino

Sistem za hišni kino

Temo vidijo: vsi
««
6 / 38
»»

aarcho ::

Darko! je izjavil:

Podatek o dopustni oz. priporočeni moči zvočne omarice je praktično nepomemben.

(Prav tako je nepomemben - vsaj večinoma - podatek o impedanci, ki je sicer dobrodošel, vendar realno popolnoma neuporaben saj je impedanca zvočne omarice izrazito frekvenčno odvisna. Edina faktorja, ki se ju da oceniti in vzeti kot neko merilo kaj bo zvočna omarica spravila iz sebe sta frekvenčni odziv - kar je več ali manj povezano s prostornino omarice in velikostjo Mid/Low driverja in se da slutiti že iz njene velikosti - ter seveda občutljivost, ki je neposredno povezana z glasnostjo zvočne omarice).

O wattih ojačevalcev za 150 do 500 EUR ne gre izgubljat besed. Kar koli zapišejo različni proizvajalci v svojih specifikacijah, ne glede na tip ojačevalnega dizajna, pomeni le to, da (v kolikor watte spraviš na skupni imenovalec), bo škatla zmožna iz sebe spravit več ali manj realnih, kaj pa vem, tam nekje med 2x25 do 2x40 W.

Ob tem pa moraš vedeti, da recimo ojačevalec s konzervativno realnimi 2x 40 W RMS, deklariranimi ob majhnem dovoljenem popačenju (cca. THD < 0,05 %) preko celotnega slišnega frekvenčnega spektra (20 Hz - 20 kHz), na malih omaricah (to so omarice s frekvenčnim razponom do recimo 60 Hz) in solidno občutljivostjo (> 90 dB/W/m) ... dela čudeže :))

Če skrajšam, šlo bi oboje.

Morda se ti splača dodat stotaka več za Onkyo, kjer dobiš par W več (kar je sicer nepomembno), tuner (+) in stari dobri diskreten ojačevalni dizajn (kar je to, kar šteje ++), napram čipovju v SMSL.




Hvala za izčrpen odgovor. Zanima me še samo, ali se splača kupiti raje tega, oz. če je boljši: https://www.mimovrste.com/av-sprejemnik... . Bolj izčrpne specifikacije: https://www.electronic4you.si/media/cat... .
Se splača kupiti malo več kanalni ojačevalec(ob morebitnih kasnejših dokupih večih zvočnikov)? Ali je boljši zvok samo na dvokanalnem ojačevalcu, če imam samo 2 tista zvočnika, ali bo zvok enako kvalitete, če ju priklopim v ta 7 kanalni? Morda neumno vprašanje, vendar bi rad vedel:)
Vem, da si rekel, da wati ne igrajo neke vloge, vendar me vseeno zanima, če piše, da ojačevalec daje pri 8 ohmih - 80w, zvočniki pa so 8 ohm-85, je to preslab ojačevalec? se ne bo kje kaj pokadilo?:) In pa, če je ojačevalec(kot recimo tisti Onkyo) le 6 ohmov, zvočniki pa, kot sem rekel 8 ohm, bo zvok bistveno slabši?

Hvala za odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aarcho ()

Darko! ::

Najbolj se ti splaša kupit tega:

https://www.amazon.co.uk/LEPY-LP-2020A-...

ki je najcenejši spodoben ojačevalec na trgu.


Iz njega se preverjeno ne kadi.
Nanj komot priključiš katerekoli manjše zvočne omarice, ob pogoju, da VOLUME gumba ne obračaš več kot do 1 o'clock.

Ko (če kdaj) ugotoviš kaj mu manjka za tvoje potrebe, potem iščeš naprej.
Bolj simpl ne gre.

m0LN4r ::

Tako mimogrede, Atmos ne dela, pravilno z Nvidia HD Audio gonilnikom, pustite na Windows gonilniku. Ko je nalozen Nvidija HD in se zaradi recimo youtuba preklopi zadeva na stereo, vec ni mozno zadeve vklopit nazaj na Atmos for Home Theater, no audio device detected error.
Ampak v igrah je fuking awesome, ko dela.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jobers2 ::

zdravo
imam namen kupit hišni kinmo se pravi samo ozvočenje in glavno enoto. predvajalo se bo v prostoru cca 30m2
budget je 2000EUR. nisem nek audiofil rad bi pa zvok da je na nekem nivoju kaj se da za ta denar dobiti najbolje razmišljam v smeri predvajanja Dolby Atmos oz. DTS-X. je kakšna varianta glede brezzičnih zvočnikov? al potem ni spet zvok ok.
lp

pozabil sem omeniti da sub imam od mivoc SV 1100A aktivc tako da sub zaenkrat je in se lahko osredotočimo na ozvočenje brez suba v prihodnosti pa bo prišel še pravi sub.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jobers2 ()

m0LN4r ::

Manj denarja v ojacevalec in vec v zvocnike.
Onkyo TX-RZ730 stane okol 650eur iz severa in si lahko postavis 7.2.4 kar je nekako optimalno za Atmos in DTS-X in podpira se en kup smart featurjev in ZONE 1 ter ZONE 2 se za brezzicno v druge prostore.
Je pa za 7.2.4 potreben se en ojacevalec za dva zvocnika zadaj in pr tej konfiguraciji pac izgubis ZONE 1.

Potem ti za zvocnike ostane nekje dobrih 1000eur. Rabil jih pa bos 11.
Za center naprimer Canton GLE 455, ca. 180eur.
Ostane jurja za preostalih 10 komadov, naprimer Canton GXL.3 https://www.amazon.de/Canton-02965-GXL-... dobis en par za 140eur pri konradu, torej 4x140 = 560 ostane se 400eur za spredaj levo desno naprimer:
https://www.amazon.de/GLE-470-2-Standla... dva komada.

Preostanek dnarja pa bos porabil za kable. Za dolge razdalje naroci 4mm, za kratke pa 2,5mm.

To je to, pa bos lahko igral igre z Atmos in gledal filme in serije z proper atmos.

