» »

Sistem za hišni kino

Sistem za hišni kino

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 38
»»

meh ::

Pozdravljeni,

V dnevni sobi bi rad postavil sistem za hišni kino.
Poleg TVja bi imel na sistem priključen še PC(glasba, filmi).
Zanima me katere zvočnike in receiver mi predlagate, budget je do 600€.
Se bolj splača kupiti zvočnike, receiver v kompletu ali ločeno?
Na raznih forumih sem zasledil, da je ta sistem zelo dobro ocenjen, pa me zanima, kakšne je dejanska razlika med tem sistemom in sistemom Lg, Sony, Philips za okoli 200, 300€.
Ali lahko kakšen soundbar tudi pride v poštev? Predvsem me tukaj zanima, če lahko nadomesti izkušnjo iz starga dobrega 5.1 sistema?
Sem še "mlečen" na tem področju, tako, da se izkušenim audifilom že vnaprej opravičujem, če sem napisal kakšno neumost, vendar me zanima vaše mnenje, zato se na vas tudi obračam?

Lp,
Mitja
  • razdelil iz: Mavrik ()

meh ::

Malo sedaj pregledujem ponudbo spletnih trgovin, pa me zanima kako bi se obnesli ti zvočniki?
Potem bi potreboval samo še, recevier, ki bi omogočal priklop na tv, pc?

pegasus ::

Ta vikend imaš hifi sejem v šiški, najboljša priložnost da si na enem mestu pogledaš in preposlušaš opcije.

jijetelu ::

Za ta denar kupi Onkyo ali kak Logitechov sistem (za pol manj denarja),

zakaj je pa lepo tukaj napisano http://www.hometheatershack.com/forums/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jijetelu ()

meh ::

Trenutne opcije sta:

1. opcija:
ONKYO HT-S5805

2. opcija:
auna receiver + zvočniki

Kakšne so razlike med tema opcijama, tukaj mislim, da je sam onkyov receiver precej boljši . Morda, če imate še vi kakšnen predlog?

mat11 ::

Čim vidim pri receiverju ali ojačevalcu, da ima 1200w se mu na daleč izognem.
mat

Netrunner ::

pegasus je izjavil:

Ta vikend imaš hifi sejem v šiški, najboljša priložnost da si na enem mestu pogledaš in preposlušaš opcije.


Tam se vidi bolj hight end komponente za audiofile in je surround zadev zelo malo če sploh kaj.

Mene zanima če obstaja kakšen soliden soundbar kateri dokaj zadovoljivo ustvari surround zvok ter na splošno da je zvok soliden. Klasičen surround ni opcija, saj iščem samo upgrade za zvočnike od TV

Zgodovina sprememb…

DamijanD ::

mat11 je izjavil:

Čim vidim pri receiverju ali ojačevalcu, da ima 1200w se mu na daleč izognem.


ni 1200W je pa 2x600W :-)

neo5468 ::

Netrunner je izjavil:

pegasus je izjavil:

Ta vikend imaš hifi sejem v šiški, najboljša priložnost da si na enem mestu pogledaš in preposlušaš opcije.


Tam se vidi bolj hight end komponente za audiofile in je surround zadev zelo malo če sploh kaj.

Mene zanima če obstaja kakšen soliden soundbar kateri dokaj zadovoljivo ustvari surround zvok ter na splošno da je zvok soliden. Klasičen surround ni opcija, saj iščem samo upgrade za zvočnike od TV


Soundbar ne bi nikoli priporočil. Kupi rajši kvalitetne bookshelf zvočnike z active ampom in če potrebuješ dodatni bas, še en nizkotonec. Če nimaš receiverja, glej da so bookshelfi active in imajo vgrajen amp, da lahko vufr direkt gor priklopiš. Za zvočnike daš ene 100€ za vufr če ga potrebuješ pa isto 100€ in si set. Vendar ga po mojem ne potrebuješ če dnevna soba ni res ogromna. Tak setup je 100x boljši od bilokakega soundbara.

borut_p ::

Jaz prodajam receiver CA 340r

http://m.bolha.com/avdio-in-video/avdio...

Gori se priklopi rac, tv. Jaz sem ga imel za stereo sistem sicer.

