» »

Sistem za hišni kino

Sistem za hišni kino

Temo vidijo: vsi
««
5 / 38
»»

T743 ::

Saj ima receiver, ki DAC ima. Odlična zadeva za predvajanje preko WiFi-ja je rabljen Logitech Squezeebox (Touch, Duet ali Transport), ki preverjeno brezhibno streama FLAC-e do 192/24 resolucije, novih žal ne delajo več, vendar se verjetno dobijo rabljeni za male pare.Pa tudi skoraj vsak android box jih lahko do iste resolucije.(DLNA, SMB, upnp) (če le ima oznako oznako HiRes)
Zastonj program za ripanje lastnih CD-jev je FLAC frontend, lahko pa jih tudi kupiš preko HD tracks kot si že omenil, prav tako jih je dovolj na voljo tudi na travnikih, ter raznih platformah kot je TIDAL.

Likalnik ::

je kdo že kaj kupoval na HD tracks strani....deluje to na Imac računalnikih...vsaj kar se download managerja tiče....ker ne deluje na mac platformi

Zvezdica27 ::

lp,

vsi tu not se morate zavedati marketinga in interesov korporacij... ampak ja... marsikaj se da, je pa tud res, kar je en rekel: tudi ob nizki glasnosti mora lepo delati.

Žal jaz za normalno ceno ni sem slišal dobrega AVR, kar pa ne pomeni, da ni so za nikamor - so pač za predvajanje vsega vsem. Ni pa zvok lih bogve kaj. Zato jaz v AVR ostajam na nizki srednji ravni, razlike itak ni.

zz

m0LN4r ::

borut_p je izjavil:

Jaz si sicer tudi postavljam ATMOS sistem - gledam sicer 7.1 sistem. Za sam višino potrebuješ zvočnik, ki je priheftan v strop. samo en tak zvočnik pride 150 EUR (vgradnji)

https://sonusart.si/zvocniki/vgradni-zv...

tak da - kupovati "atmos" karkoli, brez da bi bil pripravljen odšteti $$ je spet stran vržen denar.jaz ti svetujem da raje pogledaš za kvaliteten 2.1 ali 3.1 sistem in to je to

LP
B

Jaz imam tocno tako postavljeno kot na sliki, seveda je to postavitev bolj za DTS:X, ampak ker DTS:X zelo slabo shaja z TOP montiranimi zvocniki, atmos pa delo tudi OK ze Height, sem sprejel ta kompromis in po testiranju nekaj demotov, sem dokaj zadovoljen. Edino, kaj bi se bilo lahko bolje je ce bi imel malo visji strop, ampak bo tudi tak vredu.

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

TOP ::

Ja to je postavitev,za točno določeno sobo,mislim veličino.Ko ti doma tole sestaviš je pa čist nekaj drugega,rabi kompomos,ker nimaš volumensko in dimenzijsko sobo.Center zvočnik tukaj kaže na tleh,kar sem jaz tudi probal ampak je pa krepko prenizko in sem ga postavil po TV,kjer pa je zvok čist nekaj drugega.Hočem povedat moraš se igrati z postavitvijo,kot imaš možnost doma.

m0LN4r ::

Ja pr meni je center notri v omari. ca 40cm od tal in dve gumijasti nogici spredaj, da je malo pod kotom in potem ce se sledi smeri pride nekje do usesa oz. malo nizje, ker ko gledas kak daljsi film se pocasi premikam v lezeci polozaj xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

borut_p ::

Klipch + yamaha za 11.2 sistem. Zanimivo, pa samo 6.500 usd

m0LN4r ::

Za 20 kvadratnih metrov? 11.2 receiverji so precenjeni. Iz 9.2 se tudi, da narest 11.2 in bo efekt identicen, za pol manj.
PS: DD+ Atmos je pravi drek, v primerjavi z TrueHD Atmos zapisom. Se to samo meni zdi?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

T743 ::

No imaš tudi receiverje z zelo spodobnim stereo zvokom, niso pa par 100Eur, če hočeš surround itak nimaš kaj, ponavadi znajo tudi skalibrirati zvočnike, eni boj eni manj uspešno. Trenutno je verjetno najboljši software za sobno korekcijo DIRAC live, ki je priložen nekaterim receiverjem in mini dsp napravam.
https://www.dirac.com/buy-products-with...
Zgornja postavitev je čisto OK za večino sob, ki so vsaj približno takšne oblike (kvadrat), eno osnovno pravilo je, da naj bodo vsi visokotonci nekje v višini ušes, ter zvočniki usmerjeni proti točki poslušanja, tako, da se od tam vidi samo prednja stranica.
Za ATMOS oz.DTS:X jaz gledm nekaj takega, ker omogočajo več načinov pritrditve.
https://www.svsound.com/products/prime-...