5.1.4 ali 7.1.2 je zame bil prevelik kompromis.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jobers2 ::

hvala za razlago
zdaj me malo bega kako se postavi teh 8 satelitov vem kakšna je postavitev 5.1 naprej pa sem malo bos.

lp

m0LN4r ::

 Mislis enajst

Mislis enajst

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Darko! ::

rad bi pa zvok da je na nekem nivoju kaj se da za ta denar dobiti najbolje



"Najboljše" ne obstaja,

je pa modro, da se za začetek odpoveš nešteto škatlam, ki ti okupirajo bivanjski prostor in ti visijo po stenah v dnevni sobi (če nimaš namenskega kino prostora) in vzameš poleg solidnega AVR (poleg omenjenega, npr. vstopni avantage model Yamaha RX-A680) samo 5 solidnih zvočnih omaric v približnem razmerju:


AVR 700
Front L+R 600
Center 400
Surround L+R 300
--------------------
skupaj: 2000


Na primer KEF:
nova serija Q350 za front L+R, Q650 za center in ta stari (da šparaš) Q100 za surround L+R

ali Klipsch:
RP-600M, RP-600C in manjši R-51M

ali samostoječi ELAC Debut 2.0:
F6.2, C6.2, B6.2


ali karkoli podobnega v smislu manj škatel je več muzike
:)

neo5468 ::

Če ni keša, pa kupi samo kvaliteten L + R in avr. Kvaliteten stereo je 10x boljši kot šit surround, ki ga trgovci prodajajo.

jobers2 ::

Darko! je izjavil:

rad bi pa zvok da je na nekem nivoju kaj se da za ta denar dobiti najbolje



"Najboljše" ne obstaja,

je pa modro, da se za začetek odpoveš nešteto škatlam, ki ti okupirajo bivanjski prostor in ti visijo po stenah v dnevni sobi (če nimaš namenskega kino prostora) in vzameš poleg solidnega AVR (poleg omenjenega, npr. vstopni avantage model Yamaha RX-A680) samo 5 solidnih zvočnih omaric v približnem razmerju:


AVR 700
Front L+R 600
Center 400
Surround L+R 300
--------------------
skupaj: 2000


Na primer KEF:
nova serija Q350 za front L+R, Q650 za center in ta stari (da šparaš) Q100 za surround L+R

ali Klipsch:
RP-600M, RP-600C in manjši R-51M

ali samostoječi ELAC Debut 2.0:
F6.2, C6.2, B6.2


ali karkoli podobnega v smislu manj škatel je več muzike
:)


ok
najbolj se mi dopadejo do zdaj KEF varianta samo kaj jih bi poganjalo? mislm v tej smeri kater je tist ojačevalc ali receiver ki bi jih poganjal super in da je zvok ok ker včasih je odvisno od ojačevalca.
v mislih imam q350 in q650c samo kater amp sedaj . to bi bil setup za sedasj pustil si bi možnost pa da čez čas dodam zadnja dva satelita in pa sup če bo sploh potreben.
lp

m0LN4r ::

Darko! je izjavil:

rad bi pa zvok da je na nekem nivoju kaj se da za ta denar dobiti najbolje



"Najboljše" ne obstaja,

je pa modro, da se za začetek odpoveš nešteto škatlam, ki ti okupirajo bivanjski prostor in ti visijo po stenah v dnevni sobi (če nimaš namenskega kino prostora) in vzameš poleg solidnega AVR (poleg omenjenega, npr. vstopni avantage model Yamaha RX-A680) samo 5 solidnih zvočnih omaric v približnem razmerju:


AVR 700
Front L+R 600
Center 400
Surround L+R 300
--------------------
skupaj: 2000


Na primer KEF:
nova serija Q350 za front L+R, Q650 za center in ta stari (da šparaš) Q100 za surround L+R

ali Klipsch:
RP-600M, RP-600C in manjši R-51M

ali samostoječi ELAC Debut 2.0:
F6.2, C6.2, B6.2


ali karkoli podobnega v smislu manj škatel je več muzike
:)

Muzika ni surround in 5 zvocnikov ni Atmos ali DTSX, ampak brezveze.
Jaz sem sel iz 5.1 na 7.1, nato na 5.1.4 in koncal pri 7.1.4, ker enostavno je ogromna razlika pri gledanju novih filmov. Tudi obicni 5.1 pride veliko bolj do izraza z upmix na vse zvocnike. Sem za vsako, ko sem zmontiral zvocnike, nareil novo umeritev in probal v vsaj dveh filmih, 5 demotih in igri, da sem se preprical, da je to - to.
Tudi ce vprasas na kakem resnem hi-fi forumu je tako, da si moras postaviti tehtnico:
muzika : surround in potem temu primeren sistem naredit. V mojem primeru je bilo ca. 20% muzike proti 40% atmos in 40% gaming z atmos in 7.1...
Ko enkrat preigras vsaj eno igro eno uro z atmosom, postane vse kaj je manj neka praznina.

neo5468 je izjavil:

Če ni keša, pa kupi samo kvaliteten L + R in avr. Kvaliteten stereo je 10x boljši kot šit surround, ki ga trgovci prodajajo.

Ne seri no. Pa clovek si ne kupuje nove bluray filme ali gleda, da jih bo poslusal v stereo.
Nazalost v stereo, nebos slisal spidermana kako se spusca od zgoraj dole in od zadaj naprej. Ali pa kako leti metek cez prostor diagonalno. Dela pa to tudi z tudi poceni sateliti, preverjeno.

Kvaliteta je relativna. Ali hoce clovek imeti najvecji efekt kar se tice surrounda ali nabijati klasicno muziko. Za mp3je in youtube poslusat ni treba met nekih dragih zvocnikov, ker je muzka tako al tako popacena ze v osnovi.

Vglavnem se naj OP odloci, kaj mu je bolj pomembno. Immersive surround ali pa poslusanje youtub muzke na predragih stereo zvocnikih.
Ce ima konzolo pa komot izkoristi ATMOS/DTSX v igrah in marsikje.
 Enostavno majka, ptice zgoraj, listje okoli, veter vsepovsod.

Enostavno majka, ptice zgoraj, listje okoli, veter vsepovsod.


V FFXV in Metro je pa se tolko bolj zanimiv ATMOS, ko te zvok res tako dobro spremlja v temnih scenah, da se obracas po sobi.

Nove sci-fi filme, ali prej omenjene spiderman, marvel, john wick filme gledati brez atmosa je kriminal.
Aja pa Deadpool 2 je tudi majka z atmosom, hjao.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Spajky ::

neo5468 je izjavil:

Če ni keša, pa kupi samo kvaliteten L + R in avr. Kvaliteten stereo je 10x boljši kot šit surround, ki ga trgovci prodajajo.
Točno tako. Zmetat denarja v neki šit kino zvok, pa pogledat par stvari z boljšimi efekti? Greš pač v kino pogledat (ceneje!) takšne stvari ... Videl v Mečkator tehniki večja stereo lesena boxa z ampom od Geniusa za 80e sicer samo z line vhodom (nema HDMI/ostalo) za zraven ploske TV ... ziher bo bolje zvenelo kot čipŠit poceni hišni kino surround ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

jobers2 ::

ja ok sam vem da se dober sistem ne naredi naenkrat bi sedaj nabavil nekaj in čez čas še nekaj dokupil itd. zdaj mi bilo pomembno samo kaj za začetek vzet te KEF k sm gledal so mi rek ok bookshel varianta ne zavzamejo veliko. ja razmerje filmi glasba je 70:30 igre bom mogoče kaj igral samo ne bo prioriteta ker nimam tam kam računalnika dat.

m0LN4r ::

Spajky je izjavil:

neo5468 je izjavil:

Če ni keša, pa kupi samo kvaliteten L + R in avr. Kvaliteten stereo je 10x boljši kot šit surround, ki ga trgovci prodajajo.
Točno tako. Zmetat denarja v neki šit kino zvok, pa pogledat par stvari z boljšimi efekti? Greš pač v kino pogledat (ceneje!) takšne stvari ... Videl v Mečkator tehniki večja stereo lesena boxa z ampom od Geniusa za 80e sicer samo z line vhodom (nema HDMI/ostalo) za zraven ploske TV ... ziher bo bolje zvenelo kot čipŠit poceni hišni kino surround ..