Melanholija ::

Če se gleda all-in-one zadeve priporočam kaj od proizvajalca Naim :)

Darko! ::

meh je izjavil:

Pozdravljeni,

V dnevni sobi bi rad postavil sistem za hišni kino.
Poleg TVja bi imel na sistem priključen še PC(glasba, filmi).
Zanima me katere zvočnike in receiver mi predlagate, budget je do 600€.
Se bolj splača kupiti zvočnike, receiver v kompletu ali ločeno?
Na raznih forumih sem zasledil, da je ta sistem zelo dobro ocenjen, pa me zanima, kakšne je dejanska razlika med tem sistemom in sistemom Lg, Sony, Philips za okoli 200, 300€.
Ali lahko kakšen soundbar tudi pride v poštev? Predvsem me tukaj zanima, če lahko nadomesti izkušnjo iz starga dobrega 5.1 sistema?
Sem še "mlečen" na tem področju, tako, da se izkušenim audifilom že vnaprej opravičujem, če sem napisal kakšno neumost, vendar me zanima vaše mnenje, zato se na vas tudi obračam?

Lp,
Mitja




A si morda kdaj pomislil v smeri, da dobiš za podoben denar hišni kino v stereo izvedbi (+ subwofer if you need), ki bo ob samo dveh kvalitetnih zvočnih omaricah igral veliko bolje (da ne omenjam razlike, ko jo boš slišal, ko boš prbil musko iz PC, tablce al pa DVD-ja v sobi).

Tole je srce tacga sistema (stereo receiver z HDMI in vso možno povezljivostjo):

https://www.cnet.com/news/onkyos-new-st...

5.1 ni dobr star sistem.
Dobr star sistem je 2.0 ali pa 2.1 :)

Ljudje prevečkrat delajo kompromise v napačni smeri, ki jih na splošno oddalji od dobrega zvoka.

Uživej.

Uporabnix ::

Toplo svetujem kvaliteten 2.0 iz studijskih monitorjev (JBL serija 3 npr) in v kombinaciji z nekim spodobnim DACom (npr. Steinberg, Focustite). Verjemite, to je drug svet v primerjavi s temi komercialnimi 5.1, 7.1,... sistemi.

Zgodovina sprememb…

Darko! ::

Uporabnix je izjavil:

Toplo svetujem kvaliteten 2.0 iz studijskih monitorjev (JBL serija 3 npr) in v kombinaciji z nekim spodobnim DACom (npr. Steinberg, Focustite). Verjemite, to je drug svet v primerjavi s temi komercialnimi 5.1, 7.1,... sistemi.



Bravo !

Vendar en logičen prispevek 8-)
Ne, to ni moj alter ego, da ne bo kdo mislil :)

Točno o teh škatlah sem že pisal:
Nakup zvočnikov

Manjši problem zna bit kontroliranje glasnosti in kako vso navlako virov gor priklopit.

meh ::

No super, sedaj sem pa čisto zmeden :)
Sem tudi v prejšnjem tednu malce šel okoli po trgovinah, vendar, kot je že Darko! v eni od tem omenil je problem, ker sistema pri naših trgovcih ne moreš v "miru" preizkusiti (brez motečih faktorjev).
Torej, meni je vseeno ali imam sistem 5.1, 2.0, 2.1...
Važno mi je, da bom imel dober(kvaliteten) zvok pri ogledu filmov, poslušanju glasbe.
Kot sem že zgoraj povedal, nek glasbeni gurman nisem in ne pričakujem popolnega zvoka, ki ga slišijo samo najbolj zagriženi audiofili.
Zame je pomembno, da bo očitna razlika napram TV zvočnikom in da bo ogled filma in poslušanje glasbe bilo neko novo doživetje.
Pa me zanima ali so tile zvočniki tega sposobni?
Če niso bi vas prosil, da mi prilepite kakšen link od dobrega preizkušenega sistema ne glede na to ali je 2.0, 5.1 sistem...
Želja pa je, da bi bila prednja zvočnika visoka, lesena (kot tista na zgornjem linku)?

Lp,
Mitja

borut_p ::

Ce si iz ljubljane - pojdi preverit v Digitalijo (bezigrad). Imas razlicne range zvocnikov za testirat.