m0LN4r ::

 Ni najlepse za pogledat, ampak ce dela pac dela

Ni najlepse za pogledat, ampak ce dela pac dela

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ProGo ::

m0LN4r je izjavil:

 Ni najlepse za pogledat, ampak ce dela pac dela

Ni najlepse za pogledat, ampak ce dela pac dela




Kar nekaj proizvajalcev ponuja zvočnike za v kot/steno, kot/strop. Izgleda VELIKO lepše, kot tale grdoba, ki si jo ti postal.

m0LN4r je izjavil:

Za 20 kvadratnih metrov? 11.2 receiverji so precenjeni. Iz 9.2 se tudi, da narest 11.2 in bo efekt identicen, za pol manj.
PS: DD+ Atmos je pravi drek, v primerjavi z TrueHD Atmos zapisom. Se to samo meni zdi?


A sploh gre Atmos preko DD+? Imaš kakšen vir? Jaz takšnega filmna še nisem videl nikjer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

m0LN4r ::

Netflix ima v DD+ zapakirano

Kar nekaj proizvajalcev ponuja zvočnike za v kot/steno, kot/strop. Izgleda VELIKO lepše, kot tale grdoba, ki si jo ti postal.

Seveda vem, ampak cena ni primerna. Konc koncev gledam film in ne zvocnike, funkcionalnost pretehta izgled. Razliko v denarju sem pa preusmeril v temno sivo prepleskane stene in gledaliske zavese za akusticno izboljsavo prostora.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

krepki ::

ProGo je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

 Ni najlepse za pogledat, ampak ce dela pac dela

Ni najlepse za pogledat, ampak ce dela pac dela




Kar nekaj proizvajalcev ponuja zvočnike za v kot/steno, kot/strop. Izgleda VELIKO lepše, kot tale grdoba, ki si jo ti postal.

m0LN4r je izjavil:

Za 20 kvadratnih metrov? 11.2 receiverji so precenjeni. Iz 9.2 se tudi, da narest 11.2 in bo efekt identicen, za pol manj.
PS: DD+ Atmos je pravi drek, v primerjavi z TrueHD Atmos zapisom. Se to samo meni zdi?


A sploh gre Atmos preko DD+? Imaš kakšen vir? Jaz takšnega filmna še nisem videl nikjer.

Kot prvo ti more naprava omogočat D.Atmos drugače ti ga na netflixu ne pokaže,jaz imam preko ATV 4K,ki podpira D.Atmos.
Primer filma na Netflixu Polar fil je v D.Vision in zvokom v D.Atmos.
Bi prilepil slike ampak jih noče prikazat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

borut_p ::

Ce imas sobo rezervirano za kino, potem je izgled se najmanjsega pomena. Vgradni so za dnevne sobe (tako kot za mene). Je pa tudi pri vgradnih potrebno paziti da se omeji volumen - ni to samo zvodnik zmontirat v knauf. Paziti na prenos po plocevini, vibracije stropa. Obstajajo namenske skatle za vgradne zvocnike. Po tem je hitro jasno, da so vgradni zvocniki ponovno nek kompromis

AapocalypseE ::

Receiver normalno pretvori DD film v Atmos, da lahko koristiš height zvočnike, ampak se ne more primerjat zvokovno s pravim TrueHD Atmos zapisom zvoka.

ProGo ::

borut_p je izjavil:

Ce imas sobo rezervirano za kino, potem je izgled se najmanjsega pomena. Vgradni so za dnevne sobe (tako kot za mene). Je pa tudi pri vgradnih potrebno paziti da se omeji volumen - ni to samo zvodnik zmontirat v knauf. Paziti na prenos po plocevini, vibracije stropa. Obstajajo namenske skatle za vgradne zvocnike. Po tem je hitro jasno, da so vgradni zvocniki ponovno nek kompromis


Za HT vgradni niso problematični, ker večino nižjih frekvenc predvajajo globokotonci. LFE kanal pobere vse do 120Hz (po THX standardu), Tako da imaš v vseh drugih kanalih samo frekvence nad to, ni tak problem glede vibracij. Namenski zvočniki za vgradnjo v npr. strop imajo že kretnico tako prilagojeno, da deluje zvočnik optimalno v mavčnem stropu.