Pa da nebos rekel, da je v vsakem kinu dobro umerjen zvok, je za en drek, ce sedis na napacnem mestu, se bolj kot doma. Ce pa mislis na nabijanje pa je drugo.
Ce za 2 jurja ne sestavis dober surround, potem si res malo mahnjen na neke imaginarne vrednosti, slisal in sestavil pa verjetno tudi nisi. To kar je v trgovini je eno, to kar pa si sestavis doma pa je drugo.
Brez zamere, ampak pretiravati pa tudi ni treba. To je pretiravanje tipa, kot da se z avtom pod 200 konji ne pride nikamor.

Vecina ljudi pa ne slisi razlike med 100 in 400 evrov centrom. Zakaj bi potem sploh metal dnar nekam, kjer ni efekta.
Kot da ste tle neki hudi glasbeniki z posluhom iz simfonicnega orkestra.

Vecina bi vas na slepem testu itak padla, pri normalni glasnosti.
V kinu je pac 1. neudobno iz razlicnih razlogov, 2. smrdi, 3. vecinoma uglaseno za drek in nimas v vsaki vasi kinoja, da bi naredil 3 korake in bil tam. Pa veliko uspeha v kinu pri igranju iger.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

PS:
Lahko gremo v se vecje ekstreme in recemo, vse pod 5 jurji ni za doma, to je krs.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ALT ::

Velika vecina ljudi se kako dobro slisi razliko med zvocnikom za 100, 400, 1000 ali 5000e.
Ali jim to kaj (in koliko) pomeni pa je druga zgodba..

m0LN4r ::

Za 30 kvadratov res rabis zvocnike za 5000 oz. bolj 8000. Mogoce ce si ze napol gluh. Fajn vas nategujejo.
Pa obvezno kable iz srebra 8mm, razlika je kot dan in noc. Pa ne tiste poceni une ko so 10x drazji.

Od 200-300eur na zvocnik so cene pretiravanje. Za malenkost boljsi zvok, placas 5x visjo ceno.
No sej kvazi audiofili so vedno razred zase v tem, ko se meri kdo ma daljsega po cenah in velikosti.

OP je imel zeljo za 2000 imeti ATMOS vi ste ga pa prepricali, da je to premali budget in si naj kupi dva stereo zvocnika. Hjao pa taki forum.

ALT je izjavil:

Velika vecina ljudi se kako dobro slisi razliko med zvocnikom za 100, 400, 1000 ali 5000e.
Ali jim to kaj (in koliko) pomeni pa je druga zgodba..

Potem pa kot sem rekel, vazn je kdo ma daljsega ane, gor pa se nabija kompresirano popaceno youtube muzko.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

ALT ::

S tem da povezujes drage zvocnike s slabim sluhom in glasnim predvajanjem samo dokazujes da nimas pojma o kvalitetnem predvajanju glasbe.
Kvaliteten vir je seveda tudi pomemben clen v verigi.

Kot receno, med osnovnimi zvocniki in kvalitetnimi hifi zadevami so razlike v stereo sliki, tem kako pravilno odigra posamezen instrumen, kako natancen je bas in se veliko drugih razlik.

Ampak kot receno, nekaterim to pomeni veliko, nekaterim pa nic.
Kot pri vsakem hobiju..

jobers2 ::

fantje
spoštujem to da mi pomagate eni tako in drugi spet drugače vsak iz svojega vidika (nebi pa rad da se kregate zdaj zarad mene) ;) nisem se še nikamor preusmeru kaj in kako bom moral bom slišat kakšen sistem tako kino varianto kot samo za glasbo stereo.
zdaj vrjamem da se da npr. kupit dva dobra fronta in en dober ojačevalc zdaj za kino bi moral pa potem še dokupit ostalo in kadar bi poslušal samo glasbo bi mel samo preko prvih dveh frontov stereo in za kino bi samo preklopil. ali se motim ? ali bi to spet prišlo ne vem kako drago?
lp

m0LN4r ::

Ne ni nujno, lahko izberes na receiverjih all chinch stereo nacin in imas dva ogromna "virtualna zvocnika" in se muzka predvaja v stereo na vseh zvocnikih.

ALT je izjavil:

S tem da povezujes drage zvocnike s slabim sluhom in glasnim predvajanjem samo dokazujes da nimas pojma o kvalitetnem predvajanju glasbe.
Kvaliteten vir je seveda tudi pomemben clen v verigi.

Kot receno, med osnovnimi zvocniki in kvalitetnimi hifi zadevami so razlike v stereo sliki, tem kako pravilno odigra posamezen instrumen, kako natancen je bas in se veliko drugih razlik.

Ampak kot receno, nekaterim to pomeni veliko, nekaterim pa nic.
Kot pri vsakem hobiju..

Seveda, ampak edino merilo je cena in vsi dobro vemo, kako poteka krivulja cene in kvalitete; nekje je crta zdrave pameti in to sigurno ni sistem za 5 jurjev, za gledanje filma in poslusanje glasbe za vikend. Drugo je, ce ti je to edini hobby in si ga zraven zdrkas, ko poslusas.
Jaz pravim, da za povprecnega cloveka in 30 kvadratov je surround za 2 jurja vec kot soliden efekt, se manj se da, ce gremo dol na cenovni razred onkyo 686 in 5.1.4
Teufel Ultima naprimer in se dodatni stirje sateliti in material, pa bo decko sigurno zadovoljen, ce pa ne pa lahko se vedno proda in naspara vsaj 3x tolko, da bo slisal neko bistveno razliko za svoj dnar.

jobers2 je izjavil:

fantje
spoštujem to da mi pomagate eni tako in drugi spet drugače vsak iz svojega vidika (nebi pa rad da se kregate zdaj zarad mene) ;) nisem se še nikamor preusmeru kaj in kako bom moral bom slišat kakšen sistem tako kino varianto kot samo za glasbo stereo.
zdaj vrjamem da se da npr. kupit dva dobra fronta in en dober ojačevalc zdaj za kino bi moral pa potem še dokupit ostalo in kadar bi poslušal samo glasbo bi mel samo preko prvih dveh frontov stereo in za kino bi samo preklopil. ali se motim ? ali bi to spet prišlo ne vem kako drago?
lp

Receiver zazna input avtomatsko, ima vsaj 10 nacinov predvajanja, built in chromecast, zone 1 in zone 2 za wifi setup zvocnike drugje po bajti itn. Preko HDMI arc ali aplikacije na telefonu pa vec niti daljincev ne rabis:
Malo prelistaj: https://www.eu.onkyo.com/downloads/3/3/...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Ce rabis vec kot to za front, moras biti strasten ljubitelj glasbe in veliko poslusati:
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz...
razmisli, kam drugam lahko koristno porabis denar. Naprimer boljsi TV.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ALT ::

Absolutno je od vsakega posameznika (in njegovih zelja, potreb in na koncu tudi financnih zmoznosti) odvisno kaj mu zadostuje.
Za nekoga je to sistem za 300e, za nekoga pa sistem za 2000e ni dovolj dober.