Uporabnix ::

meh je izjavil:


Kot sem že zgoraj povedal, nek glasbeni gurman nisem in ne pričakujem popolnega zvoka, ki ga slišijo samo najbolj zagriženi audiofili.
Zame je pomembno, da bo očitna razlika napram TV zvočnikom in da bo ogled filma in poslušanje glasbe bilo neko novo doživetje.

Ah če je samo to, potem bodo dobri tudi tisti 2.1, 5.1 sistemi za pod 100€. Pri takih te bodo namreč "fascinirali" poudarjeni nizki toni, ki jih pri takih zvočnikih navijejo v nedogled, da se privlačno sliši.

meh ::

Samo jaz ne gledam zvočnikov za pod 100€, ampak te, ki stanejo okoli 500€. Zanima me ali so tega denarja vredni?
Prodajalec trdi, da so kvalitetni in oh in sploh, tudi na spletu sem našel nekaj pozitivnih kritik, ko pa sem za mnenje vprašal nekega drugega trgovca, pa mi je spročil, da so "smešni"...

Darko! ::

meh je izjavil:

Torej, meni je vseeno ali imam sistem 5.1, 2.0, 2.1...
Važno mi je, da bom imel dober(kvaliteten) zvok pri ogledu filmov, poslušanju glasbe.
Kot sem že zgoraj povedal, nek glasbeni gurman nisem in ne pričakujem popolnega zvoka, ki ga slišijo samo najbolj zagriženi audiofili.
Zame je pomembno, da bo očitna razlika napram TV zvočnikom in da bo ogled filma in poslušanje glasbe bilo neko novo doživetje.
Pa me zanima ali so tile zvočniki tega sposobni?


So. Ker vsaka zunanja škatla, ki si ji reče zvočna omarica ima ob ustreznem ojačevalcu >95 % možnosti, da se sliši bolje kot v TV vgrajen zvočnik (ker je na njeni strani pač fizika). Tistih 5 % odpade na res bohseusmil skropucala :)

Drugo zelo pomembno vprašanje pa je ali ti bo teh 5 škatel + sub dal to kar želiš.

Glede na zapisano mislim da ne, oziroma bi iz sistema za isti denar lahko "potegnu" več. Sploh, če ti je vseeno ali imaš surround ali ne.

Tukaj je potem stereo logična, boljša in p/p ugodnejša izbira. In na koncu se bo pač tudi slišala veliko bolje, glede na vloženi denar.

Hecno je, da v teh časih ljudje avtomatsko padejo na surround finto ker je pač moderno imet namesto dveh - pet škatel pa še subwoofer. In receiver najmanj 5x150 W po kanalu.

Da vseh teh šest škatel skupaj stane recimo 300 do 500 EUR - to je toliko kot vstopni modeli zvočnih omaric priznanih proizvajalcev (Klipsch, JBL, Wharfedale, KEF, B&W, Tannoy, Dynaudio, Monitor Audio, Boston Accoustic, Pioneer by Andrew Jones, Yamaha, ELAC, ... - ali v tem rangu ultimativno najboljši p/p: aktivni studijski monitorji - Yamaha, JBL) - se ne vpraša več noben. Isto jih ne zanima, kako se da spravit večkanalnih 5x150 W (ali pa 7x, 9x ...) na isti (ali še slabši) napajalni modul kot je v 2x100 W stereo receiverju ali integriranemu ojačevalcu. In koliko od teh 150 W imajo v resnici na voljo. Najverjetneje še 10 % ne :)

Enim je fino veliko škatel in velike številke v wattih za malo denarja.
Drugi odkimavajo, da tu neki ne štima.

Vse je stvar izbire :)

meh ::

potem takem bom kupil stereo sistem.
Trenutno si ogledujem tale zvočnika?
Bi bili OK ali ima kdo drug še kakšen predlog do okoli 600,700€

Lp,
Mitja

fpbs ::

Izberi tisto, to kar si najprej izbral: ONKYO HT-S5805 HIŠNI KINO

vilonja ::

@trean

Priporočam ti, da se naročiš na testu zvočnikov. Se da brez problema s fanti zmenit, ti vse pokažajo.