AapocalypseE je izjavil:

Receiver normalno pretvori DD film v Atmos, da lahko koristiš height zvočnike, ampak se ne more primerjat zvokovno s pravim TrueHD Atmos zapisom zvoka.

DD+ je lossy kodek, Atmos pa object based. Kar si sprejemnik "izmisli" na podlagi nekega algoritma, še zdaleč ni tako dobro, kot če imaš dejansko zvok kodiran v object based formatu.

Drugače ti lahko av sprejemnik tudi mono ali stero zvok "nekako" predvaja na 7.1.2 ali 7.1.4, samo to je kar nekaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

AapocalypseE ::

Večino kar dobro pretvori in se lepo slišijo efekti nad glavo, ampak kot sem že omenil, je pravi Atmos zapis zvoka seveda boljši.

Map ::

Bi delil kdo sliko svojega kino prostora?

ProGo ::

borut_p je izjavil:

Ce imas sobo rezervirano za kino, potem je izgled se najmanjsega pomena.

Jaz se ne bi strinjal s tem. Poleg tega nisem govoril o vgradnih vzvočnikih.

m0LN4r je izjavil:


Ker DTSX ne shaja z TOP postavitvijo in Dolby Atmos lazje shaja z Height postavitvijo, sem se odlocil za Height/Back/Front.

Imaš kakšen vir za tole, dokaj kontroverzno, trditev?

Oba sta object based formata in oba se trudita prilagoditi/najbolje predvajati tisti postavitvi zvočnikov, kot jih imaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

PlayRoom_si ::

bad_dog je izjavil:

Hvala za odgovore.

Klipsch floorstanding se mi zdijo malce veliki za majhno sobo, zato se bolj nagibam k bookshelf varianti.
Dali Zensor je odličen predlog. Škoda le da ni v črni barvi.

Kakšna pa je razlika v zvoku med Dali Zensor 3 in recimo Q acustics 3010i?



Mogoče ti kot predstavnik Playroom-a odgovorim kar sam.

Glavni razliki med Dali Zensor 3 in Q Acoustics 3010i sta dve:
Dali Zensor 3 je večji zvočnik. Tudi v sami seriji Zensor predstavlja model z oznako 3 največji bookshelf, medtem ko je Q Acoustics 3010i manjši predstavnik izmed dveh bookshelf modelov v seriji 3000i.
Kar zadeva velikost zvočniške enote ima Zensor 3 celo eno izmed večjih oz. nadstandardno veliko zvočniško enoto premera 7'' medtem, ko ima Q Acoustics 3010i v sebi vgrajeno zvočniško enoto premera 4''.

Ima pa serija Dali Zensor izjemno slabo/ceneno leseno ohišje. Že samo če potrkaš na ohišje se sliši prazen odmev. To pa pri zvoku rezultira kot ''boomy'' zvok z izjemno nedefiniranimi nizkimi toni, kjer je močno poudarjen basovski odmev. Ohišja s takšnimi lastnostmi so praviloma v domeni cenejših zvočnikov. Dali je v tem primeru sklepal kompromis, saj je moral za ceno para zvočnikov, ki je dokaj nizka izbirati med cenejšo zvočniško enoto in kakovostnejšim ohišjem oz. med večjo zvočniško enoto in cenejšim ohišjem. Odločili so se za slednje.

Q Acoustics po drugi strani že leta eksperimentira s konstrukcijami ohišja. Rezultat začetnih eksperimentov sta modela Concept 20 in Concept 40, ki sta bila lansirana na trg leta 2014. V teh ohišjih so prvikrat uporabili poseben gel, ki ga brizgajo med dva dela ohišja. Gel absorbira vse vibracije, ki se generirajo ob delovanju zvočnika in rezultat je izjemno čist in definiran zvok.

Seveda se takšna vrsta ohišja uporablja le v seriji Concept, (Concept 500 ima je zgrajen celo iz treh plasti ohišja med katere je vbrizgan gel), so se pa konstruktorji posledično začeli močneje posvečati izgradnji ohišja, sedaj že pretekle, serije 3000 in nove serije 3000i. Slednji so napram predhodnici ohišje povečali za 25%.