Jaz samo pravim da ne sodi ostalim po svojih preferencah.
In da ne zavajaj z izjavami, da ni razlik med zvocniki za 100e, 400e in resnimi zvocniki. Se 70+ letniki slisijo razlike med posameznimi cenovnimi razredi. Verjamem pa da tebi ne opravicijo razliko, to pa.

Taksno je zivljenje, pri vseh stvareh se za high end placa dosti vec za relativno majhne izboljsave.
Ampak ce res zelis f1.2 zaslonko, 0-100kmh pod 4s, 48+ jedr v sistemu, najljubso skladbo zaigrano kot so jo slisali pri masteringu... potem to placas :)

easyrider3 ::

jaz da bi imel JBL Arena sistem za domači kino bi bil več kot zadovoljen samo zaenkrat se nisem še podal v to stran da bi si umislil ozvočenje,ker rabim zaenkrat denar za druge bolj pomembne stvari

neo5468 ::

L, R in center so 3 najbolj pomembni zvočniki. V atmos in ostale surrounde ne rabiš dati veliko denarja. Jaz bi vzel L+R+C vse skupaj za 1000€, potem za surrounde in atmose nekje 300-400€, za sub bi dal pa okoli 700-900€. Pa ne rabiš kupit vse naenkrat.

jobers2 ::

neo5468 je izjavil:

L, R in center so 3 najbolj pomembni zvočniki. V atmos in ostale surrounde ne rabiš dati veliko denarja. Jaz bi vzel L+R+C vse skupaj za 1000€, potem za surrounde in atmose nekje 300-400€, za sub bi dal pa okoli 700-900€. Pa ne rabiš kupit vse naenkrat.

ja sej ne mislim vsega na enkrat razmišljam v tej smeri da bi vzel prvo fronte in nek AMP ki mi bo omogočal nadaljno razširitev na atmos. sub imam in ene staelite tudi ki bodo za začetek ok če bom že hotel met takoj nek običen surround.

m0LN4r ::

ALT je izjavil:

Absolutno je od vsakega posameznika (in njegovih zelja, potreb in na koncu tudi financnih zmoznosti) odvisno kaj mu zadostuje.
Za nekoga je to sistem za 300e, za nekoga pa sistem za 2000e ni dovolj dober.

Jaz samo pravim da ne sodi ostalim po svojih preferencah.
In da ne zavajaj z izjavami, da ni razlik med zvocniki za 100e, 400e in resnimi zvocniki. Se 70+ letniki slisijo razlike med posameznimi cenovnimi razredi. Verjamem pa da tebi ne opravicijo razliko, to pa.

Taksno je zivljenje, pri vseh stvareh se za high end placa dosti vec za relativno majhne izboljsave.
Ampak ce res zelis f1.2 zaslonko, 0-100kmh pod 4s, 48+ jedr v sistemu, najljubso skladbo zaigrano kot so jo slisali pri masteringu... potem to placas :)

Seveda mi je to jasno, treba je pa seveda postaviti OPju resitev, ne pa takoj prepricati v nekaj drugega, in da se ne da. LFC za jurja je vec, kot povprecno slovensko gospodinjstvo/uho; in potem rect da je krs je pretiravanje. Treba je zadevo postaviti v perspektivo.
Ampak dejstvo je, da se za 2 jurja da sestaviti soliden ATMOS surround in kot nekdo, ki je naredil prehod iz 2.0 pa vse do 7.1.4 lahko povem, da je to to, ko enkrat prihaja zvok iz vseh strani.
V koliko pa clovek ni zadovoljen, si lahko zvocnike zamenja, "sposodi" in proba.
Enak nivo imas v vseh branzah, ce ni najdrazji Iphone je krs, ce ni najdrazji laptop je krs, ce ni vsaj 500 konjski avto za do spara in nazaj, je krs.
Sodelavec ima se vedno Magnat Piramide in opremo za 8 jurjev na 25 kvadratih. Star je nekaj cez 50 let, samostojni podjetnik v car-hifi z nekaj nagradami in sva po testiranju slusalk ugotovila, da ima ze tezave z sluhom visjih frekvenc. Pa sem mu pokazal atmos in rekel, da je fenomenalno in bi takoj menjal, ker si pac rad kupuje in gleda BluRay ploscke oz. ima celo zbirko.
70+ letniki imajo zdravstveno dokazano drugacen spekter sluha (slabsi)... ne bom se sploh spuscal v to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ALT ::

Da je sistem za jurja krs si rekel kar sam.
Kot receno, za nekoga je lahko sistem za 300e vec kot dovolj. Ti pa kar splosno tolces da drazje nima smisla..

7.1.4 in ostale surround postavitve so dobre le za filme, pri glasbi jih povozi stereo sistem za manj denarja.

Seveda 70 letnik slisi slabse, tudi ne slisi vec zvokov nad 10khz ali celo manj. Ampak to ne pomeni, da ne slisi razlike pri vokalu/instrumentu ki igra pri 1khz, na osnovnem, srednjem in visjem rangu zvocnikov, se kako jo slisi..

edi45 ::

To se strinjam, da za glasbo je stereo boljši kakor surround. Sam sem imel na začetku 7.1, kasneje 5.2, čez čas sem prešel na stereo in sem bil najbolj zadovoljen kar se tiče glasbe. Vendar sem prodal na koncu vse, ker bom nekaj bolj konkretnega vzel. Isto stereo, mogoče še kakšen sub ampak višji cenovni razred, saj so mi prejšnji Dali Zensor 7 postali malo premalo in tudi Denon x1400h je imel dejanske izhodne moči samo 80w in ne 145w.

Sedaj gledam to: https://www.av-planet.si/trgovina/avdio... (za barvo še nisem siguren)

https://www.av-planet.si/trgovina/avdio...

in čez čas še mogoče kakšen SVS subwoofer.

m0LN4r ::

ALT je izjavil:

Da je sistem za jurja krs si rekel kar sam.
Kot receno, za nekoga je lahko sistem za 300e vec kot dovolj. Ti pa kar splosno tolces da drazje nima smisla..

7.1.4 in ostale surround postavitve so dobre le za filme, pri glasbi jih povozi stereo sistem za manj denarja.

Seveda 70 letnik slisi slabse, tudi ne slisi vec zvokov nad 10khz ali celo manj. Ampak to ne pomeni, da ne slisi razlike pri vokalu/instrumentu ki igra pri 1khz, na osnovnem, srednjem in visjem rangu zvocnikov, se kako jo slisi..