Drugače pa imam jaz te zvočnike doma in sem z njimi zadovoljen. Vedi pa, da večji kot je prostor, bolje zašpilajo:)

Darko! ::

Hm, samo z zvočniki si že presegu skupni budget 600 flik. A ni blo to mišljeno za cel sistem? Torej denar ni tok omejen :)

Glej, da se ne boš prenaglu, tko nared, če se da "s fanti zment":

Naj ti povežejo par Klipsch-ov R-26F na en spodoben večkanalni receiver, ki bo stal tam-tam. In če ti bo všeč kar boš slišal, potem to vzem.

Drugo leto boš pa itak spet mal prišparal, pa se olajšaš še za tistih dodatnih 700 flik (R-14S, R-25C in N-12) in boš imel kompleten kvaliteten HT.

Pa še popust naj ti dajo za kofe al dva ker drugače boš škatle vzel prek neta:
https://www.electronic4you.si/klipsch-r...

2f4u ::

Tele tedne pred zimo tut sam pregledujem "stanje" na trgu; moj predlog...

Za 600eu...
Zvočniki Monitor Audio Bronze BX2, odlični pri nizki jakosti, best in class že 3 leta. Denon DRA-N4 ali pa kakšen od AVR serije. Drugo sploh neb gledal.

drugče pa poglej tudi whathifi portal.

fpbs ::

2f4u je izjavil:

Tele tedne pred zimo tut sam pregledujem "stanje" na trgu; moj predlog...
Denon DRA-N4 ali pa kakšen od AVR serije. Drugo sploh neb gledal.

Škoda denarja ,nima HDMi....

2f4u ::

fpbs je izjavil:

2f4u je izjavil:

Tele tedne pred zimo tut sam pregledujem "stanje" na trgu; moj predlog...
Denon DRA-N4 ali pa kakšen od AVR serije. Drugo sploh neb gledal.

Škoda denarja ,nima HDMi....


Ok, res nima HDMI. Recimo HDMI niti ne rabiš, če pošlješ signal preko optike ali LANa. Men dela na Denon DRA-N4 ki je starejši model brez WiFija.

No, če imaš pa HDMI pol pa recimo:
Denon AVR-X1300W
https://www.whathifi.com/denon/avr-x130...

borut_p ::

jaz sem ravno nabavil denona x2400h

pošiljanje slike preko lan - direktno na televizijo in potem kontra zvok na AVR ima za slabost to, da mora televizija dekodirat video signal. če želiš predvajat film in ločeno podnapise si ga že naj... ker tv tega ne zna. same kolobocije. samo za muzko je pa OK, samo potem ne rabiš AVR

Furb ::

Iscem sistem za hisni kino. Dovolj je 2.1 zvok. Rad bi izboljsal zvok tvja. Torej, uporaba za priklop tv in poslusanje glasbe. Cimvec moznosti za prikljucitev, po moznosti kaksen bluetooth(airplay bi bil le bonboncek). Cena 300-400€. Kaksni predlogi?

Darko! ::

Dobit dober zvok za 300 - 400 EUR z "vključenimi bombončki" je problem.
Moraš naredit nekaj velikih kompromisov.

Odpovedat se moraš:

- cenenim večkanalnim sistemom (ker o tem sploh ne more bit resne debate - 5.1 - 500 W - plastik fantastik - za 250 EUR),
- soundbarom (ker bosta dve resni zvočni omarici imeli neprimerno boljšo stereo sliko in srednjetonsko področje),
- ojačevalcem in receiverjem v "full size", to je "komponentni" izvedbi (ker se ojačevalci in receiverji brez bombončkov v stereo izvedbi začno pri 200+ EUR - npr. Yamaha, Onkyo),
- subwooferju, vsaj za začetek (ker je samo kvaliteten subwoofer 200+ EUR - npr. Klipsch R10S. Dobra stran pa je, da lahko subwoofer vedno dokupiš),
- HDMI povezljivosti (ker "za ceno xDSL pač ne moreš dobit optike"),
- studijskim monitorjem tipa Yamaha HSx / JBL LSRxxx (ker ne glede na to, da ti monitorji predstavljajo ultimativni price/performance in "vrhunskost" v primerjavi z ostalo plastikarijo za ta denar je hudič v tem, da imajo na zadnji strani le en par kabelskih konektorjev in potenciometer za glasnost. Potem rabiš še najmanj 200+ EUR ta neke vrste predojačevalnik - selektor - potenciometer - bluetooth/wireless/whatever - vmesnik - da zadevo spraviš v funkcijo, če jo ne uporabljaš priključeno izključno na PC ali drug vir).