Sedaj, če se vrnem na tvoje vprašanje; QA3010i je lahko zelo dober zvočnik, vendar v prostorih z omejeno velikostjo. Osebno ga priporočam kot odličen zvočnik, ki se ga lahko pokombinira s kakšno mini stereo enoto DENON RCD-M41, Marantz M-CR611..., kot zadnji surround zvočniki v sistemu domačega kina oz. v skrajnem primeru, če je prostorska stiska prevelika kot levi in desni zvočnik v sistemu za domači kino, ki vključuje tudi nizkotonsko enoto. Za samostojna zvočnika pa je pametneje pogledovati po zvočnikih velikostnega razreda Q Acoustics 3020i.

Dali Zensor serija je bila s preteklim tednom ''discontinued''. Serijo Zensor naj bi nadomestila serija Oberon. Cena za par zvočnikov Oberon 3 je 559,00 eur.
Spletna trgovina PlayRoom.si - http://playroom.si
ALS avdio.video - http://als.si

m0LN4r ::

ProGo je izjavil:

borut_p je izjavil:

Ce imas sobo rezervirano za kino, potem je izgled se najmanjsega pomena.

Jaz se ne bi strinjal s tem. Poleg tega nisem govoril o vgradnih vzvočnikih.

m0LN4r je izjavil:


Ker DTSX ne shaja z TOP postavitvijo in Dolby Atmos lazje shaja z Height postavitvijo, sem se odlocil za Height/Back/Front.

Imaš kakšen vir za tole, dokaj kontroverzno, trditev?

Oba sta object based formata in oba se trudita prilagoditi/najbolje predvajati tisti postavitvi zvočnikov, kot jih imaš.

Vira nimam, dobil sem informacijo od enih starih userjev na avs in hi-fi forumu. Izhaja pa iz tega, da je bil prvotno dtsx razvit kot height layer (pogledas dtsx demo razlago) dolby pa kot ceiling speaker. Objekt based samo po sebi pomeni nic.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ProGo ::

m0LN4r je izjavil:

ProGo je izjavil:

borut_p je izjavil:

Ce imas sobo rezervirano za kino, potem je izgled se najmanjsega pomena.

Jaz se ne bi strinjal s tem. Poleg tega nisem govoril o vgradnih vzvočnikih.

m0LN4r je izjavil:


Ker DTSX ne shaja z TOP postavitvijo in Dolby Atmos lazje shaja z Height postavitvijo, sem se odlocil za Height/Back/Front.

Imaš kakšen vir za tole, dokaj kontroverzno, trditev?

Oba sta object based formata in oba se trudita prilagoditi/najbolje predvajati tisti postavitvi zvočnikov, kot jih imaš.

Vira nimam, dobil sem informacijo od enih starih userjev na avs in hi-fi forumu. Izhaja pa iz tega, da je bil prvotno dtsx razvit kot height layer (pogledas dtsx demo razlago) dolby pa kot ceiling speaker. Objekt based samo po sebi pomeni nic.


"dolby pa kot ceiling speaker" saj to je TOP zvočnik. Ali misliš, da je Atmos boljši s HEIGHT zvočniki?

"dtsx bil razvit kot height layer". Karkoli bi naj to pomenilo. DTS (sound system) @ Wikipedia
To, da bi Atmos bil slab z TOP zvočniki, ne verjamem. "Dolby Atmos by default, has a 10-channel 7.1.2 bed for ambience stems or center dialogue, leaving 118 tracks for objects."
Object based sound encoding: https://www.digitaltrends.com/home-thea...
To je dramatično drugačno kodiranje od klasičnega, kjer ima vsak kanal svoj track.

m0LN4r ::

Ne glih obratno, dtsx ne shaja dobro z top. Vse ostalo je k. Gre se o tem kako se slisi ne o tem kako deluje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Darko! ::

Bilo je postavljeno vprašanje o razliki med zvočniki Dali in QA, na katerega je bilo odgovorjeno, ker pa so bili vmes omenjeni še Klipši, je potrebno eksplicitno povedat tudi tole, zelo pomembno dejstvo, pomembno zlasti za HT postavitve:


Če zanemarimo vizualno in tonsko karakteristiko zvočnih omaric, tako bukšelf kot florstanding modelov (ker o okusih se ne razpravlja), se zvočne omarice (brez eksotike) v grobem lahko ločijo na:

- Klišpše in
- (NE) Klipše.