Se dobro, da smo prebrali, da ima OP budget 2000 in zeljo po Atmos in DTSX, koliko konstruktivnih predlogov v to smer je dobil?
Vi enacite sistem za 2000 jurja z sistemom za 300 evrov, da je oboje krs. Ce ni vsaj en zvocnik 1000evrov je krs, itak. Vemo pa da je ogromna razlika. 2000 jurja je optimalen budget plusminus, za tistega, ki hoce kino doma v svojem udobnem kavcu, ga za ta dnar dobi in to solidnega. Vi ste tisti, ki dajete cloveku tukaj obcutek, kot da je to isto, kot logitech 5.1 sistem za PC za 300 evrov. Za sub tudi ni treba dati 800 evrov, za tistih nekaj efektov pod 40hz in 30 kvadratnih metrov. Tudi sub za 300 evrov, bo premikal kozarce v kuhinji.
Je pa res, da so LRC lahko malo boljsi od ostalih surround satelitov, da imajo vecji razpon in se lahko sub LFE postavi nizje, sicer pa za THX je standard 80Hz.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

ALT ::

Ti si tisti, ki je trdil da vecina ljudi ne slisi razlike med zvocnikom za 100 in 400e in da za to potrebujes posluh glasbenika. In ti si rekel da je 1000e krs.
Jaz sem se ob to obdregnil, ker ni ok da siris neresnice. Ce nisi imel prilike poslusati razlicnih razredov med seboj pojdi do kaksne trgovine in se cudi. Ce ne slisis razlike si pa zal v manjsini z okvarjenim sluhom. Thats all.

Se pa strinjam da je 2000e soliden budget za domaci kino in se da za ta denar marsikaj sestavit. Sploh ce ima ze sub.

Moj nasvet bi bil - vzami spredaj samostojeci par zvocnikov, za 800e, 700e za AVR, 300e za center, za preostale satelite pa uporabi kar imas oz. kupi poceni skatlice, za surround efekte bodo ok. Tako bo tudi glasba ok in ne le efekti.

m0LN4r ::

neo5468 je 28. mar 2019 ob 20:38:29 izjavil:

Če ni keša, pa kupi samo kvaliteten L + R in avr. Kvaliteten stereo je 10x boljši kot šit surround, ki ga trgovci prodajajo.

To je letelo sarkasticno na tale post, ker je kr neki. OP je napisal kaj bi imel in potem dobi takle bedast odgovor.

Moj nasvet bi bil - vzami spredaj samostojeci par zvocnikov, za 800e, 700e za AVR, 300e za center, za preostale satelite pa uporabi kar imas oz. kupi poceni skatlice, za surround efekte bodo ok. Tako bo tudi glasba ok in ne le efekti.

Pa smo prisli do sporazuma, se strinjam. Lahko tudi privarcuje, ce gre na npr. 686 in 5.1.2 in potem ima malenkost vecji budget za kablovje, ker to tudi ni tako enostavno. Jaz sem rabil 80 metrov in mal cez 100 evrov, za cisti baker in potem se 1-2 stotaka za letvice, za pokrivanje kablov po celem prostoru.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

ALT ::

Ok, torej le je razlika med zvocnikom za 100 in 400e :)

Se strinjam, s tem da do sprednjega para in centra daj boljsi kabel, predvsem debelejsi, saj so razdalje kratke (zato celoten strosek ni velik kljub vecji ceni na meter) in floorstander zaradi basa potrebuje vecji presek. Ze pri navadnem bookshelfu se slisi pomanjkanje basa ce je kabel pretanek..
Ce lahko kable potegnes, da ne grejo vzporedno z elektricnimi kabli, tudi ni treba pretiravati z izolacijo (beri pravimi zvocniskimi kabli).

Za ostale zvocnike pa cenovno ugoden cisti baker, ker se res naberejo metri.

m0LN4r ::

Jaz se drzim tega splosnega pravila:
Widerstand 1,5 mm? bei 1m = 0,0240 Ohm, 10 m = 0,240 Ohm, (100 m = 2,40 Ohm, 1000 m = 24,0 Ohm)
Widerstand 2,5 mm? bei 1m = 0,0144 Ohm, 10 m = 0,144 Ohm, (100 m = 1,44 Ohm, 1000 m = 14,4 Ohm)
Widerstand 4,0 mm? bei 1m = 0,0090 Ohm, 10 m = 0,090 Ohm, (100 m = 0,90 Ohm, 1000 m = 9,0 Ohm)
Widerstand 6,0 mm? bei 1m = 0,0060 Ohm, 10 m = 0,060 Ohm, (100 m = 0,60 Ohm, 1000 m = 6,0 Ohm)


Daraus ergeben sich folgende (max.) Längen:
Bei 1,5 mm? bis etwa 4 m
Bei 2,5 mm? bis etwa 7 m
Bei 4,0 mm? bis etwa 11 m
Bei 6,0 mm? bis etwa 17 m

Pa pri bakrenih kablih je fajn, ce so 0,1mm nitke (ultraflex)
https://www.amazon.de/PureLink-SP000-05...
Ni pa nujno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

ALT ::

4mm2 je ze overkill za satelite, sploh ce so manjsi zvocniki in je v sistemu subwoofer. Jaz bi 2.5mm2 uporabil tudi za 10m dolzine. Vec pa tako tezko potrebujes v domacem kinu.
Po drugi strani ta tablica pravi da je 1.5mm2 dovolj za 2m razdalje, pa v primeru floorstanderja to nikakor ni ok. Tja pa kar 4mm2+..

m0LN4r ::

Po kakem izracunu?
pa v primeru floorstanderja to nikakor ni ok. Tja pa kar 4mm2+..

Nisem elektrotehnik, ampak me vseeno zanima formula.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

edi45 ::

ALT je izjavil:

4mm2 je ze overkill za satelite, sploh ce so manjsi zvocniki in je v sistemu subwoofer. Jaz bi 2.5mm2 uporabil tudi za 10m dolzine. Vec pa tako tezko potrebujes v domacem kinu.
Po drugi strani ta tablica pravi da je 1.5mm2 dovolj za 2m razdalje, pa v primeru floorstanderja to nikakor ni ok. Tja pa kar 4mm2+..


Kaki židi ste da šparate na kablih, jaz sem tudi za bookshelfe uporabil najdebelejše kable, ki so se dali dobit, kaj šele za floorstanding zvočnike

ALT ::

edi45 je izjavil:

ALT je izjavil:

4mm2 je ze overkill za satelite, sploh ce so manjsi zvocniki in je v sistemu subwoofer. Jaz bi 2.5mm2 uporabil tudi za 10m dolzine. Vec pa tako tezko potrebujes v domacem kinu.
Po drugi strani ta tablica pravi da je 1.5mm2 dovolj za 2m razdalje, pa v primeru floorstanderja to nikakor ni ok. Tja pa kar 4mm2+..


Kaki židi ste da šparate na kablih, jaz sem tudi za bookshelfe uporabil najdebelejše kable, ki so se dali dobit, kaj šele za floorstanding zvočnike


Saj pravim, pri floorstanderju sploh ni kaj razmisljati. Ni pa vse v samem preseku, tudi izjemno dragi kabli nimajo ekstra debelega vodnika, pac pa izolacijo.