Kaj torej ostane ?
Burek ?
Slušalke na telefonu?

No ja, nekaj se najde.
Imaš 3 opcije, kot bi rekli ekonomisti:


1 - KONZERVATIVNA:

Vzameš klasičen "Best Buy mikro sistem" in ga povežeš na TV. Yamahe so dražje, Denona se pa že dobi. Denon DM 40 (41 - novejši) s pripadajočimi ali "bundle" zvočnimi omaricami. Ta stara 40-ka ima USB, ta nova 41-ka pa BT povezljivost. Primer cen:

https://www.richersounds.com/hi-fi/sepa...


2 - URAVNOTEŽENA

Vzameš aktivne zvočne omarice z BT povezljivostjo, daljincem, možnostjo priklopa subwooferja in zvokom, ki paše k TV. Vse to za 375 EUR:

https://www.amazon.de/Klipsch-Regal-Lau...


3 - PROGRESIVNA

Vzameš mini ojačevalnik/DAC z BT in daljincem. Na njega priključiš katerekoli zvočne omarice pač želiš. Visoko občutljive (> 90 dB/1W/1m) bodo glasnejše, ker je potrebno watte takšnega malčka jemat z rezervo v kolikor nočeš, da ojačevalnik poreže del signala pri večji jakosti (in s tem popači izhodni signal) ali še huje (s konicami signala) skuri visokotonce.

Tako na splošno je največja "varna" jakost vsakega ojačevalca - ne samo teh malih v D razredu - pri 1 do max. 2 o'clock. Vse kar je več popačuje izhodni signal ali - brez vezja za "kliping" - uničuje visokotonce v zvočnih omaricah! Zvočnik hitreje skuriš s slabim in švoh ojačevalcem, nikoli z močnim - če res nisi idiot. Potenciometer na ojačevalcu je pač kot gas v avtomobilu.


Primer dobrega kitajca za 150 EUR je SMSL AD18. Dobiš ga na Amazonu ali direkt iz Kitajske.




Zanimiva navedba pri 7:30 - 8:20 (If you can't afford anything ...)

Zraven priklopiš recimo tele visoko občutljive omarice za manj kot 200 EUR:

https://www.amazon.de/dp/B00LMF41IY/?sm...



To je to, za ta dnar.

MarkoMan ::

Živjo, predlagam ti all in one sistem z reciverjem, kot si že v prvem postu predlagal. Predlagam nakup v tujini, kjer je ceneje ... npr:

https://www.idealo.it/confronta-prezzi/...
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Furb ::

Torej za ta denar ne dobim prav veliko. Ce povecam budget in vzamem AV receiver Denon za okoli 300€ In zraven za zacetek zvocnike Klipsch R-14M, dobim dobro kombinacijo za zacetek in nadgradnjo za naprej? Mogoce kaksen nasvet pri izbiri receiverja in zvocnikov. Hvala.

krepki ::

Jaz sem za začetek nabavil yamaha reciver av rx 477 ter zvočnike DALI - ZENSOR 1 ter DALI ZENSOR VOKAL takrat sem odštel skoraj 900€,kasneje sem dokupil še DALI-ZENZOR 5 manjka mi še samo subwoofer ampak ne vem če ga bom kupil je že to dovolj.

borut_p ::

Za tvoj budget ti predlagam rabljen AV receiver. Zastopnik CA v Ljubljani ima po 280€ av receiverje prejsnje generacije ki so bili se 2-3 leta nazaj 1k€
Z zvocniki zacni na stereo, kasneje dokupi sub.
Zavedaj se da kvaliteten sistem pomeni poganjati cel spekter pri mali glasnosti ne pa kot ti bojo v BB navijali do konca in hvalili kako se basi dobr slisjo

Darko! ::

Zapis muzike se preko električnega signala neposredno pretvarja v zvočno valovanje (ki ga slišimo z ušesi kot zvok) v zvočnih omaricah. Zvočne omarice so tako kot zadnji člen audio sistema nič drugega kot elektro/mehanski pretvornik.