Razlog je preprost.


Klipši imajo zaradi tehnologije horn twiterja v povprečju za 7 - 10 db večjo občutljivost kot ostali modeli različnih proizvajalcev.

Samo primer večjih bukšelfov:

Klipsch RP-600M (600 GPB) občutljivost 96 dB
KEF Q-350 (500 GPB) občutljivost 87 dB
Elac Debut B6.2 (300 GPB) občutljivost 87 dB
Dali Oberon 3 (500 GPB) občutljivost 87 dB
MA Bronze 2 (300 GPB) občutljivost 90 dB


To v praksi pomeni, da za doseganje enake glasnosti potrebujejo 5 - 10 krat ! manj moči iz ojačevalca (AV receiverja) kot ostale zvočne omarice.






Vir slike:
http://www.animations.physics.unsw.edu....




Posledic kombinacije velike občutljivosti in horn twiterja je več, bistvene pa so:

- potrebujejo pazljivo izbiro AV receiverja, takšnega, ki igra dobro tudi pri manjših zasukih vulume gumba, je kvaliteten in mehko ali vsaj naravno zveneč, brez poudarjenih visokih tonov;

- zaradi nizke porabe moči omogočajo bi-amping, če je komu to prioriteta (ločen ojačevalec za bas in visokotonec) pri uporabi AV receiverja v stereo postavitvi;

- imajo zaradi podobne tehnologije kot je uporabljena na živih koncertih, v klubih in v kinodvoranah zvok, ki se opisuje kot "in-the-face", "live", "club-like", "cinama-like", ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

ProGo ::

- "v povprečju za 7 - 10 db večjo občutljivost" tovarniške podatke treba jemati z malo rezerve, v praksi je bolj +3dB, kar je v praksi pri isto moči 2x glasnejše. Recimo kef 89dB pri 1W, Klipsch 92dB pri 1 W.
- "zaradi nizke porabe moči omogočajo bi-amping" to je neumnost, ne bom niti pisal zakaj. Bi-amping je omogočen pri katerikoli vrsti zvočnikov, ki ima vsaj 2 driverja.
- "imajo zaradi podobne tehnologije kot je uporabljena na živih koncertih, v klubih in v kinodvoranah zvok, ki se opisuje kot "in-the-face", "live", "club-like", "cinama-like", ipd." Pa tudi harsh, shill, unbalanced večkrat prebereš, pa tudi slišiš, ko jih poslušaš ...
Za butat so pa res bolj primerni, zato jih tudi vidiš na skoraj vseh PA sistemih, JBL, Yamaha ...

Poleg tega pri hornih pridejo zraven tudi njihove slabosti:
"Their disadvantage is that their frequency response is more uneven because of resonance peaks, and horns have a cutoff frequency below which their response drops off... The first practical loudspeakers, introduced around the turn of the 20th century, were horn speakers. Due to the development in recent decades of cone loudspeakers which have a flatter frequency response, and the availability of inexpensive amplifier power, the use of horn speakers in high fidelity audio systems over the last decades has declined."

To, da se zvočniki delijo samo na Klipsche in neKlipsche, je neumnost. Kot bi rekel, da pri avtih obstajajo samo Audi in ne-audiji. Tudi drugi proizvajalci zvočnikov uporabljajo troblje, veliko njih.

https://www.avsforum.com/forum/89-speak...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

Darko! ::

"zaradi nizke porabe moči omogočajo bi-amping" to je neumnost, ne bom niti pisal zakaj. Bi-amping je omogočen pri katerikoli vrsti zvočnikov, ki ima vsaj 2 driverja.


To, da se zvočniki delijo samo na Klipsche in neKlipsche, je neumnost.



;((
Če ne razumeš konteksta v katerem sti ti dve trditvi zapisani, res ne zastopiš ničesar.

Brez veze komentirat.
Naj bo po tvoje.

Ja vse je neumnost.

ProGo ::

Ni vse neumnost, "- potrebujejo pazljivo izbiro AV receiverja, takšnega, ki igra dobro tudi pri manjših zasukih vulume gumba, je kvaliteten in mehko ali vsaj naravno zveneč, brez poudarjenih visokih tonov;" je recimo res, ker so horn visokotonci že naravno preveč "kričeči".