Ni formule, v zivo je slisna razlika pri basu pri srednje velikem dvosistemskem bookshelfu za 600e pri uporabi 1.5 in 2.5mm2 kabla. Pri visji glasnosti na 1.5mm2 kablu zmanjka basa, zamenjava z 2.5mm2 takoj pomaga.

Floorstander z 2 bas enotama bi sigurno dal vsaj 4mm2. Ker gre ponavadi za 2x 3m kabla in razliko nekaj € na meter ni kaj za razmisljati..

jobers2 ::

ALT je izjavil:

Ti si tisti, ki je trdil da vecina ljudi ne slisi razlike med zvocnikom za 100 in 400e in da za to potrebujes posluh glasbenika. In ti si rekel da je 1000e krs.
Jaz sem se ob to obdregnil, ker ni ok da siris neresnice. Ce nisi imel prilike poslusati razlicnih razredov med seboj pojdi do kaksne trgovine in se cudi. Ce ne slisis razlike si pa zal v manjsini z okvarjenim sluhom. Thats all.

Se pa strinjam da je 2000e soliden budget za domaci kino in se da za ta denar marsikaj sestavit. Sploh ce ima ze sub.

Moj nasvet bi bil - vzami spredaj samostojeci par zvocnikov, za 800e, 700e za AVR, 300e za center, za preostale satelite pa uporabi kar imas oz. kupi poceni skatlice, za surround efekte bodo ok. Tako bo tudi glasba ok in ne le efekti.

ja sej na ta način sem mislil sedaj ko berem vse skupaj front bi tak postavil da bi bilo za samo glasbo super. sateliti pa ostalo bi preklopil tudi gor ki bi bilo za kino tako da bi imel za eno in drugo.

m0LN4r ::

ALT je izjavil:

edi45 je izjavil:

ALT je izjavil:

4mm2 je ze overkill za satelite, sploh ce so manjsi zvocniki in je v sistemu subwoofer. Jaz bi 2.5mm2 uporabil tudi za 10m dolzine. Vec pa tako tezko potrebujes v domacem kinu.
Po drugi strani ta tablica pravi da je 1.5mm2 dovolj za 2m razdalje, pa v primeru floorstanderja to nikakor ni ok. Tja pa kar 4mm2+..


Kaki židi ste da šparate na kablih, jaz sem tudi za bookshelfe uporabil najdebelejše kable, ki so se dali dobit, kaj šele za floorstanding zvočnike


Saj pravim, pri floorstanderju sploh ni kaj razmisljati. Ni pa vse v samem preseku, tudi izjemno dragi kabli nimajo ekstra debelega vodnika, pac pa izolacijo.

Ni formule, v zivo je slisna razlika pri basu pri srednje velikem dvosistemskem bookshelfu za 600e pri uporabi 1.5 in 2.5mm2 kabla. Pri visji glasnosti na 1.5mm2 kablu zmanjka basa, zamenjava z 2.5mm2 takoj pomaga.

Floorstander z 2 bas enotama bi sigurno dal vsaj 4mm2. Ker gre ponavadi za 2x 3m kabla in razliko nekaj EUR na meter ni kaj za razmisljati..

Preden se kdo eno tako ljudsko napise, si naj to prenese in malo prelista.
PRO Kalkulator za kablovje excel + dokumentacija.
Ne mesat debelino kabla s sticno povrsino pri pritrditvi kabla.

Vse se, da izmerit in izracunat, zato sem vam dal zgornji link.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

ALT ::

In kaj mislis da si dokazal z zgornjimi grafi?
Upornost vs frekvence ali dB vs frekvence? Tvoje zice kar same vibriranjo in ustvarjajo bas? :D

neo5468 ::

m0LN4r je izjavil:

neo5468 je 28. mar 2019 ob 20:38:29 izjavil:

Če ni keša, pa kupi samo kvaliteten L + R in avr. Kvaliteten stereo je 10x boljši kot šit surround, ki ga trgovci prodajajo.

To je letelo sarkasticno na tale post, ker je kr neki. OP je napisal kaj bi imel in potem dobi takle bedast odgovor.



Ne verjameš, da ti kvalitetni front zvočniki dajo boljšo izkušnjo pri gledanju filmov, kot crap surround? Rajši gledam z slušalkami, kot z zanič zvočniki. Pa delati kompromis pri zvočnikih je dost smešno, ker te zadeve zdržijo 20-30 let easy, oz. verjetno še več. Kupiš 1x orng, pa je to to. Saj sem rekel, da naj na začetku kupi samo fronte, ostalo pa kupi kasneje. Dati 700-1000€ na leto v nekaj pa ja ni težko. Eni kupijo za toliko denarja telefon vsako leto, pa so na minimalcu. Hišni kino lahko gradiš tudi 5 let, ker na koncu recimo kupiš še HT stole, ki so po 300-400€ each in ostale stvari. Verjetno hočeš tudi server za filme in te samo diski komot pridejo čez 500€. Pač vse je odvisno od budgeta ja, zato pa kupuješ postopoma in ne vse naenkrat. Sem pa po tvojih številnih postih ugotovil, da se na zadevo ne spoznaš preveč. Zate bi bil HTIB od onkyja za 800€ verjetno povsem dovolj.

m0LN4r ::

Kupiš 1x orng, pa je to to.

Mogoce, pa niso vsi tako kot ti in imajo druge stvari v lajfu, ki so na lestvici pred tem, kot zapravljati tisocake za zvocno opremo, kjer neke bistvene razlike v povprecni obcasni uporabi polek ostalih stvari itak ni.
Ti imas neko surrealno predstavo o tem, kaj je domaci kino s poudarkom na "domaci" in ti je cilj isto kot pri tistih z telefoni, da se ven mecejo. Prakticnost in smiselnost pa ne igrata vloge.
Kjer clovek v povprecju pogleda en film na bluray ploscku za vikend, server tudi ne rabis vec dandanes... _razen_ ce ti je to spet ultimativen hobby.
Lahko ostanemo pri tem in ce uzivas v stereo filmu, naj ti bo. Verjetno se tudi z ferrarijem vozis v merkator, ce pa ne pa z kolesom. Vse ali nic princip.

Ti kr glej s slusalkami, upam da se z manj kot Senn HD 820 sploh ne spravljas zraven. Pa da si slucajno ne vleces filmov in muzke s torrentov in poslusas izklucno vinilke na Magnat MTT 990, drugace je krs vseskup.

PS:
Jaz ti dam boljsi primer, ce nimas vsaj 5 ribiskih palic in spul za tisocaka dva, trnke in opremo, pa stol za 200 evrov, bols da pozabis na tisto postrv za vikend oz. pozabis na ribicijo nasploh.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

neo5468 ::

Laiki bojo veliko bolj zadovoljni z kvalitetnimi fronti, kot pa 5 šit zvočniki za tist surround efekt. Če se spravi delat surround, naj naredi to pravilno in sicer z dobrim frontom, ki igra 95% časa v filmih. V 1000€ budget 5.1.2 sistema pač ne spraviš, to je fact.