Iz tega dejstva neposredno sledi, da je kvaliteta muzike, ki jo dobiš iz kateregakoli sistema (pa naj bo to 2.0, 2.1, 5.1, 7.1 + atmos, ... , whatever) v osnovi v največji možni meri odvisna od kvalitete dveh osnovnih zvočnih omaric, ki jih postaviš na levo in desno stran TV-ja (sobe, PC-ja, ... kamor koli jih pač postaviš).

Dveh zato ker sta dve zvočni omarici nujno potrebni za prostorsko dojemanje dvokanalno posnetega (stereo) zvoka, ki se nam iz levega in desnega ušesa zlije skupaj v možganih. Tako dobimo Rolling Stonse al pa Nirvano na odru v naši dnevni sobi. Za to magično pretvorbo rabmo dve leseni škatli.
Za začetek.

To je osnova vse filozofije dobrega zvoka.
Vse ostalo so samo dodatki.

Nujni: vir zvoka, ojačevalec ali receiver (stereo ali večkanalen).

In ne tako nujni: ločen DAC, "bombončki povezljivosti", ločen surround procesor ali kakršenkoli equlizer, ločen večkanalen ojačevalec, subwoofer(ji), center + surrond + atmos + ... whatever zvočniki.

To so zadeve, ki posledično podražijo osnovno postavitev in k sami kvaliteti osnovnega zvoka (razen subwooferja) ne doprinesejo v bistvu popolnoma nič.

Kaj je mišljeno pod "osnovni zvok"?

Ja to so Rollingi/Nirvana, ki jo nabiješ skoz sistem v čim manj komprimiranem formatu, da čutiš kako ti vibrira trebušna prepona, ko se postaviš zraven zvočne omarice z flašo pira v roki, ali pa hripav Leonard Cohen, ko bi rad impresioniral novo ljubezen in imaš namesto pira v roki kaj druzga.

In da bi se pir vsaj mal zatresu ali pa baba omehčala - ja težko bo iz škatlic, ki niso večje od flaše nefiltriranega. Še tok težje, če niso iz akustično ustreznega materiala (vsaj "iverke" po domače).


Ekola. Pa recimo za 600 - 700 EUR. To je "sweet spot". To je meja, ko se zna pir zatrest zaradi "šusa" ali baba podleže zaradi navdušenja :)) Garantirano. Ne rabmo velik.

En soliden par lesenih zvočnih omaric. Ne mormo zgrešit:

- Wharfedale Diamond 220,
- Monitor Audio Bronze 2,
- Elac Debut B6,
- Dali Zensor 3,
- Klipsch RP-150M,

katerih najdražja ne stane več kot 400 EUR.

In da lene membrane poženeš v navdušenje (prve štiri) ali navdušenje + tresenje piva (zadnja) v bistvu ne potrebuješ drugega kot soliden stereo ojačevalec:

- 44 wattov Onkya A-9010 (200 EUR) ali
- 60 wattov Yamahe A-S301 (300 EUR).


Realnih wattov. No bullshit.
Ne rabš več. Simpl as it is.


Vse ostalo so nadgradnje in s tem povezani stroški.

To velja tako za "bombončke povezljivosti" na ojačevalcu/receiverju (2 ali večkanalnem) kakor za večkanalni surround zvok:


- center zvočnik je zelo pomemben in navadno stane malenkost manj kot oba sprednja skupaj,
- pri subwooferju tudi ni kaj šparat in te pride spet kot prva dva skupaj,
- šparaš lahko samo pri zadnjih, surround zvočnikih, ampak večinoma ljudje vzamejo manjše iste serije (kar ima v bistvu nek smisel zaradi integracije v celoten sistem) ali še bolje - dipolne, če taki v seriji obstajajo (to so obrnjeni na dve strani, zaradi dodatne disperzije in s tem večjega sourround efekta),
- pri večkanalnem receiverju pa dodaš faktor (za približno enako filozofijo izdelave in signalne poti) vsaj 3x in upaš, da je proizvajalec tistih 44 do 60 W po kanalu napumpal z dobršno mero realizma in tehnične superiornosti, da je dobil 5 x 120 W. Ker proizvajalec to ve, kakor ve tudi to, da te ne sme zavajat, zraven napiše, da teh 120 W velja pri "1 channel driven". Hm, ... , kdaj pa naj bi to blo?