Za HT je večja občutljivost res pomembna, a spet, odvisno od velikosti sobe. V kinih, kjer si lahko 15m od zvočnika, je to ključnega pomena, v domačem HT pa verjetno nikdar nisi več kot 5m stran in dosežeš 100dB s kateremkoli ojačevalcem/AV sprejemnikom, ki ima nad 10W/kanal (= vsi) in katerimikoli zvočniki na trgu danes. To pa je že bolj glasnost za v hišo in ne v bloke.

Zvezdica27 ::

biamping je, vsaj v svetu bas kitar, ojačevanje različnih frekvenčnih spektrov z dvema ojačevalcema znotraj enega kanala. Običajno nepotrebno kompliciranje, se pa razlika sliši, če jo hočeš slišati. Folk pod odrom je ne.

zz

finkec ::

...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: finkec ()

pol3ni ::

Pozdravljeni
Rabim pomoč glede priklopa zvočnikov na tv.Problem je nastal ko sem iz Telekoma preklopil na T2.Imam starejšo avdio opremo in sedaj je nastal problem,ki upam da,ga mi lahko pomagate rešiti.
Torej na Telekomu sem imel ta box in ni bilo problema

Povezal ojačevalec na R+L in je delalo

Sedaj imam tega T2



Slika ojačevalca marantz


Tv Panasonic Panasonic TX-P50VT50E

Zvočniki Bowers & Wilkins


Torej kako to sedaj priklopit.Verjetno bo potreben kakšen pretvornik.Pa če lahko zraven kakšen link kaj kupiti
Upam da nisem preveč zakompliciral.Hvala

DamijanD ::

A ima T2 slučajno izhod za slušalke (čisto leva luknjica)?

pol3ni ::

Sem pogledal.Ima ja vsaj videti je tako kot 3,5 vhod za slušalke

DamijanD ::

Potem lahko kupiš ustrezni kabel (3,5mm to RCA) in bo verjetno delalo.

pol3ni ::

Potem predvidevam da misliš nekaj takega

https://www.ideo.si/Chinch_RCA_6_3mm_in...

krepki ::

Tako T-2 Amino kot tvoj tv podpirata digital avdio priklop nabavi tale kabel in priklopi.
https://www.mimovrste.com/kabli-opticni...

pol3ni ::

krepki je izjavil:

Tako T-2 Amino kot tvoj tv podpirata digital avdio priklop nabavi tale kabel in priklopi.
https://www.mimovrste.com/kabli-opticni...


Zdaj sem pa malo zmeden.Če s tem kablom povežem amino in tv.Kako pa potem spravim zvok preko ojačevalca na zvočnike.
Nekako mi je bolj logična vezava ki jo je predlagal DamijanaD

borut_p ::

vprašaj na TV če imajo alternativo. povezati izhod slušalk na ojačevalec ne vem če bo delalo OK. kakšen izhod ima TV za zvok. tale slika ki si jo dal za TV ne pove vsega. Ali ima samo optični izhod za zvok?
drugače pa vmesnik, ki razbije HDMI na sliko in zvok je ena izmed možnih rešitev

pol3ni ::

Ja tv ima samo optični izhod za zvok.A lahko link za ta HDMI vmesnik.
Hvala

T743 ::

Tole daj med stb in ojačevalec.Iz stbja HDMI kabel na vhod HDMI in.HDMI out pa z drugim poveži s TVjem činče pa na ojačevalec.
https://www.amazon.de/Neoteck-Extractor...

m0LN4r ::

Ojacevalec nima niti opticni, niti hdmi vhod? Jaz sem se podobno zajebaval pri sosedu, da smo zrihtali diy karaoke, izhod za slusalke je bilo slabo, malo boljsi je bil adapter, ampak za moj okus se vedno preslab signal pride iz teh adapterjev.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

pol3ni ::

Tako je ojačevalec nima niti opticni, niti hdmi vhod.Potem bom najprej poskusil s tem adapterjem kot ga mi je predlagal T743.Potem pa bo kar bo.
Če pa ima še kdo kakšno idejo pa kar na dan z njo.
Zaenkrat hvala vsem za pomoč.Javim kakšni bodo rezultati

T743 ::