Glede slušalk pa več kot hd598 ne rabiš, jih imam tudi sam, pa mi je kvaliteta zvoka pomembna. Soundstage je odličen za filme.

m0LN4r ::

On pa ima budget 2000, kar je povsem dovolj in v mejah normale.
Stereo je se vedno stereo in ne bo pricaral cudezno ostale satelite in zvok iz drugih smeri.
Tu si potegni nekaj tehnicnih demotov in porocaj kako oh in sploh so na stereo sistemu ali slusalkah. Jaz sem ze.
Tudi nekatere filme sem rewatchal samo zaradi atmosa, ker na stereo so res dolgocasni. Spiderman homecoming je pravi uzitek tudi na poceni atmosu, v stereo je pac samo stereo in nic vec.
Nisem rekel, da dober stereo ni pomemben, ampak pretiravati pa spet ni treba, za 2 jurja imas komot oboje.
ki igra 95% časa v filmih.

Pa smo se ujeli v zanki. 5% boljsi stereo za 3x visjo ceno ali pa manjkajoci efekti.
Sicer pa ja, ce gledas take filme nonstop v stereo, se ti mogoce res zdi, da je 95% spredaj, se v poceni serijah in filmih, dandanes prijaha zvok iz vseh smeri, kot so pogovori v ozadju, leteci predmeti, zapiranje vrat od zadaj, grozljive stvari od zadaj, vremenski pojavi so razlocno loceni na vse smeri, dejansko ves od kod prihaja nekaj, se preden vidis.
Nevem no, ravno danes rewatcham GITS 2017, samo zaradi atmosa, brez vonja po kokicah in redbullu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Darko! ::

najbolj se mi dopadejo do zdaj KEF varianta


Odlična odločitev. S kvalitetnimi zvočnimi omaricami imaš mir za 15 let. Ampak ne jih vzet zato ker je ti je en bukselj (jaz) na ST tako rekel. Če imaš možnost in se ti da, pojdi v demo salon in naj ti jih postavijo zraven drugih recimo pol cenejših. Zapri oči. Ni treba poslušat "opero". Naj ti nabijejo Adele, Davida Bowija ali najnovejšo slo neumnost "Ti ne poznaš konjev" :)
In sam vrti VOLUME gumb, do nivoja, ki ti ustreza.
In potem še malo čez.

Če ne boš slišal razlike jih nikakor ne vzemi. Front L+R kupi cenejše.



samo kaj jih bi poganjalo? mislm v tej smeri kater je tist ojačevalc ali receiver ki bi jih poganjal super in da je zvok ok ker včasih je odvisno od ojačevalca.


Ne kompliciraj preveč, sploh pa ne verjemi trgovcem v Megamarketih, Bigbangih in ST nakladačem.



v mislih imam q350 in q650c samo kater amp sedaj


Če se ne spoznaš na elektrotehniko, potem obvezno pozabi na vse številke, predvsem watte, ohme in podobna jajca. Ker večinoma tehnične specifikacije različnih proizvajalcev niso neposredno primerljive, če jih ne spraviš na skupni imenovalec. In še takrat moraš razumeti, da npr. podatek o moči ne pomeni nič, če ti ne zapišejo zraven, da ta moč velja: na koliko kanalih, ob kateri impedanci bremena (zvočnih omaric), ob kakšnem dopustnem popačenju in v kakšnem frekvenčnem razponu.

Da karikiram:

2 x 100 W / 6 ohm / 10% THD / 1 kHz ---- > proizvajalec te ima za norca
2 x 60W RMS /8 ohm / 0,03% THD /20-20kHz ----> proizvajalec te spoštuje



zdaj vrjamem da se da npr. kupit dva dobra fronta in en dober ojačevalc zdaj za kino bi moral pa potem še dokupit ostalo in kadar bi poslušal samo glasbo bi mel samo preko prvih dveh frontov stereo in za kino bi samo preklopil. ali se motim ? ali bi to spet prišlo ne vem kako drago



AV receiver bo tvoj ojačevalec tako za stereo muziko, kot tudi za gledanje filmov. Vedet pa moraš, da o domačem kinu (HT) ne moremo govoriti vsaj do takrat, dokler nimaš center zvočnika. Ker Center zvočnik je bistven za HT. Brez center zvočnika nimaš domačega kina, imaš le boljši zvok na TV-ju, ali kakršenkoli vir pač priključiš na AV receiver preko kabla ali brezžično (PC, tablica ali telefon s posneto muziko ali streaming aplikacijami, CD, prenosni plajerji, gramofon, karkoli pač).


Vedet moraš tudi sledeče:

1.
Kvaliteto sistema "in overal", to je tako za stereo muziko kot za večkanalni filmski zvok ti ne glede na število kanalov (in brez surround efektov) limitira kvaliteta Front L+R zvočne omarice. Front L+R sta tako najpomembnejši zvočni omarici v vsakem sistemu. Tako pač je. Če te bo kdo želel prepričati v kaj drugega, mu ne verjemi, ker je blefer in ne ve kaj govori.

Brez kvalitetnih Front L in R zvočnih omaric ni kvalitetnega sistema. Pika.


2.
Ko dodaš center zvočnik imaš "kvazi HT". Kvaliteta center zvočnika ti limitira 80 % zvočnega doživetja gledanja filmov. Skozi center zvočnik se predvaja večina filmskih dialogov in še marsikaj drugega.

Brez kvalitetnega center zvočnika ni kvalitetnega domačega kina. Pika.

3.
Edina stična točka med stereo in multičenel filmskim zvokom je subwoofer, ki ti spet limitira kvaliteto reprodukcije nizkega frekvenčnega spektra. Lahko ga imaš, lahko pa tudi ne. To je odvisno od tega, kakšne so tvoje Front L+R zvočne omarice in kolikšen je tvoj proračun.

Neposrečena kombinacija večjih bukšelf ali samostoječih Front L+R zvočnih omaric za 400-700 EUR ter zanič subwoferja za pol cene sprednjih dveh je najpogostejša napaka, ki jo delajo ljudje in najbolj stran vržen denar. Počasi in po pameti s subwooferjem, v kolikor se že v začetku zavestno nisi odločil za kombinacijo manjših Front L+R in subwooferja.

Bolje imeti nič in privarčevati denar kot imeti zanič in cenen subwoofer. Pika.

4.
Ko imaš kvalitetne Front L+R zvočne omarice in kvaliteten Center zvočnik, potem nadaljuješ s surround spikerji (ki so lahko dipolni, za povečanje disperzije in maksimizacijo surround efekta, ampak nič ni narobe, če se takim odpoveš, varčuješ in vzameš manjše navadne zvočne omarice), back surround spikerji, atmos spikerji, ... whahatewer spikerji, ... vse do intergalaktičnega multičenel domačega kina v tvoji sobi.