PS:
Ja simpl. To je takrat, ko vsi zvočniki potihnejo, dekle na filmu pa ti skoz center zvočnik končno reče: "JA" !

Map ::

Na nekem drugem forumu mi je nekdo predlagal kar sound reinforcement zvočnike namesto JBL LSR serije. Ker imajo velike membrane naj bi že dva zvočnika presegla pričakovanja glede tistih bum efektov npr. eksplozij, prav tako pa se lahko tudi izživljaš v smislu navijanja glasne muzike, pri JBL pa je nevarno, da jih skuriš, preden ti je dovolj(soba je velika 40m2).

Tile zgornji predlogi so mi kar všeč, tudi cena je sprejemljiva. Ugibam pa, da bodo spet premalo za tako sobo?

Darko! ::

Ha, ha

ker model :))

A je mislu kej tacga
http://www.jblpro.com/www/products/port...

No ja saj ni dosti zgrešil. Če majo 99 dB občutljivosti.
Pol dobiš iz recimo 60 W Yamahinga ojačevalčka:

W dB
--------
1 99
2 102
4 105
8 108
16 111
32 114
64 117

Tam okrog 115 dB glasnosti za 600 dolarjev.


Map ::

Torej spet malenkost več premišljujem o hišnem kinu, sedaj o malo bolj resnih zvočnikih, Dali Zensor. Spredaj bi postavil Zensor 7, zadaj Zensor 3 in kot center Zenzor Vokal. Subwoofer bi bil verjetno kak drug, ker o Dalijev ni ravno prehvaljen. Zaenkrat recimo mi je všeč BK Electronics, za model še nisem odločen. REL izgleda dobro, ampak je drag. Kaj dosti več ostalih še pa niti nisem pogledal.

Je že kdo slišal te zvočnike ali sub in lahko pove kaj več? Ali predlaga kaj drugega?

neo5468 ::

Glede na to da imaš visok budget, poglej malo SVS sube.

Map ::

Hja, visok, ali pa tudi ne. Recimo za BK bi še dal, ker je orog 100-150EUR dražji kot Dalijev sub, kar pa spet ni toliko, kolikor lahko v primerjavi s slabšim subom izgubiš. SVS je pa druga zgodba. Njihov najcenejši sub je okrog 100EUR cenejši kot BKjev najdražji. Gre pa definitivno za vrhunsko zadevo.

krepki ::

Jaz imam Yamaho RX-V477B7987D Dali zenzor zvočnike 1,5 in vokal in sem izrdno zadovoljen manjka mi sicer subwoofer ampak tega še nabavim zvočniki so res kvalitetni zvok odličen,glasnosti na ful sploh ne morem sprobat,ker je preglasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

Map ::

No to je super slišat.

Potreboval bom tudi AV receiver. Tu bi spet rabil malo pomoči in predlogov. Torej kolikor sem seznanjen, ni dobro, če je receiver premočan, ker s tem uničuješ zvočnike(ko greš enkrat čez mejo seveda). Še slabše pa naj bi bilo, če je receiver premalo močan, ker ga potem naviješ na 100%, s tem se greje in oddaja popačen signal zvočnikom in se uničujeta obe komponenti.

Receiverje s kakšno močjo po kanalu naj gledam, če je za Zensor 7 priporočeno moč 40-150W, za 3 25-125W in Vokal 30-150W, pa da bo vsem ugajal?

Kaj so dejanske razlike med serijami bi moral še bolje pregledat, se mi pa zdi, da si večinoma kaki bonbončki. Kateri so uporabni? Je dodan mikrofon za samodejne nastavitve dovolj dober, da je smiseln?

