» »

Povezava Androida na Windows

Povezava Androida na Windows

Mavrik ::

The truth is rarely pure and never simple.

AgiZ ::

Ima kdo izkušnje glede povezovanja Android - Windows?
Rad bi predvajal glasbo z Android telefona (lokalna baza glasbe, predvsem v FLACu) na neumne zvočnike priklopljene na Windows, s tem da se kvaliteta glasbenega signala ne izgubi (recimo FLAC in podobno).Predvsem ciljam na wifi povezovanje in razširljivost sistema v kasnejših fazah.

Malo sem pogledal na netu, pa vidim ogromno raznih protokolov (AirPlay, DLNA, Google Cast, AllPlay, Heos,...), ampak na hitro mi ni uspelo razbrati dobrega načina za povezavo tega.
Na Androidu sem našel aplikacijo AirAudio, ki bi znala biti ok rešitev, kaj pa na windowsih? Te morajo delovati kot nekak AirPlay/DLNA/... server, ki predvaja glasbo na lokalne zvočnike.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

m0LN4r ::

Kaj pa Logitechov Bluetooth transmitter za zvocnike? Pa predvajas glasbo iz telefona direkt na zvocnikih? Potem imas Chromecast Audio in podobne igracke, zakaj pa mora biti vmes med androidom in zvocnikom, dodatno windows?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

AgiZ ::

Bluetooth je ok, ampak taka rešitev je zelo lokalne narave.
Windows - Android samo za začetek, kasneje bi rad povezal PC (Windows, Linux) z vsemi zvočnimi sistemi v stanovanju/hiši, telefone (Android) z zvočnimi sistemi, TVjem (verjetno zadaj kaka škatlica z kako implementacijo Kodi-ja) in centralnim repositoryjem glasbe. Verjetno bi bil vir take glasbe kak lokalni NAS, mogoče lokalni cloud (torej pod mojo kontrolo, recimo kaj osnovanega na Nextcloudu). V to bi dodal tudi možnost zunanjega streamanja s Spotifyja in podobnih servisov, ampak v prvi vrsti lokalni vir glasbe.

In za to bi bil LAN/WiFi dosti bolj uporaben kot bluetooth. Tudi prepustnost 50+mbit/s, kolikor bi bile začetne hitrosti lokalne mreže, bi več kot zadoščale za prenos dobrega zvočnega signala.

Verjamem da ste imeli podobne ideje tudi ostali, pa me zanima kako imate urejeno vse skupaj in do kakih rešitev ste prišli, da ne odkrivam tople vode po nepotrebnem. Specifične naprave pridejo na vrsto kasneje, ko je osnovni razširljivi (in po možnosti odprti) koncept narejen.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

janezvalva ::

instaliraš sambo na svojem androidu, glasbo daš v shared folder, z windowsi dostopaš do share folderja
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

AgiZ ::

Želja je da bi lahko s telefona upravljal predvajanje glasbe.

m0LN4r ::

Nimam ideje, ker nimam lokalne zbirke glasbe oz. naceloma vse streamam. Ce pa ne dela pa zalaufam z pcja - remote desktop.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Netflix prenehal podpirati AirPlay

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
145227 (3457) Saul Goodman
»

carplay / android auto naprave

Oddelek: Mobilne tehnologije
145423 (5009) primo
»

Cenejši iPod touch, odslej s kamero

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4712793 (10422) Furbo
»

Brezžični prenos zvoka od tablice na hifi ojačevalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
579789 (8717) axee
»

Apple TV, iOS 4.1

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4015527 (14271) lurker

Več podobnih tem