No za izhod za slušalke iz tv-ja je še ena rešitev in sicer predojačevalec za slušalke.Zvok bo boljši na ta način z trenutno opremo, Tale je sicer malo eksotičen, ker je na elektronke a cena ni pretirana, bo pa bolje zamenjati cel ojačevalec za sodobnejšega (receiver).
Če boš priklapljal preko predojačevalca prej zmanjšaj volume na njem na 0 in ga potem počasi obračaj, prav tako na marantzu.
https://www.amazon.de/dp/B071HVBFZD/ref...

pol3ni ::

Hvala.Sem pa že naročil adapter tako da zaenkrat bom pozkusil to.
Vem pa,da bo treba počasi nekaj novega nabavit

finkec ::

Ne vem, ce se splaca tele denarce dajat za tele pretvornike, malo dodas in imas kaksen rabljen receiver ali pa stereo ojacevalec z digitalnim vhodom.

pol3ni ::

Ja vem,sam zaradi 25€ ne bo ravno konec sveta.Bo samo za za prelogo.Potem pa,če bom,bom kupil novega.

pol3ni ::

No včeraj sem ga dobil
https://www.amazon.de/Neoteck-Extractor...

In zadeva deluje.In to presenetljivo dobro,tako da sem zadovoljen z rešitvijo.Sploh v primerjavi z zvočniki iz TV-ja.
Tako da vsem najlepša hvala,ki ste mi pomagali najti rešitev.

Zvezdica27 ::

lp,

saj ni noben rekel, da ne bo delalo (lahko bi dal vmes tudi projektor ali računalo, pač HDMI passtrough). V bistvu imaš v tem not računalnik, a ne, namenski.

Je kaj zamika zvoka, torej laga?

Če si rešil, super, zakaj bi kupoval nov marantz, če to dela...

zz

pol3ni ::

Ne,zamika zvoka ni.Tako,da sem z rešitvijo
prav zadovoljen.
Lp

aarcho ::

Darko! je izjavil:

Dobit dober zvok za 300 - 400 EUR z "vključenimi bombončki" je problem.
Moraš naredit nekaj velikih kompromisov.

Odpovedat se moraš:

- cenenim večkanalnim sistemom (ker o tem sploh ne more bit resne debate - 5.1 - 500 W - plastik fantastik - za 250 EUR),
- soundbarom (ker bosta dve resni zvočni omarici imeli neprimerno boljšo stereo sliko in srednjetonsko področje),
- ojačevalcem in receiverjem v "full size", to je "komponentni" izvedbi (ker se ojačevalci in receiverji brez bombončkov v stereo izvedbi začno pri 200+ EUR - npr. Yamaha, Onkyo),
- subwooferju, vsaj za začetek (ker je samo kvaliteten subwoofer 200+ EUR - npr. Klipsch R10S. Dobra stran pa je, da lahko subwoofer vedno dokupiš),
- HDMI povezljivosti (ker "za ceno xDSL pač ne moreš dobit optike"),
- studijskim monitorjem tipa Yamaha HSx / JBL LSRxxx (ker ne glede na to, da ti monitorji predstavljajo ultimativni price/performance in "vrhunskost" v primerjavi z ostalo plastikarijo za ta denar je hudič v tem, da imajo na zadnji strani le en par kabelskih konektorjev in potenciometer za glasnost. Potem rabiš še najmanj 200+ EUR ta neke vrste predojačevalnik - selektor - potenciometer - bluetooth/wireless/whatever - vmesnik - da zadevo spraviš v funkcijo, če jo ne uporabljaš priključeno izključno na PC ali drug vir).


Kaj torej ostane ?
Burek ?
Slušalke na telefonu?

No ja, nekaj se najde.
Imaš 3 opcije, kot bi rekli ekonomisti:


1 - KONZERVATIVNA:

Vzameš klasičen "Best Buy mikro sistem" in ga povežeš na TV. Yamahe so dražje, Denona se pa že dobi. Denon DM 40 (41 - novejši) s pripadajočimi ali "bundle" zvočnimi omaricami. Ta stara 40-ka ima USB, ta nova 41-ka pa BT povezljivost. Primer cen:

https://www.richersounds.com/hi-fi/sepa...


2 - URAVNOTEŽENA

Vzameš aktivne zvočne omarice z BT povezljivostjo, daljincem, možnostjo priklopa subwooferja in zvokom, ki paše k TV. Vse to za 375 EUR:

https://www.amazon.de/Klipsch-Regal-Lau...