Mavrik ::

Mikrofon za samodejne nastavitve je skoraj obvezen. Hočeš imeti tudi podporo za moderni HDMI (t.j. 4K s HDR ki podpira vse moderne standarde, t.j. Dolby Vision, HDR10 in HLG) ter če si kolikor tolikor moderen, podporo za AirPlay, Google Cast in Spotify.
The truth is rarely pure and never simple.

krepki ::

Tule imaš par odličnih zadev.
https://www.av-planet.si/category/avdio...

DamijanD ::

Map lahko da se motim, ampak načeloma so zvočniki bolj občutljivi na prešibke ojačevalce, ki pošiljajo v zvočnike "kvadrate", kot pa na premočne ojačevalce. (To je še stara analogna šola, lahko pa da je sedaj kaj drugače in imajo ojačevalci kakšne zaščite...)

borut_p ::

Lansk leto sem kupoval receiver in se na koncu odlocil za Denona. Se tolk popustov kot dobis v sloveniji, je bil v nemciji se vedno za 70€ cenejsi.
Mi pa je razlagal prodajalec, da je problem v presvoh receiverjih ki na koncu zmogljivosti zacnejo na zvocnike posiljati distorzije kar pa na koncu unici zvocnike. Tak da ... najdi pametno razmerje med enim in drugim in glej pravi rms in ne marketinske obljube

Darko! ::

Torej kolikor sem seznanjen, ni dobro, če je receiver premočan, ker s tem uničuješ zvočnike(ko greš enkrat čez mejo seveda).


"Premočan" ojačevalec ne obstaja. Za to se nimaš kaj sekirat.

Težko boš kupil A/V receiver, ki bi imel realnih 5x (še manj 7x, 9x) 100 W/kanal,"all channel driven".

Ker potem stvari zgledajo takole:



5x140 W
Pa pri tem rabiš še eno škatlo z ločenim sourround procesorjem :)


Pri večini postavitev so problem prešibki ojačevalci. Posledica tega so katastrofalno popačen zvok, pregrevanje ojačevalca in skurjeni visokotonci ob "nabijanju na zadnje atome moči", če receiver nima zadostne zaščite. In to brez, da greš čez mejo željene glasnoti.

Sploh pri nizko občutljivih zvočnih omaricah.

Kvalitetne moči ni nikoli preveč.

Map ::

Surround procesor? A ni to AV receiver? Al govorimo o kakih se bolj profi zadevah? :)

Darko! ::

Map je izjavil:

Surround procesor? A ni to AV receiver? Al govorimo o kakih se bolj profi zadevah? :)


A/V receiver = sourround procesor/predojačevalnik + končna stopnja v eni škatli.

8-)

"Profi" je stvar budgeta :P
To na sliki je končna stopnja.

Primer top-of-the-line Yamahine večkanalne končne stopnje:

https://europe.yamaha.com/en/products/a...

ki potrebuje še sourround procesor:

https://europe.yamaha.com/en/products/a...


Želel sem povdarit, da so podatki o moči komercialnih A/V receiverjev velikokrat prenapihnjeni, če pa držijo, so podani na način, da jih ljudje sploh ne razumejo. Marketinška fora pač. Ker, če bi držali, potem zadeve ne morejo bit zgrajene v notranjosti tako kot so.

Bistvo:

Wattov ni nikoli preveč.
Veliko hitreje jih je premalo.

jype ::

Darko! je izjavil:

Wattov ni nikoli preveč.
10W je prek glave dovolj za kvaliteten zvok.

Darko! ::

jype je izjavil:

Darko! je izjavil:

Wattov ni nikoli preveč.
10W je prek glave dovolj za kvaliteten zvok.


Ob izpolnjenih robnih pogojih absolutno.
««
«
1 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočni sistem 2.1 - primerjava kaj kupiti

Oddelek: Zvok in slika
333525 (1372) Darko!
»

Kateri Soundbar - je vredno nakupa? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22350575 (16945) naruto2
»

Stereo sistem za kvaliteten zvok

Oddelek: Zvok in slika
295851 (2534) Likalnik
»

Hišni kino Onkyo HT-S5805 da/ne?

Oddelek: Zvok in slika
253853 (3008) neo5468
»

Zvočniki in receiver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8318898 (16608) car100

Več podobnih tem