Kot omenjeno, dobra stran surround spikerjev je ta, da pri njih lahko varčuješ. In za surround spikerje kupiš manjše in cenejše zvočne omarice.


5.
Uživaj v zvoku že v prvem koraku in vedi, da za 2000 EUR težko prisluženega (ali pa ukradenega) denarja lahko sestaviš marsikaj. Če odšteješ del za AV receiver (do max. 750 - 800 EUR, več nikakor ne dajati, ker zvok prihaja iz zvočnih omaric, ne iz AV receiverja - sistem ne bo uravnotežen, sploh ker gre za multičenel) ti jih ostane približno jurja tristo.

Jurja tristo lahko porabiš za dve, tri, pet, sedem ali enajst zvočnih omaric. Odločitev je tvoja. Sam jih več kot pet ne bi vzel. Ampak imam svoje prioritete. In ostali imajo njihove. In ti imaš svoje. Nič ni prav in nič ni narobe.

Dejstvo pa je da se sliši ZELO RAZLIČNO. Sploh, če na sistemu zavrtiš kaj takšnega (pa ne iz Youtuba ampak recimo, če nimaš CD, v visoki resoluciji vlečeš iz Tidal-a, ali pa downlodaš piratsko verzijo iz Partisa :)






----------

Aja, kateri AV receiver ?

Se mi ne da več pisati, tako da bom maksimalno skrajšal:

Pozabi na teste in neskončna primerjanja. Ker kontrolirano okolje je težko vzpostavit. Tudi v demo salonih. In doma se bo zaradi akustike sobe slišalo drugače. Pod kontrolirano okolje mislim na to, da moraš vedet, da tudi minimalne spremembe moči AV receiverja (zasuk VOLUME gumba) vplivajo na slušno dojemanje glasnosti zvočnih omaric. To prodajalci dobro vedo. Ljudje pa smo narejeni tako, da je glasnejše navadno boljše. In potem ne moreš vedet, ali je res ojačevalec boljši ali pa ti omarice samo glasneje igrajo :)

Ker AV receiverja najbrž ne boš odpiral in gledal kako je sestavljen ti svetujem, da gledaš na to kar vsi poznamo: popusti.

Evo, odlična cena, za odlično ocenjen AVR:

https://www.amazon.de/dp/B01N7PFFHK?lin...

v slo ga dobiš, skupaj s poštnino za 540 EUR.


Za privarčevana dva stotaka pelješ drago na izlet.
Na koncu je to, edino kar šteje.
Verjemi mi.



Ps.:
Na komentarje ne odgovarjam.
Se strinjam z vami.
Kot vedno imate prav.

:))

jobers2 ::

ja kot si napisal hvala.

prvo bi si zasnovil dober front in center ter avr šele nato počasi ostalo tako sedaj študiram da bi naredilkam je pa možno v kakšen demo salon v sloveniji kjer imajo možnost poslušanja ?
big bang lj ima samo ne vem katere firme majo kaj not.

m0LN4r ::

Jaz ti predlagam, da gres nekam kjer imajo postavljen in umerjen atmos in ti naj zavrtijo en uradni DEMO iz tega seznama: https://www.demo-world.eu/2d-demo-trail...
Jaz ti predladam sledece DEMOTE, da si ustvaris sliko, kaj sploh to je:
ATMOS:
- dolby_horizon_lossless
- dolby_leaf_flat_lossless (ni svoh)
- dolby_amaze_scope_lossless (res zelo kratek in jedrnat prikaz, ptic ki leti naokoli, vreme in atmosfera, ki te obdajata iz vseh strani itn.)
- dolby_conductor_lossless (najjaci efekt, ko raste dobly od spodi gor in se nato dirigent spusti po vrvici od levo zgoraj, proti desno-dol-nazaj in okoli tebe v levo, zelo podobno je v cele spiderman filmu)
DTSX:
- dts_x_object_emulator_lossless

Upostevaj darkotov nasvet, da si sam nastavljas glasnost, ker te bo dober prodajalec hitro in enostavno preprical. Tudi v nekaterih marketih majo dva posebej receiverja in na enem prehode nastavljene na 180Hz, pri drugem pa na 80Hz...
Stalna stranka, ki vsako leto prikoraka in vrze na mizo 1000-2000 je na dolgi rok veliko vec vredna, kot tista, ki si enkrat nekaj nabavi za 2000 in naslednji pride sele cez 10 let. Hi-fi je tezki biznis.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

borut_p ::

ti k vidim da si stručko - kaj bi predlagal namesto standalone sprednjih zvočnikov? glede na trenutno postavitev opreme, nimam te možnosti in mi ostane samo še in-wall (ni jih ravno veliko na izbiro) ter on-wall (so pa vsi tako majhni da nekaj volumna ne more zajemati).

zadnja satelita tudi nimam kam za dat - tak da sem mislil v spuščen strop - na koncu bi prišlo do sistema 7.1 (4 v strop in spredaj 3.1)

LP
B

m0LN4r ::

Imas zid in strop iz opeke? Oboje bo kompromis, ampak on wall je se najlazja izvedba, tak na hitro bi rekel Nubert nuLine RS-54, ima se normalno ceno, sprejemljiv izgled in se lahko uporabi naceloma za vse, razen kvaliteten front.
Kaj pa za kake kvalitetne Needle standalone ni prostora? Sicer za muzko niso nevemkaj, ampak za filme bo.

borut_p je izjavil:

ti k vidim da si stručko - kaj bi predlagal namesto standalone sprednjih zvočnikov? glede na trenutno postavitev opreme, nimam te možnosti in mi ostane samo še in-wall (ni jih ravno veliko na izbiro) ter on-wall (so pa vsi tako majhni da nekaj volumna ne more zajemati).

zadnja satelita tudi nimam kam za dat - tak da sem mislil v spuščen strop - na koncu bi prišlo do sistema 7.1 (4 v strop in spredaj 3.1)

LP
B

Kok pa je odmaknjen kauc od zadnjega zida?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Vglavnem poglej to dvoje:
Ceneje: https://www.magnat.de/de/pro/interior-p...
Mal drazje: https://www.magnat.de/de/pro/interior-q...
Od 75 evrov pa vse do 150 imas izbiro, visokotonce pa lahko usmeris za 35° v vse smeri.
Na amazonu imajo res dobre cene ali pa gres na idealo.de
https://www.idealo.de/preisvergleich/Ma...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
««
6 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočni sistem 2.1 - primerjava kaj kupiti

Oddelek: Zvok in slika
333539 (1386) Darko!
»

Kateri Soundbar - je vredno nakupa? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22350584 (16954) naruto2
»

Stereo sistem za kvaliteten zvok

Oddelek: Zvok in slika
295858 (2541) Likalnik
»

Hišni kino Onkyo HT-S5805 da/ne?

Oddelek: Zvok in slika
253858 (3013) neo5468
»

Zvočniki in receiver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8318911 (16621) car100

Več podobnih tem