3 - PROGRESIVNA

Vzameš mini ojačevalnik/DAC z BT in daljincem. Na njega priključiš katerekoli zvočne omarice pač želiš. Visoko občutljive (> 90 dB/1W/1m) bodo glasnejše, ker je potrebno watte takšnega malčka jemat z rezervo v kolikor nočeš, da ojačevalnik poreže del signala pri večji jakosti (in s tem popači izhodni signal) ali še huje (s konicami signala) skuri visokotonce.

Tako na splošno je največja "varna" jakost vsakega ojačevalca - ne samo teh malih v D razredu - pri 1 do max. 2 o'clock. Vse kar je več popačuje izhodni signal ali - brez vezja za "kliping" - uničuje visokotonce v zvočnih omaricah! Zvočnik hitreje skuriš s slabim in švoh ojačevalcem, nikoli z močnim - če res nisi idiot. Potenciometer na ojačevalcu je pač kot gas v avtomobilu.


Primer dobrega kitajca za 150 EUR je SMSL AD18. Dobiš ga na Amazonu ali direkt iz Kitajske.




Zanimiva navedba pri 7:30 - 8:20 (If you can't afford anything ...)

Zraven priklopiš recimo tele visoko občutljive omarice za manj kot 200 EUR:

https://www.amazon.de/dp/B00LMF41IY/?sm...



To je to, za ta dnar.


Bi slo na tisti kitajski SMSL AD 18 85w ali 100w zvocniki? Recimo taki: https://www.amazon.de/gp/aw/d/B07GC8JTJ... Pise, da je 80w receiver, nekdo je na aliexpress napisal, da bi naj dal samo 50w. Ali bi bil boljsi ONKYO TX 8220 ? (https://www.makspro.si/onkyo-tx-8220-st... ) Ali je bolje kupiti ojacevalec s 5.1 izhodi, ce se kasneje doda se kaksna komponenta? Hvala za odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aarcho ()

Darko! ::

Podatek o dopustni oz. priporočeni moči zvočne omarice je praktično nepomemben.

(Prav tako je nepomemben - vsaj večinoma - podatek o impedanci, ki je sicer dobrodošel, vendar realno popolnoma neuporaben saj je impedanca zvočne omarice izrazito frekvenčno odvisna. Edina faktorja, ki se ju da oceniti in vzeti kot neko merilo kaj bo zvočna omarica spravila iz sebe sta frekvenčni odziv - kar je več ali manj povezano s prostornino omarice in velikostjo Mid/Low driverja in se da slutiti že iz njene velikosti - ter seveda občutljivost, ki je neposredno povezana z glasnostjo zvočne omarice).

O wattih ojačevalcev za 150 do 500 EUR ne gre izgubljat besed. Kar koli zapišejo različni proizvajalci v svojih specifikacijah, ne glede na tip ojačevalnega dizajna, pomeni le to, da (v kolikor watte spraviš na skupni imenovalec), bo škatla zmožna iz sebe spravit več ali manj realnih, kaj pa vem, tam nekje med 2x25 do 2x40 W.

Ob tem pa moraš vedeti, da recimo ojačevalec s konzervativno realnimi 2x 40 W RMS, deklariranimi ob majhnem dovoljenem popačenju (cca. THD < 0,05 %) preko celotnega slišnega frekvenčnega spektra (20 Hz - 20 kHz), na malih omaricah (to so omarice s frekvenčnim razponom do recimo 60 Hz) in solidno občutljivostjo (> 90 dB/W/m) ... dela čudeže :))

Če skrajšam, šlo bi oboje.

Morda se ti splača dodat stotaka več za Onkyo, kjer dobiš par W več (kar je sicer nepomembno), tuner (+) in stari dobri diskreten ojačevalni dizajn (kar je to, kar šteje ++), napram čipovju v SMSL.
««
5 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočni sistem 2.1 - primerjava kaj kupiti

Oddelek: Zvok in slika
333526 (1373) Darko!
»

Kateri Soundbar - je vredno nakupa? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22350576 (16946) naruto2
»

Stereo sistem za kvaliteten zvok

Oddelek: Zvok in slika
295853 (2536) Likalnik
»

Hišni kino Onkyo HT-S5805 da/ne?

Oddelek: Zvok in slika
253853 (3008) neo5468
»

Zvočniki in receiver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8318898 (16608) car100

Več podobnih tem